Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Off :: My


Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Pisanie 07.12.13 11:15  •  MBTI. Czyli inny test osobowości.  Empty MBTI. Czyli inny test osobowości.
Tak mnie dziś rano dziwne olśnienia nachodziły, więc postanowiłem założyć ten temat. Swojego czasu jedna z użytkowniczek mojego forum podesłała nam ten test, toteż z ciekawości zaczęliśmy go sobie rozwiązywać. Trochę trzeba temu poświęcić, bo są tam 72 pytania. Plusem jest to, że odpowiedzi ograniczają się do TAK i NIE, a właściwie YES i NO, bo warto wspomnieć, że test ten jest anglojęzyczny. Ale nie martwcie się! Tłumaczenie także się znalazło, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu. Let's go.

Link do testu.
Tłumaczenie.

Ogólnie test robiłem już jakiś czas temu, toteż nie pamiętam dokładnie czy po wykonaniu testu podają tam jakiś opis osobowości. Jeżeli tak, to na pewno nie jest dokładny, toteż po zrobieniu testu najlepiej swój wynik wpisać w google i sobie poczytać na jakiejś innej stronie. Wynikiem są 4 literki i te cztery literki są typem waszej osobowości. Jeśli widzicie to kółeczko po prawej stronie, na samym początku testu, dookoła wypisane są te typy. Zresztą to takie moje tłumaczenie na chłopski rozum. Mój wynik (procentowy nawet) znalazłem w archiwum gg. No i pokrótce wytłumaczę, jakie cechy przypisują mojej osobowości dokładniej.

Moja osobowość to INTJ. Wykonanie testu zakończyło się następującym wynikiem:
Introvert(78%) iNtuitive(25%) Thinking(75%) Judging(22%)
I zgodzę się z moim wysokim introwertyzmem, drobnym przywiązywaniem wagi do intuicji (w sumie objawia się ona głównie wtedy, gdy mam do czynienia z jakąś osobą i ja po prostu WIEM, że jej nie polubię – nie muszę jej znać, bo i tak wyjdzie na moje, he), nadmiarem myślenia i nieosądzaniem innych, bo na większość mam po prostu wyjebane. Chyba, że mi zajdą za skórę. Hulaj dusza, Take nie patrzy.
Ogólnie przejrzałem wiele stron, na których opisano mój typ. Prosiłem też Shet, żeby tłumaczyła mi wikipedię, bo było już późno i mi się nie chciało. *pozdrawia Shet* ~ To lecimy. Przede wszystkim INTJ przypisuje się dużą wydajność przy samodzielnej pracy i to akurat prawda, bo wolę zająć się czymś sam. Chyba, że pracuję z osobą, z którą wyjątkowo dobrze się dogaduję i wiem, że weźmie moje zdanie pod uwagę, a nie będzie się wykłócać, że chce inaczej. Wiadomo. Podobno myślę logicznie i jestem rozsądny, ale w praktyce to już powinni ocenić ludzie, którzy mnie znają. Widzę wszystko z „szerszej perspektywy”. Możliwe. Do niektórych problemów potrafię podejść z każdej strony. Dbam o to, co jest dla mnie istotne i to też jest prawda, chociażby w przypadku bliskich mi ludzi. Jeśli czegoś im potrzeba, to chętnie rzucę aktualne prace w cholerę. Serio. No i pod takimi względami jestem cholernie oddanym stworzonkiem. Woof. Ale! Wadą – chociaż ja tam za wadę tego nie uważam – jest to, że bywam wobec ludzi oschły i szorstki, przy czym mam też problemy z uzewnętrznianiem moich emocji. True. Nawet moja twarz jest mało plastyczna. Kiedyś siedziałem sobie na anatomii i dosłownie nic mi nie było, a prowadząca spytała mnie czy coś się stało, bo cały czas na smutnego wyglądam. Aha? *koniec porywających historii życia Take*
Dalej... nie uwzględniam autorytetów. Zgadzam się z tym. Nie ma nikogo, kto byłby dla mnie wzorem i nikogo, komu postawiłbym ołtarzyk. W takich sprawach mam swój dystans. To z kolei można odbierać za brak zainteresowania innymi. Właściwie trudno mi faktycznie docenić daną osobę. Znaczy... to też nie tak, że zaraz wszystkimi gardzę, bo tak pewnie pomyśleliście! Po prostu mam do nich neutralny stosunek, no. Także nie szukajcie u mnie wylewnych pochwał, bo zachowuję je dla osób, które faktycznie mnie zachwyciły. Za tooo... bywam ostry w krytykowaniu innych. Każdemu się zdarza, prawda? Oczywiście to nie tak, że nie spodoba mi się pierwsza lepsza rzecz i już zrównuję ludzi z ziemią, pomimo tego, że mam niski zakres tolerancji wobec niektórych przypadków. Strzeżcie się ci, którzy nie stawiacie spacji przed i za myślnikami. Znaczy, w takich przypadkach tylko upominam, bo mnie to, kurwa, drażni.
A teraz tak na szybko, bo się tu rozpisuję... Jestem zorganizowany, wydajny w pracy paradoksalnie do tego, że jestem leniwy. Jednak, jeśli już MUSZĘ coś zrobić to – możecie się dziwić – pracuję na najwyższych obrotach. Przejmuję się tylko zdaniem najbliższych i to na ich opiniach mi zależy. Z jakichś niewiadomych przyczyn potrafię sprawić, że ludzie, których już do siebie dopuszczę, mi zaufają. Chociaż to pewnie dlatego, że jestem dobrym słuchaczem, ale przez to niektórzy czepiają się, że to ja nic nie mówię. Ysh. ~ A teraz moje ulubione zdanie, trochę odnoszące się do tego: INTJ rozwijają silne zaufanie do ich zdolności i talentów, co czyni ich naturalnymi liderami. Deal with it. Nic nie poradzę, że lubię się porządzić.

The end. Finally.
                                         
Fucker
Rottweiler     Opętany
Fucker
Rottweiler     Opętany
 
 
 


Powrót do góry Go down

ISFJ
Introvert(78%) Sensing(25%) Feeling(12%) Judging(1%)
You have strong preference of Introversion over Extraversion (78%)
You have moderate preference of Sensing over Intuition (25%)
You have slight preference of Feeling over Thinking (12%)
You have marginal or no preference of Judging over Perceiving (1%)
Czyżby to znaczyło, że mam wyjebane?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Duh, zrobiłam. ._.
    ESFJ
    Extravert (56%) ; Sensing (12%) ; Feeling (88%) ; Judging (11%)

    Z pierwszym słowem zgadzam się naprawdę w 100%. No, może 99,9, bo to wszystko zależy od wzrostu. Wyższy=gorszy, bo często ktoś mnie nie słyszy, kiedy mówię z poziomu jego kolan. W każdym razie łatwo mi przychodzi poznawać ludzi, pisać do nieznajomych i pieprzyć im o głupotach. Dla przykładu ostatnio podeszłam do jakiegoś gościa i spytałam się, czy lubi koty. A potem jakiejś dziewczyny, czy woli lody czekoladowe, czy truskawkowe. I nie sprawia mi to żadnych problemów, wręcz wolę spędzać czas z innymi niż (tak jak teraz Dalej, czyli uczuciowość. Lolz. To chyba oczywiste, że jestem uczuciowa. xD Szczerze, zawsze się wszystkim przejmuję, działam pod wpływem humoru i mówię wszystko spontanicznie i bez przemyślenia, z czego zazwyczaj wynikają konflikty. Kiedy kogoś o coś oskarżam lub na niego krzyczę, zazwyczaj nie kieruję się opinią innych, a własnymi - często błędnymi - przekonaniami, przez co dużo ludzi się na mnie obraża. Plusem jest to, że zawsze umiem z tego wybrnąć, bo zaczynam gadać o niebieskim niebie albo zielonej trawi i jakoś w śmiechu wszystko ginie.
    Zamieniłam "sensing" i "feeling" kolejnościami, no ale. Nie czytałam opisów z tych długich tekstów, bo mi się nie chciało. Ale to prawda, strasznie wczuwam się np. w oglądanym anime, kiedy bohaterowie się rozstają, ryczę bardziej niż ta nieszczęsna dziewczynka. I uwielbiam słuchać, nawet bardziej niż opowiadać o sobie; jest to też jedyny przypadek, kiedy się wstydzę, bo moje uczucia są dla mnie mniej ważne niż innych. Może to dobrze, może niekoniecznie - w każdym razie jakoś z tym żyję. I o ile w przypadku podejmowania decyzji mam gdzieś, co myślą inni, o tyle kiedy ktoś krytykuje mnie, strasznie się tym przejmuję i staram się poprawić lubi zamykam się w pokoju i ryczę jak debil.
    Nie wiem, co tu robi "judging", bo nie osądzam ludzi i staram się być bezstronna. :c Olać to. <3

    Koniec~ ~
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie, Yuno. To znaczy, że musisz wpisać w google „osobowość ISFJ”. ~
                                         
Fucker
Rottweiler     Opętany
Fucker
Rottweiler     Opętany
 
 
 


Powrót do góry Go down

Introvert(44%)  Sensing(12%)  Thinking(25%)  Perceiving(44)%
You have moderate preference of Introversion over Extraversion (44%)
You have slight preference of Sensing over Intuition (12%)
You have moderate preference of Thinking over Feeling (25%)
You have moderate preference of Perceiving over Judging (44%)

EDIT: yeah.

ISTP (ang. Introverted Sensing Thinking Perceiving – Introwertyk Percepcjonista Myśliciel Obserwator) – jeden z typów osobowości według wskaźnika MBTI. Osoby o tym typie łączą introwersyjne myślenie z ekstrawersyjną percepcją. Przede wszystkim są skoncentrowane na wnętrzu, gdzie zajmują się sprawami racjonalnie i logicznie. Ich drugorzędny styl życia jest skierowany na zewnątrz, gdzie rozpatrują sprawy używając pięciu zmysłów; w dosłowny, konkretny sposób

ISTP uważają, że ludzie powinni być traktowani sprawiedliwie. Są lojalni i wierni swoim przyjaciołom i nigdy nie robią niczego wbrew swoim zasadom.
E... hau?

I wiele, wiele innych faktów... dziwnych.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

ENFP
Extravert(11%) iNtuitive(25%) Feeling(75%) Perceiving(44)%

Ciepły, entuzjastyczny, obdarzony wyobraźnią. Postrzega życie – jako pełne możliwości. Bardzo szybko zauważa powiązania pomiędzy wydarzeniami i informacjami, pewnie działa na podstawie zaobserwowanych wzorów. Pragnie akceptacji, chętnie wspiera i docenia innych. Spontaniczny i elastyczny, zazwyczaj polega na swoich umiejętnościach improwizacji i biegłości językowej.
Que?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Heh. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy robiłam ten test parę razy i za każdym razem wychodziło co innego: ISFJ, INFP, ISFP... W końcu, po przeczytaniu opisów na Wikipedii, wytypowałam się na ISFP. :3
ISFP to typ introwertywny z przewagą uczuć, doznaniowy, obserwujący.

Osoby o tym typie osobowości cechuje introwersja, kierowanie percepcji i działań na własne myśli, emocje. Podejście uczuciowe nakierowane jest na wnętrze, a interpretacja bodźców, wrażeń zmysłowych zaś na otocznie. Ludzie o takiej osobowości są obserwatorami, słuchaczami.

Osoby o typie ISFP zaznacza natura serdeczna. Są życzliwi, czuli, delikatni. I choć są silnymi "wrażliwcami", a ich przymiotem jest pewna otwartość – to zarazem cechuje ich pewna skrytość i rezerwa do otoczenia. ISFP są skromni, choć często ambitni. Preferują samodzielną pracę, najlepiej w samotności, i głównie wtedy są najbardziej produktywni. Wykonując pracę samodzielną, są zadowoleni, będąc w pełni odpowiedzialnymi za jej przebieg i efekty. W codziennych relacjach ISFP mają znaczną tendencję do "stania pośrodku", gdyż nie chcą być ani najlepszymi, ani najgorszymi w grupie. Jest to powód, dla którego zwykle nie potrafią otwarcie krytykować ludzi ani nie lubią uczestniczyć w sporach. Wręcz przeciwnie – cechuje ich natura pokojowa, czasem dyplomatyczna, potrafiąca unikać i zakańczać konflikty. ISFP dzięki głównym cechom charakteru potrafi prawie bez trudu sprawiać, aby inni stali się szczęśliwi, ma cierpliwość do wad innych, a w każdym nietakcie stara się odnaleźć też dobrą stronę.

Osoby o tym typie starają się cieszyć, na ile to możliwe, i chcą doświadczyć w swoim życiu jak najwięcej. Czas wolny spędzają najchętniej w towarzystwie najlepszych, szczególnie zaufanych przyjaciół lub przy muzyce lub książce. Nie przepadają za spotkaniami towarzyskimi liczącymi nawet nieznacznie większą grupę osób. Zachowanie ISFP czasem może być tak niezależne, że może wprawić w zakłopotanie i zdezorientować innych ludzi.
Nie pogrubiałam tych fragmentów, które mnie najlepiej opisują, bo musiałabym zaznaczyć niemal każde zdanie. xD' Nie potrafię np. ocenić, czy faktycznie umiem z dużą łatwością sprawić, by inni czuli się szczęśliwi. .3. Aczkolwiek chciałabym, żeby tak było....
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

ESFP:
którego, nawiasem mówiąc, nie ma w polskiej Wikipedii, ale co tam - przeca ja taki wielojęzyczny człowiek jestem~

W wolnym tłumaczeniu;
żyję chwilą i korzystam z życia {no... jak już wyjdę z domu to w sumie racja}, cenię ludzi w takim samym stopniu jak wygodę {true, lubię jak jest mi ciepło, więc cenię tych, którzy przynoszą mi kocyki *^*}, doskonale dogaduję się podczas pracy w grupie i jestem skupiona na wykonaniu zadania, próbując bawić się przy tym jak najlepiej i unikając kłótni {powiedzmy}, lubię nowe doświadczenia {da}, najczęściej preferuję podejście "interaktywne" - w sensie, że wolę sama coś wykminić, niż czytać instrukcje - bo uczę się więcej, kiedy coś robię, niż, gdy muszę wkuwać teorie, no i najważniejsze; nie myślę o efektach tego, co robię, zanim to zrobię.
Jest tam tego więcej, ale co ja tam będę was obszernym tłumaczeniem zawalać.

Fun fact: Bill Clinton też ma ten typ {jestem jak były prezydent Stanów Zjednoczonych!11!oneeleven}
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Kod:
INFP (ang. Introverted Intuitive Feeling Perceiving – Introwertyk Intuicyjny Uczuciowiec Obserwator) – skrót stosowany przy jednym z szesnastu typów Myers-Briggs Type Indicator (MBTI).

INFP to typ introwertywny z przewagą uczuć, intuicyjny, obserwujący.

Osoby o tym typie osobowości cechuje introwersja, kierowanie percepcji i działań na własne myśli, emocje. Podejście uczuciowe nakierowane jest na wnętrze.

Osoby o typie INFP są niezwykle lojalne i oddane wobec najbliższych im ludzi. Będące "wrażliwcami" szukającymi za wszelką cenę jedności z drugim człowiekiem i reagującymi na emocje innych, wykazują jednak silne pragnienie posiadania mocnego systemu wartości oraz sensu we własnym życiu. Osobowości INFP nie mogą obyć się bez życiowych priorytetów, którym mogłyby się oddać i za które mogłyby walczyć. Skrajni idealiści, przez co nie mogą szybko podjąć decyzji i często doznają rozczarowań z powodu swoich zbyt dużych oczekiwań.

Kolejną cechą, którą INFP zawdzięcza intuicji i zmysłowi obserwatora jest ogromna wyobraźnia i otwarty umysł. Są bardzo kreatywne i wyrozumiałe - wielu artystów posiada właśnie ten typ MBTI. Często bywają indywidualistami i same bez problemów tolerują inność wśród ludzi, o ile nie kłóci się ona z wyznawanymi przez nie wartościami. Na ogół wykazują szczególne talenty językowe i z reguły są bardzo dobrymi pisarzami.

Zalecane zawody dla INFP to: aktor, muzyk, pisarz, poeta, fotograf, socjolog, dziennikarz, działacz społeczny, psycholog czy producent filmowy.

Wyciąg z wikipedii. Z czym tu się nie zgodzić... Nie mam zielonego pojęcia czemu powiedzieć nie, bo tak wiele jest na tak że to szooook poprostu. Ale nie, naprawdę zgadzam się z tym w w 95%. Jakieś tam 5% pewnie jest, ale chwilowo nie mogę się tego doszukać.

Dobry pisarz, a to dobre, hłe.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Elise napisał:Heh. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy robiłam ten test parę razy i za każdym razem wychodziło co innego: ISFJ, INFP, ISFP... W końcu, po przeczytaniu opisów na Wikipedii, wytypowałam się na ISFP. :3
ISFP to typ introwertywny z przewagą uczuć, doznaniowy, obserwujący.

Osoby o tym typie osobowości cechuje introwersja, kierowanie percepcji i działań na własne myśli, emocje. Podejście uczuciowe nakierowane jest na wnętrze, a interpretacja bodźców, wrażeń zmysłowych zaś na otocznie. Ludzie o takiej osobowości są obserwatorami, słuchaczami.

Osoby o typie ISFP zaznacza natura serdeczna. Są życzliwi, czuli, delikatni. I choć są silnymi "wrażliwcami", a ich przymiotem jest pewna otwartość – to zarazem cechuje ich pewna skrytość i rezerwa do otoczenia. ISFP są skromni, choć często ambitni. Preferują samodzielną pracę, najlepiej w samotności, i głównie wtedy są najbardziej produktywni. Wykonując pracę samodzielną, są zadowoleni, będąc w pełni odpowiedzialnymi za jej przebieg i efekty. W codziennych relacjach ISFP mają znaczną tendencję do "stania pośrodku", gdyż nie chcą być ani najlepszymi, ani najgorszymi w grupie. Jest to powód, dla którego zwykle nie potrafią otwarcie krytykować ludzi ani nie lubią uczestniczyć w sporach. Wręcz przeciwnie – cechuje ich natura pokojowa, czasem dyplomatyczna, potrafiąca unikać i zakańczać konflikty. ISFP dzięki głównym cechom charakteru potrafi prawie bez trudu sprawiać, aby inni stali się szczęśliwi, ma cierpliwość do wad innych, a w każdym nietakcie stara się odnaleźć też dobrą stronę.

Osoby o tym typie starają się cieszyć, na ile to możliwe, i chcą doświadczyć w swoim życiu jak najwięcej. Czas wolny spędzają najchętniej w towarzystwie najlepszych, szczególnie zaufanych przyjaciół lub przy muzyce lub książce. Nie przepadają za spotkaniami towarzyskimi liczącymi nawet nieznacznie większą grupę osób. Zachowanie ISFP czasem może być tak niezależne, że może wprawić w zakłopotanie i zdezorientować innych ludzi.
Nie pogrubiałam tych fragmentów, które mnie najlepiej opisują, bo musiałabym zaznaczyć niemal każde zdanie. xD' Nie potrafię np. ocenić, czy faktycznie umiem z dużą łatwością sprawić, by inni czuli się szczęśliwi. .3. Aczkolwiek chciałabym, żeby tak było....

Dobra, kłamstwo. To znaczy - nieprawda. =-= Ostatecznie i nieodwołanie - INFP.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Eee... tak. Zrobiłam w końcu, trololo.


ISFP
Introvert(44%) Sensing(25%) Feeling(12%) Perceiving(56%)

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (44%)
You have moderate preference of Sensing over Intuition (25%)
You have slight preference of Feeling over Thinking (12%)
You have moderate preference of Perceiving over Judging (56%)

ISFP to typ introwertywny z przewagą uczuć, doznaniowy, obserwujący.
Osoby o tym typie osobowości cechuje introwersja, kierowanie percepcji i działań na własne myśli, emocje. Podejście uczuciowe nakierowane jest na wnętrze, zaś interpretacja bodźców i wrażeń zmysłowych – na otoczenie. Ludzie o takiej osobowości są obserwatorami, słuchaczami.
Osoby o typie ISFP cechuje serdeczna natura. Są życzliwi, czuli, delikatni. Choć są silnymi "wrażliwcami", a ich przymiotem jest pewna otwartość, to zarazem cechuje ich pewna skrytość i rezerwa do otoczenia.

No to parę słów ode mnie odnośnie tego fragmentu. W sumie nie raz słyszałam, że jestem bardzo wrażliwym człekiem, więc może rzeczywiście coś w tym jest. I poniekąd yup, wolę słuchać, niż mówić o sobie. (No chyba, że mogę nadawać o bzdetach, ale tutaj chyba nie do końca o to chodzi). Ale też wiadomo, człowiek całe życie się zmienia pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. No ale wiecie, jestem miłym i DELIKATNYM człowiekiem, lulz.

ISFP są skromni, dość często ambitni. Preferują samodzielną pracę, najlepiej w samotności – głównie wtedy są najbardziej produktywni. Wykonując pracę samodzielną, są zadowoleni, będąc w pełni odpowiedzialnymi za jej przebieg i efekty.
W codziennych relacjach ISFP mają znaczną tendencję do "stania pośrodku", gdyż nie chcą być ani najlepszymi, ani najgorszymi w grupie. Jest to powód, dla którego zwykle nie potrafią otwarcie krytykować ludzi ani nie lubią uczestniczyć w sporach. Wręcz przeciwnie – z natury są pokojowi, czasem dyplomatyczni, potrafią unikać i zakańczać konflikty. ISFP dzięki głównym cechom charakteru potrafi prawie bez trudu sprawiać, aby inni stali się szczęśliwi; ma cierpliwość do wad innych, a w każdym nietakcie stara się odnaleźć też dobrą stronę.

Ta, wolę sama pracować, no chyba, że z kimś się dogaduję i myślimy tak samo to wtedy czemu nie. I czy ja wiem czy jestem bezkonfliktowym człowiekiem stojącym po środku? Jeżeli sytuacja dotyczy kogoś mi bliskiego, to pewniej stanę po jego stronie, bez względu na wszystko, a dopiero potem na osobności wyrażę swoje zdanie co do całej sytuacji. Ale tak, będę po stronie tej osobie. I nie jestem cierpliwa, ale jeśli chodzi mi o bliską osobę to jestem w stanie wiele znieść, zwłaszcza jej wady. No proszę.

Osoby o tym typie starają się cieszyć, na ile to możliwe, i chcą doświadczyć w swoim życiu jak najwięcej. Czas wolny spędzają najchętniej w towarzystwie najlepszych, szczególnie zaufanych przyjaciół lub przy muzyce czy książce. Nie przepadają za spotkaniami towarzyskimi liczącymi nawet nieznacznie większą grupę osób. Zachowanie ISFP może być czasem tak niezależne, że może wprawić w zakłopotanie i zdezorientować innych ludzi.
Praca i obszary, w których ma szansę zrealizować się typ ISFP, to między innymi: artysta (malarz, poeta, muzyk...), psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, socjolog, nauczyciel, tłumacz, doradca lub też ratownik.

Malarz... poeta... xD Tak. Bardzo xDDD
                                         
Eve
Kotek     Anioł
Eve
Kotek     Anioł
 
 
 

GODNOŚĆ :
Eve, ewentualnie Ewa, Matka Ludzkości, Pierwsza Kobieta na Świecie.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

 :: Off :: My

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach