Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Pisanie 07.04.15 16:47  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
No to możemy z wszystkich wypowiedzi wywalić zdanie "przecież każdy może pomóc", bo jak ktoś chciałby do radia, to nie może ._.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 16:51  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Jeszcze się wtrącę: kto niby dostał pochwały za same dobre chęci/"za nic"? Może jestem do tyłu, bo ostatnio faktycznie mam poślizg przez matury, ale tak czy siak nie zauważyłem jeszcze, by pojawiło się zgłoszenie dla osoby, która raz wypowiedziała się w propozycjach i hulaj dusza, mam osiem mocy z nagród. Fakt faktem nie wszystkim idzie dobrze, jak chodzi o wypowiadanie się, ale motywacji i zaangażowania nie sposób im odmówić. Nie każdy pomysł się przyjmie, ale nie nagradzamy za same perełki, bo nie każdy jest w stanie wymyślić coś, co się przyjmie, choćby włożył w to wszystkie swoje chęci i umiejętności. Nie widzę nic złego w tym, że takie osoby raz na jakiś czas dostaną pochwałę, bo jednak te są za starania i udzielanie się, a nie za to, kto więcej fajnych pomysłów wyłożył na stół. Nie wszystko jest trafione? Trudno. Osoba się starała? Pewnie tak.

Mio napisał:Umiejętności i moce możemy zdobywać też inną drogą.
Niby czemu?
Ponawiam: nie każdy ma bojowe jednostki, radzące sobie na misjach, które - nie oszukujmy się - zwykle równają się walkom i innym, narażającym nasze postacie na stratę cennego HP, akcjom. A jak prowadzimy wymordowanego uwięzionego w ciele dzieciaka? Mimo wszystko chcemy go rozwijać, mimo wszystko fajnie byłoby dostać coś nowego. Nawet po tym roku czy dwóch, bo - jak napisał Len - ja, który jestem tu od samego początku, uzyskałem moc dopiero po ponad dwunastu miesiącach. W czym problem?

Plus jak ktoś uważa, że dany user się nie sprawdził i nie zasługuje na pochwałę (lub dostaje je za często) nic nie stoi na przeszkodzie, by rzucić "przeciw".

edit: wcięto mi się, mhm.
Mio, lel. Zbastuj.
Nie chcesz pomocy to nie.
Gazetka z kolei chętnie przyjęłaby nowych redaktorów albo osoby, które jednorazowo dałyby artykuł. Co więcej: sam już paru osobom proponowałem np. przeprowadzenie misji, mimo, że nie są MG. To też sposób na zaangażowanie się i zrobienie czegoś "ponad".
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:08  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Nagrody za pochwały niet - Page 2 Tumblr_nlduzy4uFW1rx6xtwo1_250

Lilo napisał:No to możemy z wszystkich wypowiedzi wywalić zdanie "przecież każdy może pomóc", bo jak ktoś chciałby do radia, to nie może ._.
Nie o tym mówię. Nie róbcie z człowieka od razu agresora i złego doktora tylko dlatego, że nie wstawił emotki po zakończonym zdaniu i nie powiedział "nie no, no offense, po prostu chcę to postawić jasno". Nie chciałam tu na nikogo pluć jadem, hm? Mogło to tak zabrzmieć, ale zwyczajnie czasami wolę rzucić zwięźle, że nie, zanim ktoś zacznie mi spamować na pw~.
Growlithe napisał:Mio, lel. Zbastuj.
Nie chcesz pomocy to nie.
NO I O TYM MÓWIĘ! D:

Growlithe napisał:Plus jak ktoś uważa, że dany user się nie sprawdził i nie zasługuje na pochwałę (lub dostaje je za często) nic nie stoi na przeszkodzie, by rzucić "przeciw".
Oczywiście, że może. Ale osobiście odnoszę często wrażenie, że ludzie nie zawsze czytają, kto ma dostać pochwałę i dlaczego. Nie mówię, że to fakt autentyczny, ale tak się to czasem prezentuje. No i jak osoby są przeciw, to zdarza się, że się nie odezwą, bo:
a) może się narodzić z tego kupoburza;
b) mają pewność, że tylko oni będą tymi przeciwnymi;
c) nie zdążą (znaczy, to w sumie dotyczy tylko przypadku, kiedy ja nie zdążyłam, ALE TAK SIĘ DZIEJE! XD);
d) nie wiem, co tu wsadzić, ale na pewno coś by się znalazło.

A tak w ogóle, to z tego robi się kupoburza. :c Not cool.

EDIT: SHI POWIEDZIAŁA, ŻE FAKTY ZAWSZE SĄ AUTENTYCZNE, TO TO WYKREŚLĘ, ŻEBY BYŁO JEJ LEPIEJ. XD


Ostatnio zmieniony przez Lion dnia 07.04.15 17:12, w całości zmieniany 1 raz
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:11  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Chciałam tylko przypomnieć, że tutaj nie chodzi o kłótnię kto zasługuje na pochwałę, a kto nie. Jak już to ująłeś Grow, było trzeba napisać sprzeciw w swoim czasie, zamiast teraz warczeć. Usunięcie nagród miało sprawić, że jeszcze chętniej będziemy doceniać zaangażowanie innych.

Nie wiem co kieruje większością graczy, nie wiem czy wypowiadają się na siłę, ani, jeśli już to robią, to czy chodzi o samą pochwałę czy o nagrodę. Fakt, nie wszystkie pomysły muszą być trafione, ale jeśli nie utrzymujemy z kimś zażyłych stosunków i od czasu do czasu się nie upomnimy, to nasze wysiłki mogą gdzieś tam przemknąć niezauważone. Ale "żebranie" o pochwały jest irytujące i nie wynika z niego nic dobrego, bo z jednej strony już myślimy "hurr durr, pewnie chce nagrodę, nie wypowiem się", a z drugiej możemy wziąć pod uwagę "w sumie to tylko pochwała, czy ta osoba zasłużyła? Tak/nie. Spoko, to jestem za lub przeciw."
A jeśli chodzi o zdobywanie mocy/artefaktów to poza misjami są też eventy, są wydarzenia, są konkursy gazetkowe (razy jeden, na razie).
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:16  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Taihen Shi napisał:A jeśli chodzi o zdobywanie mocy/artefaktów to poza misjami są też eventy, są wydarzenia, są konkursy gazetkowe (razy jeden, na razie).

No więc właśnie. Jest wysyp innych okazji, i to nawet nie w formie misji. Eventy na święta? Dżizas, można wyłapać tyle fantów! Konkursy? Zawsze. Wydarzenia, inne evenciki, LOS TEŻ może stworzyć taką okazję. Pamiętam jeszcze, jak w czasach False MG tak po prostu rzucił opportunity na zdobycie jednorożców. Więc jest tego dużo i jeden sposób mniej nas nie zbawi, a i pozbędziemy się pewnego pola do butthurtowania.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:22  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Ej, ja tylko tak przypomnę, że jak byłam przeciw pochwale dla pewnej osoby, to napisałam o tym wprost. Tak więc nie zawsze każdy jest ślepo na tak.
                                         
Shion
Ratler     Poziom E
Shion
Ratler     Poziom E
 
 
 

GODNOŚĆ :
Shion.


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:24  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
W sumie, miałam zaznaczyć w tamtym poście: "no, z wyjątkiem Ev", ale mi umknęło... XDDD
Ja osobiście zwykle reaguję późno, uch! :c
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:29  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Zgłoszenia tak czy siak mogłyby się spotkać z "za" i "przeciw", bo też pojawiłyby się osoby, pokroju Ev (hue), które rzuciłyby "veto" przy jakimś userze. Tego się nie wypleni tylko tym, że nie prowadziłoby to do nagród, bo czasami dyskusje na temat tego, czy ktoś zasługuje zostałyby wszczęte ta czy inaczej.

Gównoburza? Warczę? Nie. Po prostu nie rozumiem, po co znosić coś, co jest dobre, nie szkodzi, motywuje i tak czy siak nie jest na "już zaraz". Widzę tylko swego rodzaju "ciskanie się" o fakt, że pochwały dostają te same osoby i do teraz ten argument do mnie nie dociera.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:34  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
Growlithe napisał:Widzę tylko swego rodzaju "ciskanie się" o fakt, że pochwały dostają te same osoby i do teraz ten argument do mnie nie dociera.
To akurat nie było ciskanie się. Myślałam, że osobom dostającym najwięcej pochwał będzie obojętne czy będą miały z nich nagrodę czy nie. Najwyraźniej się myliłam.

edit: Serio, nie mam zamiaru nikogo oczerniać. Po prostu pomyślałam, że sama satysfakcja wystarczy. Jak nie zostanie to zmienione to gryźć nie będę, a jeśli jednak pomysł przejdzie, to przecież też niewiele się zmieni.
Weźmy pod uwagę fakt, że przecież działam tutaj też częściowo na swoją niekorzyść, bo mimo wszystko staram się wypowiadać i odpieram sobie ową "nagrodę".
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:39  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
A kto mówi, że to nie jest im obojętne? Jednak większość z nas wypowiedziała się jasno, że równie dobrze nagród mogłoby nie być, więc nie wiem, skąd ten wniosek. Jednocześnie co z nimi niby jest nie tak?

Plus to pisanie, że ludzie powinni angażować się dla samych pochwał, a nie dla nagród. Rozumiem, że wtedy stawiałoby to pochwały w lepszym świetle, ALE przy okazji wiem, że wtedy wszytko działałoby na tej samej zasadzie, bo ludzie nadal staraliby się o zgłoszenia, byle posmyrać ich ego. Tyle, że tych ludzi byłoby o połowę mniej, a - nie oszukujmy się - my też sporo zyskujemy dzięki temu, że inni się wypowiadają, bo gdyby za każdym razem temat miał być oklepywany przez trzech userów i dwóch adminów, którzy robią to, bo "jak nie my, to kto?" to forum za daleko by nie pociągnęło. Nie twierdzę rzecz jasna, że nie wypowiadałby się nikt, ale może właśnie te nagrody też motywują innych, by rzucić groszem. Zawsze lepiej grosz w przód, niż w tył.

edit: nie mówię, że nie. Ale nadal nie przemawiają do mnie przedstawione przez was argumenty, bo na moje oko, zniesienie nagród działa bardziej na niekorzyść, niż korzyść, skoro dyskusje przy "za/przeciw" tak czy siak by były.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 07.04.15 17:42  •  Nagrody za pochwały niet - Page 2 Empty Re: Nagrody za pochwały niet
o.o Aż tak przeszkadzają wam te pochwały? To motywacja a zarazem nagroda dla ludzi, którzy robią COŚ więcej, niż tylko grają na fabule. Chociaż jest kilka osób, które otrzymały pochwały za samo bardzo aktywne udzielanie się na fabule (w tym ja i Taihen) i wiecie co? Bardzo mnie to zmotywowało! Od tamtego czasu piszę coraz dłuższe posty, mam z tego satysfakcję. I nie robię tego dla pochwały (zazwyczaj o tym, że jakąś dostaję, dowiaduje się grubo po fakcie). Rozumiem, że forum pbf polega głównie na pisaniu postów, ale chyba każdy z nas zauważy, że są użytkownicy, którzy piszą krótki post raz na 2 tygodnie, a inni leją wiadra wody codziennie po kilka razy?
Ja jestem dumna z moich trzech pochwał, dzięki temu wiem, że ktoś docenia moją ewentualną pracę i mam świadomość, że jakoś pomagam wam i temu forum istnieć i rozwijać się.
Zirytował mnie tekst o "wklejeniu gifa i śmiesznego komentarza". No przepraszam bardzo, nie przypominam sobie, żebym tak olewała sprawę i robiła artykuł do gazetki w 10 minut! I też nie uważam, żeby audycja w radiu była taką prostą sprawą... i pewnie nie tylko ja tak uważam. c:
Domyślam się, że cierniem w całej tej sprawie są moce i umiejętności, które dostaje się za pochwały. W takim razie znieśmy to, albo podnieśmy poprzeczkę - na przykład umiejętność za 10 pochwał, moc dopiero za 20.


Ostatnio zmieniony przez Marcelina dnia 07.04.15 17:46, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Marcelina
Poziom E
Marcelina
Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach