Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Eden :: Rajskie miasto


Go down

Pisanie on 07.01.20 23:09  •  Kościół św. Łazarza z Kioto Empty Kościół św. Łazarza z Kioto
KOŚCIÓŁ ŚW. ŁAZARZA Z KIOTO


W okolicy Rajskiego Miasta znajduje się budynek starej świątyni, jednej z nielicznych, stworzonych w tradycyjnym katolickim stylu. Postawiono go na brzegu niewielkiego zalewu, w towarzystwie małego cmentarza i wioski, po której pozostały już wyłącznie ruiny. Co ciekawe, dokonano tego zapewne już po roku 2012, za sprawą żyjących ówcześnie gorliwych wiernych. Czasy niepokoju nie oszczędziły również tego miejsca, w pewnym momencie kościół popadł w ruinę i dopiero wiele lat później, dzięki anielskiej pracy, dom Boga odratowano. Obecnie służy jako miejsce modłów i obrzędów, w którym skrzydlaci mieszkańcy Edenu kultywują tradycje związane z ich wiarą. Część świątyni w dalszym ciągu wymaga renowacji, a chętnych, by zatroszczyć się o miejsce tutejsza społeczność wita z otwartymi ramionami. Anioły wierzą bowiem, iż wyłącznie dzięki wspólnej pracy wielu czystych dusz można stworzyć miejsce prawdziwie poświęcone ich Ojcu.

We wnętrzu stworzono nowy ołtarz, w całości uciosany z białego kamienia wydobywanego w okolicy Rajskiego Miasta. W porównaniu do wystroju starych świątyń sprzed wieków, ta jest niezwykle skromna. Na wiosnę i lato kościół ozdabia się świeżymi kwiatami i owocami – darami od Pana. Te drugie są po poświęceniu podczas mszy ofiarowane głodnym i potrzebującym. W jesieni to samo czyni się ze zbożem, kukurydzą czy znalezionymi w lesie orzechami i grzybami. W zimie opiekujące się świątynią anioły chętnie udostępniają przestrzeń pod dachem dla tych, którzy zgubią się w śnieżycy.

Patrona kościoła – świętego Łazarz z Kioto czci się w dniu 18 października, w rocznice jego kanonizacji na świętego, która odbyła się z ręki papieża Jana Pawła II w roku 1987. Jest to jeden z nielicznych japońskich świętych, męczennik, który w czasach panowania trądu pomimo namów i nakazów cesarza nie porzucił swojej wiary. Świątynia została poświęcona właśnie jemu ze względu na podobieństwo czasów. Anioły wierzą, że każdy powinien trwać w woli pana, niezależnie od tego jak trudny jest dla niego życie w obecnych czasach.
                                         
VIRUS
VIRUS
 
 
 


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach