Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

W zasadzie podane jest to w opisie rasy, ale proponuje dokładne określenie wartości. "Ale o co biega?" zapytacie. O wspomniane w temacie parametry fizyczne właśnie, a mianowicie siłę, szybkość itp. Zdaję sobie sprawę że najwięcej mają tutaj do powiedzenia admini, ale wydaje mi się że w przypadku walki pomogłoby to userom w śledzeniu jej przebiegu. Czy coś...

Załóżmy więc, że wartość danego czynnika dla przeciętnego człowieka wynosi 5, a maksymalna wartość to 10 pkt. W takim razie:  

Ludzie:

Siła: 5
Wytrzymałość: 5
Szybkość: 5
Refleks: 5
Zręczność: 5
Inteligencja: 5

Może ten temat jest niepotrzebny, wtedy proszę o skasowanie go. Jednak wydaje mi się, że przydałoby się ustalić w końcu tą kwestię.


Ostatnio zmieniony przez Inseki dnia 15.02.15 20:59, w całości zmieniany 1 raz
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

To wprowadziłoby mechanikę, zaburzającą forumowy storytelling, a skoro w jednej propozycji odrzuciliśmy kostki to nie sądzę, aby wartości punktowe cech były najlepszym pomysłem. Ale generalnie lepiej poczekać, aż więcej osób się wypowie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Chodzi mi tylko o to, żeby nie okazało się, że zwykły wojskowy bez problemu unika ciosów Łowcy czy Wymordowanego. Nie muszą być to określone wartości, chodzi tylko o pewien wzorzec porównawczy.

Chodzi mi o różnice między rasami, a nie poszczególnymi postaciami. To tak na marginesie.


Ostatnio zmieniony przez Inseki dnia 15.02.15 20:58, w całości zmieniany 1 raz
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Raz jeden na forum wprowadziłem statystyki. Drugi raz nadzorować bym ich nie chciał. Poza tym sporo mieszają, więc pod tym kątem jestem na nie. To mnie chyba już do siebie nie przekona.

edit: a, nie statystyki.
Ale to tak czy siak sporo zależy od samej postaci. Łowca Łowcy nierówny. To, że jeden Łowca jest silniejszy od człowieka, nie znaczy, że drugi również będzie. Mam Hirokiego, który jest wymordowanym, a jego siła na bank nie przewyższałaby siły dorosłego mężczyzny, co dopiero wojskowego.


Ostatnio zmieniony przez Growlithe dnia 15.02.15 20:55, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zwykle jestem za dokładnym porządkowaniem wszystkiego i układaniem według schemacików i tabelek, ale chyba w tym wypadku jestem na nie. Wolę trzymać się wersji, że większość rzeczy na forum jest czysto umowna i niedokładna. Bycie bardzo silnym jest dla mnie na przykład bardziej naturalne, niż posiadanie 8 punktów siły.
Chociaż zdanie mogę jeszcze zmienić. Muszę to przemyśleć.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Growlithe napisał:Raz jeden na forum wprowadziłem statystyki. Drugi raz nadzorować bym ich nie chciał. Poza tym sporo mieszają, więc pod tym kątem jestem na nie. To mnie chyba już do siebie nie przekona.

edit: a, nie statystyki.
Ale to tak czy siak sporo zależy od samej postaci. Łowca Łowcy nierówny. To, że jeden Łowca jest silniejszy od człowieka, nie znaczy, że drugi również będzie. Mam Hirokiego, który jest wymordowanym, a jego siła na bank nie przewyższałaby siły dorosłego mężczyzny, co dopiero wojskowego.
Podpisuję się pod całością. Żadnych statystyk i Gilb ma tu rację.
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zero napisał:
Growlithe napisał:Raz jeden na forum wprowadziłem statystyki. Drugi raz nadzorować bym ich nie chciał. Poza tym sporo mieszają, więc pod tym kątem jestem na nie. To mnie chyba już do siebie nie przekona.

edit: a, nie statystyki.
Ale to tak czy siak sporo zależy od samej postaci. Łowca Łowcy nierówny. To, że jeden Łowca jest silniejszy od człowieka, nie znaczy, że drugi również będzie. Mam Hirokiego, który jest wymordowanym, a jego siła na bank nie przewyższałaby siły dorosłego mężczyzny, co dopiero wojskowego.
Podpisuję się pod całością. Żadnych statystyk i Gilb ma tu rację.
To samo tutaj.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Powiem tak - nie róbmy z forum mmorpg. W walce i tak nie jest ważne kto ile ma siły, ponieważ może trafić chociażby na postać zwinniejszą i nawet jej nie pochwyci żeby jej zmiażdżyć czaszkę. W dodatku tutaj głównie wszystko opiera się na broni, co też sprawia, że siła, szybkość, itd. są kwestią czysto umowną.
Jestem na nie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

A ja bym właśnie chciała się dowiedzieć, jak bardzo łowca może być szybszy, wymordowany silniejszy i tym podobne od normalnego człowieka. W granicach rozsądku - to znaczy ile? Przynajmniej jakoś opisowo. Żeby wiedzieć, w jaki sposób nie przeholować z fizycznymi możliwościami swojej postaci, a uwzględnić te rasowe bonusy. Żadnych statystyk, tylko słowne wyjaśnienie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Lilo napisał:A ja bym właśnie chciała się dowiedzieć, jak bardzo łowca może być szybszy, wymordowany silniejszy i tym podobne od normalnego człowieka. W granicach rozsądku - to znaczy ile? Przynajmniej jakoś opisowo. Żeby wiedzieć, w jaki sposób nie przeholować z fizycznymi możliwościami swojej postaci, a uwzględnić te rasowe bonusy. Żadnych statystyk, tylko słowne wyjaśnienie.

Można to uwzględnić w opisie rasy.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Czyli... róbta co chceta, najwyżej w karcie nie przejdzie? Co jednak jeżeli ktoś tego nie rozpisuje? Mamy założyć, że ma maksimum możliwości swojej rasy, że nie ma ich wcale, że są średnie?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach