Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Również popieram zniesienie~
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Skoro większość jest za zniesieniem, no to znoszonko.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

W takim razie drugi punkt zostaje zniesiony. Oficjalną informację wrzucę pod wieczór, ale jeżeli komuś śpieszno z wątkiem: na spokojnie może go rozpocząć w innym dziale choćby już-zaraz.

- - -

Co do rozwiązań: jestem za tym, żeby wstawiać te nieszczęsne linki do rzutów kością (w pierwszym poście fabuły), jeżeli jest się na terenie sprzecznym z rasą/grupą. Czapki na głowach powinny się utrzymać, a wciśnięcie odsyłacza do posta z rzutem to raptem pół minuty (i to tylko mając komputer z błota i liścia, bo normalnie trwa to może z 10 sekund).

Zamrożenie wątku nowszego, jeżeli w poprzednim się coś odwalało i wbił MG? Może być.  

Co do pilnowania chronologii: yup, miała być obowiązkowo uzupełniana przez osoby korzystające z bilokacji. Problem leży prawdopodobnie w naszej nieistniejącej systematyczności. Zapominamy o tym, aby uzupełnić listę; potem pojawiają się kwiatki albo jesteśmy tak przytłoczeni zaległymi fabułami do spisania, że koniec końców odkładamy to na później. Jak zachęcić do aktualizowania listy na bieżąco? Nie wiem. Chyba najlepszym sposobem będzie danie przykładu. Jeżeli x ludzi weźmie się za ogarnianie tego, to inni tłumnie pójdą za nimi. Opcjonalnie można zatrudnić moderatora czy dwóch, którzy będą przeglądać tematy i co poniektórych szturchać.

Na kilku forach widziałem także "miesięczne sprawozdania", które użytkownicy wrzucają do danego tematu, wypisując tam wszystko co zdobyła postać, gdzie, jak, sratata.

Coś na zasadzie:

— zdobyty artefakt: [link]
— zdobyte obrażenia: [link] + [opis obrażeń]
— zdobyte PF: 50 [link] [link]
— zdobyta umiejętność: nazwa [link]
— 2 i 3 fabuła z rozwojem choroby: [link] [link]
— talon na darmowe przejście między działami: [link]
— zużycie talonu na darmowe przejście między działami: [link]

+ na samym dole spis wszystkich posiadanych przedmiotów i bestii (?), aby uwzględnić także składniki, lekarstwa oraz to, czego nie zawieramy w karcie postaci, a co notorycznie wygrywa się w eventach i konkursach.

Bo choć mamy spisy i część rzeczy jest wrzucana do profilów, to jednak — gdyby nagle komuś coś się popierdoliło — przegrzebywanie się przez x stron w x tematach i x działach może i zniechęcić, i wkurzyć. A tak każdy ma dosłownie wszystko wrzucone w jedno miejsce. W tym nasze "ruchome" rzeczy, jak talony właśnie, które obecnie działają chyba jak chcą. *kaszl* Bo ciężko sprawdzić kto ile czego ma, jeżeli nie ma tego nigdzie spisanego.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

  Jako alternatywę dla zamrażania wątków, rzuciłam jeszcze w poście wcześniej rozwiązanie, które kiedyś obowiązywało. Co się w sumie z nim stało? Nie widzę go obecnie w regulaminie bilokacji. Podbijam, bo może ktoś chciałby się do niego odnieść: 'Zasada, że jeżeli wbija nam MG/dostajemy wydarzenie/cokolwiek zagrażającego zdrowiu i życiu postaci, to drugą fabułę mamy obowiązek zamknąć w trybie natychmiastowym.'
  Na dobrą sprawę zamrożenie jest czekaniem czy nam się uda, czy nie uda przeżyć drugiej fabuły z MG. Jeżeli umrzemy, to i tak zamrożoną fabułę trzeba będzie zakończyć. Jeżeli przeżyjemy, to wątek wznowimy po pół roku oczekiwania, albo coś takiego. Jeżeli innym graczom fabuły to odpowiada, to spoko, ale jeżeli nie, to zablokuje się komuś wątek na X czasu. Zdaje sobie sprawę, że to indywidualna preferencja, ale no.



  Z tego co pamiętam dwie osoby się zgłosiły się do pilnowania tej bilokacji w poprzedniej wersji dyskusji na ten temat. Dlatego też powstało nowe okienko w profilach dla osób, które jej używają. Czy były od tego czasu jakieś problemy z mieszaniem? Był też bodajże nakaz w ogłoszeniu, aby uzupełniać chronologie. I pytanie, czy ktoś jakąkolwiek w ogóle komuś innemu sprawdzał? To działa w obie strony. Graczom się nie chce zawsze uzupełniać, ewentualnym moderatorom sprawdzać.
  Nie widzę więc sensu, by powstawał jeszcze jeden obowiązek w postaci sprawozdań. Na dobrą sprawę, można to uwzględniać już w samej chronologii (ja tak robię, obok linku do fabuły piszę krótką notatkę na temat tego, co się w niej działo. A w skrócie KP mam wypisane wszystkie istotne przedmioty z linkami do fabuł/misji gdzie zostały zdobyte), ale sedno tkwi w tym, że i tak ta kontrola się odbywa na wyrywki. Dopiero wtedy, gdy komuś zacznie coś się wydawać podejrzliwe. Wtedy dopiero mamy patrzenie na ręce i "udowodnij linkiem, skąd to masz, łobuzie!".
  Jak dla mnie to wygląda tak, że jeżeli ktoś przechodzi z lokalizacji/używa jakiegoś super przedmiotu/ma coś podejrzanego z chronologią, to on musi to poprzeć jakoś argumentami. Jeżeli nie potrafi (nie uzupełnia chronologii, profilu) - jego problem, niech zostanie jakoś ukarany. Jak ktoś ma jedną postać, to może jeszcze to w miarę upilnuje, ale z tego co wiem posiadanie mulikont zawsze było przywilejem dla tych, którzy potrafią opanować większą zgraję postaci. Nie można ciągle naginać całego forum dla osób, które mieszają, lenią się i tak dalej.



  Jestem za tym, żeby przejście między lokacjami ozdabiać linkiem do rzutu. Niby temat z rzutami miał być wystarczający (czy nie było moderatora, który pilnował tych rzutów przypadkiem??), ale jak widać, tak nie jest. Od razu jestem za tym, by użycie darmowego przejścia między lokacjami również umieszczać w temacie rzutów, wtedy jako bonus go w pisać i tyle. Niech to będzie usystematyzowane.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Yū ✿ napisał:  Jako alternatywę dla zamrażania wątków, rzuciłam jeszcze w poście wcześniej rozwiązanie, które kiedyś obowiązywało. Co się w sumie z nim stało? Nie widzę go obecnie w regulaminie bilokacji. Podbijam, bo może ktoś chciałby się do niego odnieść: 'Zasada, że jeżeli wbija nam MG/dostajemy wydarzenie/cokolwiek zagrażającego zdrowiu i życiu postaci, to drugą fabułę mamy obowiązek zamknąć w trybie natychmiastowym.'
  Na dobrą sprawę zamrożenie jest czekaniem czy nam się uda, czy nie uda przeżyć drugiej fabuły z MG. Jeżeli umrzemy, to i tak zamrożoną fabułę trzeba będzie zakończyć. Jeżeli przeżyjemy, to wątek wznowimy po pół roku oczekiwania, albo coś takiego. Jeżeli innym graczom fabuły to odpowiada, to spoko, ale jeżeli nie, to zablokuje się komuś wątek na X czasu. Zdaje sobie sprawę, że to indywidualna preferencja, ale no.

To się tyczyło ogólnie zakańczania wątków, nie tylko tych dalszych, ale jakichkolwiek, aby wątek z akcją był bieżącym (i jedynym, bo uzależniającym inne fabuły od tego, co się tam wydarzy). Tutaj jest na to punkt 3.

Z tego co pamiętam dwie osoby się zgłosiły się do pilnowania tej bilokacji w poprzedniej wersji dyskusji na ten temat.

Specjalnie aktualizowałem ostatnio temat z moderatorami, żeby każdy mi się zgłosił. Nie ma nikogo do sprawdzania tematów z chronologią; Arth jest odpowiedzialna za zerkanie czy ludzie rzucają kostkami przechodząc między działami. To jednak nie to samo.

Nie widzę więc sensu, by powstawał jeszcze jeden obowiązek w postaci sprawozdań. Na dobrą sprawę, można to uwzględniać już w samej chronologii (ja tak robię, obok linku do fabuły piszę krótką notatkę na temat tego, co się w niej działo. A w skrócie KP mam wypisane wszystkie istotne przedmioty z linkami do fabuł/misji gdzie zostały zdobyte), ale sedno tkwi w tym, że i tak ta kontrola się odbywa na wyrywki. Dopiero wtedy, gdy komuś zacznie coś się wydawać podejrzliwe. Wtedy dopiero mamy patrzenie na ręce i "udowodnij linkiem, skąd to masz, łobuzie!".

W tym właśnie rzecz.
Nie sądzę, żeby ludzie celowo coś robili. Ale może im się mieszać ilość zdobytych przedmiotów, zwłaszcza, jeżeli nigdzie się tego nie wpisuje. Artefakty, bestie i technologie to jednak coś, na co pracujemy wystarczająco długo, by brać pod uwagę, gdy nam się to zepsuje/zemrze/coś tam. Ale takie talony na przechodzenie między działami albo na zwolnienie z choroby? Albo składniki? Ktoś może zyskać x różnych składników, a potem wykorzystać je na fabule dwa razy - bo zapomniał, że wcześniej wykorzystywał. A ponieważ nie jest to nigdzie rejestrowane, to nikt nie zauważy, że ktoś, kto posiadał formalnie trzy talony, użył czterech.

Gdyby to rzeczywiście gdzieś spisywać - to okej. Tylko kwestia także tego, kiedy to używamy i skąd mamy. Większość z nas jednak nie robi rozpisek w chronologii, nie wrzuca dosłownie każdego zdobytego przedmiotu do skrótu KP. Trzeba by to ugrać tak, aby nigdzie nie było wątpliwości co kto ma, ile tego ma, czy to zużył i tak dalej, bo choć nie sądzę, żeby w/w potknięcia były notoryczne, czy w ogóle jakieś rażące, to dobrze, aby było ich jak najmniej, a w przypadku, w którym ktoś się nas uczepi - aby mieć po prostu wszystko spisane czarno na białym, by móc udowodnić swoją rację.

edit:
Chyba że stworzy się dwa nowe pola: składniki oraz przedmioty specjalne (talony i cały ten szajs), który admini będą uzupełniali.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

No tak, ale zasada numer 3 mówi o zaczynaniu nowych wątków, a nie o kończeniu tych, które się ma poza wątkiem z MG/zagrażającym życiu. To jednak nie to samo.

Drugie omijam. Nie ma czego tu dłużej omawiać, skoro jednak nikt tego nie sprawdzał.

Trzecie - no ale właśnie, skoro mamy już profile, mamy skróty KP, a ludzie nadal nie uzupełniają, to następnym krokiem byłoby chyba trzymanie ich za rękę i pisanie za nich. Tego się osiągnąć nie da. Jeżeli ludzie z własnej woli nie chcą uzupełniać, to ich wina, jeżeli potem coś będzie na ich niekorzyść.
Po to w sumie powstały skróty KP, by ludzie tam wpisywali co i skąd mają. Mamy tam moce/artefakty/technologie/modyfikacje/bestie. Dodajmy jeszcze zakładkę 'inne/pozostałe' na składniki, talony, inne graty z nagród (U siebie mam to wpisane, bo sama się boje, że coś zgubię. Szczególnie to nie przeszkadza, a mnie i ewentualnemu modowi ułatwia). W tym wypadku problem jest w graczach, nie w mechanice forum.

edit: O, widzę że dodałeś dokładnie to, co opisałam xD
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nawet nie wiedziałem, że coś jeszcze się tu dzieje.

Na kilku forach widziałem także "miesięczne sprawozdania", które użytkownicy wrzucają do danego tematu, wypisując tam wszystko co zdobyła postać, gdzie, jak, sratata.

Coś na zasadzie:

— zdobyty artefakt: [link]
— zdobyte obrażenia: [link] + [opis obrażeń]
— zdobyte PF: 50 [link] [link]
— zdobyta umiejętność: nazwa [link]
— 2 i 3 fabuła z rozwojem choroby: [link] [link]
— talon na darmowe przejście między działami: [link]
— zużycie talonu na darmowe przejście między działami: [link]
A mi się to nie wydaje głupie, ale może w innej formie.
Zgłaszamy choroby, zgłaszamy pozyskanie nowych bestii/umiejek/blablabla. Na te bonusy mniej fabularne, takie, uh, szczęśliwe numerki typu właśnie talon na przejście, zwolnienie z choroby, ale też na fabularne — leki, składniki (bardziej tu patrzę na neutrali, którzy nie są też aniołami) można też zrobić temat. Używałoby się go tylko wtedy, gdy byłby potrzebny, tak jak innych. I nie byłoby z tym tyle zniechęcającego pierdololo co ze sprawozdaniami co miesiąc. Bo tak, to, że gracze pójdą za przykładem, brzmi ładnie, ale... Nie musi wcale działać.

Choc uważam, że zmiany w stanie postaci można faktycznie gdzieś uwzględniać. Np właśnie w chronologii. Nie wiem czy o tym nie pisałem, nie chce mi się szukać, ale:
- fabuła 1 - brak rzutu bo dziewicza
- fabuła 2 - rzut do Edenu
- fabuła 3 - napsociłem, dostałem skazę (chorobę)
- fabuła 4 - wracam do M-3
- fabuła 5 - robię dobre uczynki, skaza przechodzi
- fabuła 6 - złamałem nogę ale dostałem magiczne zioła, więc za 3 fabuły przejdzie
- (...)
- fabuła 9 - hej już nie mam złamanej nogi, yay
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

KAŻDY KTO CHCE SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NIECH ZROBI TO DO NIEDZIELI (17/11) DO GODZINY 20:00

Dobrze byłoby już zamknąć temat i powprowadzać zmiany.
Sam najdalej w niedzielę rano jak wstanę się wypowiem.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach