Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

W temacie z dyskusjami zrobił się tradycyjny miszmasz, dlatego wyłuskałem jedną z propozycji:

Karyuu napisał:Może by tak, luźna sugestia, dać MG płacę w postaci PF? Jakiś tam procent z całej puli, jaką uczestnicy mieli dostać za wydarzenie? 5%, 10%?

Krótko i na temat: tak czy nie?
Jeżeli tak: jaki próg byłby zadowalający?

Jeżeli ktoś ma inny lub po prostu dodatkowy pomysł na to, jak nagrodzić naszą niewdzięczną fuchę: niech też się nie krępuje i pisze, co mu przyjdzie na myśl.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zgubiłam to w trakcie pisania, ale tak. Myślę, że propozycja Kary nie jest zła. Procentowe wynagrodzenie brzmi okej. Osobiście podniosłabym prób do 20-30%. Jeśli podniesie się liczba przyznawanych punktów to to 10 miałoby może sens, ale obecnie przy ilościach przykładowo... 30PF za wydarzenie, MG dostawałby 3 punkty. To brzmi słabo.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

3 punkty...
Twoje miesięczne wynagrodzenie, Mistrzu. Its-something

A tak na serio - w sumie wcześniej rzuciłam to jako żart, a tu widzę, że to ma jakiś sens. I tak, też bym była za tym, że jeśli już to ze 20%, chyba, że potem ilość dla graczy ulegnie modyfikacji. Zawsze też może to być jakaś stała wartość, ale tu sama nie byłam pewna ile ustawić za całe wydarzenie, a co dopiero jako nagrodę dla samego przeprowadzającego...

Jeszcze tylko zostaje kwestia: skoro PF są na postać, to... jak z PF za bycie MG?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Lysane napisał:3 punkty...
Twoje miesięczne wynagrodzenie, Mistrzu. Its-something
Kiedy po roku stać cię na ziemniaka xD


MG robi tyle samo roboty co sam gracz, może nawet więcej, bo musi pilnować mechaniki. Jedyna różnica jest taka, że nie używa do tego własnej postaci i nie blokuje sobie na niej fabuły. Zazwyczaj pisze tyle samo, albo nawet więcej w poście technicznym co sami gracze. So.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ja bym był za tym, żeby MG przyznawał sobie PF na postać, na którą akurat "ma ochotę". Po prostu po zakończeniu danego wydarzenia wylicza procent z sumy i pisze w temacie ze zgłoszeniami, przy okazji podając konkretne swoje konto.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Krótko i na temat::
- TAK.
- 30% - przy obecnym progu.

W przypadku MG: wydaję mi się, że MG przy zgłoszeniu powinien mieć wybór, do której postaci lecą punktu. Ale nie na zasadzie "tej wpisz 2", "tej 1", a "ten 3". Ot, po prostu, zdecydowana decyzja.
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

Ja bym nie blokowała tego na jedną postać z góry. Ogólnie mamy chyba możliwość zbierania punktów ze wszystkich kont na jedno, racja? Każdy ma swoich faworytów, albo akurat zbiera coś na konkretną postać, bo wpadł na ciekawy motyw. Jak dla mnie punkty można by przypisywać po skończeniu wydarzenia, do której postaci się chce.

MG też człowiek, niech ma tą przyjemność, skoro już zużywa swój czas na robienie czegoś dla innych, zamiast na fabularne rozwijanie postaci w tym czasie.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Yū ✿ napisał:Ja bym nie blokowała tego na jedną postać z góry. Ogólnie mamy chyba możliwość zbierania punktów ze wszystkich kont na jedno, racja? Każdy ma swoich faworytów, albo akurat zbiera coś na konkretną postać, bo wpadł na ciekawy motyw. Jak dla mnie punkty można by przypisywać po skończeniu wydarzenia, do której postaci się chce.

Tak, tak. Chodziło mi bardziej o to, by nie rozbijać punktów za jedno wydarzeniu na 10 postaci.  I utrzymać stosunek 1 wydarzenie - 1 postać.


Ostatnio zmieniony przez Yury dnia 20.01.19 23:47, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

Ah, dobra. Źle to zrozumiałam.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Tak właśnie myślałem, że niezbyt logiczne ująłem swój tok myślenia w pierwszym poście.
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

30% wydaje się ok, tak samo wybranie postaci, na którą miałaby wylądować płaca (calutka, bez rozbijania na kilka kont jednej wypłaty).
Jeszcze tylko jedna kwestia...
Dokumentowałoby się to w naszych tematach MGowych czy w tym dziale zrobiłoby się jakiś poddział pod to?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach