Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Pisanie 29.06.18 21:10  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Ev. Zapisałem cię już, że jesteś na nie. Kolejnym postem o tym, że jesteś przeciwna, nie wprowadzisz żadnego „boom” do dyskusji. Może jakieś alternatywy co do tego, o czym pisałem wyżej? Bo ja zaproponowałem punkty, aby nakręcić całość i zmobilizować ludzi do pisania na fabule, nie wciskając przy okazji pełnych nagród za każdy przeprowadzony wątek (wymieniłem więc nagrody na „walutę, za którą można wykupić nagrody”). Coś innego, co ludzi zachęciłoby do rywalizacji, przy jednoczesnym nie wpychaniu im w gardła setnej bestii i broni?
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 21:16  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Przecież już pisałam propozycje. Przeczytaj jeszcze raz, jak nie pamiętasz c:

@Edit (Grow): a ja cię zapisałem 2 strony temu. Widzimy twoją opinię.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 21:23  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Ale wiecie co, jakoś mi tak smutno, że chcecie usunięcia misji. Dla mnie to jednak zawsze była jakaś alternatywa by mieć dodatkowy wątek, przy okazji może coś dostać i generalnie nie kisnąć w jednym miejscu, tak jak trafiłem na to wydarzenie. Boję się, że znów tak trafię, a moja chęć mieszania się we wszytko jednak nie pozwoli przejść koło tych rozdziałów obojętnie :I

Bądź co bądź wszystkich do wszystkiego nie zmusicie. Nie chcę być pesymistą w tym gronie, ale moje doświadczenie na forach mówi mi, że to pobędzie przez rok i ludzie i tak będą woleli pisać niezobowiązujące fabuły, z dodatkiem ewentualnych npców, których mogą pokonać. Bez nagród.

No, ale nie mówię, że się nie uda. Trzeba kurde próbować, rozdziały i punkty są super, usuwanie misji też nie wychodzi na takie szkodliwe. Ostatecznie w najgorszym wypadku nic się nie zmieni, trudno. Ale jakoś trzeba dążyć do perfekcji, c'nie.

I dalej uważam, że powinno być ograniczenie na ilość posiadanych bestii/npców, a nie artefaktów :I


                                         
Liam ♥
Chart     Poziom E
Liam ♥
Chart     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 21:28  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Dla mnie to jednak zawsze była jakaś alternatywa by mieć dodatkowy wątek (...)
Może dzięki temu więcej ludzi brałoby wątki z przeszłości i alternatywne? Jeżeli ktoś chciałby powalczyć lub wejść w interakcję z otoczeniem nadzorowanym przez MG, to zgłosiłby się do Mistrza Gry i miał to na fabule głównej. Możliwe, że mam błędne wrażenie, ale i tak uważam, że większość z nas (o ile nie wszyscy) bierze misje po to, aby coś za nie dostać. A nie dlatego, że chce dynamicznej historii i brakuje mu pisania. Jak mówię: cel jest tu najważniejszy. Człowiek nie chce rozwinąć bohatera. Chce dostać nagrodę. Na postać nie wpływa wtedy w zasadzie nic, żadne bodźce związane z jego ostatnimi wydarzeniami. Żadne rany, które otrzymał w ostatnim wątku. To jakby kompletnie oderwane od rzeczywistości wydarzenia, które gdzieś tam jakoś się rozgrywają w międzyczasie, ale tak naprawdę nikt o nich nie ma pojęcia.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 23:27  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Nathair napisał:Dalej uważam, że punkty to beznadziejny pomysł. Po tym wystarczy zmienić avy na prawdziwych aktorów i mamy typowego SL'a w świecie postapo :/

Tutaj się nie zgodzę. Typowe SLe w świecie postapo nie mają zazwyczaj punktów, poza tym to też zależy od tego za co te punkty są przydzielane. Jasne można wręczać komuś punkty, że stworzył ładnie uzupełniony temat z relacjami, zjadł schabowego w Przyszłości czy bawił się w berka z kimś ze SPECu, ale można też dawać punkty za coś, co ma faktyczne znaczenie, jak odhaczanie zadań z danego rozdziału, obrona towarzysza broni, wykorzystanie swojej pozycji z organizacji i tym podobne.

Czytam na bieżąco dyskusję, uważam że fajnie się rozwija, oby tak dalej. Dodam od siebie jeszcze to, że również jestem za usunięciem misji - bo czemu by nie? Może nie doceniam, bo nie miałem tej przyjemności rozegrania, ale przecież zawsze można do tego wrócić jak gracze uznają, że było lepiej jak były misje.

Niech Virus się rozwija, niech się dzieje, to przecież nie tak, że zmiany zostaną wprowadzone na zawsze i basta.

Łowcy dają mi się we znaki.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 23:29  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Dobra, przydługi post od kogoś kto jest tu prawie rok i przez ten czas napisał dokładnie 3 posty fabularne (i były chujowe, bo wpadanie komuś do mieszkania na herbatkę nie jest do końca w moim stylu). Na końcu dam podsumowanie, bo wiem jak to jest być leniwym.

Jako, że gram wyłącznie z MG to oczywiście zwiększenie ich liczby jest dla mnie na plus. Lubię rozwijać swoją postać, a chodzenie na misje to jedyny sposób (a przynajmniej tak mi się wydaje), więc moja aktywność sprowadza się wyłącznie do tego. Nie powiedziałbym, że tym samym jestem przeciwnikiem fabuły. Bo jakby mój wątek z MG dział się po prostu w innym dziale, potoczył się nieco inaczej i nadal udałoby mi się coś osiągnąć, to w sumie co to dla mnie za różnica? Żadna.

Odnośnie rozdziałów mam mieszane uczucia. Mógłbym sobie wyobrazić, że byłoby to fajne, jakby faktycznie forum samo w sobie miało pomysł na globalną (skomplikowaną) fabułę, w stylu: że dzieje się to lub tamto i prowadzi do takiego lub takiego rozwiązania, które jest w kolejnym rozdziale. Jeśli natomiast miałoby to być jak w podanych przykładach typu: załamanie pogody, to jestem zdecydowanie przeciw. W moim subiektywnym odczuciu misje dookoła "czegoś takiego", jak "zbieranie materiałów" to szczyt lamerstwa i przypomina mi to wciskanie na siły fabuły do gier MMO, gdzie zadania sprowadzają się do "zabij X potworów i wróć". Tak więc: rozdziały byłyby ok, jakby faktycznie były przemyślane i łączyły się w spójną całość (ale to z kolei wymaga dokładnego i długiego ich planowania, co zakładam nie ma się prawa udać). A więc z jednej strony są fajne rozdziały, które nie mogą się udać, lub chujowe rozdziały, których nie chcę.

Odnośnie punktów w ramach wynagrodzenia jestem jak najbardziej za. W najgorszym wypadku będę musiał je po prostu wymieniać i wszystko będzie po staremu. W najlepszym będę mógł iść na dowolną misję niezależnie od wybranej nagrody (bo moje doświadczenie z misjami wygląda tak, że fabułę danej misji warunkuje nagroda). Gdyby były punkty można by robić cokolwiek, bo na końcu i tak są uniwersalne punkty. Potencjalnie fajnie się to łączy z rozdziałami (w które osobiście nie wierzę), bo mogą iść różni ludzie i każdy może zyskać to, co potrzebuje. Ponadto wyobrażam sobie, że plus byłby taki, że łatwiej by było dobrać graczy w grupkę. Jako gracze nie musicie się czaić, że wasze nagrody są niezbieżne/sprzeczne. Jako MG nie musisz kombinować jak dać daną nagrodę. Załóżmy, że każda misja to byłaby dla 2 graczy, zamiast dla jednego (do tej pory wszystkie rozgrywałem solo, chociaż wydaje mi się, że nigdy nie zabraniałem dołączania ludzi do mnie) - MG z automatu mają 2 razy mniej roboty.

Odnośnie neutralnych wydarzeń mam dokładnie takie same odczucia jak przy "chujowych rozdziałach" - lame.

Odnośnie usunięcia misji, czy też zamienienia/przeniesienia ich na fabułę to de facto nie robi mi to różnicy. Tak długo, jak oczywiście nie skończy się tym, że nie da się rozwijać postaci swobodnie, co jest jedynym celem mojej rozgrywki.

Odnośnie pozostałych kwestii, które zostały poruszone poza pierwszym postem, lub nie zostały poruszone wcale (garść subiektywnych spostrzeżeń, można to śmiało ignorować, bo już zachodzi w offtopic/kolejne tematy):

Uważam, że każda z tych 5 zmian powinna być dyskutowana w osobnym temacie, bo czytanie tego co tu jest to koszmar. Pomijając fakt, że przydałaby się moderacja postów zupełnie nie na temat (całkiem pokaźny procent).

Uważam, że należałoby się ustandaryzować na tych różnych nagrodach z konkursów etc. I mean: na co mi trzy kaktusy i dwa koguty? Wolałbym zamiast tego wszystkiego na przykład 1 punkt (jakby były punkty), albo cokolwiek z dobrze znanych tematów odnośnie bestii/artefaktów/technologii etc. Po prostu, żeby nie robić zamieszania.

Odnośnie braku zaangażowania grup: usunąć grupę neutralnych i wtedy każdy musi się opowiedzieć po jakiejś stronie barykady. Wtedy przy rozdziałach czy nawet tych przeniesionych misjach, masz jako MG punkt zaczepienia do każdej postaci.

W ogóle pousuwać wszystko co jest useless (a przynajmniej jawi się tak w moim subiektywnym odczuciu): pochwały, schematy technologii, zdobywanie zdolności w wydarzeniach, roślin, historie etc. etc. zamiast dokładać nowe i nigdy nie usuwać starych.

Obiecane podsumowanie:
1. Więcej MG: Tak.
2. Rozdziały: Nie.
3. Punkty: Tak.
4. Spis neutralnych wydarzeń: Nie.
5. Usunięcie misji: Zamienienie misji? Brak zdania.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 08.07.18 22:56  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 5 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Mam wolny wtorek; planuję zabrać się za realizację pomysłów. Jeżeli ktoś chce się jeszcze wypowiedzieć, ma czas do jutra, do godziny 20:00.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach