Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Pisanie 23.11.16 23:57  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
@Ban
3. No i z tym mam problem. Z jednej strony pomysł fajny i w ogóle, ale są różne osoby, które nie chcą danego MG, bo coś tam (wiemy, że tak jest) i co jeśli admin przydzieli Los osobie która nie chce tej osoby?

Albo musi przeżyć. Albo można zrobić konto "Losu" by anonimowo robić posty. Innych rozwiązań nie widzę bo to trochę paranoja byśmy jeszcze dumali komu jaki Mg pasuje lub nie :I

@Ban
4. Jak dla mnie to to się kłóci z ideą Losu. Los to niewiadoma, więc po co opisywać coś? Dla mnie to głupie, a jeśli jakiś Los leci na YOLO, to wywalić go.
I to dalej będzie niewiadoma o którejbędzie wiedział tylko dany los i Administracja. Uniktnimy tym samym momentu w którym nieustannie pojawiały się te same pomysły. Zmniejszy się narzekanie graczy czy coś jest nie realne -taki pomysł zostanie od razu wyłapany przez administrację w przed biegach. Zwiększy się sens ingerencji - bo wielu MG zaczyna na yolo i nie potrafi określić żadnego celu ingerencji i wychodzi kupa. Zwiększy się kontrola administracji w to co dzieje się na forum.

@Ban
5. Jeśli nie zastosujecie pomysłu z nr 4 to takie udziwnianie nie jest potrzebne. Tylko więcej pracy.
to nie jest skomplikowane. Przeżyłam podobny system. Wprowadzał ład i organizację, której tutaj brakue

@Ben
6. Z doświadczenia wiem, że limit sprawia, że człowiek tylko się denerwuje i nie myśli. Mając termin to i tak zostawi odpis na ostatnią chwilę i nie będzie to dobry odpis.
Lepiej na ostatnią chwilę, niż w ogóle. Brak terminów dezorganizuje. Wszystko się rozwleka i traci kształt. Przykładem tego jest obecny stan misji, wydarzeń i fabuły :I
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 24.11.16 15:10  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
Nadrobiwszy wszystko.
Podpisuję się rękami i nogami, ale mam kilka zastrzeżeń i coś od siebie.
Kaukaz napisał:Utworzenie systemu w którym raz na miesiąc, tak jak przy chorobach losowałby np. 15 aktywnych w przeciągu 24godzin użytkowników i np. 5-lub więcej pierwszych zgadzających się na ingerencję Losu brani byliby na ostrzał.
Tylko co jeśli z tych wytypowanych przykładowo pięciu graczy trzech chociażby w ogóle nie ma aktualnie żadnej fabuły bo ciśnie historie z przeszłości, alternatywne, albo misje.
Moim zdaniem można jasno określić graczom, że niedługo odbędzie się losowanie losu (to zdanie robi sens, tak) i chętne osoby mogą się zgłaszać do tej czy do tamtej osoby, bo na przykład chętnie urozmaiciłyby sobie fabułę, którą aktualnie prowadzą o jakąś ingerencję, wtedy mamy przynajmniej pewność że nikt nie będzie bóldupił i hurrdurrował bo mu się wszystko sypie przez tą nagłą akcję i w ogóle.
Co do zapotrzebowania na funkcję losu to mogę to wziąć, zwłaszcza, że i tak preferuję tylko wydarzenia bo po prostu misje mi się zbyt dłużą i ciężko mi je dźwigać przy wszystkim co mam na głowie (choć tak, są wyjątki od tej reguły).
W sprawie nakładania terminów to MG musi pamiętać o tym, że ktoś mógł zgłosić nieobecność czy to mu na pw czy to w przeznaczonym do tego wątku, poza tym to jestem całkowicie za.
Poza tym wszystkim to jak najbardziej tak na wszystko, zwłaszcza jeśli chodzi o ukrywanie wątków przed innymi MG żeby nikt kogoś najzwyczajniej w świecie nie sprzedał czy gdyby user też był MG i sobie po prostu sprawdził.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 24.11.16 15:53  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
Przebrnąłem przez wszystko, dużo tego. Raczej niewiele tutaj się przydam, noale.

Kaz napisał:
@Ban napisał: 3. No i z tym mam problem. Z jednej strony pomysł fajny i w ogóle, ale są różne osoby, które nie chcą danego MG, bo coś tam (wiemy, że tak jest) i co jeśli admin przydzieli Los osobie która nie chce tej osoby?
Albo musi przeżyć. Albo można zrobić konto "Losu" by anonimowo robić posty. Innych rozwiązań nie widzę bo to trochę paranoja byśmy jeszcze dumali komu jaki Mg pasuje lub nie :I
Już to widzę. Skoro ktoś z kimś się nie lubi to wyobrażam sobie, że taki Los raczej dla danego usera nie będzie miłym przeżyciem. Nawet jak powstanie anonimowe konto Los. To zawsze się źle kończy. Z tym wydaje mi się, że trzeba ostrożnie. Już zdarzają się oskarżenia, że MG są nieobiektywni, a co dopiero potem.


Kaz napisał:5. Myślałam, by do każdego takiego prywatnego tematu miał dostęp tylko konkretny Los i Admin. Np.: Mamy Los Asia i Małgosia. Asia ma swój temat, Małgosia swój. Małgosia nie może zobaczyć zawartości tematu Asi, a Asia nie może zobaczyć zawartości tematu Małgosi za to Admini mogą zobaczyć zawartość tematu Asi i Małgosi.
Brzmi fajnie. Dość ciekawa opcja. Efekt zaskoczenia, trochę niepewności co może usera spotkać na fabule (nawet takiego MG). Jestem za.

Grow napisał:6.
JESTEM ZA. Komuś ostatnio o tym mówiłem, żeby nakładać terminy do max. 3 dni, bo zauważyłem, że jak ludzie chcą, to potrafią. Trzeba im tylko trochę pomóc chcieć (patrz -> event Halloween. Lecimy z 10 stroną, a nie trwa dłużej niż dwa tygodnie).
Jestem również za terminami. Obojętnie czy to misje, wydarzenie czy zwykła ingerencja Losu. Trzeba nauczyć ludzi, aby podobne akcje szły szybko, gdyż posty mając być w krótszej formie.


Slei napisał:Moim zdaniem można jasno określić graczom, że niedługo odbędzie się losowanie losu (to zdanie robi sens, tak) i chętne osoby mogą się zgłaszać do tej czy do tamtej osoby, bo na przykład chętnie urozmaiciłyby sobie fabułę, którą aktualnie prowadzą o jakąś ingerencję, wtedy mamy przynajmniej pewność że nikt nie będzie bóldupił i hurrdurrował bo mu się wszystko sypie przez tą nagłą akcję i w ogóle.
To jest dobre. Poinformowanie o takim losowaniu, bo kurde faktycznie dużo userów ma ból dupy o wszystko.

Grow napisał:7.
Yup, to też. Chociaż ja nie mam nic przeciwko, by przy trochę szerszych w zakresie wydarzeniach dać komuś np. bestię z poziomu łatwego albo SKŁADNIKI (bo ludzie latają po nie dopiero, jak są już udupieni chorobą, a wiele chorób oznacza przykucie do łóżka i powolne wydychanie ducha... A tak to by sobie mogli pogromadzić takie pierdoły, które w przyszłości mogłyby im się przydać).
Dałbym tutaj też coś na zasadzie... kontaktów z NPC. Można prowadzić jakieś "wartościowsze osoby", chociażby na Desperacji i dzięki szybkiemu wydarzeniu, w którym postać A nawiązałaby kontakt z NPC B i pomogła mu w czymś, NPC B uznałby się za dłużnika. I dajmy na to, że taki NPC B ma w zanadrzu... odtrutkę. Postać będzie mieć pecha, ale dzięki temu, że kiedyś znalazła sobie kumpla, może z tym kumplem się skontaktować i pozwolić na spłacenie wyżej wymienionego długu. Dzięki temu postać A nie musiałaby przechodzić kolejnego wydarzenia, tylko miałaby jedno z głowy, bo już wcześniej się postarała.
Czy to co napisałem jest zrozumiałe? I:
Fajny pomysł, jestem za. Ogólnie jestem za, że nawet podczas tych ingerencji gracz może dostać jakiś składnik na lek.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 24.11.16 18:21  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
Wszystko co chciałam dodać/podkreślić napisała Shane. Podobają mi się wysunięte tutaj pomysły i ogólne ustalenia, jestem za, jak będzie pierwsze losowanie MG to mnie możecie od razu wrzucić jako wylosowanego, z chęcią będę takie rzeczy prowadzić.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 25.11.16 16:31  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
Nie mam nic do dodania od siebie, bo raczej jestem za, z zastrzeżeniem do tego, co napisał Slei. To gryzie się z Losem, który ma działać z zaskoczenia. Zamiast tego wybierze się/wylosuje 2-5(tu wstaw dowolną ilość) MG/Losu, którzy sami sobie znajdą ofiary.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 02.12.16 13:26  •  Usprawnienia - Los - Page 2 Empty Re: Usprawnienia - Los
Panie Admin, skoro wszyscy się wypowiedzieli, minął tydzień i nikt nic nie mówi to zbierz to i zarządź coś co postanawiasz bo tak dyskutować i wymieniać się opiniami to możemy do końca świata i dalej : v

Niech coś zostanie ustalone i wprowadzajmy w życie, róbmy coś |:
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

 
Nie możesz odpowiadać w tematach