Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Pisanie 16.12.14 11:20  •  S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury Empty S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury
Witam wszystkich!
Jako że jestem absolutnym fanem S.SPEC, za zgodą Growlithe'a postanowiłam zająć się sprawami, które dla mnie są istotne i potrzebne do prowadzenia swojej postaci. To znaczy - sprawy wyglądu mundurów i godła S.SPEC. Oznaczenia dorzuciłam dodatkowo, bo miałam je już wstępnie opracowane i uznałam, że po co mają się marnować...
Wiem, że dotąd wszyscy Niebiescy radzili sobie bez tych udziwnień, ale mimo tego liczę na waszą pomoc i pomysły!

GODŁO

Ogólnie godło mam już opracowane, wstawiam na widok publiczny. Nie ukrywam, że się przy nim naprawdę porządnie narobiłam (chociaż może nie widać... ;p). Zależało mi na tym, aby oprócz wyglądania, również niosło ze sobą jakieś znaczenie (a najlepiej pare, a jeszcze lepiej nawiązanie do literatury/kultury). Przy pomocy mojej nieocenionej siostry cel został osiągnięty, a wynik prezentuje poniżej. Przyjmijcie go ciepło!

S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury Dg2ddk

Łeb lwa przytrzymywany ręką - nawiązanie do siły, władzy. Dodatkowo może to symbolizować pokonywanie Wymordowanych - mutantów, chimer (chimera oryginalnie ma głowę lwa). Poza tym silne nawiązanie biblijne - historia Samsona, który gołymi rękami zabił lwa. W trupie zwierzęcia zalęgły się później pszczoły, dające miód. Można to podciągnąć pod historię M-3: na zgliszczach (martwym ciele) stworzono żyjące miasto (gniazdo miododajnych pszczół). Do tego jeszcze wieniec laurowy - symbol zwycięstwa. Tekst wokół loga to zagadka Samsona: ,,z tego, który pożera, wyszło to, co się spożywa; a z mocnego wyszła słodycz'' - może oznaczać umowny cel S.SPEC, to jak CHCĄ być widziani przez społeczeństwo - jako siła która unicestwia niebezpieczeństwo, a potem przekształca je w obfitość.

Godło będzie mieć prawdopodobnie trochę zmienione kolory, co by tak nie waliło po oczach. Na mundury, flagi etc będzie sam obrazek z napisem,  taki o. Wersji białej (takiej jak znak Watahy) nie będzie - próbowałam ją opracować, ale wygląda paskudnie.

ZNAKI ODDZIAŁÓW

S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury 2z3pel3S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury 2cyjyfpS.SPEC: godło, oznaczenia, mundury 68ubnr
S.SPEC: godło, oznaczenia, mundury Vf0qcS.SPEC: godło, oznaczenia, mundury 91e4om

Nic innego jak znaki oddziałów do zadań specjalnych z numerkiem. Na razie tylko jeden oddział jest oficjalny i są to Skrzydlaci. Sądzę jednak, że nie zaszkodzi pomyśleć o rozbudowaniu tego w przyszłości
Jak większość wie, mam swój pomysł na ,,Watahę'' i obrazek dla nich. Pomyślałam sobie jednak, że skoro mamy kilku naukowców, to może coś dla nich? Kilku userów zebranych w grupę zajmującą się np testami na Wymordowanych (specjalizacja) i opatrzona specjalnym znaczkiem, który można by umieszczać na fartuchach i bokach rękawów mundurów?
Wyglądało by to podobnie jak stworzone już znaki, jako obrazek dałabym na przykład skalpel skrzyżowany... no właśnie, z czym? Jakieś pomysły?

OZNACZENIA NA RAMIONACH

Chodzi o te paski materiału na ramionach A dokładnie o umieszczone na nich gwiazdki, zawijasy, paseczki itd. Mam to już wstępnie opracowane, niedługo wrzucę.

EDIT Oznaczenia już są, oto one:

Dyktator -- Prawa ręka -- Gwardia
Głównodowodzący -- Generał -- Oficer -- Wojskowy -- Rekrut
Służby specjalne: Dowódca -- Pozostali
Naukowcy, hakerzy, inżynierowie: Dowódcy -- Pozostali

MUNDURY

Czyli to, od czego cała akcja się zaczęła. Na projekty mundurów trzeba będzie poczekać jakiś tydzień, siostra obiecała narysować. Do tego czasu zbieram wszelkie inspiracje - chętnie przyjmę obrazki i zdjęcia z mundurami, które wam się podobają.

Dodatkowo - jakie typy mundurów chcecie zobaczyć? Ja na pewno wersję codzienną (w końcu to podstawa), ale także galową, na parady i uroczystości.
Czy chcecie mieć wersję dla kobiet i dla mężczyzn? Czy wystarczy wersja podstawowa przystosowana dla obu płci? Ja najchętniej widziałabym i to, i to - faceci facetami, ale ułatwi to życie postaciom płci pięknej - bo i chłopczyca biorąca udział w bitwach, i elegancka pani zastępca znalazłyby coś dla siebie. Ale ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat.

-----------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------

Na razie tyle. Jestem otwarta na dalsze pomysły i propozycje.


Ostatnio zmieniony przez Blaidd dnia 25.03.15 20:51, w całości zmieniany 7 razy
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

O. MÓJ. BORZE. LIŚCIASTY.

Blaidd, pod względem estetyki to jest absolutne 10/10. Gratuluję umiejętności, cierpliwości i chęci.
i miło, że ktoś jeszcze tutaj lubi SPEC

Za to miałabym złą wiadomość i przyczepiłabym się do symboliki. I do napisu.

1. Czemu angielszczyzna? Rozumiałabym, gdyby M-3 było na terenach po-angielskich, ale przecież nie jest... Jeśli już chcemy w obcym, mogę podrzucić jakiś tekst japoński, chociaż osobiście uważam, że polski byłby jak najbardziej pasujący.

2. Lew. Rozumiem Twój ciąg myślowy, ale... Lew już od dawna ma raczej dobre konotacje symboliczne, jako odwaga/prawda/królewskość/ochrona. Zresztą, w symbolice azjatyckiej jest tak samo - lew jest uznawany za motyw ochronny i przynoszący szczęście. Nie bez powodu rzeźby lwów stoją przed świątyniami.

Nie lepszy byłby łeb gada? Zwłaszcza węża. Jednocześnie łączyłoby się z legendą o św Jerzym, z grecką Hydrą i japońskim Yamata no Orochi... Co w każdym przypadku ma te same konotacje - pojedyncza osoba, pozornie pozbawiona szans na zwycięstwo, zwycięża nad dziką siłą dzięki odwadze i pomysłowości.

Mam nadzieję, że to nie przyniosłoby Ci za dużo pracy.

3. Ręka z góry, zwłaszcza z prawego rogu, jest bardzo silnie zakorzeniona w ikonografii jako "interwencja boska", co trochę się nie zgrywa z programem S.SPECu... Ale zgaduję, że to nie jest aż takie ważne i pewnie mało kto odczyta to tak jak ja.

Dałabym niebiesko-białą kolorystykę, tak swoją drogą. Z ewentualnymi czarnymi dodatkami.


Ad mundury: osobiście byłabym za neutralnymi płciowo, tak galowymi, jak bitewnymi.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

1. Mogę zmienić, to dla mnie żaden problem : ) Jakoś tak z przyzwyczajenia użyłam angielskiego.

2. Hmmm... Zasięgnęłam porady w tej sprawie i ogólnie widzę to tak... Sam pomysł jak najbardziej dobry. ALE w tym też byłoby sporo sprzeczności, nie wiem czy nawet nie więcej niż w obecnym godle. Wąż może być symbolem zła (Biblia) ale też mądrości, równowagi, medycyny (uroboros, kaduceusz, eskulap). Dodatkowo pokonany wąż/gad będzie się kojarzył ze św Jerzym i ze smokiem. A smok ma, z tego co wiem, w kulturze azjatyckiej wydźwięk pozytywny - kojarzy się z dobrocią i mądrością. Więc ciężka sprawa. Ja osobiście zostałabym przy tym co jest, ale poddam się woli większości - loga mogę robić i robić ; )

A co do tych lwów... Widziałam coś takiego przed świątyniami w Chinach, ale czy to nie były aby takie dziwne psy...? Coś mi się obiło takiego o uszy...

3. O, przyznaję, że na to nie wpadłam : P

Na razie zostawmy kolory, to da się zrobić w każdej chwili ; )

EDIT
No i znalazłam tego chińskiego lwa : P klik
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Mnie z kolei lew kojarzy się z królem zwierząt, a jego pokonanie: z pokonaniem wszystkiego co żyjące, władza nie tylko nad innymi, ale nawet nad samą naturą. Nie patrzę na to aż tak symbolicznie, nie nadaję mu żadnej świętości, ani dobroci. Stawiam tu raczej na królewskość, godność i drapieżność; fakt, że S.SPEC zdominowało lwa, nie mogłoby po prostu oznaczać, że panuje już nad wszystkim? Tym bardziej, że Cronus przedstawił społeczeństwu sprawę z Wymordowanymi, którzy z jakiejkolwiek strony by na to nie spojrzeć: są zwierzętami (w większym lub mniejszym procencie, ale nadal). Dzikimi, prymitywnymi bestiami, których byt powinien zostać wyeliminowany. To też może mieć znaczenie.

Jasne, wąż/gad byłby również dobry, ale to z kolei od razu kojarzyłoby mi się z motywem biblijnym. W dalszej drodze: ze zwalczaniem zła, a - jak wiemy - S.SPEC nie zwalcza zła. Ono jest złem. Despotycznym, które samych siebie zapewne uważa za dobro konieczne, przy którym zasada "zło zwalczam złem" działa tylko z powodu musu. Wiemy jednak, że z punktu widzenia innych, członkowie władzy są okrutni i egoistyczni. Nikt temu nie przeczy.

Nadal bym pozostał przy obecnym logo, jakie zaprezentowała Blaidd. Lew był zresztą moim pierwszym skojarzeniem odnośnie organizacji, ale to oczywiście wasza grupa.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Z góry przepraszam za wikipedię, jestem dzisiaj trochę w pośpiechu i nie mam czasu szukać lepszych źródeł.

Blaidd napisał:A smok ma, z tego co wiem, w kulturze azjatyckiej wydźwięk pozytywny - kojarzy się z dobrocią i mądrością.
Także, ale nie tylko. Smoki były generalnie morskimi bogami, a ich specjalnością było m.in. wzbudzanie wód, by ot tak sobie pochłonęły rybaków.
link

Blaidd napisał:A co do tych lwów... Widziałam coś takiego przed świątyniami w Chinach, ale czy to nie były aby takie dziwne psy...? Coś mi się obiło takiego o uszy...
Wyglądają dziwacznie, ale to lwy - zwane shi/shishi.
Zazdroszczę wycieczki do Chin! c:

A co do węża z Genesis - czy to nie jest nawet jeszcze lepsze skojarzenie? Pomyślcie tak: z powodu węża ludzkość straciła raj, by żyć na nieprzyjaznej im ziemi, którą mimo to objęli w posiadanie.
Teraz zamieńmy "węża" na "wymordowanych" i "raj" na "dawną cywilizację". Czy to nie wygląda jak przepiękna i wiarygodna propaganda?

Growlithe napisał:W dalszej drodze: ze zwalczaniem zła, a - jak wiemy - S.SPEC nie zwalcza zła. Ono jest złem. Despotycznym, które samych siebie zapewne uważa za dobro konieczne, przy którym zasada "zło zwalczam złem" działa tylko z powodu musu. Wiemy jednak, że z punktu widzenia innych, członkowie władzy są okrutni i egoistyczni. Nikt temu nie przeczy
Jakoś wątpię, by władza sama siebie postrzegała jako złą... Ludzie rzadko kiedy są w stanie przyjąć do świadomości swoją niemoralność - wykręcają się wykonywaniem rozkazów itd.
A w przypadku S.SPEC dodatkowo istnieje silny argument, którym rządzący mogą sobie racjonalizować własne czyny - ludzkość jest mimo wszystko w środku walki na śmierć i życie z nieprzyjaznym im światem. Gdyby struktura miasta nie działała, ludzkość po prostu nie miałaby szansy przetrwać w zderzeniu z silniejszym przeciwnikiem.

Chwytliwy byłby pewnie lew depczący węża, chociaż to zalatuje ikonografią maryjną.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Lekkie naprostowanie:

Ayako napisał:Jakoś wątpię, by władza sama siebie postrzegała jako złą... Ludzie rzadko kiedy są w stanie przyjąć do świadomości swoją niemoralność - wykręcają się wykonywaniem rozkazów itd.

Growlithe napisał:W dalszej drodze: ze zwalczaniem zła, a - jak wiemy - S.SPEC nie zwalcza zła. Ono jest złem. Despotycznym, które samych siebie zapewne uważa za dobro konieczne, przy którym zasada "zło zwalczam złem" działa tylko z powodu musu (dopisek: czyli tzw. "wojny dla pokoju", nie mordujemy, bo chcemy, mordujemy, bo musimy, bo chcemy WAS chronić!). Wiemy jednak, że z punktu widzenia innych (dopisek: innych grup), członkowie władzy są okrutni i egoistyczni. Nikt temu nie przeczy.


edit: zeedytuję ten post, żeby nie spamować, ale to odpowiedź na wiadomość Luki.
Nie twierdzę, że pomysł z wężem jest zły. Twierdzę, że z lwem jest lepszy, bo bardziej oddaje charakter S.SPEC. Tak jak pisałem: lew to duma i drapieżność. S.SPEC również. Dominacja nad lwem, to pokazanie, że ich cechy są silniejsze, niż cechy lwa, który od zawsze kojarzył się z królewskością (symbol władzy nad Wymordowanymi, skoro najsilniejsza bestia została pokonana ludzką ręką). Dodałem też, że tak czy siak to wasza grupa, więc wy ją modyfikujecie. Ja przedstawiam swoje zdanie i już zmykam. To ma się podobać głównie członkom organizacji.


Ostatnio zmieniony przez Growlithe dnia 16.12.14 23:37, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Myślę, że lew jest równie dobrym przykładem jak każde inne zwierzę z tego prostego powodu, że wymordowani są w jakiś sposób ze zwierzętami powiązani, zaś S.Spec jest czystą, ludzką rasą (stąd ludzka dłoń). Jedyne co mi się nie podoba to napis, najchętniej w ogóle bym go pominęła, bo nie przychodzi mi na myśl nic bardziej adekwatnego.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Eh, Growlithe, przeczytałam wszystko dokładnie, ale przecież cała reszta Twojej wypowiedzi zaprzecza temu zdaniu? No bo skoro zgadzamy się, że władza uważa się za moralnie dobrą, to czemu jej logo nie miałoby przedstawiać walki z mniej lub bardziej określonym złem?

I nie zrozumcie mnie źle, ja i tak jestem zachwycona tym, co Blaidd zrobiła, a dyskutuję, bo lubię dyskutować.

...Chociaż naprawdę uważam, że wąż byłby lepszy.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Wiem, że nie jest to rozchwytywany temat, ale wszyscy mogliby się wypowiedzieć.

Ja też to zrobię, ale później.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Blaidd napisał:Wyglądało by to podobnie jak stworzone już znaki, jako obrazek dałabym na przykład skalpel skrzyżowany... no właśnie, z czym? Jakieś pomysły?
Ze strzykawką!

Blaidd, jestem pod ogromnym wrażeniem, że a) chciało ci się w ogóle za to brać, b) wykonałaś to tak świetnie.
W kwestii godła:
• jak dla mnie napis może być. Angielszczyzna nie jest zła - w końcu w M-3 mieszkają ludzie z naleciałościami wielu innych kultur poza japońską, pomimo tego, że M-3 leży na terenach dawnej Japonii.
• bardziej podoba mi się godło z łbem lwa niż wizja godła z łbem węża. Patrzę tu wyłącznie od strony artystycznej, bo na symbolice się nie znam. Tak czy siak przygniatana głowa lwa kojarzy mi się właśnie z panowaniem nad naturą i nieograniczoną władzą, więc czymś, co S.SPEC stara się za wszelką cenę osiągnąć.

Jeżeli chodzi o umundurowanie, fajnie byłoby zobaczyć osobną wersję dla kobiet i mężczyzn :3 Z drugiej strony żyjemy w XXXI wieku, więc brak dopasowania uniformów do poszczególnej płci można zawsze zrzucić na całkowite równouprawnienie XD
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Trochę pomijałem ten temat, bo sam z siebie ze swoim gustem artystycznym... Cóż, jestem kiepski.

Ale mniejsza! Lecimy. Po primo - sama robota jest iście brawissimo i gratuluje chęci jak i efektu do tego. Naprawdę - jest nader świetne.

I lecąc tematem najbardziej przez was pożeranym, czyli godło: Osobiście nie znam się aż tak dobrze na symbolice... I będąc szczerym, powątpiewam by również ok. 90% obywateli było tym zainteresowanym. Będą raczej spoglądali z - powiedzmy - "chłopskiego" punktu widzenia. Owszem, wiem że nuda, że brak wszystkich przeszkód do nauk i tak dalej...
Ale bądźmy realistami, w M-3 miesza się wiele kultur, i nie zawsze przekazywane są tradycje związane z symboliką. Stąd też - idąc ze spojrzenia ludzi bardziej stabilnych i nie wierzących już w cuda ani żadne z tych rzeczy (w końcu skoro nawet Bóg ich opuścił, to po co im wiara w inne duchy), znaczenie powinno być przystępne. Standardowe myślenie: Lew - Król fauny, dostojny, wrau i w ogóle. Jego dostojna mordka miażdżona przez ludzką dłoń - ukazując tym władzę ludzi nad wszystkim, w tym nawet najgroźniejszymi ze zwierząt. To jest władza M-3, to jest ukazanie potęgi ludzi, i widok czegoś takiego jako godła z pewnością będzie przystępny dla WIĘKSZOŚCI - a to większość się liczy dla S.Spec, nie przypadki które wolą dostrzegać wyższe ideały. Ludzie łatwi do manipulacji, do których przekaz ma być komformistyczny - o to co z pewnością (w moim spojrzeniu) ma na myśli S.Spec.

I tyle z mojego wykładu. Hail S.Spec.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach