Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego mechanizmu?

"A to skąd to macie? - A tak sobie...znikąd" - Czyli propozycja zasobów dla organizacji. - Page 3 Empty41%"A to skąd to macie? - A tak sobie...znikąd" - Czyli propozycja zasobów dla organizacji. - Page 3 Empty 41% 
[ 17 ]
"A to skąd to macie? - A tak sobie...znikąd" - Czyli propozycja zasobów dla organizacji. - Page 3 Empty59%"A to skąd to macie? - A tak sobie...znikąd" - Czyli propozycja zasobów dla organizacji. - Page 3 Empty 59% 
[ 24 ]
 
Wszystkich Głosów : 41
 
 
Jestem mistrzem gry... chciałbym przypomnieć.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Spis całego ekwipunku (łącznie z tym w kryjówce) postaci z wyjaśnieniem skąd to ma to zacny pomysł, nawet jeżeli nie jako osobna karta (których jest już sporo) to chociaż jako obowiązkowa część Ważnych Informacji.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zanim coś pozwolę sobie napisać, przypomnę tytuł tematu i propozycji:
"Czyli propozycja zasobów dla organizacji. " - "dla organizacji."

Boli mnie  w oczy, jak co druga osoba daje za przykład nie organizacje, a niezrzeszonego usera, na którego w obecnej formie taki system nie miałby wpływu, tu też wypowiedź Skyu, za przeproszeniem, zbyt niepoważna, krzykliwa i pisana bez składu i ładu.
Co do tego, że ktoś pisał o opóźnieniach w tego typu fabułach, odpowiedź jest prosta i obecnie już jest na forum taki system, a nazywa się "TERMIN". Uwierzcie mi, że jeśli coś będzie jakiejś organizacji potrzebne, to się wezmą  za to porządnie, zwłaszcza jeśli narzuci się im ostry termin, pozwolę sobie dać tu jako przykład Rose, która trzymała się tego założenia, jeśli ktoś nie odpisał w terminie i nie dał o tym znać, leciało się dalej z kolejką, trzeba być konsekwentnym.
A jak już dać takiej osobie dodatkowy czas, to nie więcej niż paru dni(2-3).

Shion napisał:Bo, powtórzę, organizacje mają takie wypady (a z tego co widzę to i DOGS, i Łowcy, i Smoki), misje czy wydarzenia. Po co powielać coś, co już istnieje?
Wyszło to z inicjatywy tych organizacji, ale tak naprawdę to nigdzie nie jest powiedziane, że jakakolwiek organizacja powinna posiadać taki mechanizm, czyli jest ale oficjalnie go nie ma, a ja pragnę żeby to zaznaczyć i żeby każda organizacja go miała.

Santino:
Propsuje pomysł z ekwipunkiem.

Chciałbym od teraz także, żeby bardziej skupić się na motywie eventów, bez których magazyny z zasobami, moim zdaniem, sobie są żeby być... po poco mieć pierdyliard rzeczy, jak ich się nie użyje. Także do tych wszystkich na nie... naprawdę ten pomysł nie ma wam uprzykrzyć życia, a ruszyć relacje między organizacjami, jednocześnie bardziej zwiększając realizm post-apo.

A i takie małe ale... proszę przestać opierać swoje argumenty, na tym że MG... dużo roboty dla nich etc. dostaję od tego lekkiej kurwicy, bo ten argument jest naprawdę z dupy.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Miałem nic nie dodawać, ale jednej rzeczy nie mogę zostawić.

Wartakus napisał:Jestem mistrzem gry... chciałbym przypomnieć.

Wiemy o tym. A czy ty wiesz że nie jesteś jedynym MG na całym forum i niektórzy mogą mieć więcej roboty niż ty i nie chcą jej więcej?
Pomyśl o innych dla odmiany.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Chodziło mi o wypowiedź Neela, w której wypowiedział się jakby osoby, które chcą by takowy pomysł przeszedł przeszedł, miały zostać same MG, proszę nie wyciągać zdań z kontekstu.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Wartakus napisał:Jestem mistrzem gry... chciałbym przypomnieć.

No ja na przykład nie wiedziałem, dobrze, że się przypomniał.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Zastanawia mnie, dlaczego tak wiele osób jest przeciwko temu pomysłowi, kiedy nie jest on trudny w realizacji, więc przeciwnie. Nie wiąże się on z większą liczbą obowiązków ze strony Mistrzów Gry, a urozmaici zabawę na forum; mało tego, rozbudzi fabułę, która obecnie może wydawać się nieco senna. Nie piszę tego z perspektywy nowego gracza, który ma mało do powiedzenia, a z perspektywy administratora wielu sporych for, które właśnie upadały przez samowolkę graczy. Mam wrażenie, że Rogan, tworząc ten temat, wsadził kij nie w mrowisko, a w gniazdo szerszeni, które były pewne, że niepodzielnie rządzą na osiedlu, i każdy będzie uciekał przed nimi w popłochu, kiedy tak naprawdę jeden człowiek z jasnymi zamiarami jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Dział ekwipunku:
Spis tego, co posiadają organizacje, a czego nie posiadają. Bandaże, leki, zdezynfekowane szmaty, broń palna, systemy alarmowe i ostrzegawcze niekoniecznie oparte na szeroko pojętej elektronice, bo przy obecnym stanie świata byłyby nieskuteczne, ale na przykład na prostych puszkach, dzwonkach, pułapkach.

Dział misji wypadowych (innej nazwy na tę chwilę nie mogę wymyślić):
Spis tego, czego potrzebują organizacje. Nikt nie czuje tej fabuły? Spotkania członków organizacji na fabule lub chociażby na GG/fejsie/messengerze i burza mózgów nt. tego, czego nam brakuje, co się kończy, a czego mamy za dużo i z kim/jak to przehandlować na poszukiwane dobra.

Jak to ma działać? Dlaczego MG miałby zostać obciążony?
Świat Virusa jest ogromny i pełen immersji, nietrudno byłoby wyjść z pomysłem, jak zdobyć surowce. Trudno byłoby je zdobyć. Nawet jeśli ktoś nie chce, by MG sapał nad czyimś karkiem, można to zrobić samemu. Indywidualny mini-event napisany przez gracza zaraz po otrzymaniu zgody administratora i/lub osoby do tego upoważnionej. To działa. Po napisaniu odpowiednio długiego oraz urozmaiconego postu (bez stosowania mety lub OOC, pełen RP) zostałby on oceniony przez osobę do tego upoważnioną i na jego podstawie doszłoby do kompromisu co udało się znaleźć i w jakiej ilości.

Ale jeśli komuś nie odpowiada nawet to, że SAM musiałby na to zapracować, a MG miałby w obowiązku ocenić starania gracza, to ja już nic nie poradzę. To już jest kwestia lenistwa i wygodnictwa. Pomysł Warta jest świetny i łatwy do wprowadzenia, ale jeśli ludzie nie chcą, bo nie, bo ić pan stont, bo ja musiałbym się o to postarać, to olejmy ten temat. Po co się starać. Lepiej walnąć ekwipunek w KP, np. dziesięć papierosów, spalić je w ciągu tygodnia, a po tym tygodniu postać w magiczny sposób wyciąga zza pazuchy kolejną paczkę. Magia.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Powiem krótko, bo nie będę się więcej produkował w zakładkach tego typu — nie.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Decis.

To nie jest tak, że ludzie nie chcą tego, bo nie. Ludzie, w tym ja, nie rozumieją po co ten hałas, kiedy TO JUŻ JEST. (ciągle mówimy o organizacjach). Organizacje to robią. Organizacje nie biorą rzeczy z tyłka. Nawet, jeśli ktoś nie ma spisu rzeczy u siebie w dziale, to sam widziałem, jak parę osób z organizacji zasuwa na wydarzenie bądź szuka MG  do pomocy. Owszem, można gdzieś dać wzmiankę, że to jest obowiązkowe. ale to nic nie zmieni, bo ten system już jest i działa. Nieoficjalnie, bo nieoficjalnie, ale działa. Więc o co problem? Po co, swoją drogą całkowicie nie na miejscu i bezsensowne porównanie do kija w gniazdo szerszeni jak się tutaj tłumaczy, że po co robić szum dookoła czegoś, co już funkcjonuje na Virusie?
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Załóżmy, że ogólnie spisy funkcjonują, okej. Powiedzmy, że to jest ustalone.
Skupmy się na eventach, bo to jest główny mus całego pomysłu, jak też i interakcja między frakcjami. Bo obecnie widzę, że każdy trajkota na temat spisu i to powtarzanie się jest z lekka nudne.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

To może niech się stanie oficjalne? Nowi gracze mogą być odrzuceni czymś takim. Nikt nie będzie przeglądał tysięcy postów na forum, by dowiedzieć się, czy tak można. Jeśli jest, niech stanie się oficjalne, nie ma sensu, by pozostawało jakąś tam niepisaną regułką.
Ponadto, nie zauważyłem, by ktoś napisał, że takie rozwiązanie już istnieje. Nie zdają sobie z tego sprawy? Trzymali tak mocny argument na sam koniec dyskusji?
Ale dobrze, eot z mojej strony. Kto chce, i tak się będzie tego trzymał.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach