Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Spoko. Może być rozpiska, ale też nie jakaś niesamowicie rygorystyczna. Chociażby coś takiego jak jest przy lekach. Dwa, trzy składniki, które można w miarę łatwo znaleźć i do roboty. Oczywiście, przy bardziej skomplikowanych, jest więcej rzeczy, ale nie ganiajmy biednego gracza po dwudziestu fabułach z powodu naprawy motocykla. Będzie mógł krótko wspomnieć o ich pochodzeniu przy produkcji.
Mam nadzieję, że o to właśnie chodziło. Wtedy popieram.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zombie ma sporo racji i muszę przyznać, że wysyłanie takiej listy pomogłoby w określeniu stopnia trudności. Moglibyśmy też wyznaczać do kontrolowania wyrobów tych MG, którzy aktualnie nie mają na głowie żadnych wydarzeń ani misji, żeby zaczęli się udzielać.
Ale kontrola nie mogłaby odbyć się tylko na końcu - udane lub nie, bo w trakcie też byłaby bardzo potrzebna, przynajmniej do tych trudniejszych składników.
Nikt nie będzie sprawdzał czy komuś udało się wygiąć kawałek blachy do obudowy granatu, ale spreparowanie mieszanki wybuchowej i zapalnika powinno zostać skontrolowane w trakcie, a potem na końcu, przy montowaniu całego granatu.

Sama kontrola też nie posiada mocy straszaka, zwłaszcza jeśli odnosi się do nowych osób na forum, które nie do końca ogarniają wszystko, co tu się dzieje i czasami z niewiedzy popełniają pewne błędy.

Problemem jest też sam akt tworzenia. Bo przecież MG nie musi/nie może być przy wszystkim, pisanie z kimś nie zawsze pozwala się skupić na produkcji - zwiększa się ryzyko niepowodzenia, a fabuła prowadzona sama ze sobą nie koniecznie byłaby czymś dobrym z punktu widzenia gracza i MG. Bo taki MG, załóżmy, pojawia się tylko wieczorem. A technolog ma chorobowe i cały tydzień wolny. Więc jeśli się zmotywuje, to może zrobić pół procesu, bez wiedzy MG, a potem się okazuje, że bez sędziowania zrobił najtrudniejsze części, a cofanie o pięć postów nie jest nigdy przyjemne.
Więc proponuję - korzystając z pomysłu Zombie odnośnie listy - by MG, spoglądając na listę z góry określił, gdzie będzie wymagana jego interwencja (ale może wbić też w innych miejscach. Obowiązkowymi określa tylko te, gdzie musi się pojawić) i w ten sposób nawet najbardziej nadpobudliwy gracz nie ominie kontroli.
No i nawet jeśli MG czyta posty danego gracza, tamten powinien powiadomić go, gdy dojdzie do wyróżnionej pozycji z listy. W dowolny sposób, ale wystarczająco jasny dla obu stron.

I zaraz dodam przykładowy formularz zgłoszeniowy.

EDIT: I Natie się wcięła... XD
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Kod:
■ [b]Nazwa produktu:[/b]
■ [b]Składnik prosty (nazwa):[/b]
- [b]Miejsce występowania:[/b]
- [b]Opis:[/b] krótki, ale treściwy
- [b]Proponowana trudność:[/b] i tak się ustali wspólnie z MG
■ [b]Składnik złożony (nazwa):[/b]
◦ [b]Składnik nr 1[/b]
- jak w składniku prostym
◦ [b]Składnik nr 2[/b]
- jak wyżej
◦ [b]Składniki o wyższych numerach.[/b]
- jak wyżej
◦ [b]Wymagania (sprzęt i warunki potrzebne do produkcji)[/b]
◦ [b]Proponowana trudność:[/b]
■ [b]Wymagania:[/b]
■ [b]Proponowana trudność:[/b]
■ [b]Opis i działanie:[/b]
■ [b]Zastosowanie[/b]

Coś takiego mi przyszło do głowy. Oczywiście, to może być wielopoziomowy produkt, na zasadzie - P składa się z A+B+C; A składa się z D+E; B i C to składniki proste; D składa się z F+G, które są składnikami prostymi, a E składa się z H, który też jest prosty.
Mam nadzieję, że przedstawiłem to dosyć jasno.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Dla mnie to co jest napisane w tym wzorze to czorna magia.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Składnik prosty - cegłówka, rura ciepłownicza, kiełbasa wędzona
To te, które zdobywasz w dość prosty  (lub niekoniecznie) sposób i nie ma w nich większej filozofii


Składnik złożony - mieszanka wybuchowa, podzespół elektroniczny, jakiś zaawansowany związek chemiczny.
To te, które musisz wytworzyć (ew. ktoś ci je musi wytworzyć) - wymagają umiejętności, skupienia się i zazwyczaj są ważnym punktem produkcji - może pojawić się ryzyko niepowodzenia.

Składniki mogą być złożone jednokrotnie - z kilku prostych - lub wielokrotnie - z kilku złożonych.

Miejsce występowania - gdzie możesz znaleźć dany składnik.

Wymagania - czego potrzebujesz, aby połączyć te składniki w jakiś sensowny sposób np. laboratorium, z zaawansowanym wyposażeniem | kuźnia | maszyna do szycia | whatever

Opis i działanie - krótki opis produktu i w miarę zwięzły opis jego działania (to nie zawsze idzie w parze)

Zastosowanie - chyba wiadomo


Jeśli nie jesteś w stanie zmajstrować całego formularza, to pogadaj z MG, niech ci pomoże.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie chodzi o to. Po prostu nie zrozumiałem tego czo tam napisane było, no. I czemu wymagania i proponowana trudność jest tam 2 razy?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Taka kropka "■" oznacza punkt bezpośrednio związany z końcowym produktem
Taka "◦" oznacza punkt związany ze składnikiem złożonym
A to "-" oznacza podpunkt tyczący się składnika prostego

Bardziej zrozumiałe?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Okej. To napisz to tam na koniec takie wyjaśnienie w tym kodzie. Mi pasi ten kod.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Na razie może być. Jak coś, zawsze można poprawić, prawda?
*odrobinę zaspana* Wybacz, ale nie napiszę na razie nic bardziej przydatnego niż "może być".
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Jak dla mnie taki wzór jest zrozumiały i może być. Nie mam weny na żadne rozbudowane opisy.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ludzie, może odkurzymy ten temat? Sprawa jest jeszcze nie załatwiona, a to chyba dość istotny szczegół.
Blight, zrobisz podsumowanie tego, co już wymyśliliśmy?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach