Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Czy stosowałbyś się do pogody, gdyby była często edytowana?

- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... Empty71%- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... Empty 71% 
[ 12 ]
- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... Empty29%- Halo? Czy to TVM 3 Pogoda? Zbliża się nowy front atmosferyczny... Empty 29% 
[ 5 ]
 
Wszystkich Głosów : 17
 
 
Poll closed
... czyli globalne prognozy pogody dla całego forum. Była kiedyś taka funkcja - pogodynka - która w zamierzeniu miała konstruować opisy pogody panującej na forum, a w praktyce, opisy te były niezmienne przez miesiące, więc mało kto się do nich stosował.
Zdałem sobie niedawno sprawę z tego, że funkcja ta zniknęła. A szkoda, bo moim zdaniem miała duży potencjał fabularny, tylko należałoby to trochę zmienić. Na przykład, pojawiałaby się nowa pogoda co tydzień, dwa, a kilku wolnych w tym czasie MG ingerowałoby i rzucało jakąś katastrofą. W sensie - gdyby pogoda w Desperacji była opisana jako "wietrzna", to burza piaskowa albo jakiś mały (lub duży) huragan byłyby (nie)miłą niespodzianką i ciekawym urozmaiceniem.
Nie tylko mogłoby to zainspirować MG do większej aktywności, ale gracze też mogliby wykorzystać pogodę do swoich fabuł.

Wiadomo, że nie każdy wątek fabularny kończy się w ciągu tygodnia, więc powiedzmy, że używana byłaby pogoda aktualna w momencie jego rozpoczęcia.
To tyle, więc - Czy chcielibyście żeby pogodynka wróciła i coś znaczyła dla fabuły forum?
Ankieta to ściema, głosujemy w postach - jeden głos na gracza. A dyskusja jest otwarta.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A ja powiem że bardzo chętnie tak. Sam kiedyś chyba chciałem być takową i pisałem opisy... Tu, albo na innym forum :l Chyba na innym. Anyway - tak, tak, i jeszcze raz chętnie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Tak, tak, trzy razy tak! :U
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jestem na tak, bo ostatnio w sumie nawet nie wiedziałam jak do końca mam ubrać swoje postacie, więc ubrałam na prę letnią jaka jest. A co do pogody dla mg to fajny pomysł
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jak dla mnie nie jest to wcale zły pomysł, jestem na tak. Dobrze jest wiedzieć, przynajmniej orientacyjnie, jaka pogoda może nas spotkać na fabule.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jestem za, co nie zmienia faktu, że nieco obawiam się, że po czasie osoba zajmująca się tym zacznie mieć wyjebane i tyle z płynnego zajmowania się działem. No, ale zawsze można spróbować jeszcze raz. Byleby nie wyszło, że ciągle trzeba szukać do tego kogoś nowego, neh.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Yup, dobry pomysł. Na pewno nieco mógłby ulepszyć grę, a przynajmniej według mnie ujednolicić mniej więcej fabułę. Choć z drugiej strony można mieć obawy, bo nie zawsze ludzie jakoś się do tego specjalnie odwołują i trzymają, huh.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ja jestem za. Można by przydzielić do tej funkcji parę osób, dzięki temu rotacja powinna być zachowana... No i byłoby więcej niespodzianek.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ogólnie jestem za pogodynką, ale przydzielanie paru osób do opieki nad nią to jednak zły pomysł. Niech jedna się tym zajmuje, a jak zawali to się ją zmieni na inną. Gdzie kucharek sześć- i tak dalej.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A ja jestem przeciw. Ostatnio często jestem przeciw. Wiem po prostu, że ludzie się do tego nie stosują, nie zwracają żadnej uwagi, bez względu na to, jak często pogoda byłaby zmieniana. Wydaje mi się, że to "głupiego robota", pisać co tydzień czy dwa nowe opisy, skoro userzy i tak zastosują to, co akurat wydaje im się wygodniejsze. Chcą dramatyzmu to trzepną sobie w wątku deszcz; chcą dobić postać w lato, to opiszą skwar.
A Mistrz Gry i bez takiej pogody może wprowadzać huragany, burze piaskowe, nagły, lodowaty deszcz i inne rewelacje. Fakt, że "gdzieś"* pojawiłaby się wzmianka, że jest tyle i tyle stopni i grzeje słońce, często byłoby ominięte.

* Co do tego "gdzieś". Gdzie? W ogłoszeniach forum? Wtedy musiałbym je przebudować (zrobić jeszcze raz). Nie byłby to problem, ale nadal nie widzę zbytnio pogody na forum. W temacie? Temat zleją. W opisach subforów? Już teraz ludzie nie mogą znaleźć spisów (w dziale "spisy", z wykrzyknikiem), więc co tu mówić o pogodzie...

Nie sprawdzi się. Tyle wam powiem.
Za jestem wyłącznie odnośnie wbijania MG, którzy wrzucą jakiś dopisek z cyklu "rozgrzmiała burza, będzie trwać 5 postów; jeśli postacie się nie schronią, deszcz wyziębi ich ciała i zachorują". Przeciwko funkcji.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

W sumie to nie wiem. Zamiast określania pogody dałabym tylko określenie pory roku a każdy na fabule dostosowałby warunki pogodowe do danej pory roku. A MG zawsze może wbić do tematu i rzucić jakąś burzą czy też powodzią.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach