Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Go down

Pisanie 17.10.19 1:38  •  Umiejętności Empty Umiejętności

Umiejętności
Umiejętności określają wiedzę na tle teoretycznym oraz praktycznym w wyznaczonej dziedzinie. Oznacza to tyle, że bohater nie posiadający biegłości nie dysponuje żadną, nawet podstawową, orientacją w temacie i nie jest w stanie świadomie, w prawidłowy sposób wykonać zadania bądź udzielić odpowiedzi.

Zdolności to talenty niemagiczne. Każdą z nich można nabyć fabularnie (WIĘCEJ INFORMACJI O FABULARNYM ZDOBYWANIU UMIEJĘTNOŚCI TUTAJ) pod warunkiem, że nie koliduje z ogólnym założeniem postaci, a zwłaszcza z jej słabościami.

KLASYFIKACJA UMIEJĘTNOŚCI
●●● (poziom łatwy)
●●●● (poziom średni)
●●●● (poziom trudny)
●●●● (poziom bardzo trudny)

Zwiększona tężyzna ciała, czyli akrobatyka/zwinność, siła, wytrzymałość działają na schemacie:

anioł/człowiek < łowca < wymordowany/android

Na przykładzie siły:

Jeżeli łowca posiada zwiększoną siłę jest równy sile przeciętnego wymordowanego. W starciu między dwoma postaciami posiadającymi tę umiejętność, łowca wypada słabiej.


Aktorstwo
●●●
Możliwość odgrywania ról, wcielanie się w przeróżne osoby w celu uzyskania tego, czego się pragnie.

Kłamstwo
●●●
Sprzedawanie najdziwniejszych i najbardziej pokrętnych historyjek bez mrugnięcia okiem. Inni z łatwością dziecka wierzą w każde wypowiedziane słowo łgarza.
Lingwistyka
●●●
Znajomość przynajmniej trzech języków obcych. Znakomita łatwość w przyswajaniu praktycznie każdego obcego języka.
Pierwsza pomoc
●●●
Podstawowa wiedza obejmująca udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Być może nie staniesz się dzięki temu lekarzem, ale masz spore szanse na podtrzymanie cudzego życia do momentu, aż ofiarą nie zajmie się wykwalifikowany doktor.
Pływanie
●●●
Woda to twój najlepszy przyjaciel. Czujesz się jak ryba, a wielkie głębokości nie stanowią dla ciebie problemu.
Taniec
●●●
Wystarczy puścić muzykę, a twoje ciało samo wie, jak się poruszać.
Śpiew
●●●
Potrafisz wyśpiewać każdą nutę, bez cienia fałszu. Takiego głosu mogą pozazdrościć ci nawet same anioły.
Uwodzenie
●●●
Nieważne czy to kobieta, czy mężczyzna - znasz sztuczki, dzięki którym każdy będzie twój.

Akrobatyka/gibkość /zwinność
●●●●
Twoje ciało sprawia wrażenie, jakby było zrobione z gumy. Wszelkie wygibasy nie są ci straszne. Z powodzeniem mógłbyś zostać gwiazdą w cyrku.
Artystyczne
●●●●
Natura obdarzyła cię duszą artysty. Masz talent nie tylko do instrumentów, ale również do płótna oraz pędzli. Ba! Nawet z fotografią radzisz sobie całkiem nieźle.
Behawioryzm zwierzęcy
●●●●
Co jak co, ale rękę do zwierząt masz. Dzięki tej umiejętności nie tylko zwykłe domowe psiaki czy też kociaki są przyjaźniej do ciebie nastawione, ale spada ryzyko zaatakowania przez dzikie zwierzę!
Charyzma
●●●●
Wystarczy jeden uśmiech, jedno słowo i już będą działy się cuda. Inni będą słuchać cię jak oczarowani, twoje słowa zapadną im w pamięci, a ty będziesz zapamiętany jako wielki mówca.
Dyplomacja
●●●●
Jesteś w stanie złagodzić praktycznie każdy konflikt, wywalczyć za pomocą słowa to, co chcesz i bez problemu przekonać do swoich racji.
Empatia
●●●●
Szybko wczuwasz się w emocje innych, dzięki czemu możesz odgrywać role tak, aby zjednać sobie innych.
Gotowanie
●●●●
Jesteś mistrzem patelni, i nie tylko! Potrafisz zrobić posiłek właściwie z niczego, podkreślając walory smakowe do tego stopnia, że nawet sama woda smakuje jak ambrozja.
Konserwacja
●●●●
Pod twoją pieczą żadne urządzenia, w tym wyspecjalizowana broń lub pojazdy, nie będą tak łatwo się psuć, a ich żywotność jest wydłużona prawie trzykrotnie.
Kradzież
●●●●
Twoje magiczne dłonie potrafią zwędzić praktycznie wszystko, a do tego okradany nawet nie zorientuje się, że jego kieszenie stały się nieco lżejsze.
Krycie się/kamuflaż
●●●●
Jeżeli nie chcesz, by ktoś cię odnalazł – to nie odnajdzie. Jesteś mistrzem w ukrywaniu się oraz kamuflażu.
Logika
●●●●
Racjonalne i logiczne podejście do spraw sprawiają, że jesteś w stanie odczytać zakodowane sygnały, rozwiązać zagadki czy nawet przewidzieć ruchy wroga.
Prawo jazdy
●●●●
Samochód czy motocykl – to nie ma znaczenia. Jesteś istnym mistrzem kierownicy.
Precyzja
●●●●
Jak już coś robisz, to perfekcyjnie. W twojej pracy nie ma miejsca na błędy.
Psychologia
●●●●
Znasz doskonale ludzką psychikę, dzięki czemu bez problemu jesteś w stanie określić nastrój danej osoby oraz masz dużą szansę by przewidzieć jej zamiary w stosunku do ciebie.
Refleks
●●●●
Nic nie jest w stanie cię zaskoczyć. Działasz odruchowo i instynktownie, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko udanego ataku na twoją osobę.
Ręka do roślin
●●●●
Kaktus, stokrotka, cebula. Nieważne jaka roślina - ta zawsze wyrośnie, gdy znajduje się pod twoją opieką.
Skradanie się
●●●●
Twoje kroki nie wydają praktycznie żadnego dźwięku, jesteś w stanie niemalże bezgłośnie przemieścić się z miejsca na miejsce, bądź zakraść się do ofiar.
Spokojny duch
●●●●
Przerażający scenariusz? A może potrzeba zachowania poważnej miny, mimo że w duchu śmiejesz się do rozpuku? Nie ma problemu. Potrafisz zachować pokerową twarz w każdej sytuacji.
Szybka nauka
●●●●
Bez znaczenia co to za dziedzina. Twoja nauka innych rzeczy, w tym umiejętności, odbywa się w przyspieszonym trybie.
Tropienie
●●●●
Zwierzę czy człowiek – nie ukryją się przed tobą. Wytropisz wszystko i wszystkich. Bez znaczenia gdzie się znajdują.

Celność
●●●
W twoich żyłach wre krew Lucky Luke'a. Starczy, że kątem oka zerkniesz na cel, a doświadczenie wykona resztę zadania. Trafiasz w punkt bez względu na odległość oraz na to czy i jak prędko się porusza.
Farmakologia
●●●
Posiadasz wiedzę na temat tworzenia wszelkich medykamentów i potrafisz wykorzystać je nawet w kryzysowych sytuacjach. Nieważne czy twój pacjent jest w ciężkim stanie, czy po prostu musisz oczyścić drobne skaleczenia – nie ma wątpliwości, że dasz sobie radę.
Hakerstwo
●●●
Wiesz jak obejść system, żeby wyciągnąć z niego najlepsze dane, nie pozostawiając po sobie śladu. Łamanie haseł to dla ciebie pestka; tak dziecinne triki wykonywałeś jeszcze w przedszkolu.
Hodowla
●●●
Znasz się na rzeczy, gdy w grę wchodzi powiększenie twojej zwierzęcej familii. Potrafisz zadbać o środowisko dla przyszłych potomków pupili, a w razie wypadku jesteś w stanie zaopiekować się nowo narodzonymi stworzeniami.
Inżynier
●●●
Twoje wykształcenie i analityczny umysł sprawiają, że jesteś mistrzem w swojej dziedzinie. Niejeden może pozazdrościć ci umiejętności rozwiązywania technicznych problemów oraz wkładu w rozwój nowoczesnej technologii.
Jeździectwo
●●●
W siodle trzymasz się znakomicie, ale i bez niego zachowasz się na grzbiecie każdego wierzchowca. Nadajesz rytm, balansujesz wagą ciała tak, aby zwierzę doświadczyło jak najmniejszego balastu. Słowem: stajecie się jednością.
Orientacja przestrzenna
●●●
Mapy? GPS? Pies tropiący? Tobie to niepotrzebne. Perfekcyjnie radzisz sobie w zamkniętych pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Starczy, że raz zerkniesz na rozkład pleneru, a intuicja prowadzi cię sama.
Parkour
●●●
Twoja koordynacja ruchowa wybałusza oczy widowni. Manewrujesz tak, jakbyś był w stanie skoczyć z każdej wysokości nie łamiąc przy tym stawów, a potem płynnym ruchem przechodzisz do wspinaczki wzdłuż muru czy komina. Bez dwóch zdań: jeżeli ktoś ma cię szukać, to na jakimś dachu.
Siła
●●●
Czas przeznaczasz na trenowanie mięśni. Twoje ciało osiągnęło świetne rezultaty, pozwalając ci na mocniejsze ciosy i podnoszenie większych ciężarów. Sam Pudzian dwa razy by się zastanowił przed siłowaniem się z tobą na ręce.
Strategia
●●●
Ruchy wroga odgadujesz na pstryknięcie palcami. Zdaje się, że nie ma dla ciebie misji niemożliwej. Koniec końców i tak wymyślisz plan, dzięki któremu zdobędziesz cel.
Torturowanie
●●●
Wiesz gdzie ścisnąć, co przekręcić i co przydusić, żeby bolało aż do zdarcia gardła. Jednocześnie utrzymujesz ofiarę w stanie trzeźwości, nie pozwalając jej na zbawienne stracenie przytomności.
Wysoki próg bólu
●●●
Organizm może już ledwo pracować, ale to nieważne: zachowujesz jasność umysłu. Ból nie stanowi dla ciebie problemu, ciężej cię więc torturować.
Wytrzymałość
●●●
Biegasz dalej, ćwiczysz dłużej, twoje ciało przyjmuje większą ilość ciosów. Jesteś jak mur – trudno cię powalić.
Zielarstwo
●●●
Znasz się na tworzeniu medykamentów, w których skład wchodzą rośliny. Twoja wiedza nie ogranicza się jedynie do obszaru, na którym przebywasz – potrafisz stworzyć maść lub uwarzyć eliksir również na terenach z goła obcych. W końcu twoja wiedza była dopracowywana latami.

Medycyna
●●●●
Operacja na złamaniu otwartym, przeszczep albo amputacja? I bez specjalistycznego sprzętu ludzie biorą cię za boga, bo potrafisz wywalczyć oddech u pacjenta, który już jedną nogę kładzie w grobie.
Survival
●●●●
Gorzej niż karaluch – przeżyjesz w każdych warunkach. Tworzenie szałasów, rozpalanie ogniska, ocena sytuacji lub wybór najbliższego noclegu to dla ciebie oczywistości.
Posługiwanie się bronią białą
●●●●
Noże, sztylety, miecze obosieczne, topory i policyjne pałki. Wiesz jak zakręcić, żeby wyrysować przeciwnikowi szerszy uśmiech na szyi ledwie jednym pociągnięciem nadgarstka.
Posługiwanie się bronią miotaną
●●●●
Masz siłę w ramionach, bo to one są ci potrzebne do naciągania cięciwy w łuku lub kuszy. Strzały, które wypuszczasz, przecinają powietrze ze świstem. A wróg? Wróg nie ma szans.
Posługiwanie się bronią palną
●●●●
Huk wystrzału nie robi na tobie wrażenia. Za dobrze znasz ten dźwięk, żeby źle na niego reagować. Potrafisz oddać serię z ckm-u albo szarpnąć za cyngiel beretty. Pistolety, strzelby czy karabiny leżą w twojej dłoni jak ulał.
Walka wręcz
●●●●
O chwytach i uderzeniach wiesz wszystko. Nawet jeśli nie masz pod nosem żadnej broni, potrafisz wejść w bezpośrednie starcie i wygrać dzięki pięściom, wykopom i sławetnym technikom przerzucania oponenta przez bark.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach