Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Propozycja nie jest mojego autorstwa, ale użytkowniczka boi się zostać zeżartą żywcem pierwszej reakcji, dlatego cytuję PW, które otrzymałem:

[na temat internetu] Wiemy w sumie tyle, że jest i że jest cenzurowany, więc działa on zapewne tak jak internet w Chinach. Ale wydaje mi się, że jest on straszliwie niedocenianym elementem rozgrywki.
Pomyślałam (wspierana przez całą dzielną drużynę czatboxową), że można by z tym ruszyć, bo z pewnością urozmaiciłoby to rozgrywkę dla samych mieszkańców Miasta. W końcu XXI czy XXXI wiek - dzieciaki się nie zmieniają i kontakt ze sobą mieć muszą, a ileż można pisać same smsy.

Pomyślałam, że można by stworzyć subforum takie jak komunikacja, tylko, że byłoby ono medium społecznościowym rodzaju połączonego facebook'a-twittera-instagrama, gdzie każdy z miasta mógłby stworzyć swój temat, który byłby jego wallem, na którym mógłby publikować jakieś posty i wpisy dostępne dla wszystkich innych użytkowników (czyli ludzi, którzy by komentowali/też mieliby swój temat).
Powiesz "no tak, ale jest komunikacja i są historie". Tylko, że historie są mocno prywatne, a komunikacja to telefony i smsy, więc tylko wymiana informacji między użytkownikiem A i B.

W takim temacie komentować by mógł każdy każdemu, kto ma internet - byłby to więc temat dla mieszkańców M3 / Specu / nielicznych łowców, którzy by się dorwali do internetu.

Zalety:
- internet jest w pełni kontrolowany przez spec, więc każdy kto miałby coś takiego byłby lokalizowany - chyba, że ktoś byłby super hiper hackerem - a za to co pisze mógłby zgarnąć od władzy.
- rozruszałoby to trochę młodych - studentów, uczniów, mogłoby to służyć ich integracji, wyłaniać jakieś "internetowe sławy"
- źródło propagandy S.SPECu
- dla Łowców miałoby to takie korzyści, że mogliby tego używać jako medium do swoich akcji. Jak na przykład była stara akcja z ACTA. Dawałoby to im zupełnie inne możliwości walki z władzą niż tylko zbrojna, a myślę, że wykombinowaliby jak (szantażem lub po przyjaźni) zyskać dostęp do internetu z domów ludzi na górze.
- byłaby to fajna odskocznia, kiedy nie ma się postów do pisania i siedzi się praktycznie tylko w temacie z grami.
- Telewizja M3 już dawno umarła, tu można by było dyskutować o jakiś nagłych wydarzeniach - wyobraź sobie, że Łowcy wysadzają jakiś most i nagle pojawiają się posty w temacie obywatela X typu "Słyszeliście ten wybuch? Aż moje ulubione porcelanowe kotki po prababci spadły z szafki :'( " - nie dość, że mogłaby się rozgorzeć dyskusja, to jeszcze SPEC stanąłby przed problemem - jak tuszować takie rzeczy, bo aktualnie to jest banalnie proste. Ale takie dziennikarstwo społeczne byłoby dla nich wyzwaniem.

Nie widziałam jeszcze żadnego forum z czymś takim, poza klasycznym SL, ale tam to tylko wrzucało się nagie fotki postaci, a tu mogłoby to służyć jako nie tylko jako rozrywka, ale i medium do walki i zyskiwania przychylności ludzi i przekabacania ich.


---

Sam pomysł wydaje się niegroźny i nieproblematyczny, więc osobiście jestem za. Teraz tylko pytanie, czy coś takiego by wam odpowiadało i - rzecz jasna - czy byście z tego korzystali.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Internety w M-3 @@
Przyznaję się, jestem jednym ze spiskowców, który próbował to ogarnąć, bo sama się nad tym zastanawiałam od kilku dni, więc nie muszę za wiele mówić - jako osoba, która prowadzi postać mocno związaną z internetem, jestem za. Miasto, a szczególnie miastowi, też powinni mieć jakieś swoje rzeczy z których Desperacja nie skorzysta, a dałoby im to okazję ruszyć postaci i zawiązać małe relacje na poziomie innym jak ugadanie się na boku, że plotkują w internecie. No i same organizacje mogłyby z tego w jakimś stopniu skorzystać, jakby mieli pomysły. Osobiście widzę w tym potencjał.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

No co ja mogę powiedzieć jako matka Kapitana, który żyje wręcz portalami społecznościowymi i całym internetem?
Bierę w 100%. Podoba mi się każdy punkt, przynajmniej na pierwszy rzut oka.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Kładę swoje chętne rączki na tym pomyśle, bo mój Ishida to samozwańcza bestia social media. Czas to przelać na subforum @@
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Ja bym nie korzystał, bo nie mam postaci w M3, ale no, to zawsze coś nowego. Moim zdaniem trzeba by było też zrobić pod to jakiś specjalny kod i może wymyślić jakąś nazwę dla tej aplikacji, czy co to ma być. Więcej nie powiem, bo prawdopodobnie nigdy z tego nie skorzystam.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie ukrywam, że moje łowcze ślepia zaświeciły się chytrze na sam pomysł głównie ze względu na większe możliwości informacyjnego sabotowania wojskowej propagandy, więc jestem jak najbardziej na tak.

Może też dzięki temu życie w mieście jakoś bardziej ruszy z kopyta.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Szczerze niezbyt mnie ekscytuje pisanie moimi postaciami w ten sposób (sama komunikacja smsami już mi nie idzie), ale jako, że lada moment przejmuję władzę w S.SPEC, pomysł interesuje mnie bardziej pod kątem manipulacji, plotek, czyszczenia niewygodnych informacji, pracy dla hakerów czy informatorów.
Jestem za wprowadzeniem.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Nie mam może obecnie postaci, która aktywnie korzystałaby z internetu/miała do niego dostęp, JEDNAKŻE
Pomysł sam w sobie jest supi, jestem jak najbardziej za i chętnie bym pokorzystała.
xoxo
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Co prawda moje postaci nie są aż tak zaangażowane w internety, żeby zaraz urządzać spam, ale chętnie się zaangażuję~ Mogą z tego wyjść fajne rzeczy.
                                         
Verity
Studentka
Verity
Studentka
 
 
 

GODNOŚĆ :
Daisy Verity Greenwood


Powrót do góry Go down

Ah, ja od siebie tylko dodam, że Ylva dobitnie dała znać, że muszę mieć coś takiego, żeby mogła wysyłać mi zdjęcia firan, także pomysł oficjalnie musi wejść w życie, żeby dziewczyna mogła robić co sobie wymarzyła i żeby ta chęć jej nie rozsadziła od środka. Biedny Veles musiałby potem ścierać freski ze ścian i sufitu, a i tak ma dużo na głowie.

Dodatkowo na sto procent wypowiadałbym się wszędzie jako Heihachiro - po coś jest hieną dziennikarską, nie?

Jestem też za tym, żeby wymyślić temu odpowiednią nazwę.
+ Jeżeli chcecie mogę machnąć krótki, prosty kod, który wyglądałby jak taka typowa ramka odpowiedzi facebooka z małym kółeczkiem na 'profilowe'.
                                         
Kyōryū
Wojskowy
Kyōryū
Wojskowy
 
 
 

GODNOŚĆ :
きょうりゅう るうか (Kyōryū Rūka)


Powrót do góry Go down

Mnie to obojętne. Są ważniejsze kwestia do omówienia.


Ostatnio zmieniony przez Yury dnia 25.02.18 21:44, w całości zmieniany 1 raz
                                         
Yury
Windykator     Opętany
Yury
Windykator     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Wcześniej Kido Arata, teraz Yury. Czasem Wujek Menel (c)Chyży.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach