Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Off :: Karty Postaci


Go down

- Co to?
- Hm?
- No TO. Puszka, blaszak.
- Aaa… no wiesz, stary model androida.
- No łał. Ale skąd wziąłeś forsę na coś takiego?
- Jakiś typ spod ciemnej gwiazdy chciał go opchnąć za śmiesznie wysoką cenę… Ma błędy i jest cholernie wkurzający, ale jeśli się go podkręci, to pewnie pociągnie jeszcze kilka lat myjąc kible czy coś.
- Jak android może być wkurzający? Przecież ten złom nie ma osobowości.
- Ma, ma. Zaprogramowaną. Twórca zrobił mu takie gówno w zapisie oprogramowania, że nie mogę się połapać, jak to zmienić. Zresztą, weź to zobacz…
Uruchomienie programu. Proszę czekać. Sprawdzanie zainfekowanych plików. Nie wykryto zagrożeń. Obiekt A13LOL gotowy do użycia.
- No i co…?
- Czekaj, czekaj…
… eeee… co jest? Raaaany, wyłączyli mnie na cholernie długo. Czółko, nie? Jestem Loliel. Ale można mi mówić Lol.
- I co jest z nim nie tak? Android jak android. Plecie głupstwa, ale jest maszynką do roboty i już.
Maszynką do roboty? To było takie niemiłe! Może i mam kawałek blachy tam, gdzie ty masz serce, ale to nie znaczy, że nie mam uczuć! To…!
- Wyłączyłeś go…
- Mówiłem, że ma w sobie błędy, których nie umiem naprawić. Jak choćby to, co zobaczyłeś dopiero. Albo błędy i wirusy, albo ten kto go zaprogramował, miał nierówno pod sufitem. Bo nawet ci, do których notatek się dorwałem, nie wiedzieli, co właściwie jest nie tak.
- A kto zrobił tego blaszaka?
- Nie wiem. Próbowałem znaleźć te informacje, ale gówno z tego wyszło. Jedynie inicjały W.W. i żadnych poszlak. Udało mi się wyciągnąć z niego tylko notatki, jak mówiłem dopiero. Zresztą, sam zobacz…
W.W. napisał:
NUMER:A13LOL
(wersja eksperymentalna, możliwe błędy – oprogramowanie próbne zostało napisane jednym ze starych i już nieużywanych sposobów, próbowałom go naprawić, lecz nie wszystkie wychwyciłom i zabrakło mi czasu na udoskonalenie kodu)
(@edit1. Błędy nie są możliwe. Błędy są po prostu istniejącym faktem, którego nie potrafimy zmienić bez uprzedniego zniszczenia całego systemu. Nie bylibyśmy w stanie odbudować go na nowo, a możliwe jest, że w starym zapisie znajdziemy coś, co pomoże nam udoskonalić nowsze generacje androidów)

NAZWA:LOLIEL
(jeden z błędów powoduje, że obiekt po uruchomieniu prosi, by nazywać go „LOL”. Nie udało mi się wyśledzić miejsca, gdzie została popełniona pomyłka)

DATA.PRODUKCJI: 2919. LIPIEC
(oprogramowanie zostało napisane znacznie wcześniej, znalazłom je z dużym trudem i chciałom przetestować na jednym z obiektów. A13 był pierwszym, eksperymentalnym)
- Co? Ten złomiak jest z tego roku? Powinni go już dawno przetopić, albo odesłać do odrestaurowania… Zżarłaby go rdza! Nie wiem, to w ogóle bez sensu, że ta puszka jeszcze w ogóle stoi! Skąd ty to wziąłeś?
- No mówiłem, że od jakiegoś typa. Kiedy znajdujesz coś takiego po takiej cenie, nie pytasz skąd ani dlaczego.
- To gówno może należeć do rządu.
- Wątpię. Czytaj sobie dalej.
W.W. napisał:
TEORETYCZNA.ORIENTACJA.SEKSUALNA(TRYB.OS): BRAK.DANYCH
(w pierwotnym programie nie było żadnej wzmianki o tej kwestii – dla potrzeb społeczeństwa dodałem nową linijkę w zapisie kodującym program, by istniała możliwość załączenia odpowiedniego trybu i uruchomienia jakiejkolwiek, wybranej orientacji)
(@edit1. Błąd powodujący zacinanie się  obiektu w czasie uruchamiania TRYBU.OS. został przeze mnie usunięty, ale musiałom ograniczyć ilość możliwych do jednej – heteroseksualnej. Obecnie TRYB.OS. jest uruchamiany automatycznie wraz ze startem systemu)

RASA:OBIEKT.A13LOL–ANDRIOD.MATERIALY:STAL.TYTAN.OLOW.MIEDZ.
(lekka, sprawna obudowa, syntetyczna skóra. Osiągniecie techniki najwyższej jakości, na jaką stać nas w tej chwili. Jest trochę zbyt duży i mimo wszystko zbyt ciężki, ale nadaje się do pracy czy towarzystwa)

RANGA: ANDROID.PRACUJACY:RZEZNIK.
(zamówienie mówiło dokładnie, że ma być to rzeźnik niewyposażony w broń ciężką. Robot od mięsa, który nie będzie się bał zarżnąć  zwierzęcia. Jeden z systemowych błędów czasami powoduje spięcia i A13LOL zachowuje się, jakby miał opory przed wykonywaniem swojej pracy. Nie znalazłom możliwości wykluczenia tego błędu)

DODATKOWE FUNKCJE SYSTEMU:
•TRYB.PRACY.ZAPROGRAMOWANEJ–SYNCHRONIZACJA.KONCZYN.GORNYCH.Z.WYKONYWANA.PRACA
(te polecenia są pisane nieludzko... Ręce A13LOL w dowolnej chwili – lub na polecenie właściciela – może rozłożyć swoje kończyny górne – tj. ręce i/lub dłonie – i ponownie je złożyć w formie noży lub innej „broni białej”. Długość ostrza nie może być większa niż 20 centymetrów a szerokość większa niż 5 centymetrów. Ograniczenia systemu nie zezwalają na wyższe parametry. Obiekt może, wedle własnego uznania lub rozkazu, przebudować całą rękę, od łokcia w dół, samą dłoń lub palce czy pojedynczy palec. Po okresie 4 postów kończyna nagrzewa się i następuje restart sterowników, które potrzebują czasu odpowiadającego 3 postów na regenerację i ochłodzenie)
•TRYB.OBRONY.WLASNEJ
@edit1. TRYB.OBRONY.WLASNEJ.I.SYSTEMU
(poprzednia nazwa była nieprecyzyjna. Pancerz dookoła płyty głównej oraz najważniejszych ośrodków systemu zostaje znacząco wzmocniony dodatkowymi płytkami. Podobnie sprawa ma się z ostrzami, które w razie wykrycia ataku uruchamiają się automatycznie, również zostają wzmocnione, przez co ich wydajność wzrasta niemal o 80%.Pancerz działa przez czas odpowiadający 2 postom. WAŻNE: po użyciu procesor musi wyłączyć sterowniki na czas 6 postów, by ponownie móc uruchomić odpowiedni program)

WAZNE:
-BRAK.INSTYNKTU.SAMOZACHOWAWCZEGO

(@edit1. Błąd został naprawiony: obecnie obiekt posiada zalążki ludzkie instynktu samozachowawczego, ale wciąż istnieją błędy powodujące restart sterowników. System sam jest w stanie przywrócić je do działania, lecz zajmuje to pewną jednostkę czasu)
-BRAK.PODSTAWOWYCH.I.ROZSZERZONYCH.POTRZEB.
(obiekt nie odczuwa pragnienia, głodu ani żadnych innych potrzeb ludzkich
-USUNIECIE.RECEPTOROW.ODPOWIADAJACYCH.ZA.UCZUCIA
(niekiedy powstaje błąd nieznanego pochodzenia – nie da się go naprawić, ani nawet zlokalizować źródła jego pochodzenia – który powoduje, że obiekt A13LOL odczuwa ludzkie emocje. Jest wówczas nieszkodliwy i wciąż wykonuje swoją pracę, ale ujawnia swoje przemyślenia, potrzebny emocjonalne i smutki. Prowadzimy intensywne badania nad tym zjawiskiem)
(@edit1. Błąd wciąż nie został zlokalizowany, mimo że program został rozebrany i przeanalizowany od podstaw. Zostały wyeliminowane drobne usterki, które nie zostały wykryte wcześniej)
(@edit2. Błąd został zlokalizowany, lecz jego naprawa jest niemożliwa. Zostało to wgrane do procesora głównego i należy do podstawowego układu działania całego systemy, a potencjalne naprawy zniszczyłyby cały układ nieodwracalnie)

FUNKCJE.DODATKOWE.ZAPISANE.NA.DYSKU.
•TRYB.RZEZNIKA

(mówiąc wprost – bez najmniejszych problemów może porozcinać dowolne zwierzę na części. W razie potrzeby mógłby to być człowiek, lecz błędy systemowe powodują, że w czasie wydania rozkazu powstaje trwały błąd, który powoduje chwilowe zatrzymanie się oprogramowania i restart rozkazu. I tak za każdym razem, bez względu na cykl powtórzeń czy częstotliwość)
•TRYB.LUDZKI
(reasumując: dzięki tym sterownikom obiekt uzyskał umiejętność wprawnego porozumiewania się z innymi obiektami i poniekąd wgranie sobie obecnej sytuacji danego obiektu, by moc osiągnąć maksymalny poziom komunikacji. W tym trybie potrafi również rozpoznać, kiedy obiekt potrzebuje, by go okłamać lub co należy mu powiedzieć, by poczuł się lepiej)

BLEDY.STALE
•PODATNOSC.NA.IMPULSY.ELEKTRYCZNE
(najpoważniejsza wada, której nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Obiekt A13LOL potraktowany nawet niedużym impulsem, może zostać uszkodzony, a jego procesor przepalony, co skutkowałoby utratą danych i owoców pracy. Wskazane jest trzymać obiekt z dala od miejsc, w których może dojść do kontaktu z prądem)
•BLEDY.OPROGRAMOWANIA
(mimo że obiekt jest teoretycznie wolny od wirusa X. jego działanie jest niekiedy przerywane i niewłaściwe przez szereg błędów wewnętrznych i których nie można już naprawić. Jest to przykładowo niemożność skrzywdzenia innego obiektu, który byłby jednostką myślącą)
- Dobra… teraz to naprawdę nie ogarniam, na co ci ten złom. Ma od cholery błędów, może się zbuntować, cholera jedna wie, co tam jest w tym cholernym oprogramowaniu. Wyrzuć to lepiej. Albo lepiej odnów, żeby wyglądał jakoś lepiej niż teraz i upchnij jakiemuś bogatemu babsku za krocie, wmawiając, że to jakaś super technologia. Ale… w sumie kto by to zechciał? Zobacz, jakie to jest wielkie! Ile to ma? Mierzyłeś to w ogóle?
- Tak, tak. Dokładnie to 198 centymetrów. No i bardzo dużo blachy na niego poszło, bo waży 254 kilogramy… Wiesz, kiedyś budowali cięższe.
- Raaany, to nikt tego nie zechce. Poza tym, ta skóra mu się jakoś dziwnie sprała albo wypłowiała, cholera wie. Dziwnie biała jest, a jeszcze te cienie pod oczami i na powiekach. Jakby był naćpany, albo nie spał kilka dni. Jaki ma właściwie kolor oczu?
- Szare. Takie srebrnawe nawet, ale czy to ma jakieś znaczenie?
- No ma. Brzydkiego nie opchniesz. Przeszczepiłbyś mu też włosy, bo taki do połowy wygolony to nie wygląda za dobrze. Już nie mówiąc o tym, że przez te czarne kudły w ogóle wygląda jak jakaś śmierć. Android-śmierć, cholera. Na dodatek chudy… chudy android. Chciałbym poznać tego, kto go budował. Zapytałbym, czemu zmajstrował robota, który wygląda jak wychudzony ćpun. I jeszcze te usta, które wyglądają jakby były popękane i wysuszone. Nigdy nie widziałem jeszcze tak brzydkiej puszki!
- Nie przesadzaj. Ma prosty nos. I w sumie twarz też mu całkiem nieźle wymodelowali, tylko te podkrążone oczy psują efekt.
- Jaki, kurwa, efekt? Co to niby za efekt, kiedy ci puszka wygląda jak psychol, który zaraz skoczy ci do gardła. I to jeszcze rzeźnik. Weź nawet sobie jego łapska obejrzyj. Kajaki po prostu. A na dodatek sztuczną skórę ma w niektórych miejscach poprzecinaną i jakby zaszytą tak… cholernie nieudolnie. A gdzieniegdzie jeszcze widać metal czy z czego on tam jeszcze jest, bo ten materiał mu się pościerał. Ciebie całkiem popierdoliło, jeżeli zamierzasz go włączyć i jeszcze używać.
- A przesadzasz… Znalazłem jeszcze to. Ten facet… czy tam kobieta, nieważne, napisał jeszcze króciutką notatkę na temat… jego osobowości, jeśli mogę tak powiedzieć.
- Pokaż.
W.W. napisał:
DANE.OGOLNE.CHARAKTERYSTKA.PROGRAMU.
ODPOWIADAJACEGO.ZA.USPOSOBIENIE.OBIEKTU
A13LOL został zaprogramowany jako obiekt przyjazny społeczeństwu, który bezsprzecznie i ciągle będzie przestrzegał prawa, bez względu na okoliczności czy swoje bezpieczeństwo. Niekiedy w jego zachowaniu powstaje szereg błędów logicznych i paradoksów, co źle wpływa na system – jego zdolności logicznego i spójnego składania faktów (a za tym idące decyzje „właściwe i dobre dla ogółu społeczeństwa”) niekiedy kłócą się z określonym w systemie wymogu do systematycznego przestrzegania prawa. Wówczas może nastąpić chwilowe przeciążenie i po prostu zawiesi się, a kiedy wszystko wróci do normy, obiekt podejmuje całkowicie nielogiczne i sprzeczne z prawem decyzje, jakby za pomocą własnej woli. Podejrzewałom, że został zarażony wirusem X, ale musieliśmy wykluczyć tę możliwość po kilkukrotnym badaniu – nic nie zostało wykryte, nie licząc drobnych błędów.
Androidy zostały zbudowane jako maszyny w każdej chwili gotowe do walki i wojny. Jednakowoż obiekt A13LOL posiada w zapisie oprogramowania błąd (wciąż niewykryty i nieznanego pochodzenia), który sprawia , że jest on niezdolny do skrzywdzenia człowieka lub innego cyborga. Nie ma żadnych oporów przed zabiciem zwierzęta (ostatecznie taka jest jego rola), jednak po wydaniu rozkazu zabicia lub uszkodzenia istoty homoidalnej powstaje błąd. Obiekt zawiesza się i następuje restart do momentu sprzed wydania rozkazu. W pamięci androida nie pozostaje nawet ślad po komendzie.

•••D•A•N•E•••Z•A•S•Z•Y•F•R•O•W•A•N•E•••

A13LOL po uruchomieniu systemu zachowuje się zadziwiająco przyjaźnie i ugodowo. W jego zachowaniu nie zostały odnotowane nawet najmniejsze ślady agresji czy nieprzyjaznego zachowania. Jego zasadniczą wadą w kontaktach międzyludzkich jest zbyt logiczne i poważne przyjmowanie informacji. W jego kierunku nie należy rzucać zbyt pochopnych i nieprzemyślanych rozkazów – przykładowo „pocałuj mnie w d***!” – bo jest pewne, że obiekt zastosuje się do wytycznych i wykona komendę. Żarty oraz wszelkie wypowiedzi o podtekście żartobliwym również zostają potraktowane przez niego niczym coś naprawdę osobistego i ważnego. I prawdziwego.

•••D•A•N•E•••Z•A•S•Z•Y•F•R•O•W•A•N•E•••

Reasumując: A13LOL został zaprogramowany w taki sposób, by sprawiał jak najmniej problemów. Jego priorytetem jest przeważnie ład, porządek i praworządność. Jednak przez niezliczoną ilość błędów, które można wychwycić w jego zachowaniu, niekiedy bywa dość nieprzewidywalny i nielogiczny.
- No dobra… to już trochę dziwne.
- I nie lubi zwierząt.
- Co?
- Nie lubi zwierząt. Tak po prostu za nimi nie przepada, a one się go boją.
- Chore… ostrzegałem cię, żebyś to wyrzucił, żeby nie było.
- Daj spokój. Zaraz mam go podrzucić do rzeźni. Będzie tam po prostu pracował.
- Rzeźnik android z błędami, który nie lubi zwierząt. No. Zajebistą zabawę wyczuwam z tą puszką.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Rany xD Podoba mi się ta postać. Nie wiem czemu. Tak po prostu no c: Cóż... Ciachaj zwierzątka~!

LOL - rzeźnicki android z błędami, który nie lubi zwierząt VuZGY16
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach