Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Pisanie 07.04.15 17:45  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Marcelina napisał:Domyślam się, że cierniem w całej tej sprawie są moce i umiejętności, które dostaje się za pochwały. W takim razie znieśmy to, albo podnieśmy poprzeczkę - na przykład umiejętność za 10 pochwał, moc dopiero za 20.
Właśnie o tym jest ten temat, Marc. Bo pochwały są dobre i mnie też bardzo motywują do pracy. Z tego powodu wydaje mi się, że są wystarczającą nagrodą już bez umiejętności i mocy.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:51  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Taihen Shi napisał:
Marcelina napisał:Domyślam się, że cierniem w całej tej sprawie są moce i umiejętności, które dostaje się za pochwały. W takim razie znieśmy to, albo podnieśmy poprzeczkę - na przykład umiejętność za 10 pochwał, moc dopiero za 20.
Właśnie o tym jest ten temat, Marc. Bo pochwały są dobre i mnie też bardzo motywują do pracy. Z tego powodu wydaje mi się, że są wystarczającą nagrodą już bez umiejętności i mocy.

Ja również uważam, że pochwały same w sobie są świetną nagrodą. A nagrody za pochwały zupełnie mi nie przeszkadzają. Są mi obojętne - ale myślę, że nie są też takim złym pomysłem... W sumie, jestem bardziej za podniesieniem poprzeczki.

EDIT: Tai, zorientowałam się, ale zbyt szybko przeczytałam temat, myślałam na początku że chodzi o zlikwidowanie samych pochwał >.>
                                         
Marcelina
Poziom E
Marcelina
Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:53  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Ale podniesienie poprzeczki oznaczałoby, że - teoretycznie - 1 moc przypada co dwa lata... To nie lekka przesada? Wtedy już chyba mijałoby się to z celem. I mówię to z własnego doświadczenia, a dobrze wiemy, że ja się param wszystkiego - bo i gazetki, i robię eventy (/pomagam przy nich), i nowy wygląd na forum. Automatycznie wpada mi tych pochwał więcej tak czy siak. Szary Kowalski pewnie zdobyłby moc po 2 latach z hakiem, jak nie 3.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:55  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Właśnie, zdobycie nowej mocy czy umiejętności przy pomocy samych pochwał to naprawdę długi czas, więc ograniczanie tego jeszcze bardziej będzie niemalże równoznaczne z likwidacją.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 18:01  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Wiem. Dlatego też ogólnie ta dyskusja jest trochę bez sensu. Nagrody za pochwały nikomu nie przeszkadzały do tej pory, wszyscy byli zadowoleni. I codziennie też jakoś nie widuje czerwonego znaczka obok "pochwały i ostrzeżenia". Forum istnieje już półtorej roku, a żaden użytkownik nie przekroczył jeszcze 15 pochwał, zaś łączna liczba użytkowników posiadających pochwały również nie jest ogromna. Chyba połowa ma max 5-6. A to daje jedynie jedną umiejętność, o ile się nie mylę... więc istnienie tych nagród nie powinno nikomu przeszkadzać, bo też strasznych bonusów nie daje, a niektórych może motywować jeszcze bardziej do pracy.
                                         
Marcelina
Poziom E
Marcelina
Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 18:06  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
W sumie jak tak was czytam i myślę, myślę... to Gilb ma sporo racji, więc obstaję za nim w tej kwestii. Zamiast tego zaczęłabym zwracać większą uwagę kto i za co dostaje pochwały i nie bać się pisać otwarcie jak się uważa, że ktoś na nią nie zasługuje/za mało zrobił. I po kłopocie.
                                         
Shion
Ratler     Poziom E
Shion
Ratler     Poziom E
 
 
 

GODNOŚĆ :
Shion.


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 18:37  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
A ja jestem za nagrodami za pochwały. Nie widzę nic złego w tym, że motywacją dla czyjejś aktywności będzie chęć rozwinięcia postaci, ponieważ w ostatecznym rozrachunku wszyscy na tym korzystają - dzięki w.wym. aktywności forum może się rozwijać, a pisanie na nim może sprawiać coraz większą przyjemność. Pewnie, może lepiej, jeśli ktoś udziela się z samej miłości do udzielania się - ale nie możemy wymagać od wszystkich idealizmu i bezinteresowności. Póki inni na tym korzystają, a pochwały nie zmieniają się w kółko wzajemnej samoadoracji, dla mnie nagrody są uzasadnione.

To nie jest ta sama sytuacja, co w przypadku przepakowania postaci w wyniku misji. Jeden - ponieważ w misję zaangażowane są dwie, trzy osoby, a nie całe forum, dwa - zbieranie umiejętności za pochwały trwa nieporównywalnie dłużej, niż złapanie ich na misji.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 19:03  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Shion napisał:W sumie jak tak was czytam i myślę, myślę... to Gilb ma sporo racji, więc obstaję za nim w tej kwestii. Zamiast tego zaczęłabym zwracać większą uwagę kto i za co dostaje pochwały i nie bać się pisać otwarcie jak się uważa, że ktoś na nią nie zasługuje/za mało zrobił. I po kłopocie.
Dobra, to mogę zostać przy tym i przestać obstawać przy swoim.
Zgaduję, że temat do zamknięcia.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 19:36  •  Nagrody za pochwały niet - Page 3 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
W takim razie - Bli, zamknij i zarchiwizuj.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach