Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Nathair napisał:Ewentualnie można zrobić jakis temat ze spisem cyklicznych rzeczy, które pojawiają się na forum. Np.
1. Na forum odbywa się co jakiś czas losowe przydzielanie chorób bla bla.
2. Na forum co jakiś czas pojawia się możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach bla bla.

Nowi użytkownicy będą poinformowani? Będą. W końcu i tak szperają, by stworzyć postać. Nie przesadzajmy.
Można zrobić. Chociaż chyba nie będzie tego zbyt dużo? Da się tam kwestię swatania, wydarzeń, losowania chorób... Coś jeszcze?

edit: Jeszcze dorzucić można targ oraz kwestię losowania składników dla szpitala.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Growlithe napisał:I tu wychodzą kwiatki.
Szpital tym się różni, że będzie mieć lekarstwa i co dwa tygodnie dostaje parę składników za darmo, więc też ma ułatwione zadanie i nie musi "psuć sobie zabawy, zbierając zioło w Edenie". Pisałem o tym w ogłoszeniach od adminów, ale musiało to gdzieś umknąć.
A, no to przepraszam, przyznaję się do błędu D:

Nathair napisał:Wybacz Nath za to co napiszę, ale to zalatuje mi trochę takim księżniczkowaniem. "Nie zaglądam w ogłoszenia bo tak, ale macie mnie o tym informować". To trochę takie... no. Niezbyt fajne.
Zupełnie tak nie miało brzmieć, ale mniejsza. I ogólnie to nie jest tak, że wymyślam sobie coś takiego, bo chcę, żeby MI było łatwiej. Prawdopodobieństwo, że wylosuję w najbliższym czasie kolejną chorobę jest raczej niewielkie, więc w gruncie rzeczy po co mi to? Choroby są po prostu rzeczą całkiem znacząco wpływającą na czyjąś fabułę, więc wato by było wiedzieć, że się takową wylosowało. Ale jak uważacie.

Nathair napisał:Piszesz tak, jakby postać co miesiąc chorowala i musiała zapieprzać po lekarstwa. Serio. Jeżeli komuś sie nie chce - idzie do Smoków i wystawia zlecenie. Zabawa zabawą, ale jakiś wysiłek powinien być urozmaiceniem.
Ale ja właśnie odnosiłam się do przypadku, w którym czyjaś postać co miesiąc zachorowywałaby i musiała zapieprzać po lekarstwa. No kurde.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Dobra. Wkraczam, by żulować o sprawiedliwość.
Uno:
Wysyłanie prywatnych wiadomości userom, których postać jest zarażona, NAPRAWDĘ nie jest aż takim problemem. Szczególnie dla Blight'a, bo ten chłopak popierdziela, jak maszyna i zwykle mam wrażenie, że jeszcze mu się nudzi. No kuźwa, sama nie wiem, skąd bierze tyle pary. I tak na dobrą sprawę, wysłanie tych PW do kilku osób naprawdę nikogo nie zabije, a faktycznie egzystują osoby, które wchodzą i nie patrzą jakoś namiętnie w te ogłoszenia, bo choć font jest czytelny, to jednak nie rzuca się w oczy i nawet, jak jest coś nowego, to ma się wrażenie, że czyta się tysiąc razy to samo. To nie jest komplikowanie sytuacji. To nie jest rozleniwianie. To PW ma być ułatwieniem, a w życiu powinno dążyć się do tego, aby było dobrze, wygodnie i łatwo, ale z tym samym skutkiem ostatecznym. Nie wiem, co w tym takiego "księżniczkowego", bo jednak nie zawsze każdy ma głowę do tego, żeby zajrzeć w te ogłoszenia czy tematy, ponieważ:
a) jak Nath - wchodzi w konkretnym celu;
b) jest skupiony na czymś konkretnie innym i myśli TYLKO o tym (co wiąże się z punktem a, ale shh);
c) ma naprawdę tylko chwilkę, więc rzeczy;
d) nie ma go jakiś czas i dane ogłoszenie go omija;
e) wstaw tu inne powody, które by się znalazły.
Informacja w profilu za to jest kompletnie dziką ideą. Kto patrzy we własny profil? Chyba tylko przed rozpoczęciem nowej fabuły, jak zmienia aktualny ubiór i ekwipunek, choć niektórzy i tak tego nie robią.

Dos:
Myślę, że to już jest w miarę wyjaśnione. Można rozpocząć chorobę na kolejnej fabule, a moim zdaniem nakładanie konkretnych limitów czasowych tylko zniechęca.

Tres:
Popieram Lena i na tym kończę, bo mi się nie chce wnikać. Chciałam się w sumie tylko wypowiedzieć co do tego pierwszego punktu. |"D
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Wychodzi na to, że ogłoszenia są niepotrzebne, Grow niepotrzebnie je aktualizuje bo i tak nikt ich nie czyta bo mu się nie chce poświęcić aż parunastu sekund, by sprawdzić czy jest coś nowego. Bo to przecież jest taka strata czasu. Nie przesadzacie? Wnet będzie trzeba pisać wszystkich pw z drobnymi informacjami, bo nikt nie raczy spojrzeć w ogłoszenia. To jest smutne, serio.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Ghhh, nie o tym mówię. Po prostu o rzeczach, które dzieją się postaci konkretnych userów naprawdę warto wysłać to upomnienie. Postać ma iść do nieaktywnych? No oki-doki-loki, przecież Evie może wysłać wiadomość, bo to konkretny przypadek. Więc nie sądzę, żeby choroby były przypadkiem OGÓLNYM, dotykającym od razu całego forum. Zwyczajnie uważam, że to byłoby przyjemne uzupełnienie~.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

To, że wysyłam przypomnienie odnoście nieaktywnego multi to moja słabość do niektórych, więc trochę tak z kichy ten przykład. Ponadto o tym się nie uprzedza, nawet w ogłoszeniach. Nie ma "uwaga, taki i taki leci do nieaktywnych", więc... no. Po prostu uważam, że to trochę takie wspomaganie lenistwa userów. Tak, bez znaczenia dla mnie to lenistwo. Bo rzucenie okiem w ogłoszenie zajmuje.... parę sekund. Serio, to tak wiele czasu?
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Moim zdaniem użytkownicy, którzy nabyli się chorób powinni być informowani o tym na prywatnej wiadomości. Wcale z nie byłoby z tym tak dużo roboty, bo wysłanie dziesięciu wiadomości nie trwa więcej niż kilka minut. A jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś zobaczy wiadomość niż ogłoszenia. Ja osobiście uważam ogłoszenia za ważny element forum, zaglądam do nich codziennie, a to, że inni tego nie robią, to ich problem.
Jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości... ja mogę zadeklarować swoją pomoc, serio. Mi to nie robi różnicy, czy stracę kilka/kilkanaście minut na wysyłanie pw. Przynajmniej na coś się przydam, o.
Dobra, jeżeli chodzi o ograniczenia czasowe... myślę, że zniechęcają, tak jak mówi Mio. Popieram ją całkowicie. No ale z drugiej strony bez ograniczeń ludzie pozapominają i nic nie wyjdzie tak jak powinno.
O chorobach moglibyście informować w "informacjach dla MG". Tu wspomnę o SL'ach, na których użytkownicy zakładają tematy zwane "informatorami", w których zaznaczają między innymi, czy zgadają się na Mistrza Gry i jak daleko może się on posunąć. A gdyby tak powiedzieć unserom żeby sprawdzali ten jeden temat co jakiś czas? Tam byłoby ich można powiadamiać o tym, że ich postać zachorowała. Może to kiepski pomysł, ale na SL'ach działa. No.
Nie wiem co jeszcze napisać, więc już się przymykam.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Evciałke:
1. Jak kto woli.
2. Jak kto woli.
3. Jak kto woli. Ja osobiście zaglądam w ogłoszenia, ale mówię w imieniu ogółu, bo przecież nawet, jeśli ktoś jest tą leniwą kluchą, to jednak wysłanie takiego pw zajmuje - zonk! - również tych kilkanaście-kilkadziesiąt sekund kogoś aktywnego. To też naprawdę nie jest aż tak wielki deal. Trochę, jakby obydwie strony nie chciały iść na ustępstwo i wychodzi z tego zalążek shitstormu, no dżizyz.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A ja z innej beczki, jak dany user nie spojrzy, uzna że informacja w ogłoszeniach jest stara (patrz ja... kurczę serio byłam przekonana, że to jakaś stara informacja xD) i teraz po tych tygodniach (gdzie ma byc zrealizowana choroba), nie zrobił nic chorobą... to co się z nim dzieje? Jest zapominany, mg wchodzi do akcji, czy jak?

                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Dobra. Mogę wysyłać te PW, bo skoro nikt nie patrzy do ogłoszeń, ani na swój własny profil (może powinienem był walnąć oczojebnym różem, dla zwrócenia uwagi?), to idea losowania chorób trochę się mija z celem. Mi to różnicy nie zrobi, skoro mam do wyboru, każdemu z osobna nabazgrać w profilu mini-notkę lub wysłać PW.
Miałem nadzieję, że osoba, która zauważy u siebie tę notkę, zainteresuje się tym. Jeśli dalej nie będzie widziała ogłoszeń, to może na CB zapytać "Ej, ludzie, pojawiło mi się coś takiego, co to jest?" Wtedy ci lepiej poinformowani pokierują ją do ogłoszeń, a stamtąd do tematu, gdzie wyraźnie zaznaczyłem, że w wypadku jakichś problemów czy nieścisłości, można do mnie wysłać PW. Wtedy na przykład powiedziałbym Nath, żeby zaraziła się dopiero po wyjeździe i po skończonych fabułach.
Co do uwzględniania userów z czarnymi nickami i bez KP. Robię to tylko po to, byście mieli większe szanse na uniknięcie wrednego Losu. Usuwam stamtąd tylko Wymianę bannerów, Radio, Gazetkę i resztę ferajny.
I ja naprawdę sprawdzam i prześwietlam każdą postać, która mi się wylosowała, tak samo jak choroby, które ma otrzymać (bo kiedyś wyszło, że łowczyni zaraziła się chorobą dla aniołów i była wtopa), dlatego choć jest tam niewiele treści, przygotowanie tego trochę mi zajmuje.
I jeśli mam z kimś natychmiastowy kontakt, to pytam co sądzi o danej chorobie, bo może to kolidować z jego postacią czy czymkolwiek, ale w innych przypadkach, zdałem się na notkę pod całym losowaniem. Jak widać, nie wyszło.

Więc: co do pomysłu Lena - i tak robię coś podobnego, więc mi to bez różnicy. Kilka minut więcej, w porównaniu do standardowej ok. godziny, nic nie zmieni, jeśli nie wklejam tego na szybko (a wtedy to napiszę), tak samo z tym PW.

Tak naprawdę, to do tej pory liczyłem na uczciwość userów, że zarażą się w najbliższym dostępnym momencie - jest osoba, która zwlekała ponad miesiąc, ale o tym wiem, a ona była zablokowana - a teraz chyba zacznę bardziej to monitorować, od początku choroby, aż do wyleczenia, razem z montowaniem składników, bo inaczej poziomy trudności nie będą miały sensu. Ew. poproszę kilku MG o pomoc.

A teraz uwaga - będzie coś napisanego Caps Lockiem, żeby się rzucało w oczy:

OSOBIŚCIE UWAŻAM ZA MNIEJ WAŻNĄ DYSKUSJĘ NA TEMAT METODY LOSOWANIA CHORÓB, BO JĄ MOŻNA KORYGOWAĆ NA BIEŻĄCO, GDY DYSKUSJA NA TEMAT SPOSOBU DZIAŁANIA I ROZWOJU CHOROBY STOI W MIEJSCU, BO PADŁO KILKA PROPOZYCJI I NIE BYŁO KOMU ZWERYFIKOWAĆ.

Tutaj jest link, jakby komuś się chciało jednak zerknąć. -> link

EDIT:
Wysłałem te PW do zarażonych, niech któreś z nich się wypowie, czy coś takiego jest w porządku.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

*zerk do skrzynki* Bardzo ładna wiadomość, Blinku~
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach