Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Go down

Pisanie 17.09.19 18:19  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Jakiś czas temu przeprowadziłem z Żurem rozmowę na temat wydarzeń i doszliśmy do kilku wniosków. Wszystko z tamtej rozmowy + pomysły zebrane z innych miejsc zgrupowałem.

I tutaj pierwsza propozycja:

KARY DLA UCZESTNIKÓW I MG.
Obecnie jest tak, że jak uczestnik nie odpisze na czas - dostaje obrażenia na postaci bądź odejmuje mu się procent z sumy PF. Problem był jednak w tym, że wydarzenia nie zawsze wlokły się z winy graczy. Miejscami lamił Mistrz Gry, co właściwie nie niosło ze sobą żadnych konsekwencji. Bo i co miało stanowić "karę"?
Tak naprawdę bycie MG to żaden wymóg - nic więc dziwnego, że stosowanie kar jako takich nie wchodziło w grę. Mogły jedynie zniechęcić już i tak niezbyt zadowolonych Mistrzów i zmusić ich do złożenia rezygnacji.

Padła więc propozycja, by MG miał max. 4 dni na odpis, przy czym jeżeli nie wywiąże się z terminu dostaje mniejszą sumę PF za prowadzenie wydarzenia. Przy tym zostałby podniesiony próg z 30% do 50%. Na zasadzie:

- terminowe odpisy - 50% PF
- 1-2 poślizgnięcia - 30% PF
- 3 lub więcej poślizgnięć - 10% PF

Oczywiście, jeżeli MG ma nieobecność, to jego odpisy liczą się jako terminowe.

Tutaj dałbym jednak wymóg, aby w każdym swoim poście MG na końcu dodawał:

DEADLINE - Gracz:
DEADLINE - MG:

Aby gracze także byli świadomi tego, kiedy mogą spodziewać się odpisu.

Dotychczas było bardzo duże parcie na to, aby uczestnicy wywiązywali się z terminów, ale prawda jest taka, że my - jako MG - miejscami dajemy ciała. Rzucam więc pomysłem po to, żeby też dobrze nie czuć kwasu do kogoś kto dostał takie same "wynagrodzenie" jak my, choć my wywiązywaliśmy się z terminu, a druga osoba nie.

Teraz więc pytania do was: czy taki system byłby wystarczająco fair i czy stanowi jakąkolwiek zachętę do trzymania się terminów (a jeżeli nie - to co innego by zachęciło)?

Czekam do niedzieli na głosy i/lub propozycje zamienne. Potem zamykam dyskusję i wprowadzam zamysł, który dostał największe poparcie.


Ostatnio zmieniony przez Arcanine dnia 17.09.19 19:10, w całości zmieniany 2 razy
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 18:39  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Jak najbardziej za. Narzekanie na terminy zawsze pojawia się z obu stron, a tylko jedna dostaje oficjalną, ustaloną karę. Sama miałam bardzo przykre doświadczenia z mistrzami gry, którzy pisali post raz na miesiąc, a odnalezienie nowego było chyba jeszcze gorszą karą.

Przy tym podniesienie progu wynagrodzenia również wydaje mi się odpowiednie. Sądzę, że niejednokrotnie MG pisze więcej od uczestników i chociaż sama praca jest dobrowolna, większa ilość PF będzie motywować. by jednak pokazać się graczom z tej lepszej, terminowej strony. Śmiem sądzić, że większym powodzeniem cieszą się Mistrzowie, który piszą szybko, niżeli ciekawie, bo ludzie wolą sprawne, a nie ciekawe wydarzenia, właśnie z powodu zamulania.


Ostatnio zmieniony przez Yū ✿ dnia 17.09.19 18:43, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 18:42  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Jak na moje, brzmi dobrze. Staram się ustalać terminy dla siebie, ale nie zawsze wychodzi mi trzymanie się ich. Nie tyle perspektywa cięć budżetowych, co istnienia zasady 4 dni, wydaje mi się motywująca.
                                         
Kirai
Poziom E
Kirai
Poziom E
 
 
 

GODNOŚĆ :
Jirō Hirai.


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 19:58  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Jestem na tak.
Nie będę się obszernie wypowiadać, gdyż w sumie Grow ujął w swoim poście także moje myśli. Uważam, że taki system mógłby po prostu wszystko usprawnić.
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 20:03  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
W sumie tak mnie jeszcze naszło. Ogólnie za ileś tam misji dostaje się pochwałe, + teraz PF. Można by sklecić jakąś prostą formę, którą MG zgłaszałby ukończenie wydarzenia (tak jak teraz w omówieniach, tylko w oficjalnym temacie), w której od razu by wpisywał ile PF za nią dostaje?

Łatwiej byłoby w ten sposób śledzić kiedy komu dodać pochwałę za to.

Kod:
[b]Link do wydarzenia:[/b]
[b]Długość misji (krótka/długa):[/b]
[b]PF dla MG:[/b]

Coś w tym stylu? Z tego co pamiętam, krótkie wydarzenie było do 3 stron. Kiedyś biegałam po tematach MG i to liczyłam, ale połowa nie uzupełniała swoich spisów, więc pochwały nie dostała. Od tego czasu w ogóle się pogubiłam.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 20:11  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
I temu też kiwnę głową na zgodę, ale zostaje kwestia tego, jak traktujemy wydarzenia z działu z fabułą i kiedyś w sumie to poruszaliśmy. Ale nic z tego nie wyszło. Zagadka polegała na tym, czy traktujemy etapy wydarzenia jako osobne wydarzenia czy wszystkie etapy łącznie jako jedną całość. Ale może na to warto poświęcić osobny temat, żeby nie motać tutaj @@
                                         
Kirai
Poziom E
Kirai
Poziom E
 
 
 

GODNOŚĆ :
Jirō Hirai.


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 20:23  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Ja bym to proponowała tak, że jeżeli prowadzisz etapy dla innych osób, to jako inne wydarzenia, a jeżeli dla tych samych tylko w innym czasie/w innych tematach, to jako jedno.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 21:58  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 17.09.19 22:12  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Jestem za o/
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 24.09.19 22:29  •  SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK Empty Re: SZYBKA AKCJA - MG vs UCZESTNIK
Wszystko opisałem tutaj.

Gdyby coś zostało źle ujęte bądź o czymś jednak zapomniałem: dajcie mi znać na PW. Temat zamykam i wrzucam do archiwum.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach