Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Pisanie 10.12.14 19:00  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Mi się podoba. Tym bardziej, że sama mam w planach opanowanie kilku nowych umiejętności, a bez jakiegoś systemu, to może być problematyczne.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 19:11  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Więc co teraz jeszcze trzeba omówić?
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 19:21  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Na początku nie byłem co do tego przekonany (bo wtedy Czarny Rynek traci powoli swój sens), ale muszę przyznać, że ten pomysł, zwłaszcza to co wymyślił Grow, ma ręce i nogi, więc raczej nic nie stoi na przeszkodzie wprowadzenia tego.

Mam tylko jedno ale: Ktoś szybko piszący, mógłby w krótkim czasie zyskać dużą liczbę umiejętności i dość konkretnie wyprzedzić resztę graczy. O ile gotowanie, gra na instrumencie, breakdance i plucie na odległość kilku metrów, nikomu nie szkodzą (chyba, że splunie się w oko, aby oślepić przeciwnika), to zdolności pokroju: mistrzostwo broni palnej/białej/walki wręcz/miotania sztyletami, warzenie trucizn/leków/narkotyków może spowodować niebezpieczną nierównowagę.
Proponuję, aby nauka umiejętności musiałaby odbyć się przynajmniej częściowo na fabule i/ lub pod okiem MG

EDIT: Grow, co mi się wpychasz >:C
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 20:07  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Ćwiczenie sztuk walki musi się odbywać choć częściowo (potrzeba wielu ćwiczeń, więc samemu też trzeba by pod okiem jakiegoś nauczyciela (czytaj: nadzór MG + może być inna postać). Choć podstaw samoobrony można by się samemu uczyć..
Z resztą... szczegóły chyba się jeszcze omówi, prawda?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 20:15  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Dlatego można zrobić spis umiejętności i je podzielić. Grupa, którą można stosunkowo samemu się nauczyć jak taniec czy gotowanie oraz grupa, którą trzeba zaliczyć częściowo na fabule bądź pod okiem MG.
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 20:24  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Każda umiejętność z osobna będzie miała przydzieloną ilość postów (o ile ten system wciąż jest brany pod uwagę) czy raczej grupuje się je w pakiety w stylu:
- muzyka 10 postów
- gastronomia 4 posty
- taniec 7 postów
- itp.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 10.12.14 20:31  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Nathair napisał:Dlatego można zrobić spis umiejętności i je podzielić. Grupa, którą można stosunkowo samemu się nauczyć jak taniec czy gotowanie oraz grupa, którą trzeba zaliczyć częściowo na fabule bądź pod okiem MG.
O, właśnie. c:



Blight, nie wiem, czy ta pora, czy coś, ale nie zrozumiałem, co napisałeś. D: Znaczy, nie rozumiem, czym to się różni.
EDIT: AAA! @_@ CICHO.
I... chyba lepiej pakiety? Po co się tak rozdrabniać?
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 13.12.14 20:17  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Mam jeszcze zasadnicze pytanie, póki wątek jeszcze "działa" i o ile wlazłam w dobry temat. Co z umiejętnościami niewypisanymi w KP, ale wynikającymi z historii? Można by je sobie tak po prostu dopisać?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 13.12.14 20:24  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Kami:

Growlithe napisał:Ale można to też wykorzystać, do większego uatrakcyjnienia "historii alternatywnych". Tym bardziej, że dzięki temu można by później zakładać, że postać nauczyła się tego wcześniej (skoro w tym dziale znajdować się mogą wątki sprzed lat/wieków).
O co głównie mi chodzi?
O logikę.
Załóżmy, że chciałbym, aby Growlithe nauczył się malować. Ale nie tak byle jak, po dwóch lekcjach. Tak naprawdę solidnie, że da Vinci tylko buty mógłby mu czyścić. Potrzebowałby do tego wielu długich lat. Gdyby działo się to na fabule (czyli tu i teraz) musielibyśmy zakładać, że ewentualną umiejętność uzyska dopiero za "ileś-tam-lat", więc nie moglibyśmy tego wprowadzić przy nowej fabule, nawet gdybyśmy ukończyli trening.
Zaś, gdyby założyć, że działo się to sto lat temu, ja bym to pięknie opisał w trzydziestu ośmiu postach, nakreślając, jak to niezmącenie Jonathan dzień i noc babrał w farbach - byłoby to jakoś uzasadnione, czemu teraz umie malować.

Czyli wynika z tego, że jeżeli chcesz dodatkową umiejętność, którą postać kształtowała przesz lata, to po prostu zakładasz wątek w historiach niezależnych pod bazą danych. Aktualnie powstają tematy, które wyjaśniają wszystkie wymagania dotyczące zdobycia takiej umiejętności, so...
                                         
Zero
Anioł Stróż
Zero
Anioł Stróż
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 13.12.14 21:08  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Poza tym pomysł został już wprowadzony. Evendell założyła temat z wytłumaczeniem, więc ten wątek można już zamknąć i wyrzucić do kosza, Bli. Resztę wątpliwości i pytań można zadawać w odpowiednim dziale.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 13.12.14 22:20  •  Umiejętności. - Page 2 Empty Re: Umiejętności.
Zamykam.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach