Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Pisanie 10.03.18 21:41  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Lazarus napisał:Łączy tematy datami, więc opis z konta Admina nie wbiłby się na początek raczej.
^
Dokładnie.
Własnie to testuję, ale chyba nie da się tego obejść. Jakkolwiek tego nie przekręcam, to nowe posty wrzucane są na sam koniec.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:43  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
1. Ayys, byłoby miło, nawet bardzo ogólnie.

2. Pomysł Ivo/Lilo chyba byłby najlepszą alternatywą, jeżeli by wypalił. A to szkoda, jeżeli to nie jest możliwe. Też nie widzi mi się taka gwałtowna zmiana, nawet jeśli rozumiem, że są problemy z niektórymi tematami, ich ilością. Jak mówi Ev, jakaś redukcja i usunięcie tych najbardziej nieużywanych byłaby dobra, ale za oryginalnym pomysłem nie jestem jakoś szczególnie.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:44  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
1. Mógłbym zrobić mapkę, jak takiej nie ma :u albo pomóc z byciem pogodynką. Ja akurat lubię takie pierdolniczki, a myślę, że jestem w miare aktywny. Kiedyś na Królu Lwie przepchałem pomysł z randomowymi akcjami dla userów do których muszą się odnieść jak gdzieś wchodzą. Wyglądało to na takiej zasadzie, że był opis forum, a na samym końcu, na czerwono, że np. "stado słoni przemieszcza się przez ten rejon" lub "nastąpił samoistny pożar na terenie x". Tyle, że pomysł żył tam jakieś dwa miesiące, mg się wykruszyli i nikomu nie było jak robić tych narzucanych akcji :I
Tyle, że tu średnio jest z opisami teraz XD
Znaczy się, o ile dobrze zrozumiałem problem :I

2. A nie lepiej zakazać userom tworzenia nowych tematów, poza tymi, które są takimi lokacjami-miejscami zamieszkania? A te co są lokacje po prostu poprawić opis. Najlepiej jakby w ogóle nie było usuwania kont, wtedy nie byłoby problemu, ale no xD Bo szczerze, jest pierdyliard tematów jak widzę, czasem o dużych obszarach, więc to nie jest tak, że dwie grupy userów nie mogą się spotkać w jednym miejscu bez nakładania się fabuł. Jak dla mniej mniej to roboty niż usuwanie tematów. Takie czystki... no nigdy dobrze nie służą, wiem to z autopsji, moje forum zwierzaczkowe przenosiło się 3 razy, raz robiąc czystkę, a potem jak chciało się wrócić do jakiegoś wątku, bo coś tam, to dupa - nie ma. Ja bym zostawił jak jest, poprawił opisy i tyle. A nowych zakazał, bo i tak jest ich dużo.
Mnie goście nie przeszkadzają, tak to trzeba byłoby wszystko wywalić, pilnować tych nowych, żeby nie czasem.
                                         
Liam ♥
Chart     Poziom E
Liam ♥
Chart     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:48  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
W kwestii pogody i smaczków - tak.
Kwestia archiwizowania tematów - nie.
Do obu moich stanowisk powody były podane wyżej, zgadzam się z większością osób, nie będę więc się powtarzał.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 22:51  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Jahleel napisał:W kwestii pogody i smaczków - tak.
Kwestia archiwizowania tematów - nie.
Do obu moich stanowisk powody były podane wyżej, zgadzam się z większością osób, nie będę więc się powtarzał.

^This
Moje poglądy się pokrywają.
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 12:37  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
1. Co do pogody jestem na tak. Tylko ładnie to jakoś wyróżnijcie, abym nie przegapił tego w tej szarej masie forum.
2. Jestem na nie.
Archi napisał:Połowa jest też zbyt leniwa, by machnąć opis i dodać obrazek. A przecież umawialiśmy się, że jak już działamy, to na pełnych obrotach. Tutaj by tego nie było.
No halo panie... ale przecież sprawdzacie te tematy. Chyba to nie problem było napisać do kogoś w trakcie - albo to poprawisz albo siup do kosza. Jakaś może konsekwencja w działaniu co? Za takimi tematami, które naprawdę są zbędne/porzucone to spoko. Wyrzucajcie. Ale jak już naprawdę nie da się nic zrobić - to dodawajcie obrazek defaultowy i edytujcie opis sami. Jako admini posiadacie taką moc. Ale już na pewno nie wywalajcie każdego tematu jak leci, bo nagle się zorientowaliście, że się wam formy "gościa" nie podobają. Jeśli tę nazwę dałoby się zmienić (a na niektórych forach się dało) to albo walnijcie tam swoje Administrator lub Przybysz dla kont martwych... chociaż pozostanie w klimacie. Pracy i tak macie mega dużo, a tu mam wrażenie, że zaraz zrobi się nowe gruzowisko i narzekanie na brak czasu.
Resztę już słyszeliście od innych, więc nie będę się powtarzać.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 12:55  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Skyu napisał:1. Co do pogody jestem na tak. Tylko ładnie to jakoś wyróżnijcie, abym nie przegapił tego w tej szarej masie forum.
2. Jestem na nie.
Archi napisał:Połowa jest też zbyt leniwa, by machnąć opis i dodać obrazek. A przecież umawialiśmy się, że jak już działamy, to na pełnych obrotach. Tutaj by tego nie było.
No halo panie... ale przecież sprawdzacie te tematy. Chyba to nie problem było napisać do kogoś w trakcie - albo to poprawisz albo siup do kosza. Jakaś może konsekwencja w działaniu co? Za takimi tematami, które naprawdę są zbędne/porzucone to spoko. Wyrzucajcie. Ale jak już naprawdę nie da się nic zrobić - to dodawajcie obrazek defaultowy i edytujcie opis sami. Jako admini posiadacie taką moc. Ale już na pewno nie wywalajcie każdego tematu jak leci, bo nagle się zorientowaliście, że się wam formy "gościa" nie podobają. Jeśli tę nazwę dałoby się zmienić (a na niektórych forach się dało) to albo walnijcie tam swoje Administrator lub Przybysz dla kont martwych... chociaż pozostanie w klimacie. Pracy i tak macie mega dużo, a tu mam wrażenie, że zaraz zrobi się nowe gruzowisko i narzekanie na brak czasu.
Resztę już słyszeliście od innych, więc nie będę się powtarzać.
No halo, bo chyba się nie zrozumieliśmy. Właśnie po to miały być czystki, żeby móc to nadzorować i zapobiec burdelowi w przyszłości. Jeżeli tak łatwym i mało czasochłonnym jest przeglądanie 700 tematów to chętnie oddam tobie (lub innej wyrywnej osobie) taką funkcję. Wtedy dopiero się zobaczy, jak się człowiek czuje przez latanie po innych, żeby ich konsekwentnie gnoić za ich własną niesubordynację. Albo jeszcze lepiej: poprawiać cudze efekty lenistwa, bo przecież nie dorwiesz gościa po IP i nie przetrzepiesz mu skóry w jego mieszkaniu.

Nie twierdzę, że to takie tragiczne, że powinni mi za to płacić. Twierdzę jednak, że zabiera szmat godzin, które mógłbym poświęcić na coś bardziej zniewalającego, niż naprawianie nieswoich błędów. Tym bardziej, że kilkakrotnie mówiłem, by zająć się porzuconymi przez siebie lokacjami, a poza nadzorowaniem niektórych mam też inne rzeczy do roboty. Zaskoczę, ale moc admina jest ograniczona przez czas, chęci i motywacje. Mogę ci jej jednak użyczyć na okres ograniczony i pobawisz się w wertowanie tego, szukanie artów i tworzenie opisów. A ja usiądę i będę czekał na gotowe.

- - - -

Co do pogody: mieliśmy kiedyś pogodynkę i się nie sprawdziła. Ludzie i tak bardzo indywidualnie podchodzili do tematów i była to tylko dodatkowa praca (na którą nikt nie zwracał uwagi). Byłbym za ograniczeniem się do najczęściej spotykanych anomalii w danej porze roku.

+

Lia napisał:Mógłbym zrobić mapkę
Chciałbyś? ;x
Gdzieś na pewno jest jeszcze stara mapa, ale była wadliwa w kilku miejscach i woleliśmy ją usunąć, by nie myliła. Potem jakoś nie było czasu, żeby ją poprawić, a to jednak fajny smaczek.

Lia napisał:A nie lepiej zakazać userom tworzenia nowych tematów, poza tymi, które są takimi lokacjami-miejscami zamieszkania?
Nie wiem czy by się to sprawdziło, bo to jednak spore ograniczenie. W zasadzie można to przejrzeć, poukładać, najwyżej dorzucić jakieś potrzebniejsze tematy, a potem dać gdzieś wzmiankę, by nie zakładać nowych lokacji, tylko pisać w obecnych. Ale to już poczekam na wypowiedzi innych.


Ostatnio zmieniony przez Arcanine dnia 11.03.18 13:31, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 13:10  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Grow, stara mapa jest w którychś ogłoszeniach administracji. Nie w tym temacie co jest teraz, ale w poprzednim... Albo jeszcze poprzednim? Nie wiem ile ich było.
Poza tym można faktycznie wytypować parę chętnych osób, które by siadły i się pobawiły w uzupełnianie opisów po nadaniu uprawnień moderatora. Ja na przykład wolę iść na gotowe albo na warunek, że ktoś inny opisze miejsce - sam średnio za tym przepadam.
Ale nie wiem czy jest sens żeby totalnie ucinać tworzenie nowych (poza prywatnymi), nie wiem, może coś bardziej jak "tylko, jeśli w okolicy nie ma takiego miejsca/tylko, jeśli miejsce danego typu nie jest aktualnie wolne"? "tylko jak nie zaniedbasz tematowego dziaciątka i dasz mu opis"?
Pogoda powinna być właśnie bardziej w tej formie opisanych cech na daną porę roku. Zwykle się to podaje jako przedział między X°C a Y°C, jakimiś typowymi warunkami pogodowymi. Daje jakąś możliwość do tego, żeby dopasować sobie coś pod to warunki w swoim wątku, ale też naprowadza na konkretne tory.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 13:23  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Przejrzę te ogłoszenia.
Chociaż przeraża, że coś takiego wiesz/pamiętasz. *kaszl*

(...)  może coś bardziej jak "tylko, jeśli w okolicy nie ma takiego miejsca/tylko, jeśli miejsce danego typu nie jest aktualnie wolne"? "tylko jak nie zaniedbasz tematowego dziaciątka i dasz mu opis"?
Tak jest aktualnie i mało się sprawdza.
Właśnie problem w tym, że ludzie często tworzą lokacje z tego drugiego wariantu - 'bo dany typ jest aktualnie niedostępny, a ja chcę popisać w kawiarni'. Co przecież nie jest nikomu zabronione, bo można pisać w jednym temacie w 4 osoby. W 10. W 50. Tylko z jakichś przyczyn userzy wolą tego unikać, a potem lokacje się dublują i my (bo najczęściej ja i Ev) to sprzątamy. Virus dobija już do piątego roku funkcjonowania i to się nie zmieniło. Co x miesięcy jednak to ogarniamy, żeby działy nie utonęły w bezsensownym nawale miejsc. Wystarczy wejść tutaj, żeby zobaczyć, ile tego jest. Może spróbować z komunikatem? Z drugiej strony komunikaty już były i jak grochem o ścianę. Ale może po takiej fali bulwersów w tym temacie do niektórych dotarło, że zostawianie opisów na później, a tak naprawdę to nigdy jest haniebne.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 13:31  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
1. Ok, jestem za.

2. Popieram w 100%. Usunąć wszystkie niepotrzebne tematy, a potrzebne przenieść do archiwum i założyć z konta admina. Nie pozwalać na tworzenie nowych tematów z kont użytkowników (można podesłać nową lokację do admina i ten przejrzy i ewentualnie ją doda). Odnośniki do starych tematów też wydają się niezłą alternatywą (bo jak mniemam nie ma opcji zmiany autora tematu)?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 11.03.18 13:33  •  Tematy z lokacjami + same lokacje - Page 2 Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Hei napisał:Odnośniki do starych tematów też wydają się niezłą alternatywą (bo jak mniemam nie ma opcji zmiany autora tematu)?
Nie ma.
Wczoraj jeszcze to z Ivo testowaliśmy, ale na forumpolish tematy łączą się postami chronologicznie, więc potencjalny post z opisem ląduje z automatu na samym końcu. Nie wiem jak to obejść.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach