Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Mi podoba się wizja umundurowanego S.SPEC, więc nie oponuję przed wprowadzeniem takich strojów również dla władzy.
Właściwe, Zombie to dobrze przedstawiła i mogę się podpisać pod jej postem.

(Takie moje wtrącenie.)
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

(Powrót zza grobu pt.2)

Jako że w najbliższych dniach znów jestem bezrobotna, a i bajzel okołoświąteczny został opanowany i zamieciony pod dywan, mogłam w końcu usiąść uczciwie do mundurów. Próbowałam je nawet wstępnie naszkicować, ale - zgodnie z przewidywaniami - zdecydowanie mnie to przerosło.

Przepraszam za opóźnienia. Ogólnie chciałam wszystko opisać jak najklarowniej, dlatego ostrzegam - mogę zaszaleć z podpunktami. Mam nadzieję, że jest tak czytelnie, jak miało być.

MUNDUR
  • Ogólny zamysł: Wygodny, prosty i sterylny. Pozbawiony dodatkowych ozdób, kładący nacisk na funkcjonalność.
  • Wykonanie: Miękkie, matowe materiały, podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i plamy (do ich wyrobu zostały wykorzystane specjalne włókna kopiujące samoczyszczący efekt liścia lotosu), ale dość ciepłe. Marynarki i spodnie są dwuwarstwowe, oraz w sporej części oddychające, ale mimo to przy długotrwałym przebywaniu w temperaturach powyżej dwudziestu ośmiu stopni można zacząć się przegrzewać. Oznaczenia na ramionach, loga S.SPEC oraz herby oddziałów wykonane są z lekkiego stopu aluminium i włókien węglowych - są dzięki temu twarde, wytrzymałe i nie obciążają mundurów, dodatkowo zyskują ledwo wyczuwalną w dotyku teksturę. Znaczenia na rękawach, jako że nie mogą być całkowicie sztywne, robione są z materiału mundurów, barwionego na odpowiedni kolor i delikatnie utwardzane cienkimi włóknami metalu włączonymi w splot. Są przez to niewiele sztywniejsze od reszty rękawów, a zyskują delikatny połysk i wytrzymałość podobną do reszty symboli. Buty i opcjonalne rękawiczki są za to wykonane z unowocześnionej przez S.SPEC, sztucznej skóry. Grube podeszwy miejscami okute są metalem, który wzmacnia też noski i pięty - te elementy są jednak ukryte pod skórą.
    Plusy: Schludny, wygodny, funkcjonalny.
    Minusy: Może być w nim nieco za ciepło.
  • Krój: Mundur składa się z pięciu elementów: marynarki, spodni, butów, podkoszulka i nakrycia głowy. Rękawiczki nie są elementem wymaganym i członek wojska lub S.SPEC może samemu zadecydować, czy chce je nosić - mogą się jednak zdarzyć okazje, gdy posiadanie ich będzie wymagane na specjalną okazję.
    Marynarka: Zapinana z boku ze stójką sięgającą do połowy szyi. Widoczne są tylko dwa najwyższe guziki przy samym kołnierzu, wykonane z tego samego stopu co znaczenia na ramionach - na jednym z nich jest mały symbol S.SPEC, na drugim symbol oddziału. Przednia klapa zapinana jest przy lewym ramieniu na ukryte pod materiałem, szerokie, płaskie haftki z metalu - dzięki temu ładnie się układa, ich przypadkowe rozpięcie jest prawie niemożliwe, a cały mundur wydaje się zdecydowanie czystszy. Marynarki mają oczywiście długie rękawy i kończą się w połowie bioder - damskie i męskie różni tylko wcięcie w talii.
    Podkoszulek: Pod marynarką wojskowi mogą nosić, wedle uznania - przylegający do ciała, cienki, oddychający golf z rękawem 3/4, koszulkę z krótkim rękawem, lub podkoszulek bez rękawów. Zależnie od koloru munduru owa "bielizna" może być czarna, biała lub grafitowa. Niezależnie od koloru i kroju na plecach zawsze znajduje się duże logo S.SPEC i herb oddziału.
    Spodnie: Proste, dopasowane do ciała tak, że nie tworzą warstwy "drugiej skóry", ale też nie wiszą jak worki. Istnieją dwie opcje spodni - zwykłe, kończące się w pasie, lub z wysokim stanem sięgającym nad pępek. Wybór należy do mundurowego i jest silnie zależny od jego/jej figury - mundury nie przewidują pasków, a żołnierz nie może sobie pozwolić na ciągłe podciąganie spodni podczas uroczystości. Dodatkowo wyposażone są w parę kieszeni na biodrach - nieprzewidywane są kieszenie tylne. Spodnie muszą być obowiązkowo schowane w buty.
    Buty: Zrobione z syntetycznej skóry, zazwyczaj czarnej, lub w kolorze oznaczeń na mundurze. Sięgają one do kolan i zapinane są na klejony zamek błyskawiczny. Główka suwaka chowana jest przy pomocy krótkiego, szerokiego paska tuż pod krawędzią buta, który zapinany jest na haftkę podobną do tych z marynarki. Grube podeszwy i zaokrąglone noski sprawiają, ze buty są wygodne i stabilne, a dodatkowe wzmocnienia z metalu dają dodatkowe zabezpieczenie dla palców i pięt żołnierza.
    Nakrycie głowy: Rangi poniżej generała dostają berety, tylko wysoko postawieni w hierarchii dostają kapelusze - wyjątkiem są kapitanowie oddziałów i Zarządca Więzienia.
    Berety - lekkie i dopasowane kolorystycznie do munduru, ale nieco od niego sztywniejsze. Krawędzie obszyte są mocną lamówką z syntetycznej skóry, a na ich przedzie znajduje się metalowy symbol S.SPEC.
    Kapelusze - Usztywniane, zdobione cienkimi, galowymi sznurami i herbem S.SPEC dają dobrą ochronę przed słońcem i deszczem, szczególnie przez długie, wykonane z tak popularnego w mundurach stopu metalu i włókien.
  • Mundur członka S.SPEC nie będącego w wojsku: Choć spodnie i buty zostają takie same, zwykli członkowie władzy zamiast marynarek dostają płaszcze. Uszyte są bardzo podobnie do marynarek wojskowych, jednak zamiast na biodrach, kończą się na wysokości kolan - tuż nad butami.Posiadają też dwie dodatkowe kieszenie.
    Wyjątkiem są inżynierowie, którzy ze względu na swoją rolę pozostają przy marynarkach.
    Członkowie Władzy mają zdecydowanie większą swobodę w noszeniu mundurów - dopuszczalne jest nawet chodzenie bez płaszcza (nie jest to mile widziane, ale jeśli dany członek organizacji nie ma kontaktu z bezpośrednim otoczenie dyktatora lub cywilami, może sobie na to pozwolić) - poza koszulkami i golfem mogą też nosić prostą, białą koszulę ze stójką. Herby na plecach pozostają niezmienne.
    Różnice miedzy mundurem wojskowym i organizacji: Brak pagonów z belkami dla członków S.SPEC (poza gwardią, dyktatorem, jego zastępcą i Legionem); Płaszcz zamiast marynarek; Możliwość noszenia koszuli ze stójką.
  • Informacje dodatkowe:
    • Naukowców na salach operacyjnych obowiązuje standardowy, sterylny strój, jednak poza nią są oni zmuszeni nosić mundury jak inni.
    • Każdy mundur wyposażony jest w chip z danymi osobowymi - wbudowany jest on w drobne, okrągłe wisiorki, które zastąpiły nieśmiertelniki. Płaskie, metalowe płytki grawerowane są z jednej strony symbolem oddziału, z drugiej imieniem i nazwiskiem noszącego. Działają one jako klucze dostępu do konkretnych części budynku, oraz, jak poprzednia generacja, pomagają w szybkim rozpoznaniu zwłok na polu bitwy.
    • W przypadku złych warunków pogodowych mundury wzbogacane są o proste płaszcze przeciwdeszczowe. Są one identyczne dla organizacji i wojska, a od marynarki różni ich jedynie długość (sięgają one do połowy łydek) i duży, wygodny kaptur.
    • Najwyżej postawione osoby w Wojsku (Głównodowodzący i oficerowie) i Dyktatorzy, do mundurów mają dodane sznury galowe idące od krawędzi płachty marynarki po lewej stronie, do prawego pagonu. Zrobione a one rzecz jasna z metalu kolorystycznie pasującego do oznaczeń.

S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury - Page 9 OIXD5JG S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury - Page 9 Bhe7Pai S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury - Page 9 Ae8IUyy S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury - Page 9 FZV1iYt


Koniec. Przyznam się też, że zaczęłam robić drugi projekt munduru - bardziej ozdobny i Azjatycki, ale nie publikuję go przez wzgląd na wcześniejsze obiekcje co do elementów, które łatwo chwycić.

I jedna moja prośba - z jakiegoś powodu oznaczenia mundurów z posta opisowego mi się nie otwierają - odsyła mnie do strony Tinypic i to by było na tyle - puste pole. Nie wiem, czy to tylko problem mojej przeglądarki, czy innym też się to przytrafia, ale i tak nieśmiało zaproponuję zmianę hostingu dla grafik, na chociażby Imgur.

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia. Jeśli to będzie potrzebne mogę też poszukać większej ilości zdjęć. Mogę też opisać mundur operacyjny, jeśli ten opis się sprawdzi ^^
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jeżu kolczasty. Nawet sobie nie wyobrażam, ile czasu i pomyślunku w to włożyłaś. Wszystko jest czytelne i jasne, a ponadto brzmi zachęcająco.
Nadal mam wątpliwości co do ubierania cywili w uniformy, ale prawdopodobnie ich źródłem jest po prostu konflikt z moją kreacją postaci. Myśląc obiektywnie - jest w tym sens.
Zombie napisał:mundury nie przewidują pasków, a żołnierz nie może sobie pozwolić na ciągłe podciąganie spodni podczas uroczystości
<3

Plus mały drobiazg:
Zombie napisał:I nie mogę się zgodzić co do pieczy burmistrza nad wojskiem - w spisie rang napisane jest, że ma on funkcję reprezentacyjną
Miałam na myśli realnego prezydenta Rzeczypospolitej (i innych krajów z urzędem prezydenta). Ale to i tak nie ważne.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Och, przepraszam, źle to wtedy zrozumiałam @__@" Zakręciłam się dookoła fabuły forum, zastanowiło mnie użycie tytułu prezydenta, ale nawet mi przez myśl nie przeszło, że mówisz o realnym urzędzie.

Ja i mój nienaganny tok myślenia... @______@"
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

O jaaaaa... :O Jaki przezacny opis! Jak dla mnie, to z czymś takim nie trzeba już nic rysować... XD
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Bez kitu... Też tak sądzę. Opisy by nawet wystarczyły. |:
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach