Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Pisanie 10.03.18 3:30  •  Ograniczenia artefaktów Empty Ograniczenia artefaktów
Na mocy wniosków z tego tematu zarzucam kolejnym problemem. Mieliśmy remis. Pięciu było za tym, aby ograniczyć działanie artefaktów, pięciu przeciwko (w tym dwójka byłaby jednak skłonna zmienić zdanie pod pretekstem innych ograniczeń niż wcześniej zaproponowane).

1. Propozycja pierwsza.
- Zmiana schematu.
Aktualny schemat działania artefaktów wygląda tak samo jak mocy. Czyli: x postów działania = x+1 postów przerwy.
Nowym schematem działania mogłoby być podwyższenie czasu regeneracji mocy w artefakcie. Czyli: x postów działania = x+2 postów przerwy.
Na przykładzie:
Moc pirokinezy: 3 posty działania, 4 posty przerwy.
Artefakt kontroli ognia: 3 posty działania, 5 postów przerwy.

2. Dodatkowe skutki uboczne.
Nathair napisał:Ale żeby nie było tak kolorowo, proponuje dodatkowe utrudnienie dla posiadaczy artefaktów wszelakich. A mianowicie dodatkowe skutki uboczne. Przedstawie o co mi chodzi na 3 przykładach postaci, które już od dawna to stosują.
Grow posiada artefakt w postaci bransoletki. Nawet jak nie używa mocy, to wciąż odczuwa skutki uboczne. Głosy, złośliwe szepty, ból ręki gdy bransoletka się zaciska itd. Ryan to samo. Ma artefakt pod łopatką, (kontrola lodu) i często odczuwa uporczywy ból, mrowienie a nawet traci na moment czucie w całej ręce aż po łopatkę. I w momencie, kiedy nie używa mocy. I Jinx, ma metalową płytkę w głowie (magnetokineza) i wielokrotnie na fabułach podkreślam, że odczuwa upierdliwe bóle głowy, dekoncentrujące go, a w momencie kiedy przebywa w miejscu, gdzie jest pełno metalu, może go nawet zamroczyć. I też nie musi używać artefaktu. Rozumiecie? Artefakt, nieważne czy jako wszczep, wisiorek, kolczyk czy inna zabawka, jako magiczny przedmiot może silnie oddziaływać na ciało użytkownika, a to może ciągnąć za sobą dodatkowe skutki uboczne, nawet jak go nie używa. Kolejny minus posiadania artefaktu? Jest.

3. Utrudnienia w przypadku braku źródła.
Yury napisał:Wspomnę jeszcze na czym polega wspomniane przez mnie uproszczenie w przypadku mocy żywiołów dla ras nie będących tą anielską.
Otóż, wyczarowanie wiązki elektycznej czy też ognia dla takowych nie powinno być w ogóle możliwie, jeśli w pobliżu nie ma źródła, z którego posiadacz mocy/artefaktu mógłby go otrzymać. Kontrola w tym wypadku np. pirokienzy ograniczałaby się do ognia w zapalniczce, ogniska etc., a nie magicznego wzniecenia go za pomocą cudownego wszczepu. Analogia do każdego żywiołu. Wody. Elektryczności. Roślinności. Gleby, etc.

ZAKOŃCZENIE DYSKUSJI: 18 marca, godzina 19:00.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 3:42  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Powiem krótko - jestem za.
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 4:27  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
I ja również za, co do wszystkich trzech propozycji.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 7:34  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Krótko: za.
                                         
Verity
Studentka
Verity
Studentka
 
 
 

GODNOŚĆ :
Daisy Verity Greenwood


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 7:36  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Jestem za.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 9:56  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Niech będzie.
                                         
Fucker
Rottweiler     Opętany
Fucker
Rottweiler     Opętany
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 10:02  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Również za.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 10:54  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Za \o/
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:33  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Jestem za.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:35  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
Również jestem za.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:39  •  Ograniczenia artefaktów Empty Re: Ograniczenia artefaktów
1. Tyczy się wszystkich artefaktów, czy tych od żywiołów?

2. Za. W sumie myślałam, że to jest używana od zawsze (Yu ma od KP artefakt, który aktywuje własną krwią, więc używanie go wiąże się z niewielkimi, ale skutkami negatywnymi). Wydawało mi się, że było kiedyś o tym w przykładzie KP, albo gdzieś w opisach.

3. Za, w sumie to brzmi bardzo logicznie i dobrze.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach