Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Coś jeszcze jest potrzebne do wyjaśnienia? (albo zebranie wszystkiego w jeden post)
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Blight, jeśli ci się nudzi to możesz ogarnąć informacje, ale jak masz co innego do roboty to się tym nie zajmuj. Uważam, że temu tematowi jeszcze daleko do zamknięcia. Miło by było, gdyby wypowiedzieli się inni. A jeszcze milej, gdyby ktoś dorzucił od siebie własne trzy grosze.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Wymyśliłem do zwierzaczków:

Jeśli jest łatwy do zdobycia, możemy go kupić (za przysługę) i musimy się nim opiekować. Jak u samej góry.

Jeśli jest średni/trudny do zdobycia, działa to na zasadzie:  Pan Y wie gdzie znaleźć bestię. Idziemy do niego, a on mówi "zrób dla mnie A". Robimy A, a pan Y mówi "W tamtym miejscu (gdzieś) jest szansa, że znajdziesz tę bestię." Idziemy tam i wyczerpująco opisujemy poszukiwania. MG się wtrąca (albo i nie) i mówi czy ją znaleźliśmy. Jeśli nie, to wracamy do Y i mówimy "Nie znalazłem". Na to on mówi "Powiem ci, co zrobiłeś źle, ale zrób dla mnie jeszcze B". Robimy, sytuacja się powtarza jak z A.

Jeśli jednak znaleźliśmy bestię, musimy się nią opiekować. Najlepiej pójść do pana Y, żeby nam powiedział, jak się nią zająć. Zazwyczaj chce za to jakąś przysługę.

A, B, itp. to misje, które zleca nam pan Y w zamian za tłumaczenie, wyjaśnienie itd.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zdobywanie umiejętności - jestem za.
Zdobywanie bestii - również jestem za.

Z artefaktami zaś można wykorzystać pomysł Wilczałki, który przysługuje również przy bestiach łatwych do zdobycia. Osoba X posiada ów artefakt i daje nam zadanie, w którym mamy coś zrobić.

Ponadto trzeba by założyć nowy temat, w którym spisywałoby się wszystkie fabularne zagrania. Szczególnie zdobywanie umiejętności, bo to jest związane bezpośrednio z innym użytkownikiem. Ktoś to jednak będzie musiał doglądać. Może właśnie wybrać paru MG, którzy mieliby oko na Czarny rynek? To oni ewentualnie zajmowaliby się rozdawaniem zadań (?) i sprawdzaniem postów z opisami zdobycia.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Coś mi właśnie przyszło do łba. Na forum jest opcja dostawania punktów za posty. Naliczałoby tylko za fabularne i.. tak, magicznie pojawiła się waluta, którą można płacić za artefakty, bestie czy umiejętności. Może i dzięki temu ruszy fabuła. :3
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Co to dokładnie za opcja?

Poza tym też trzeba spojrzeć na to, że mieszkańcy M3, a już tym bardziej sama władza na start powinna otrzymać więcej. Da się tak?
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zdobywanie umiejętności → za
Zdobywanie bestii → za
Zdobywanie artefaktów → też za. Zrobienie tego tak, jak z bestiami łatwymi do zdobycia to dobry pomysł.

Co do zdobywania bestii i artefaktów; myślę, że można by zrobić jakiegoś NPCa - Kolekcjonera na przykład? - do którego dostęp mieliby zadeklarowani MG właśnie. W sumie nie wiem, czy nie powinni być za to odpowiedzialni wszyscy MG, skoro na swój sposób ten system będzie zastępować dotychczasowe misje, ale no dobra.
I mogłabym zająć się tym spisem "fabularnych zagrań", tylko, wiadomo, ludzie musieliby podsyłać gdzieś linki do wykonanych zadań, bo inaczej się tego nie ogarnie.

Proszę mnie kopnąć, jeśli pominęłam jakąś kwestię, bo nieogarnięcie trzeba tępić, o!

EDIT: A co do naliczania punktów się nie wypowiem, bo kij, miałam już takiego ładnego posta, a tu mi się wcinajo, nie ma tak.
0Jeśli ta opcja się bardziej spodoba, to po prostu mnie zignorujcie, ale, żeby nie było, że nie próbowałam!
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nathaniel napisał:Co do zdobywania bestii i artefaktów; myślę, że można by zrobić jakiegoś NPCa - Kolekcjonera na przykład? - do którego dostęp mieliby zadeklarowani MG właśnie. W sumie nie wiem, czy nie powinni być za to odpowiedzialni wszyscy MG, skoro na swój sposób ten system będzie zastępować dotychczasowe misje, ale no dobra.
Kolekcjoner mi się podoba.
I myślałem o paru zaangażowanych, dosłownie 2-4, bo potem zrobi się harmider i przepychanki na zasadzie: "ty mu zrób", "nie, ty", "tym razem ty". A już w ogóle byłby syf, gdyby nikt się nie chciał zgłosić, bo jakim prawem miałby się tym zająć akurat on? A tak to się zwali na parę osób, które będą się za to czuły odpowiedzialnie. Tak działa ludzka psychika. Czy coś. Sęk w tym, że będzie się to odbywać fabularnie, więc MG nie może zwalać na innego MG, tym samym przydłużając. Userzy się niecierpliwią. A zniecierpliwieni userzy, to głodni userzy. Chcesz być głodna, Nath?
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ja? Zdradzę ci sekret... *nachyla się* ... ja zawsze jestem głodna. Serio XD"

Ale ok, powiedzmy, że to do mnie przemówiło~
Mogłabym być jednym z tych MG, którzy zapobiegają głodowi (wut?), ofc.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ja w zasadzie też. Co prawda dość zastępczym, ale ogółem siedzę non stop z dupą w jednym miejscu i nic nie robię, a że postanowiłem się zmienić i być lepszym człowiekiem psem... to i ja mogę porobić za MG.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Czysto technicznie dla Growa: panel - modules - points system. Ustawiasz ile punktów ma dostać ludź za post w danym dziale. Możesz indywidualnym użytkownikom dodać/odjąć punkty w każdym momencie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach