Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Czy stosowałbyś się do pogody, gdyby była często edytowana?

- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... - Page 2 Empty71%- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... - Page 2 Empty 71% 
[ 12 ]
- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... - Page 2 Empty29%- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... - Page 2 Empty 29% 
[ 5 ]
 
Wszystkich Głosów : 17
 
 
Poll closed
Póki co zdarzyło mi się tylko nawiązywać w fabule do pogody związanej z aktualną porą roku bez szczególnego zwracania uwagi na to, czy akurat wieje wiatr, czy słoneczko zagląda zza chmurek czy może zbiera się na burzę. Właściwie dlatego, że zapominam o takich detalach. Pewnie gdyby pojawiło się coś takiego (gdzieś, nie wiem gdzie), można by urozmaicić prowadzone fabuły, ale też nie napalam się jakoś szczególnie.

Dodatkowo, czy pogoda dla całego świata-3 byłaby jednakowa? Bo teoretycznie Desperacja ma chyba nieco gorsze warunki niż chociażby miasto albo rajski eden. Ktoś bawiłby się w rozdzielanie tego?
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zasadniczo, mi jest to obojętne.
Owszem, mogłoby to być ciekawe urozmaicenie, ale skoro wymagałoby przebudowania ogłoszeń, a i tak pewnie nie wszyscy by z tego korzystali, to jednak minusy przeważają chyba plusy.
Poza tym, nie zawsze da się do tego stosować, bo jeśli dany wątek ciągnie się przez kilka miesięcy, to trochę głupio by pięciokrotnie zmieniała się w nim pogoda, jeśli fabularnie minęło tam dziesięć minut.

Jeśli to wprowadzicie, mogę się tym zajmować. Wydaje mi się, że robiłabym to regularnie i nie powinno być żadnych problemów.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Sama nie wiem. Rzadko zamieszczam informacje w postach o pogodzie, a jeśli już, jest ona dość zmienna. Wolałabym, żeby była ona już ustalona i żeby to postacie musiały się do niej dostosować. c:
Ale... czy będą się do tego stosować?
Jeśli tak, to wiecie, można to fajnie podzielić na użytkowników. Jeden pisałby pogodę dla desperacji, inny dla Edenu, inny dla miasta-3. :3  Miałam kiedyś funkcję pogodynki na trzech forach, więc jakby co, mogę się zgłosic na funkcję pogodynki np: dla desperacji >D
                                         
Marcelina
Poziom E
Marcelina
Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Mi to raczej obojętne.
W sumie to nawet dobry pomysł. Jeśli, będzie ktoś potrzebny do bawienia się z tym jestem chętny (idą wakacje, więc dużo wolnego jest >:D)
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Yes. Tak. Ja. Da. Jak najbardziej za.

PS:
To jest głos za Edge i Gravewalker'a, nie mi się przelogowywać xD
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Grow napisał:A ja jestem przeciw. Ostatnio często jestem przeciw. Wiem po prostu, że ludzie się do tego nie stosują, nie zwracają żadnej uwagi, bez względu na to, jak często pogoda byłaby zmieniana. Wydaje mi się, że to "głupiego robota", pisać co tydzień czy dwa nowe opisy, skoro userzy i tak zastosują to, co akurat wydaje im się wygodniejsze. Chcą dramatyzmu to trzepną sobie w wątku deszcz; chcą dobić postać w lato, to opiszą skwar.
^this

Nathair napisał:Zamiast określania pogody dałabym tylko określenie pory roku a każdy na fabule dostosowałby warunki pogodowe do danej pory roku. A MG zawsze może wbić do tematu i rzucić jakąś burzą czy też powodzią.
^and this

Do dodania mam tylko tyle, że wymyślanie cały czas coraz bardziej kreatywnych warunków atmosferycznych nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. "Ostatnio mieliśmy deszcz, wiatr, upał, znowu deszcze... może zarzucę śniegiem w środku lata~?" Nie mówię, że to niewykonalne, ale sądzę, że nie byłoby to aż tak wielkim urozmaiceniem, jak niektórym może się wydawać. Poza tym pogoda - jak nazwa wskazuje - jest kobietą, a kobieta z kolei zmienną jest i w ciągu tygodnia może być skrajnie różna.

Jeżeli funkcja pogodynki (jednej nie kilku, błagam, bo zrobi się bajzel) przejdzie, nie będę szczególnie rozpaczać, ale zwyczajnie nie widzę potrzeby jej ponownego wprowadzania :d
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zastanawiałem się nad tym i obgadałem trochę z Growem i uznałem, że rzeczywiście, pomysł ten nie jest w stu procentach pewny, nie każdy będzie chciał się do niego dostosować i tak dalej, więc:

Zróbmy tak na próbę i sprawdźmy, jak to działa. Co wy na to? Grow nie będzie musiał zmieniać co chwilę kodu ogłoszeń, a pomysł, jeśli będzie nietrafiony, zniknie. Ci, który są za, raczej się ucieszą i może przyczynią się do utrzymania tej funkcji, a ci, którzy są teraz przeciw (po pomysł kulawy), po prostu poczekają i zobaczą czy mieli rację.

Jak to ma wyglądać?
W ogłoszeniach będzie bardzo wielki skrót aktualnej pogody, wraz z linkiem do tematu, w którym ta pogoda będzie trochę szerzej opisana. I kilku MG wbijałoby do tematów i rzucało kataklizmami, by było zabawniej.

Ja ten temat już założę, bo jednak było więcej za niż przeciw, ale jeśli ktoś chciałby coś jeszcze dodać, to śmiało.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

W sumie od spróbowania nic się nie stanie, więc jak dla mnie możesz działać.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Właśnie zerknęłam w tamten temat i chcę zauważyć jedną rzecz:

Wyładowania elektryczne w południowej dzielnicy wywołały problemy z dostawami energii, na skutek czego cała południowa część miasta musi nauczyć się funkcjonować bez prądu.
Jest to opis Świata-3, który znajduje się pod kopułą, zaś pogoda jest sztucznie wytwarzana i kontrolowana. Wątpię by chcieli pozbawić część swojego terenu elektryczności, czy w ogóle zgodzili się na burze i powodzie. To mało logiczne.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Meh. A nie zdarzają się nigdy awarie? Mogło im coś nawalić, jakiś kabelek nie łączył i się wszystko popsuło. Mogło to być niedbalstwo, dywersja, błąd w obliczeniach, cokolwiek. Nie jest powiedziane, że taka pogoda będzie zawsze, tylko, że chwilowo wymknęła im się spod kontroli.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Taihen Shi napisał:Właśnie zerknęłam w tamten temat i chcę zauważyć jedną rzecz:

Wyładowania elektryczne w południowej dzielnicy wywołały problemy z dostawami energii, na skutek czego cała południowa część miasta  musi nauczyć się funkcjonować bez prądu.
Jest to opis Świata-3, który znajduje się pod kopułą, zaś pogoda jest sztucznie wytwarzana i kontrolowana. Wątpię by chcieli pozbawić część swojego terenu elektryczności, czy w ogóle zgodzili się na burze i powodzie. To mało logiczne.
Wypadki się zdarzają, więc sama sytuacja ujdzie według mnie, ale mam wrażenie, że SPEC zrobiłby wszystko, byle tylko dostarczyć prąd do mieszkańców. Miasto jest silnie zelektryfikowane, a jego funkcjonowanie zależy od funkcjonowania poszczególnych dzielnic.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach