Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Pisanie 01.03.15 15:07  •  Misje i ich ograniczenie Empty Misje i ich ograniczenie
Tak na szybko.
Fajnie, że ludzie chadzają na misje i w ogóle, niektórzy biorą udział nawet w kilku misjach jednocześnie, ale... no właśnie.
Nie każda misja jest prowadzona jakoś tak... hm, nie jest trudna (chociaż w założeniu taki poziom powinien być), niektóre mają kilkuzdaniowe posty od MG, mało się dzieje, jest 20 krótki postów i.... koniec misji. I zaczynam się obawiać, że wnet jeden użytkowników w ciągu miesiąca zdobędzie 10 bestii, 5 artefaktów i 20 umiejętności. Ale chyba nie chodzi o to, by rozwinąć swoją postać w bardzo szybki sposób, żeby móc szpanować nowymi cackami na fabule, być nietykalny, op i w ogóle 'mam sto osiemdziesiąt mocy, a ty dwie, całuj mi stopy', tylko o dobrą zabawę. A obawiam się, że powoli w niektórych przypadkach może zacząć to zmierzać, dlatego żeby nie przedłużać... proponuję wprowadzić ograniczenie do możliwości uczestniczenia tylko w jednej misji jednocześnie, ewentualnie dwóch. O. |:
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 15:35  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Według mnie to trochę prawda, ale też jedna to za mało. Jestem za dwoma.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 15:37  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Też za. Może być jedna, mogą być maksymalnie dwie.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 15:38  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Jestem za. Dwie powinny być w porządku, bo raczej wątpię, żeby wszyscy się rzucali nieustannie na maksimum.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 16:07  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Zgadzam się, że niektórzy MG piszą krótkie posty (ale czy mniej się w nich dzieje? Nie wiem). Zgadzam się też z tym, że przez coś takiego lada moment niektórzy użytkownicy mieliby dwanaście mocy, siedem artefaktów, osiemnaście bestii i inne cuda-wianki. Jedyne, czego nie jestem pewien, to tego, czy uczestnictwo w dwóch (jestem za dwoma, bo jedna może być przyblokowana) misjach rozwiąże ten problem. To nadal będzie działało na tej samej zasadzie: MG, którzy będą pisać krótkie posty, automatycznie będą szybciej kończyć misje, niekoniecznie utrzymując odpowiedni jej poziom trudności, bo to, że będą prowadzić jedną, a nie trzy misje naraz, nie oznacza, że na tej jednej się skupią bardziej i ją doszlifują.

W skrócie: nie uważam, aby ograniczenie ilości misji pomogło rozwiązać problem "przeładowania postaci". Różnica byłaby taka, że zdobywaliby to jedno po drugim w czasie X, a nie wszystkie naraz w czasie 3X. Uhm, trochę pomarudziłem, ale mogę być i za, co do dwóch misji jednocześnie, jeśli to ma jakoś pomóc.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 16:12  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
No to na bank nie rozwiąże problemu, ale chodzi właśnie o to, żeby nie było tak, że dana osoba zdobędzie sobie nagle 3 bajery w jednym czasie. Ponadto często zdarza się tak, że jedna osoba zajmie sobie jakiegoś MG, a potem okazuje się, że dla kolejnej osoby, która jeszcze nie miała żadnej misji, nie ma nikogo, bo brak czasu, bo ten MG już jedną misję prowadzi, a innego akurat nie ma.
Z drugiej strony można też zmniejszyć ilość możliwych do zdobycia na misjach mocy. W sensie takich misjach, do których można się zgłosić, więc reszta byłaby już tylko kwestią zasług albo łutem szczęścia w forumowych wydarzeniach, hm. Czyli w sumie faktycznie ciężej byłoby sobie na nie zasłużyć.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 16:14  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
A to jakiś inny pomysł, jak temu zapobiegać? Nałożyć ograniczenia czasowe co do możliwości wzięcia udziału w misji? Np. przynajmniej tydzień bądź dwa przerwy od podjęcia się udziału w następnej? ._.

EDIT: Bo Take wredota się wepchał :< I... yup, podoba mi się to ograniczenie co do możliwości zdobycia na misjach bestii oraz przemiotow.

EDIT: I Gilbert ._. Wszyscy się wpychają >


Ostatnio zmieniony przez Nathair dnia 01.03.15 16:17, w całości zmieniany 2 razy
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 16:15  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Zero napisał:Z drugiej strony można też zmniejszyć ilość możliwych do zdobycia na misjach mocy. W sensie takich misjach, do których można się zgłosić, więc reszta byłaby już tylko kwestią zasług albo łutem szczęścia w forumowych wydarzeniach, hm. Czyli w sumie faktycznie ciężej byłoby sobie na nie zasłużyć.
O, też dobre.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 17:19  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Też ja w sumie jestem za tym, żeby została ograniczona ilość mocy do zdobycia. W końcu nie chodzi o to, żeby być badassami na podwórku. Dajmy na to... nie wiem. Stefan, który dopiero co się zarejestrował nie ma zbyt dużo. I jeżeli na forum będą same badassy, to taki biedny Stefan nic nie da rady zrobić. Bo przyjdzie badass i go zamrozi, napuści kromstaka, potem odmrozi i podpali, a potem wtargnie do jego umysłu, podniesie w powietrze, a potem rozszczepi na kawałki. I biedny Stefan nie ma co zrobić.
... więc ogólnie jestem za tym, żeby jakos to tak ograniczyć, tak.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 17:29  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Ja pomysł z ograniczeniem też uważam za dobry, dwie to dobre rozwiązanie, ale tydzień czy dwa przerwy już nie są w sumie koniecznością. Zawsze ktoś kto się do tego nadaje mógłby sprawdzać ilość postów w danej misji i średnią długość żeby ocenić czy misja w ogóle może zostać uznana za zakończoną, np. jeżeli ktoś ruszył po artefakt na średnim poziomie i zdobył go po 6 krótkich postach to wtedy ktoś z administracji albo ważnych MG może kazać o wydłużenie misji w jakiś sposób o np. 10 postów.


Ostatnio zmieniony przez Sleipnir dnia 01.03.15 22:22, w całości zmieniany 1 raz
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 01.03.15 18:05  •  Misje i ich ograniczenie Empty Re: Misje i ich ograniczenie
Ja uważam, że wystarczy ograniczenie do dwóch misji jednocześnie oraz, że trzeba na niej napisać na przykład minimum 10 postów (oczywiście rozsądnej długości, a nie po 100 słów). No i zależnie od poziomu trudności, zwiększać tą ilość.
Tak, jak Sleipnir uważam, że przerwa między misjami nie musi być konieczna, chociaż... można by wprowadzić ograniczenie, że można się zgłaszać po jedną misję na dwa tygodnie/miesiąc.
Co do mocy, nie widziałam jeszcze na forum nie-wiadomo-jak-potężnych-postaci, ale uważam, że jakieś ograniczenie powinno się pojawić.
Dajmy na to, 4 moce maksymalnie (bo anioły na starcie mają 3) + 4 artefakty + 3 technologie + 2 bestie, a jeśli ktoś nie może mieć mocy, to może mieć jakieś bonusowe miejsca na technologie/artefakty. (Pewnie i tak uznacie, że to za dużo.)
A co do umiejętności, może nawet 15? Jeśli komuś chce się o nie walczyć, to niech to robi.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach