Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Leniwy człowiek ze mnie, aż się zacytuję. I Lena też.

Blight napisał:
Lentaros napisał:Może i to trochę obciążający pomysł dla sprawdzających karty, ale można by zrobić to tak - jeśli jakiś opis jest niejasno napisany, lub zbyt niedokładnie, a gracz nie może go napisać logiczniej, to sprawdzający kartę mógł by wyciągnąć do niego pomocną dłoń i pomóc mu opisać tą moc "zrozumialej". Sam wiem że moc Hexa przykładowo do kreacji jest trudna w zrozumieniu, choć ja nie mam problemu w zrozumieniu jej. Jeśli zaś admini mogą sobie z tym nie dać radę - można by skorzystać z pomysłu "buca" Phila i Taihen, gdzie Philip mógł by być taką "przenośną pomocą" do właściwego opisu mocy/artefaktu/technologii.

Bez narzucania ograniczeń, bez ograniczania wyobraźni, a z pomocną ręką od adminów, a także i od graczy, jeśli takowi by umieli w tym pomóc. Nikt by nie został ograniczony w tworzeniu mocy, a osoby które mogły by mieć problem ze zrozumieniem były by tu zadowolone.

Uważam, że to całkiem niezły pomysł, ale tutaj powinni się wypowiedzieć też sprawdzający KP.

To właściwie tyle. Temat dotyczy tego pomysłu.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Cóż mogę powiedzieć oprócz zwykłego za? Niestety, ja nie pomogę w tej kwestii, bo sama piszę czasem mało zrozumiale.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

*pohukiwanie sów*
...
Ludzie, uspokójcie się. Nie wszyscy naraz. Bo nie ogarnę tej ilości postów normalnie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ogólnie jestem za, bo pomysł zacny. Ale to chyba sprawa przede wszystkim sprawdzających KP...? Jakby nie patrzeć, to oni będą tym dodatkowo obciążeni. Zwykli userzy mogą się zgadzać, ale ile z nich tak naprawdę pomoże w tym przedsięwzięciu?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Wiem, Aid, dlatego czekam aż się wypowiedzą. Jak dotąd ich tu nie widziałem.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Było najmniej 4 lub 5 zgłoszeń zwykłych userów chętnych do pomocy w tym - nie będę rzucał teraz nickami, bo nie ma potrzeby. Sęk jest w tym, że niektórzy gracze opisują moce dosłownie "na odwal się", bo np. spieszy im się, bo nie mają pomysłu jak lepiej rozpisać możliwości mocy. Owszem, nikogo raczej do tej opcji nie będzie trzeba batem przymuszać, ale jeśli ktoś zechce - czemu nie pomóc?

Warto jednak by jakiś ze sprawdzających KP raczył tu zajrzeć i powiedzieć słowo czy dwa : 3
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A mnie to jakoś średnio przekonuje, ale skoro większość jest za, to niech będzie. Oponować nie będę, pomysł jest mi raczej obojętny.

Teraz tylko główne pytanie: co z osobami, które już posiadają akcept, a które nie mają szczególnie opisanych mocy? Przerabiamy wszystkie karty postaci, aby nie było ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji z cyklu: "ci są ograniczeni, a ci, co założyli karty wcześniej już nie"?
Jakby też na to nie spojrzeć, nie wszystkie moce są ograniczane, również pod względem postowym (czas trwania przełożony na posty). Początkowo większość kart była akceptowana z dopiskiem "moc męczy postać, a jeśli będziesz przesadzać wkroczy MG i skutecznie ją ograniczy". Tu też należałoby wreszcie zadecydować, czy owe ograniczenia powinny być, czy jednak niekoniecznie, a jeśli tak - karty powinny iść do zmiany, by gra wobec wszystkich była bardziej fair play.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jeszcze wtrącę się ja, jako osoba trzecia, wybaczcie spam osób trzymających się z dala od KP, z własną włącznie.

Ale nie byłabym sobą, gdybym nie rzucała swoich pomysłów w eter w momencie, w którym przyjdą mi do głowy.

A pomysł omija osoby już obarczone ciężarem obowiązków powiązanych z KP i jednocześnie pozwala pomóc tym, którzy tego chcą.

Zawsze można zrobić grupkę "doradców". Dajmy na to pięciu userów, przeciętnych zjadaczy chleba niezaplątanych w biznes sprawdzania KP, z pomysłami i cierpliwością, do których zagubiona duszyczka może przybiec z płaczem i poprosić o pomoc w opisaniu/wymyśleniu mocy bez ewentualnej krępacji spowodowanej myślą "matulu, spamuję adminom na dzień dobry, borze zielony, ale wstyd". Oczywiście sprawdzane by były razem z resztą KP przez osoby za to odpowiedzialne, ale możliwość poproszenia o pomoc przed publikacją karty może pokrzepiać.

Mówię ze swojego doświadczenia - swego czasu wymyślanie mocy sprawiało mi fizyczny ból i zawsze kończyło się tak, że pytałam innych nawet o zdanie w kwestii tego, co urodziła moja psychika.

Ot, stworzyć taką grupę wsparcia, która by przeczytała wstępny opis, powiedziała jak to mogłoby działać, co nie ma sensu, jakie limity brzmią rozsądnie tak "pi razy drzwi" i co zgrzyta ogólnie. Tym sposobem chętni mogliby dostać opinię i pomoc, której potrzebują, a osoby sprawdzające KP miałyby o tyle mniej roboty. Propozycja jest luźna, ale może się sprawdzić, jeśli zgłosiliby się użytkownicy z większym stażem, albo po prostu mocno obeznani w fabule forum, lub z tworzeniem mocy ogólnie. Działanie nieagresywne, dla dobra społecznego, a sprawia, że nowi użytkownicy mogą poczuć się pewniej.

Nie mam za to pomysłu na to, co zrobić z osobami sprzed akceptacji, to by wymagało niemałej rewolucji, a to może nie być dobrym pomysłem. Niby zawsze jest zasada "prawo nie działa wstecz.

Lex retro non agis... *dramatyczne westchnienie, po nim zażenowane chrząknięcie*

Koniec luźnej propozycji, sorry za spam, Zombie's out.

Pomoc w zrozumiałym opisaniu mocy w KP Giphy
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

... Rany, nie kombinujecie już zbytnio? Wnet zrobimy Radę Forum czy coś w ten deseń.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Cóż, chyba jestem razem z Ev..
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

I będzie jak na czArcie <3

Ja jestem na nie, bo co za dużo, to niezdrowo. Jeżeli ktoś niezrozumiale opisze swoją moc, niech wałkuje ją do skutku. Ej, kurde, opisywanie mocy w KP niezbyt różni się od opisywania umiejętności czy charakteru - opis to opis i powinien być napisany zrozumiale przez samego autora, joł.
Tyle dużo powtórzeń w tym poście. Bolą mnie w oczy ;^;
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach