Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go downSzklarnia    Pisanie by Oleander on 30.07.17 2:13
kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w całości

Pomieszczenie prostokątne, wysokie, wielkie i zagracone.

Szklarnia mieści się na jednej z wysuniętych półek skalnych, jedna ściana jest w całości pokryta oknami z już miejscami popękanym i mlecznym szkłem. Dach składa się z położonych pod kątem wielkich szyb. Z zewnątrz wygląda tak, jakby była w połowie wrośnięta w górę.

W środku znajduje się ogrom różnorakich roślin, zaczynając od aromatycznych kwiatów i ziół idąc przez jeszcze młode drzewka owocowe i grządki warzywne i kończąc na wiecznie zielonych paprociach i kaktusach. Na długich, drewnianych stołach są porozkładane doniczki z zieloną zawartością. Meble mają nieszczelne blaty, najczęściej cięte w kratkę, by woda nie przegniła drewna. Gdzieniegdzie są również małe, metalowe stoliczki na kółkach, na których znajdują się naczynia. Pod sufitem wisi bezlik roślin balkonowych, a przy oknie stoi drabinka z suszącymi się ziołami. Uwaga pod nogi, tam też można znaleźć wiadra czy plastikowe kubeczki z kwiatami.

Przy głównym wejściu został wyznaczony schowek z przyrządami ogrodniczymi takimi jak sekatory, grabie, konewki oraz łopaty. Czasami może trafić się para nieprzesiąkniętych wodą i ziemią rękawiczek. Znajdują się tu także puste donice każdej wielkości oraz worki z ziemią.
Niedaleko jest wielka drewniana klapa sugerująca zejście na niższy poziom. Właz jest zawsze zastawiony i tylko niektórzy wiedzą o jego istnieniu.

W samym sercu ogrodu znajduje się mały, okrągły stolik z dekoracyjnie ustawionym ściętym kwiatem w jakimś wyższym naczyniu. Przy nim stoją trzy składane krzesełka.

Do szklarni można dostać się w dwojaki sposób - albo przez arterie, albo przez niczym nie wyróżniające się szklane drzwiczki na zewnątrz. Ścieżka prowadząca ze szklarni kończy się przy wejściu do świątyni, więc jest skrótem wykluczających błąkanie się po arteriach, jeśli wraca się z dworu. Te drzwiczki są najczęściej zamknięte i potrzeba do nich klucza.
Drugie drzwi są otwarte najczęściej od rana do wieczora. Jeśli nie, zawsze jest wywieszona notka informacyjna.

Jeden zestaw kluczy wisi na haku w kuchni, a drugi ma prawie zawsze przy sobie Oleander.

_________________


japoński #e18687 || francuski #af86e1 || omamy #eb88b9
> > v o i c e < <

(!!!) halucynacje słuchowe - doświadcza Oleander i telepaci
halucynacje wzrokowe i/lub somatyczne - doświadcza tylko Oleander (!!!)Oleander
-----------
Diakon    Poziom E

avatar

Liczba postów : 185
GODNOŚĆ : Alexander Subercaseux.

Powrót do góry Go down


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry