Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Go down

Pisanie 27.01.14 22:39  •  Warunki, realia, lokacje Empty Warunki, realia, lokacje
Aktualny rok: 3008.
Miejsce akcji: tereny dawnej Japonii.
Język: japoński.
Waluta: jeny.

- Japonia nie jest jedynym Miastem, które odbudowało się po apokalipsie. Istniejące Miasta: M-1 (dawne Stany Zjednoczone), M-2 (dawna Anglia), M-4 (dawne Chiny), M-5 (dawne Niemcy) oraz M-6 (dawna Polska, bo to bardzo uparty kraj, a co).
- W wyżej wymienionych Miastach językami urzędowymi są te języki, które obowiązują w realnym świecie aktualnie.
- Podróżowanie między Miastami jest utrudnione, ale możliwe.
- Mimo braku pozostałych państw, większość języków (np. francuski, włoski, łacina), choć oficjalnie są uznane za języki martwe, jest ogólnodostępna: można się ich nauczyć i posługiwać nimi.

STATYSTYKI:
1000 aniołów = 400 S.SPEC = 75 DOGS = 40 Smoków = 20 Łowców = 1 członek KNW

Warunki, realia, lokacje Zm7k2wR
Miasto-3 zwane również M3, Światem-3 lub Ś3. Oficjalnie mieszkańcami są wyłącznie ludzie oraz zdrowe androidy. W praktyce za mury miasta przedostały się niektóre anioły, rzadziej udało się to nosicielom.

Warunki
Warunki w M3 są najbliższe ideału.
- Technologia na najwyższym poziomie. Nie brak również siły roboczej do fabryk, hodowli, uprawy roli, kwestia militarna jest stabilna nieprzerwanie od dziesiątek lat.
- Nie brak jedzenia, ani wody pitnej (filtrowanej).
- Wojsko posiada bardzo dobre zaopatrzenie militarne, tak pod względem broni, amunicji, jak i pojazdów i ochronnych kombinezonów.
- Szpitale są zaopatrzone w najlepsze sprzęty, a ilość lekarstw i opatrunków sprawia, że każdy pacjent staje na nogi w trymiga. Mieszkańcy, ze względu na prowadzenie zdrowego stylu życia, niezanieczyszczone powietrze i brak problemów finansowych, rzadko chorują!
- Władza zapewnia każdemu obywatelowi miejsce zamieszkania, pracę oraz możliwość kształcenia się do uzyskania pełnoletności (za darmo). Pojęcie "biedy" nie występuje i żadna postać nie ma prawa żyć w nędzy; takowe jednostki są rejestrowane dzięki identyfikatorom i przenoszone do specjalnych ośrodków, które zagwarantują im byt na przeciętnym poziomie.
- Na terenie miasta przestępczość jest praktycznie zerowa. Nie działa żadna mafia (yakuza), a jedyną szkodzącą jednostką są rebelianci zwani Łowcami.
- W całym Mieście-3 jest udostępnione darmowe łącze internetowe.

Dodatkowe informacje
- Świat-3 jest połączony siecią podziemnych tunelów (metro) z innymi ocalałymi miastami, jak np. Świat-1 (USA), Świat-2 (Anglia), Świat-4 (Chiny) itp. Podróżowanie do tych państw jest jednak mało prawdopodobne, ze względu na zaistniałe niebezpieczeństwa i wzmocnioną ochronę S.SPEC.
- Świat-3 posiada tzw. Centrum Opieki, przyjmujące pod swoje skrzydła wszystkich obywateli z nieuleczalnymi i uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie problemami zdrowotnymi: alzheimer, schizofrenia, zespół chronicznego zmęczenia itp. Oficjalnie, Centrum zdejmuje z barków rodzin i szpitali obowiązek zajmowania się chorymi krewnymi, pozwalając wszystkim żyć komfortowo. W rzeczywistości pod tą przemiłą przykrywką kryje się śmierdząca zbrodnia. Pacjenci najdłużej pół roku po dołączeniu do ośrodka, umierają na skutek teoretycznie naturalnych czynników. Ponadto, wszystkie ciąże prowadzone na terenie M-3 podlegają ścisłej kontroli; w przypadku wykrycia poważnych zaburzeń płodu rodziciele są zmuszeni do jego usunięcia. Władze uzasadniają te restrykcje zmniejszaniem ryzyka wystąpienia zarazy na terenach miasta.
- Obywatele są święcie przekonani, że wykraczając poza granicę Świata-3 zarażą się szalejącą epidemią. Wielu jednak zżera ciekawość, a i niewielka garstka próbuje zbuntować się przeciwko Władzy.
- Świat-3 to utopijne miasto znajdujące się pod kopułą. Warunki pogodowe są tutaj sztuczne!
- Pełnoletność osiąga się po ukończeniu dwudziestego pierwszego roku życia.

IDENTYFIKATOR OBYWATELA M3
Każdy obywatel tuż po narodzinach otrzymuje specjalną przepustkę w formie zegarka na nadgarstek, którego nie ściąga (jest odporny na zmiany temperatury oraz wodę). Władza może łatwo zlokalizować daną jednostkę, dzięki chipowi wbudowanemu w przepustkę. Uwaga! Jednostka nie posiadająca identyfikatora i złapana przez Władzę może zostać automatycznie pojmana! Łowcy z własnej woli pozbywają się przepustek (aby nie zostać zarejestrowanym przez system).
Wizualizacja identyfikatora: klik.
Funkcje:
- posiada wbudowane podstawowe oprogramowanie przeznaczone również dla telefonów komórkowych/tabletów z funkcją android, umożliwiające odczyt daty i godziny, używanie GPS czy robienie zdjęć;
- ma wbudowaną książkę telefoniczną, a stały dostęp do Internetu umożliwia tak kontaktowanie się z wybranymi personami, jak również przeglądanie stron internetowych;
- przepustka jest indywidualna, co oznacza, że w porównaniu do zwykłego obywatela, wojskowy lub dyktator posiada większy zakres możliwości;
- identyfikator jest jednocześnie przepustką, którą należy podstawić pod czytnik otwierający większość drzwi w M3 (pracownicy fabryki otrzymują aktualizację w oprogramowaniu, dzięki której ich identyfikatory zwolnią blokadę drzwi służbowych i umożliwią wejście do środka; tyczy się to każdego zawodu. Również niektóre maszyny aktywują się dopiero po podstawieniu identyfikatora osoby upoważnionej);
- lokalizator. Zasięg działania: M-3 i kilkanaście km od jego murów;
- płatności. Gotówka praktycznie nie istnieje w M-3. Płatności odbywają się elektronicznie, poprzez wybranie odpowiedniej opcji w przepustce i zbliżeniu jej do czytnika. Stan konta można w dowolnym momencie sprawdzić w przepustce;
- dane osobowe: imię, nazwisko, numer ewidencyjny, data urodzenia, adres zamieszkania. Służby bezpieczeństwa – policja, jednostki S.SPEC, służba zdrowia – przy pomocy odpowiedniego czytnika mogą odczytać z przepustki dodatkowe informacje, takie jak miejsce (legalnej) pracy, rejestr dotychczasowych wykroczeń przeciw prawu, poważniejsze odchylenia od przeciętnego stanu zdrowia (np. śmiertelne uczulenia na orzeszki, przewlekłe choroby) oraz ewentualne adnotacje, które S.SPEC dołączył do kartoteki danego obywatela (np. podejrzenie o współpracę z wrogimi ugrupowaniami);
- w przypadku S.SPEC i innych służb publicznych: posiadają specjalną zakładkę, potwierdzającą uprawnienia zawodowe. Zazwyczaj wymagają dodatkowego udowodnienia dokumentem fizycznym;
- zegar synchronizowany dla całego miasta; o ile przepustka nie ulegnie awarii, nie będzie się spóźniał ani śpieszył;
- w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub utraty przepustki obywatele mają możliwość ponownego wyrobienia jej. Jest to kosztowne i wymaga odwiedzin w paru urzędach, ale ułatwia życie – brak przepustki, bądź jej niewłaściwe działanie, może się wiązać z aresztem prewencyjnym.

Warunki, realia, lokacje USlsUeZ
Desperacja to głównie tereny suchej, twardej pustyni. Zamieszkiwana przez dziką florę i faunę oraz wymordowanych, rzadziej Desperatów, zbuntowanych androidów lub anioły. Na całkowitym pustkowiu jedynym miejscem przypominającym ruiny miasta jest Apogeum.

Warunki
Warunki na terenach Desperacji są tragiczne.
- Utrudniony dostęp do wody pitnej; bardzo niewielka ilość wód powierzchniowych (większość z nich jest skażona!).
- Brak gęściej ścielącej się roślinności sprawia, że zdobycie pożywienia jest tutaj bardzo trudne. Wymordowani głównie zajmują się łowiectwem.
- Desperacja zamieszkiwana jest przez dzikie bestie oraz drapieżne lub trujące rośliny. Nieznajomość gatunków i brak doświadczenia jest głównym powodem wysokiej śmiertelności.
- Warunki pogodowe są uwarunkowane porą roku. Latem susza zabija gorącem i odwodnieniem, zimą wymordowani padają z braku zwierzyny i przez niską temperaturę.
- Nie ma tutaj kanalizacji, prądu (wyjątek stanowi bar "Przyszłość"), Internetu, sklepów, sierocińców itp. Wyjątki stanowią: bar "Przyszłość", hotel "Czarna Melancholia", Szpital Ostatniej Nadziei, Kasyno oraz burdel. Wszystkie budynki stoją w Apogeum. Wszelakie inne instytucje/infrastruktury są zwykle zbyt brutalnie plądrowane, a ich właściciele – mordowani.
- 90% "społeczeństwa" Desperacji stanowią dzicy wymordowani – ich zachowanie porównywalne jest do mentalności zombie lub targanych instynktem zwierząt.
- Wymordowani nie mieszkają w domach! W Apogeum znajdują się ruiny, nieodbudowane ze względu na brak surowców i osób zdolnych do rekonstrukcji budynków. Większość zaszywa się w norach lub jaskiniach, bazując na swojej zwierzęcej formie. Jeżeli chodzi o tych, którym poszczęściło się nieco bardziej: umeblowanie jest zwykle bardzo skromne, tak samo jak zapasy prowiantu i reszty przedmiotów.
- Ubrania są dostarczane jedynie przez anioły z Edenu. Oznacza to, że wymordowani nie posiadają wystarczającej ilości ciuchów, by codziennie zakładać nową parę butów i wciągać świeże spodnie. Mają na sobie łachmany przesycone zapachem potu, krwi i brudu. Nie ma wyjątków.
- Na terenach Desperacji nie uświadczysz: produktów czystości, świeżych owoców, koców, mebli itp. Mieszkańcy mają jedynie to, co ukradli zabitym wojskowym lub aniołom.
- Wysoki wskaźnik przestępczości. Mentalność mieszkańców Desperacji (również Apogeum) ogranicza się do myślenia: "co twoje to moje, a co moje to nie ruszaj!", toteż kradzieże, rozboje, gwałty i morderstwa są tu codziennością. Widok martwych, poskręcanych ciał nie rusza nikogo; dla większości stanowi zresztą pożywienie.
- Różnorodność śmiertelnych chorób zabija rocznie spory odsetek mieszkańców Desperacji.
- Teren Desperacji, co zaskakujące, tu i ówdzie ozdobiony jest stacjami przekaźnikowymi, zapewniającym wymordowanym skromne potrzeby dalekosiężnego sposobu komunikacji. Z głównym nadajnikiem zbudowanym w sercu prowizorycznego miasta, który jest niemal najmocniej chronionym punktem w okolicy, tych kilkanaście wysokich, widocznych z daleka budowli sięga do większości "cywilizowanych" części pustkowia. Często wokół tych masztów tworzą się niewielkie osiedla ludzi, poświęcających się konserwacji i ochronie najcenniejszej technologicznej zdobyczy. Co prawda, sygnał nie jest tak wysokiej jakości, jak jego odpowiednik z M3, jednak na trudne warunki z jakimi zmagają się ludzie jest więcej niż wystarczający.

Warunki, realia, lokacje JnIngPJ
Eden nie jest miejscem znanym z Biblii; jego nazwa jest bardzo umowna i tyczy się ziem wysuniętych na południe. Dawniej były to tereny Desperacji, ale aniołowie, zstąpiwszy na Ziemię, musiały zapewnić sobie byt na na tyle dobrym poziomie, by być w stanie pomagać innym. Dlatego ta "rekonstrukcja Raju" jest jedynym zalesionym, pełnym żywej flory i fauny miejscem. Ze względu na szczególny kontrast w porównaniu do pustyń, nie uważa się Edenu za część Desperacji i traktuje go jako oddzielną lokację.

Warunki
Warunki w Edenie są dobre.
- Nie brakuje pożywienia jeśli chodzi o zwierzynę, warzywa, owoce czy zboże.
- Wody jest pod dostatkiem.
- Eden utrzymywany jest dzięki aniołom, które korzystają głównie ze swoich mocy, aby utrzymać obecny stan rzeczy. To one dbają o roślinność, zwierzęta i – przede wszystkim – nawodnienie terenu.
- Brak prądu (co za tym idzie – również Internetu), kanalizacji i ogrzewania.
- Rozwój technologiczny na bardzo niskim poziomie; anioły nie zajmują się żadnymi sprzętami. Przykładowo: ubrania piorą ręcznie z racji nieposiadania pralek.
- Eden to w 95% gęsty las. Reszta stanowi miejsce przeznaczone na Rajskie miasto, które swoją konstrukcją przypomina wioskę składającą się z drewnianych chat poutykanych między klonami i brzozami. Nie ma tutaj miejsca na wille i przepych. Anioły mieszkają skromnie; czasami ich budowle znajdują się również w koronach drzew o mocnych gałęziach. Całość przypomina motyw średniowiecznej wioski przejętej przez Matkę Naturę.
- Anioły zajmują się utrzymywaniem porządku na świecie, czując obowiązek również wobec wymordowanych. Z tego względu wielu z nich stara się zbierać pokaźniejsze plony i szyć więcej ubrań, które lądują na terenach Desperacji i są rozdawane najpotrzebniejszym. Słudzy boży robią to bezinteresownie.
- Eden przyjmie każdego w swoje szeregi, ale jednostki szczególnie agresywne, stwarzające zagrożenie i/lub skłaniające się ku przestępczości zostają wydalone poza tereny Raju. Nie oznacza to, że anioły nie wesprą zdziczałych wymordowanych, bo i oni otrzymują porcję pożywienia lub bukłak z wodą. Zachowanie porządku jest jednak jednym z priorytetów, toteż Edenu strzeże Zastęp z dowódcą na czele.
- Procent śmiertelności jest tu znikomy. Anioły dbają nie tylko o własne zdrowie, ale również o zdrowie swoich towarzyszy.
- Przestępczość nie występuje. Anioły same w sobie się jej nie dopuszczają, nad resztą pieczę sprawują anioły Zastępu.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach