Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Pisanie 10.03.18 20:38  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Tematy z lokacjami + same lokacje

Skoro już lecimy z reorganizacją forum to na całego.

1. Opisy lokacji.
To temat, którego wciąż nie przerobiłem w kompendium. Wpierw chcę zebrać to, co jest dla was istotne.
Po pierwsze:
Hachirou napisał:Sprecyzowanie lokacji.
Trochę ciężko się czasem zorientować gdzie co jest, określić ile powinny trwać podróże i takie tam; część rzeczy można wyciągnąć z opisów, ale jakaś wzmianka w realiach czy mapa byłyby pomocne.

Po drugie:
Laz napisał:Pogoda. Wiem, że pogodynka się nie sprawdziła, ale stały opis warunków klimatycznych trochę bardziej rozbudowany niż dwa zdania bardzo by pomógł. Zwłaszcza, że ostatnio pojawiły się takie kwiatki jak różne postrzeganie pustkowia oraz sztucznych warunków panujących w mieście przez różnych użyszkodników. Co ze śniegiem, co z deszczem, czy występują jakieś anomalie pogodowe i w jakich miesiącach.

Te dwie rzeczy na pewno zostaną rozwinięte w opisach. Dorzucę również informacje na temat transportu międzymiastowego. Myślałem też o rozpisce pewnych... zagrożeń. To pomysł, który mieliśmy wcielić w życie już szmat czasu temu, ale wpierw się zatarł, a potem kompletnie o nim zapomniano.
Chodzi o pewne oczywistości, które dotychczas były u nas bardzo umowne.

Podzielonoby temat na 4 pory roku i dorzucono w podpunktach najbardziej charakterystyczne cechy.
Że w zimie na Desperacji dochodzi do -20 stopni, że ma miejsce wtedy święto DOGS.
Że na wiosnę pojawia się więcej pum królewskich.
Że w lato jest 30 stopni w cieniu w Edenie.
Że na jesień jakieś tam bestie migrują i na ich trasie pojawia się M3, więc wychodzenie poza mury jest niebezpieczne dla wojska.
I tak dalej.
To byłyby smaczki, głównie dla Mistrzów Gry, którzy zawsze mogliby się tym posiłkować przy wydarzeniach/czymś innym.

2. Tematy.
Byłbym za tym, aby wszystkie obecne lokacje wypizdrzyć do archiwum i pozakładać je z konta administratora. Dlaczego? Bo wielu z nas tworzy miejsca, a potem usuwa postać. Przeskakujemy sobie z multi na multi, a te tematy zostają. Kiedy w jednym dziale 90% z nich jest napisanych przez gościa wygląda to po prostu źle.

Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że w wielu lokacjach prowadzone są aktualnie rozgrywki. Dlatego zrobiłbym to nieinwazyjnie. Po kolei. Wpierw M3. Wyczyszczenie działów ze wszystkich tematów, w których aktualnie nikt nie prowadzi fabuły; popoprawianie opisów oraz znalezienie artów.
Na spokojnie dokończylibyście sobie wasze wątki i dopiero po odhaczeniu fabuły temat zostałby zarchiwizowany. Wyłapanie tych kilku(dziesięciu) ostatnich nie byłoby już takim problemem, jeżeli z rozmachu będę je sobie spisywać, a potem nadzorować.
Myślałem o jedynym wyjątku, w którym ktoś może założyć temat z własnego konta - czyli o lokacjach z gabinetami, mieszkaniami lub innymi, prywatnymi miejscami, które po zniknięciu danej osoby przestają mieć znaczenie i i tak trafiają do kosza. Cała reszta ogólnych terenów byłaby już pisana jedynie z konta głównego.

Przy okazji znów zmniejszylibyśmy ilość niektórych pozycji. Przy poprzedniej zmianie pojawiły się takie ciekawostki jak 5 różnych lasów na Desperacji albo 40 kawiarenek w centralnej części M3. Na cholerę tego tyle?

+ Zawsze można w nowych tematach dać odnośniki do starych, gdyby ktoś chciał znaleźć dawne posty.

ZAKOŃCZENIE DYSKUSJI: 18 marca, godzina 19:00.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 20:58  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Bardzo mi się podoba ten motyw z cechami charakterystycznymi danej pory roku. Jest mocno mru.
Dwójka - krok po kroku, ale tak, też brzmi raczej dobrze. Czasami rozwiązuje się tworzenie nowych ogólnych lokacji za pomocą tematu do zgłaszania potrzeby założenia takich. Można tutaj też tak zrobić.
Za to niech te prywatne będą do zrobienia przez graczy. Przy kasacji kont na życzenie i tak trzeba dać wszystkie linki, przy kasacji w wyniku nieaktywnosci trzeba by to było przypilnować trochę bardziej.
I może by się przydał spis lokacji według typu albo położenia? Może coś takiego by zapobiegło tworzeniu kawiarenki numer pisiont, bo byłoby pokazane, że halo, coś takiego już jest? @@
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:08  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Smaczki związane z porami roku będą też spoko dla graczy, dobre do wykorzystania jak chce się nieco bardziej wbić w opis, co się dzieje wokół. No i łatwiej to sobie wyobrazić. c:
Jestem za, żeby powoli ogarnąć tematy na koncie admina. Bywa tak, że ktoś zrobi temat na zasadzie "opis wkrótce", a Ty czekasz, czekasz... a tu nagle widzisz, że jest to z konta gościa, na pewno to zmienią. Nawet całkiem niedawno się zderzyłam z takim tematem. Zakładam, że te 5 lasów i 40 kawiarenek to efekt "chcieliśmy tam pisać, ale ludzie byli, więc joł", ale niektórzy zapominają, że takie kawiarenki to miejsce publiczne i teoretycznie można pisać kilka fabuł w jednym i wszystkie postacie wcale nie muszą ze sobą gadać. Chyba że tutaj można po prostu patrzeć, dlaczego znowu są trzy tematy tego samego lasu, jak jest jeden temat. Tematy związane z mieszkaniem/pracą postaci jak najbardziej mogą być tworzone przez samych użytkowników.

Psst, jakby ktoś ciachnął bibliotekę, to byłoby spoko, w teorii Brenia tam pracuje, więc mogłabym to ogarnąć jeszcze raz, chyba że wolimy, aby to zostawić już jako oficjalny temat z konta Admina, bo w sumie to nie wiem.


Ostatnio zmieniony przez Faith dnia 10.03.18 21:20, w całości zmieniany 1 raz
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:15  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Ja jestem na nie jeśli chodzi o punkt drugi.
Chcecie przenieść wszystkie lokacje do archiwum i założyć je od nowa? Dla mnie to jest wyjebanie historii forum, a raczej upchnięcie jej w miejsce najmniej widoczne. To może w ogóle pousuwajcie fora i niech wszystko odgrywa się w archiwum. Nie wyobrażam sobie, by wszystko zostało wrzucone do jednego miejsca. Poza tym sama idea zakładania tematów z jednego konta od razu skojarzyła mi się z forami SLowymi, gdzie w temacie „prośby o lokację” pojawia się dziennie po kilkanaście postów, bo ktoś potrzebuje którejś tam restauracji, bo nie ma miejsc do pisania.
Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim na żadnym forum, ale rozumiem, że to jakieś innowacje, ta? Moim zdaniem nie tędy droga.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:27  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Ta, innowacje.
Ale patrzę na całość pod kątem ogólnym. Uważam, że coś takiego tylko dokłada nam niepotrzebnej pracy, szczególnie po zmianach layoutu - bo zwykle wtedy bierzemy się również za czyszczenie działów z niepotrzebnych tematów. A prawda jest taka, że wielu z was tworzy lokacje tylko dlatego, że chciała popisać w kawiarence, ale ktoś już tam był. Czyli sytuacja przedstawiona przez Faith.
Połowa jest też zbyt leniwa, by machnąć opis i dodać obrazek. A przecież umawialiśmy się, że jak już działamy, to na pełnych obrotach. Tutaj by tego nie było.

Chociaż rozumiem o co chodzi z historią forum, to i tak uważam, że lepiej byłoby to zrobić teraz, niż za 5 lat - bo skąd wiemy, że Virus tyle nie pożyje? Albo nawet 10? Jestem też pewien, że za pół roku nikt nie odczuwałby żadnego sentymentu po dawnych tematach, a - jak pisałem wcześniej - zawsze w pierwszym poście można dorzucić link do poprzedniej wersji.

Tym bardziej, że nie planowałem zrobić tego inwazyjnie. Nie mam zamiaru w jeden dzień wyrzucić wszystkiego do archiwum, by wszystkie działy posiadały taką samą liczbę postów jak tematów. Zakładam, że przemeblowanie tego trwałoby dobry miesiąc - bo robione byłoby na spokojnie. I w momencie, w którym zacząłbym sprzątać centrum M3, działy ze wschodem i południem byłyby już pewnie jakoś zapisane.
I tak dalej, i tak dalej.

To tak w gwoli naprostowania. ;x Wracam do poprawy layoutu.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:28  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Neely napisał:Ja jestem na nie jeśli chodzi o punkt drugi.
Chcecie przenieść wszystkie lokacje do archiwum i założyć je od nowa? Dla mnie to jest wyjebanie historii forum, a raczej upchnięcie jej w miejsce najmniej widoczne. To może w ogóle pousuwajcie fora i niech wszystko odgrywa się w archiwum. Nie wyobrażam sobie, by wszystko zostało wrzucone do jednego miejsca. Poza tym sama idea zakładania tematów z jednego konta od razu skojarzyła mi się z forami SLowymi, gdzie w temacie „prośby o lokację” pojawia się dziennie po kilkanaście postów, bo ktoś potrzebuje którejś tam restauracji, bo nie ma miejsc do pisania.
Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim na żadnym forum, ale rozumiem, że to jakieś innowacje, ta? Moim zdaniem nie tędy droga.

^ Nie rozumiem po co to przedsięwzięcie. Komu to przeszkadza tak naprawdę? Gdy wchodzę w temat interesuje mnie opis danej lokacji i to czy pasuje do planu/typu rozgrywki, a nie czy to post gościa czy usera, serio. Jakie to ma znaczenie? Jak dla mnie żadne, ponieważ chodzi o grę, a nie takie głupoty czysto wizualne. Po co robić pod górkę i wszystko utrudniać z tym proszeniem się o stworzenie tematu, który wrzucicie do archiwum?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:28  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
1. Podoba mi się zamysł i jestem jak najbardziej za. Zwłaszcza w przypadku smaczków związanych z porami roku. W razie co chętnie pomogę to opisać.

2. Tutaj muszę się zgodzić z Neelym. Również nie podoba mi się pomysł przeniesienie wszystkich tematów do archiwum. Bez znaczenia czy byłoby to od razu, czy też stopniowo. W moich oczach to wywalenie do przysłowiowego kosza 4 lata pisania fabularnego na Virusie. ALE. Jestem za tym, by przyjrzeć się tematom i te, które nie cieszyły się praktycznie żadnym zainteresowaniem przenieść do archiwum, jak i zredukować tematy (nieszczęsne kawiarnie czy lasy), pozostawiając najbardziej aktywne/popularne, a te mniej przenieść. Ale jestem na nie, by zrobić to ze wszystkimi tematami.
                                         
Hersha
Dowódca Zastępu
Hersha
Dowódca Zastępu
 
 
 

GODNOŚĆ :
Hersha. Ten, który przynosi śmierć.


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:31  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
A ja piszę, bo mnie Lise prosiła - czy w narzędziach do moderowania tematów nie ma opcji dzielenia tematów na pół? O ile sobie przypominam, to była taka opcja, w której rozcinało się, wyrzucało pierwszy post i sklejało z tym, który się napisało z konta administratora. (wiem, chaotyczny opis, ale nie pamiętam dokładnie, jak to się robiło. Wiem tylko, że się dało.)
Jeśli nadal istnieje taka opcja, to byłoby to lepsze niż usuwanie wszystkiego.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:32  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Ivo napisał:A ja piszę, bo mnie Lise prosiła - czy w narzędziach do moderowania tematów nie ma opcji dzielenia tematów na pół? O ile sobie przypominam, to była taka opcja, w której rozcinało się, wyrzucało pierwszy post i sklejało z tym, który się napisało z konta administratora.
Jeśli nadal istnieje taka opcja, to byłoby to lepsze niż usuwanie wszystkiego.

Chyba jest.
Ale nie wiem dokładnie jak to działa. Zaraz przetestuję na testowym.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:35  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Ooo, to byłoby świetne rozwiązanie!

+ nadal i tak byłabym za redukcją nadmiernej ilości podobnych tematów, bo rzeczywiście, niektórych jest aż nadmiar (20 lasów na Desperacji, która jest wyjałowiona xD)
                                         
Hersha
Dowódca Zastępu
Hersha
Dowódca Zastępu
 
 
 

GODNOŚĆ :
Hersha. Ten, który przynosi śmierć.


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.03.18 21:41  •  Tematy z lokacjami + same lokacje Empty Re: Tematy z lokacjami + same lokacje
Łączy tematy datami, więc opis z konta Admina nie wbiłby się na początek raczej.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach