Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Go down

O co chodzi:

W tym temacie zostało rzucone propozycje, które spokojnie mogą być rozbite na osobne tematy. Więc tak zrobiłem. Ten temat dotyczy - o ile dobrze rozumiem - możliwości łączenia się androidów w sieć nazwaną "ulem" i sposobu funkcjonowania takiej zbiorowej świadomości. Napisałbym coś jeszcze, ale lepiej jak sami przeczytacie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie powiem, że system ten mi się podoba, ale czy będzie praktykowany przez ludzi? Jeśli byłoby ich więcej i potrafiliby ze sobą współpracować na fabule to czemu nie? Dzięki temu Androidy mogą się stać szpiegami doskonałymi, każdy z nich bada inny teren i otrzymuje natychmiastowe powiadomienia co gdzie się dzieje. Z drugiej strony miałoby to też swoje wady - np. jakiś haker mógłby wpuścić wirusa do obiegu sieci i w efekcie zarazić nim wszystkie Androidy, które są podłączone do ula. Wtedy może wreszcie mieliby co robić, zwłaszcza, że widziałam kilku hakerów tutaj. Ich ranga to ranga, nic nie robią z nią związanego bo nie ma Androidów.

Myślę, że można z tym spróbować, jak będą z tego ludzie korzystać to spoko, a jak nie to nie, najwyżej się usunie. Trochę obawy mam pod tym względem, że przecież ktoś grający Androidem nie będzie się pytał innych Androidów "hej, który z was ma przepis na spagetti?" bo raczej straci na tym zbyt dużo czasu, dlatego zastanawiam się nad jakimś spisem wiedzy dla androidów czy coś. I w sumie to może być to połączone z moim pomysłem na płytki z plikami o którym napisałam już w innym temacie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A może by tak stworzyć z tego osobną rangę dla androidów? Bo wiadomo, że nie wszystkim będzie to pasowało do koncepcji postaci i wrzucenie tego do opisu rasy mogłoby wprowadzić zamieszanie/użytkownicy by się do tego nie stosowali, a szkoda, bo rozwiązanie samo w sobie jest ciekawe.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Coś w stylu statku-matki, który może połączyć się z każdym androidem i korzystać z ich wiedzy lub coś im przekazywać?
Można spróbować. Ale takich rang nie mogłoby być za dużo. Myślę, że jeśli już, to 3/4

Mógłbym w razie czego machnąć jakiś ładny opis, czy coś.


EDIT: Uznałem, że można chociażby rozważyć propozycję Hasiry. Has, jak miałoby to działać dokładnie?

I podsunęła mi pomysł: Przecież hakerzy S.SPECu mogliby ścigać zbuntowane androidy, przeprogramowywać ich albo cokolwiek. Jak słusznie zauważyła, nie mają na chwilę obecną nic do roboty. A co jeśli zmienialiby nieposłuszne androidy lub po prostu niezależne w kontrolowane przez władze, zyskując tym sposobem dostęp do "ula"?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A ja nadal nie jestem przekonany, o czym już mówiłem i chyba tak mi po prostu zostanie, bo to jest po prostu mieszanie. Albo to ja nie do końca pojąłem, co chcecie dokładnie stworzyć. W moim toku rozumowania każdy android jest zaprogramowany do czegoś innego i nie potrzebuje specjalnej sieci, by zdobywać nowe informacje, chyba że w zakresie jego działalności. Nadal uważam, że użytkownicy będą prowadzić postać tak, jak im się spodoba, a w karcie będą opisywać te rzeczy, dla których ich android został stworzony. Bo to tak, jakby każdy android miał mieć wiedzę z listy, ale po co androidowi sprzątającemu wiedza o skutecznym uśmiercaniu przeciwnika? Albo po co androidowi wojskowemu przepis na spaghetti? I tu znów pojawi się konieczność rozgraniczenia umiejętności, które będą dotyczyły danych grup androidów, a i tak będą wynikały same z siebie.
Jak dla mnie to nie będzie cieszyło się większym powodzeniem, ale jak chcecie spróbować, to próbujmy, ale ja się już nie mieszam w te technologiczne zawiłości.
                                         
Fucker
Rottweiler     Opętany
Fucker
Rottweiler     Opętany
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie będę się rozpisywać, bo:
a) nie chce mi się
b) dziadek wyciągnął rzepkę
c) Take powiedział to, co ja chciałem powiedzieć
Dwie z wyżej wymienionych odpowiedzi są prawdziwe. Zgadnijcie jakie, mhm. Po prostu robi się już wszystkiego... za dużo? I za "skomplikowanie". Niepotrzebnie. O ile Fucker ma mieszane uczucia, tak ja jestem przeciw.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

No to jak chcecie. W sumie mi obojętnie. ~
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Przyznam się, że przeleciałam to jako tako, bo... za dużo tych informacji i tego wszystkiego. Popieram Fuckera i Growa w ich wypowiedziach. Nie sądzę, żeby AŻ takie rozbudowanie i wrzucanie wszystkiego w androidów przyciągnęło chętnych do gry. I tyle. Tak więc jestem na nie. *mało elokwentna odpowiedź, meh*
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Niech jeszcze kilka osób się wypowie (a w szczególności ci, którzy choćby planują grę androidem), żebym mógł z czystym sumieniem zamknąć temat.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Dunno, jeśli tylu osobom się nie podoba to nie. Chodziło mi mniej więcej o to, że skoro i tak wszystkie androidy (lub prawie wszystkie) mają dostęp do internetu, oraz nie działają w kategoriach ludzkich, mogłyby mieć bardziej rozwinięte poczucie wspólnoty - w końcu łączą się z siecią bezpośrednio, nie tak jak ludzie za pośrednictwem maszyny, więc tym samym całkowicie łączą się z innymi androidami. Dla mnie to też trochę bardziej kwestia stosunków między androidami niż czegokolwiek innego - człowiek czuje nienawiść do osoby, która do niego strzela; android "czuje" tylko zrozumienie, bo wie, że strzelająca do niego maszyna wykonuje dokładnie to, co powinna wykonywać.

Jeśli ktoś wolałby to pominąć - nie ma sprawy, napisałam już wcześniej, że można wtedy po prosu nie łączyć się z tym "ulem". Wydaje mi się zresztą, że wszystkie oficjalnie wojskowe androidy mogłyby mieć blokady zapobiegające łączności z ulem, bo nikt nie chciałby, żeby informacja o posunięciach wojskowych wyciekła na zewnątrz...

Fucker napisał:Bo to tak, jakby każdy android miał mieć wiedzę z listy, ale po co androidowi sprzątającemu wiedza o skutecznym uśmiercaniu przeciwnika? Albo po co androidowi wojskowemu przepis na spaghetti?
No wiesz, w tej chwili jestem w stanie znaleźć w internecie np instruktaż zrobienia bomby. Nie jest mi do niczego potrzebny, nie miałabym odpowiednich rzeczy żeby ją złożyć itd - ale miałabym instrukcję. Android bojowy pewnie nie miałby powodu znalezienia przepisu, ale gdyby ktoś go o takowy zapytał w każdej chwili mógłby go dostać.

Ale na serio, jak się ludziom nie podoba to zapomnijmy o tym wszystkim.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Dobra, miało być kilka osób, ale skoro nawet Glen każe nam o tym zapomnieć, to sprawa jest jasna: Pomysł nie przeszedł.

Zamykam.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach