Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Off :: Postacie


Strona 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Go down

Shipuje to.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Ależ jesteś bardzo potrzebna. Mam na ciebie plan. >:c



Zawiało grozą.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Growlithe napisał:nadal nie wiem, co zrobić z Luką. Chciałem ją sobie potrzymać w lochach i się nią zaopiekować
To też zawiało grozą.

z Growem można shipować wszystko i i tak będzie to miało sens
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Polemizowałbym.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zaraz tam grozą. Ledwie trąci złowieszczą nutą. Poza tym nie wiem jak wy, ale ja, zaczynając z kimś wątek, zwykle już planuję dla tej osoby coś "poza" zwykłą rozmową. Chociaż niewielką walkę, żeby nie wyszło za sucho. Poza tym jednak prowadzę postać, która zawsze wdepnie w jakieś gówno, więc ciężko byłoby mi opisywać z kimś sielankową debatę na temat rzeżuchy jarej.

Nie wiem czy wszystko, ale wiele na pewno. Ta wrodzona uniwersalność, meh.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Chodziło mi, że shippuje Luka x Lipsum.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Nie byłem pewien do którego tematu to pasuje, ale chyba jednak tu jest ok.

Bodajby wczoraj, ni z tego ni z owego względu naszła mnie myśl na stworzenie postaci. Dobra, często mam takie myśli, bo zazwyczaj świeża postać pomaga w ponownym wczuciu się w klimat, ale shhh, nie o tym mówię.
Myśląc o tej postaci, zacząłem się zastanawiać nad pewnym faktem. Strach.

A konkretnie - jak stworzyć postać, i prowadzić ją dalej, by jej posty powodowały ciarki u osób które z nią piszą lub ją czytają. Postać, która powoduje że czujemy się w jakiś sposób zaniepokojeni, obawiamy się czy wszystko będzie ok. I nie, nie w kwestii czy postać która z nią pisze zostanie pobita/zabita/okradziona/zgwałcona. Nie, ciekawi mnie tutaj czy istnieje jakiś sposób by prowadzić postać, jaka faktycznie powodowałaby zimne dreszcze biegnące po ciele. Coś, czego faktycznie można by się było "bać". I jak mówię - nie chodzi o strach wobec "psycholi" lub brutali, bo do tego się zwyczajnie, hm, przyzwyczailiśmy. Coś, co faktycznie spowoduje że pomyślimy choćby tak: "... Nie, cholera nie. Nie chcę wiedzieć co napisze w kolejnym poście." Albo coś w tym stylu.

Macie jakieś pomysły? Ciekawi mnie ten temat, i jestem też ciekaw czy wy macie jakieś pomysły co do tego, jak stworzyć "straszną" postać.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie wiem czy jest możliwość stworzenia takiej postaci z racji... indywidualnego podejścia do strachu. Każdy boi się czegoś innego. Jeden będzie drżał przed clownem z ostrymi zębiskami, drugi przed potworem z szafy a trzeci zębowej wróżki. A stworzenie czegoś uniwersalnego, hm. Nie wiem. Mnie np. ciężko wystraszyć. Filmy, książki, opowiadania. Naprawdę jest mało osób, które wywołają u mnie tą gęsią skórkę a i tak największy chyba wpływ mają na zmysł słuchu. A przy pisaniu raczej jest to niewykonalne.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Idk czy niewykonalne, myślę, że możliwe, w końcu Poemu, Lovecraftowi czy Grabińskiemu się udało. Chociaż na pewno bardzo, bardzo trudne, ze względu na to, co napisała Ev. Ja na pewno nie umiem :I

Najbezpieczniej jest chyba pójść główną ścieżką horrorów - wziąć coś znajomego i dobrze kojarzącego się (małe dziewczynki, dom) i to wypaczyć, ewentualnie wziąć coś, co już budzi niepokój i pociągnąć ten niepokój dalej (metro, pociągi, wielkie miasta).

Życzę powodzenia, jeśli faktycznie zrobisz taką postać to będę chętnie czytać posty.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Mnie się wydaje, że Lenowi nie chodzi tyle o samo straszenie drugiego gracza co o wyczekiwanie postów z ciarkami na plecach, tak samo czytanie owych. I to chyba jest wykonalne, ale potrzebne jest do tego wiele czynników. Pierwszym jest ograniczenie informacji o postaci w karcie. Drugim, bardzo istotnym, granie z osobą, która potrafi się wczuć i przyznać do tych ciarek, poddać się im. Bo jeśli trafimy na kogoś kogo postać nie lęka się niczego to, cóż, niezależnie od tego jak zbudujemy nastrój w postach i czego nie zrobimy efektu nie będzie.

Ja miałam takie posty w niektórych momentach rozgrywki z Nathairem. I z Fuckerem też. Ale powtarzam, dwie osoby budują klimat, nie jedna, a mrok łatwo jest rozwiać żartem. Bądź ignorancją.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Raczej nie sądzę bym prędko chciał stworzyć taką postać, byłem zwyczajnie ciekaw waszych opinii na temat stworzenia takowej, czy uważacie że to w ogóle jest możliwe. Przyznaję racje Ev, ciężko jest stworzyć coś uniwersalnego, co wytworzy u każdej osoby poczucie niepokoju, tudzież strachu. Czytając choćby powieść z gatunku horroru, jak już były wymienione, ograniczamy interakcje, bo jedyne co my możemy zrobić w takiej chwili, to przerwać, lub czytać dalej. Pisząc jednak z kimś takim, mamy możliwość wpłynięcia na te działania, co czasami ułatwia, a czasami utrudnia tego typu klimat. Mam wrażenie że każdemu kiedyś przytrafiło się w pisaniu.

Osobiście, szczerze chciałbym to powtórzyć, ale chyba nie jestem osobą do takowej postaci : |
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

 :: Off :: Postacie

Strona 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach