Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 23/01. Przeczytaj ogłoszenie dotyczące spisu chorób.
  • 07/01. Do 11 stycznia jest czas na zaktualizowanie poszukiwań w temacie "Tablica Ogłoszeń". Zgłoszenia bez poprawnej daty zostaną usunięte. Ewentualne pytania prosze kierować na PW do Rhetta.
  • 07/01. Wyjątkowo choroby losowano dwukrotnie. Upewnij się czy twoja postać jest wciąż zdrowa!
  • 05/01. Zerknij na najnowszą notkę od administracji.
  • 04/01. Zapoznaj się z ogłoszeniem dotyczącym przedmiotów specjalnych (talonów).

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Pisanie on 11.04.19 1:14  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
……Najwyraźniej w Chrisie musiała tkwić jakaś masochistyczna nuta, skoro zdecydował się na przyjście akurat do Jekylla. Z drugiej strony, bez sprawnej ręki będzie miał przerąbane do kwadratu, a chociaż jasnowłosy mężczyzna był sarkastyczny i ewidentnie darzył go niechęcią, to jednocześnie pozostawał najbardziej utalentowanym lekarzem tutaj, przynajmniej jak na chwilę obecną. Cóż, jak to tam szło, genialne umysły bywają ciężkie do zniesienia, ewentualnie trudne w obyciu. Prawdę powiedziawszy, na chwilę obecną zupełnie nie interesowało to Pudla, którego po prostu wszystko bolało.
Możliwe, że mówił tak bardzo, bo przez zaciśnięte zęby można było usłyszeć co najwyżej zduszone syczenie związane z krótkim, płytkim oddychaniem.
Jekyll, czy ja ci wyglądam na osobę, która choćby spróbowałaby podważyć twoje kompetencje – odmruknął oschle, chociaż jego nieprzyjaznemu humorowi nie sposób było się dziwić.
Nawet Pudel czasem tracił swój wieczny, specyficznego rodzaju optymizm. Gdyby był pesymistą, raczej nie przeżyłby w Psach – już dawno dostałby depresji i pewnie popełnił samobójstwo, lub też coś podobnego. Chociaż tak zwany strategiczny pesymizm chyba jednak przydałby mu się, biorąc pod uwagę jego wrodzonego Pecha. Tak. Jego Pech zasługiwał na dużą literę.
Odruchowo poklepał delikatnie zdrową kończyną dobermana, po chwili zdając sobie sprawę, że to mógł być zły pomysł, ale teraz generalnie jego myślenie było nieco zaburzone.
Raport ustny i pisemny przydałby się, tak naprawdę. Nie jestem jednak pewien, czy mam ochotę rozmawiać w tym stanie z Wilczurem. – Prawdę powiedziawszy, pomijając jego naturalną tendencję do potykania się, teraz był ociężały, obolały, a w dodatku pewnie na dłuższy czas ręka będzie niesprawna, a to składało się na to, że czuł się bezbronny.
Jego relacje z Growlithe’m były na tyle niestabilne, że szczerze mówiąc niekoniecznie chciał się z nim widzieć w momencie, w którym nie mógł się bronić ani ciałem, ani słowem. Czasami drobne skurcze w plecach mu przypominały, że on i herszt gangu nie zawsze dobrze się dogadują.
Możliwa epidemia była jednak ważnym tematem, niech to szlag. Nie zamierzał pozwolić, by prywatne obiekcje powstrzymały go przed wykonywaniem pracy, ale z drugiej strony – teraz i tak na pierwszym miejscu było przeżycie najgorszego momentu miesiąca, czyli nastawiania kości.
Usiadł, a w gruncie rzeczy osunął się na wskazane miejsce, bo i tak zaczął mieć mroczki przed oczami. Próbował oddychać nieco głębiej, ale każda taka próba sprawiała, że ból w rannym ramieniu narastał. Czuł, że ma pospinane wszystkie mięśnie, ciśnienie pewnie szalało, ale nie bardzo potrafił się uspokoić.
Sam nie chcę być we własnej skórze – burknął, zaraz jednak ugryzł się w język, a następnie spojrzał z żywym przerażeniem na alkohol. – Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, ale pewnie tabletka przeciwbólowa nic nie da, co?
Skrzywił się. To był fatalny pomysł. Tragiczny wręcz. On i napoje wysokoprocentowe? Przepis na tragikomedię, z czego dla niego to tragedia, a dla innych komedia. Jego organizm nie trawił alkoholu, czego skutkiem było błyskawiczne upijanie się. Dwa łyki, dziesięć minut i Pudel był urobiony.
Gdy w swoich dłoniach trzymał już butelkę, to wpatrywał się w nią z dosłownie cierpiętniczym wyrazem twarzy. Biorąc pod uwagę ilość bólu, raczej nie od razu przyjdzie nietrzeźwość, ale potem taka mieszanka uczyni go…
Z drugiej strony, jak nie wypije, to nie dość, że Jekyll go wyśmieje na swój sposób, to jeszcze w dodatku będzie cierpiał dwa razy bardziej.
Krzywiąc się, upił pierwszego łyka, gardło zapiekło, ale nawet nie ośmielił się odkaszlnąć. Jeszcze mu ta ręka odpadnie.


Oto akt, w którym lada moment Hetmana zbije Pionek
Oto akt, w którym za chwil kilka Owca pożre Wilka

Pokój nr 139 - Page 5 2JctBxZ

PSY poskromione są uwiązane za obrożę, a karmią ich niewolnictwem, a
Za wolność nieujarzmione psy wędrują w deszczu i żywią się niebezpieczeństwem.

                                         
Skoczek
Pudel     Opętany
Skoczek
Pudel     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Christopher Alexander Black (godność przybrana z powodu amnezji!)


Powrót do góry Go down

Pisanie on 11.04.19 15:25  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
Oschła odpowiedź Skoczka sprawiła, że na twarzy Bernardyna pojawił się grymas o niejednoznacznym przesłaniu, ale z gardła nie wydobyły się żaden konkretny dźwięk. To nie czas, ani miejsce na kłótnie. Zrozumiale to, widząc twarz Pudla, choć w początkowej fazie myślał, że Black chce wyłudzić od niego raport z akcji ratunkowej Orena, ale w gruncie rzeczy Faust znał więcej szczegółów niż on sam. Niemniej po ujrzeniu jego twarzy zrozumiał, że Chris przyszedł z poważniejszym problem, wszak z tymi obrażeniami wyglądał niemal jak bliźniaczy brat herszta. Ponadto umiejętnie połechtał ego chirurga, pojawiając się w progu jego pokoju, a mógł przecież wybrać mniej boleśniejszą opcję. No chyba, że plotki były prawdziwe i sekretarz naprawdę posiadał masochistyczne skłonności, o czym świadczyła jego chęć raportowanie wszystkiego na papierze.
  — Nadal się łudzisz, że Wilczur czyta te gryzmoły? —  zapytał, będąc jedną nogą na progu. W tym czasie Hades z godnością zniósł dotyk Pudla, jak przystało na poważnego przedstawiciela rasy doberman. — Wiesz, że wyłożył nimi podłogę w swojej norze? Muszę przyznać, że jak na niego to dość kreatywny pomysł na dywan.
  Ostatnia część jego wypowiedzi była zagłuszona, gdyż powiedział ją będąc już w akustycznym, długim i jednocześnie wąskim holu. Po powrocie był już pewny, jak podejść do złamania, ale nie przeszedł od razu do czynu. Został od tego odwiedziony od naczelnego gaduły.
  — Dysponujesz tabletkami przeciwbólowymi? Oczywiście możesz się nimi naćpać, jeśli nie zależy ci na wątrobie i nerkach, ale bólu nie uśmierzą. Mogą co najwyżej wywołać efekty uboczne i pogorszyć twoją sytuacje — stwierdził spokojnym, zrównoważonym tonem, odstawiając zdobyte przedmioty na kulawy taboret. — Ale podejrzewam, że nie chcesz zlizywać własnych wymiocin z mojej pryczy. — Znowu uszczypliwość, ale tak był skonstruowany; nie mógł wyzbyć się tej części charakteru, która utrzymywała go w pionie za każdym nadużyciem alkoholu.
  Uchwyciwszy w palce nożyczki, usiadł obok Chrisa i bez żadnych subtelności rozciął rękaw bluzy, którą miał na sobie Pudel. Nie wiedział, czy obecnie posiada dość siły, by nastawić sekretarzowi rękę bez zbędnych  cierpień. Wprawdzie jego kondycja zregenerowała się podczas tych kilku tygodni, ale to nie zmieniało faktu, że jego organizm nadal nie przywykł do abstynencji, o czym przypomniała mu bestia w jego wnętrzu. Wyczuwszy odór alkoholu unoszący się w powietrzu, zawyła z pragnienia i wysłała do mózgu krótką wiadomość o treści »tylko łyk, jeden łyk», ale Jekyll znał jej tendencje do ciągnięcia go w dół, więc wiedział, że na jednym się nie skończy. Po jednym będzie kilka następnych. Potem zwróci treści żołądkowe i znowu się napije, a więc to co osiągnął przez ponad dwa miesiące trwając o suchym pysku przekształci się w drażniące wspomnienie, bo koło ratunkowe, za które mógłby złapać, nie istniało.
  Zgarnął ze spoconego czoła zabłąkane kosmyki i zaczesał je za ucho, jednocześnie nabierając do ust świeżą dawkę życiodajnego tlenu, który w ograniczonej przestrzeni wydawał się niemal nie istnieć; miał wrażenie, że Skoczek pobierał go w nienaturalnie dużych ilościach.
  — Doceń ten gest, Christopherze i poczuj się wyróżniony – podjął temat, bo z reguły z nikim nie dzielił się alkoholem; jego zasoby były ograniczone, a on, jak przystało na rasowego alkoholik, strzegł swoich zapasów jak oka w głowie. Powinien już dawno wylać zawartość dwóch butelek, ale jednak zachował je na czarną godzinę, bo wiedział, że nadejdzie. Prędzej czy później, ale na pewno. — Nie jestem cudotwórcą — mruknął pod nosem, ale tyle głośny, by narząd słuchowy Skoczka mógł zarejestrować ten szept. Przejechał delikatnie palcami po uszkodzonej ręce. I oto miał na czym mu zależało. Obrażenie o wysokim poziomie trudności, więc dlaczego nie skakał z radość pod sam sufit? Odpowiedź była oczywista. Do złamań tego typu zwykle była potrzebna operacja, druty Kirschnera i oczywiście gips, a potem długa, wyczerpująca rehabilitacja, która nie gwarantowała powrotu do pełnej sprawności, a jedynie podsycała w pacjencie nadzieje. Skoczek jako poniekąd sportowiec wyczynowy, który zaliczył najwięcej powierzchni płaskich w kryjówce, musiał liczyć się długoterminowymi konsekwencjami. —  [color=#4C5A3E]Przestaw się na lewą rękę, bo do prawej nie wróci pełna sprawności, a nadwyrężenie jej tylko pogorszy jej stan/color] – skwitował w końcu z pełną świadomością swoich słów, bo właśnie przyznał, że jego możliwości były bardzo ograniczone. W celu podkreślenia powagi swoich słów, skonfrontował zieleń swoich oczu z niebieskimi swojego pacjenta. Minę miał poważną, bez żadnych zmarszczek, czy też ironii ukształtowanej z ust.
  Rzucił ukradkowe spojrzenie butelce, którą sekretarz trzymał między palcami i przypomniał sobie, że podczas poszukiwań Orena zdobył coś, co może posłużyć za prowizoryczną morfinę. Podniósł się z pryczy i podszedł znowu do kredensu. Wyjął z niego półtorej litrową butelkę wypełnioną białym płynem.
  — To bardziej ci się przysłuży — rzekł, przelewając odrobinę jej zawartości do szklanki. Swoją konsystencją przypominała mleko z niewielką zawartością tłuszczu. — Do dna — podsunął Chrisowi szklankę, ale nie odebrał mu butelki. Nie pozwalał mu na to szacunek do wykonywanego przez siebie zawodu.  
  Gdy na górnej wardze Chrisa pojawiła się biała smuga, świadcząca o tym, że dostosował się do jego zalecenia, z krótkim »zaciśnij mocno zęby« wziął się do bolesnej roboty, która potrwała kilka nadprogramowych minut w objęciach rozkładającego Pudla bólu. Postanowił, że uszkodzonym nosem i resztą obrażeń zajmie się na końcu, wszak były mniej potrzebujące niż ta nieszczęsna ręka. I nie pożałował swojej decyzji, bowiem nastawienie ręki kosztowało go dużo wysiłku. Bandażowanie poszło już o wiele lepiej. Mimo wszystko nakład siły, jakie służył w tym celu, się opłacił, a przynajmniej poczuł lekki cień satysfakcji po skończonej robocie. I chęć na konsultacje gardła z wysokoprocentowym trunkiem, bo przecież zasłużył!


Pokój nr 139 - Page 5 1D2WvZ6
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

Pisanie on 17.04.19 20:50  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
………Był zestresowany, zresztą ciężko było się temu dziwić. Gdyby nie fakt, że każdy, nawet najmniejszy ruch sprawiał mu teraz ból, to najpewniej zacząłby dygotać. Zacisnął lekko zęby na dolnej wardze, próbując się opanować, ale całe jego ciało krzyczało, że powinien zacząć uciekać. Teraz. Już. Natychmiast. Rzecz jasna racjonalna część jego osobowości utrzymywała go w stanie bezruchu, niemniej Pudlowi zdecydowanie było ciężko.
Sporą część z nich musi podpisać i oddać z powrotem mi – mruknął w ramach wyjaśnień, czujnie śledząc ruchy Bernardyna, jakby ten miał zaraz zrobić mu krzywdę. – Resztę mam w głowie, aczkolwiek biorąc pod uwagę fakt, ile razy ostatnimi czasy obija się ona o różne powierzchnie, dochodzą do wniosku, że to nie taki dobry pomysł ufać mojej pamięci. W szczególności…
Urwał na chwilę, nie wiedząc, czy to dobry pomysł, żeby kontynuować swój wywód. Mówienie go uspokajało, był gadułą, poza tym pozwalało mu poukładać wszystkie chaotyczne ścieżki tworzące się w jego głowie, stąd gwałtowne słowotoki pojawiające się w jego wypowiedziach. Jednak specyficzny powrót pamięci go niepokoił. W gruncie rzeczy nigdy otwarcie nie powiedział o swojej amnezji, zostawiając jej w sferze domysłów osób, z którymi rozmawiał. Gadał tak dużo, że rzadko kiedy ktoś go pytał o to, co było przed Psami. Albo w ogóle przed przybyciem na Desperację.
Jekyll… nie, nieważne, to idiotyczne pytanie – powiedział, krzywiąc się subtelnie, czekając na jakiś szyderczy komentarz ze strony bernardyna.
Wypuścił z sykiem powietrze z płuc, chociaż nagły przypływ odmiennych emocji podczas potyczki z Erin go zaniepokoił. Owszem, w sytuacji stresowej zawsze zauważał, że coś w nim przeskakuje i zaczyna zachowywać się inaczej, ale nie przybierało to dotychczas aż takiego wymiaru.
Mamy je na magazynie – napomknął, zaraz to jednak godząc się z myślą, że nici z tego pomysłu.
Nie wiedział, czy może być bardziej zestresowany. Wszystkie mięśnie miał sztywne, gdzieś głęboko w oczach tliła się panika, jednak był równie nieruchomy co posąg, zupełnie jakby miało mu to w czymś pomóc. Im dłużej czekał, tym gorzej było z jego psychiką, wewnętrzny tchórz szarpał się na cienkiej smyczy, chcąc uciec od wszystkich tych nieprzyjemnych uczuć. Alkohol przy takiej dawce stresu nie wystarczał jak na razie do uśpienia jego wewnętrznego panikarstwa.
W reakcji na słowa Bernardyna pociągnął niechętnie kolejny łyk.
–  To fatalny pomysł – wyszeptał tylko cicho, bo nawet nie chciał wiedzieć, jak bardzo mu odbije w trakcie nastawiania kończyny.
Nie był głupi. Zdawał sobie sprawę z tego, że medycyna na Desperacji nie była nawet chirurgią polową, a pełną improwizacją, taka była rzeczywistość. Nawet wybitne umiejętności operującego mogły się na nić nie zdać, z drugiej strony jako wymordowany posiadał bardziej odporny organizm – regenerował się lepiej, odporność na drobnoustroje była większa, chociażby przez codzienne obcowanie z milionem rodzajów bakterii. Czy to go pogrąży, czy wirus go ostatecznie dokopie, czy też może łaskawie wesprze, to się dopiero okaże. Życie sekretarza bywa pechowe, jak widać, psia jego mać, więc w gruncie rzeczy Christopher… czy właściwie Asbjørn, o ile to było faktyczne nadane mu „za życia” imię, nie spodziewał się zbyt wiele. W tym przypadku był pesymistą. Zresztą ogólnie wbrew pozorom raczej nie stanowił bardzo pozytywnie nastawionej do przyszłych wydarzeń osoby.
Kolejny łyk, to robiło się niezbyt bezpieczne, tym bardziej, że alkohol kopał jego wątrobę jak muł.
Czuł, jak percepcja świata mu się zmienia, ból w dalszym ciągu był ciężki do zniesienia, ale wszystko robiło się dziwnie odległe.
Huh? – wyartykułował, jednak jak na grzecznego Pudla przystało, wypił do dna.
Naprawdę. Alkohol i mleko makowe w jednym? Gdyby mógł jeszcze racjonalnie myśleć, zacząłby się zastanawiać, czy blondyn przypadkiem nie próbuje go zabić. Ot, tak na zaś. A może właściwie próbował, biorąc pod uwagę ból, który nagle eksplodował, wyrywając z gardła sekretarza krótki skowyt, dopóki zęby odruchowo nie zacisnęły się, tłumiąc wrzask.
Świat zawirował, pomimo faktu, że siedział, kształt Jekylla rozmył się, przypominając bezkształtną plamę, aż w końcu czerń pochłonęła cały widok nieszczęsnego Chrisa. Urwał mu się film, kolokwialnie rzecz ujmując, co wcale nie było specjalnie zaskakujące.
Nie wiedział, czy ocknął się w trakcie nastawienia, po, czy kilka godzin później. Tępy ból od razu zwrócił uwagę, ale był dziwnie nierzeczywisty. Niebieskie oczy niepewnie rozejrzały się po pokoju, aż w końcu dostrzegły bernardyna.
Jeky? – sam ton sugerował, że z Pudlem coś jest nie tak.
Zamrugał, próbując ogarnąć, co jest z nim nie tak. Pozostały w nim resztki trzeźwości, które jednak pewnie szybko odejdą w zapomnienie.


Oto akt, w którym lada moment Hetmana zbije Pionek
Oto akt, w którym za chwil kilka Owca pożre Wilka

Pokój nr 139 - Page 5 2JctBxZ

PSY poskromione są uwiązane za obrożę, a karmią ich niewolnictwem, a
Za wolność nieujarzmione psy wędrują w deszczu i żywią się niebezpieczeństwem.

                                         
Skoczek
Pudel     Opętany
Skoczek
Pudel     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Christopher Alexander Black (godność przybrana z powodu amnezji!)


Powrót do góry Go down

Pisanie on 18.04.19 0:26  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
 Nie uraczył sekretarza już żadnym komentarzem. Nadal uważał, że jego papierologia była pozbawiona sensu dla psiego społeczeństwo, wykluczając z tego kręgu samego pomysłodawcę, wszak jej cel był prosty - umilał czas temu pechowemu urzędasowi, który zaraził Bernardyna swoim szczęściem. Co prawda chirurg miał zamiar wygarnąć mu to na ich pierwszym spotkaniu po kilkutygodniowej przerwie, ale w tym stanie wolał nie dokładać Pudlowi zmartwień. Rzecz jasna to go nie ominie, niemniej zajmie się tym później przy bardziej sprzyjającej okoliczności. Najpierw obowiązki, a potem przyjemności.
 Skowyt, który wydobył się z gardła Chrisa, odbił się od ścian pomieszczenia, zawibrował w uszach Jekylla, a po chwili zniknął bez śladu. Lekarz nie uraczył pacjenta żadnym miłym słowem. Uprzedzał, że będzie bolało, bardzo bolało, o czym choćby świadczyło sięgnięcie po mleko makowe i alkohol. Na ustach, chirurga, zamiast wyrazu współczucia, ukształtował się nieprzyjemny, odrobinę demoniczny uśmiech. Balsam dla jego uszu, poezja dla serca.
 — Krzycz, wykorzystaj predyspozycje całej swojej przepony. Nie ograniczaj się tylko do nieartykułowanych dźwięków. Wyrzuć to z siebie, parszywy nieszczęśniku — wyszeptał takim tonem, jakby z nabożną czcią wygłaszał kazanie do ludu zebranego pod murami świątyni, aczkolwiek istniało duże prawdopodobieństwo, że Skoczek, zamroczony przez ból, nie usłyszał tych nawoływań. Chirurg w łaskawości swojej pozwolił mu nawet odpłynąć w niebyt, choć w pierwszym odruchu walczył z przemożoną ochotą spoliczkowania drania, powstrzymał się jednak. Wrogów w psiarni miał już pod dostatkiem, a Pudla lepiej do siebie bardziej nie zrażać, wszak zawsze służył pomocną przy kompletowaniu materiałów do czynienia cudów w medycznym.
 Kiedy głowa mężczyzny opadła bez ładu i składu na twardą poduszkę medyka, Jekyll usztywnił i zabandażował mu dłoń, po czym przeszedł do ran rozsypanych na twarzy. Nos nie był złamany, jedynie mocno krwawił. Szkoda. Nie mógł dostarczyć mu więcej obowiązkowych cierpień, musiał się zadowolić tym, co już mu zaaplikował. Obmywając poranioną twarz z posoki, zawiesił wzrok na wyjątkowo nieruchomych ustach. Igłę i nić miał pod ręką. Może?
 Sięgnął dłonią po przedmiot znajdujący się w jego bliskiej odległości, ale na pewno nie była ta apteczka, która spoczywała w pewnym oddaleniu. Pod opuszkami palców wyczuł chłodną strukturę.
– Jeky?
 Głos Chrisa rozległ się po kolejnych dziesięciu minutach. Był tak cichy, że lekarz z ledwością wyłapał ten dźwięk pośród odgłosu jego przyśpieszonego oddechu, który był dowodem na odzyskanie przezeń utraconej wcześniej przytomności.
 — Jeky? — powtórzył za nim, bo choć słyszał różne warianty zdrobnienia pseudonimu, którym się ochrzcił w celu ukrycia swojej prawdziwej tożsamości, to raczej żaden z nich do tej pory nie został wypowiedziany przez Pudla. — Albo się przesłyszałem, albo częściej muszę nastawić cię rękę — sarknął z czystego obowiązku odgryzienia mu się zaraz po otrzymaniu ciosu. — Dla twojej wiadomości: zbieg poszedł po mojej myśli. Co prawda w trakcie urwał ci się film, ale mądrze spożytkowałem ten czas. Gdy byłeś nieprzytomny zająłem się upiększeniem twojej poobijanej mordy, ale nie powinieneś być zawiedziony efektem końcowym. — Złośliwy grymas wykrzywił jego usta, choć w zasadzie samozadowolenie, które odczuwał, było uzależnione od odpowiedzi Skoczka. Nadal nie rozstrzygnął dylematu - powinien mu zaszyć usta, skoro miał ku temu odpowiednią okazje, czy jednak nie? Wybrał tą drugą, ale... tak czy owak czuł, że tego pożałuje. Dobroć nigdy nie była wynagradzana, psiakrew!
 Dłoń lekarza skonfrontowała się ze zdrowym ramieniem pacjenta. Poklepał go po nim w iście przyjacielskim niespotkanym u niego geście, który mógł uchodzić za podejrzany. W drugiej ręce trzymał butelkę napoczętą przez Chrisa. Napił się z niej, a potem podsunął ją sekretarzowi. Lepszy taki kompan do picia, niż żaden.
 — Wypij. Za powrót do zdrowia. Za cokolwiek, do cholery — rzucił z typową manierą rozkazu, choć modulacja była zgoła inna niż ta, którą zwykle używał w takich przypadkach. Obecna drżała z rozbawienia, jakby jej właściciel nie był pewny czy może się śmiać, czy jednak nie. — To lekarskie zalecenie, a więc twoja powinność względem stanu zdrowia, którego zaniedbałeś. Radzę się dostosować, bo chyba nie chcemy dopuści do amputacji, czyż nie?
 Zachichotał pod nosem, jakby z jego ust wyszedł znakomity dowcip; był już lekko wstawiony. Zdążył wypić ½ butelki. Hades próbował odwieść go od tego pomysłu, ale nie podołał. Pokonany zasnął, choć nastroszył uszy, gdy doleciał do nich głos właściciela - rozchwiany emocjonalnie. Powrót do przeszłości. Powrót do życia na pół gwizdka.
 — Mówiłeś, że to idiotyczne pytanie, ale ostatecznie nie poznałem jego treści. Teraz możesz to zmienić. O co wtedy chciałeś zapytać?  
 Usiadł na krześle, na którym wcześniej spoczywała miska. Zaskrzypiało pod ciężarem ciała, ale nie ułamało się wpół. Założył nogę za nogę i przyjrzał się obliczu Skoczka. Kilka plastrów i wyglądał jak człowiek. Już nie prezentował się jak młodszy brat herszty.


Pokój nr 139 - Page 5 1D2WvZ6
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

Pisanie on 06.06.19 23:41  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
……..Papiery były czymś, czego bronił z zażartością pitbulla, a nie pudla. Chociaż nie mógł się dziwić sceptycyzmowi Jekylla w tej kwestii, to sam widział, że „papierologia” dość dużo zmienia w kwestii organizacji tych wszystkich chaotycznych person wchodzącym w skład psiego społeczeństwa. Poza tym jego robota nie zakładała samego pisania, ale też obserwację, rozmowę, ganianie z miejsca na miejsce, pilnowanie Psów, żeby składały raporty i tak dalej. Wątpił jednak, by na tym polu mógł dogadać się z Bernardynem, dlatego zdecydował się nie poruszać więcej tego tematu.
Tym bardziej, że teraz to lekarz rządził. Wbrew pozorom blondyn potrafił trzymać swoje usta zamknięte, i choć jego instynkt samozachowawczy miewał swoje huśtawki emocjonalne, to czasami był w dobrym nastroju i ostrzegał swojego właściciela, że właśnie robi coś głupiego. W gruncie rzeczy w robieniu głupich rzeczy Pudel był całkiem niezły. W końcu wstąpił do DOGS, prawda?
Żarcik, rzecz jasna. Raczej.
Gnębiciel – syknął, słysząc słowa Jekylla, odważył się nawet zerknąć na niego spode łba. – To brzmi jak perwersyjna fantazja urodzonego sadysty, doktorze.
Słyszał go, oczywiście, że słyszał. Mało tego, jak widać ból nieco wyostrzał mu język, budził tą mniej przyjemną część jego osobowości, którą przecież doskonale ukrywał. Chociaż, wcale nie ukrywał – po prostu o niej zapomniał.
Jednak jak wiadomo, specjalnie długo Christopher nie pozostał przytomny, więc nie zdążył mężczyźnie zaserwować porcji kilku mniej uprzejmych wniosków i przemyśleń na temat spaczonego zdrowia psychicznego lekarza-zamordysty. Wątpliwie zresztą, by ten miał zamiar się tym przejąć. Już prędzej sam sekretarz po odzyskaniu przytomności czułby się co najmniej... niezręcznie.
Główną zaletą urwanego filmu niewątpliwie był fakt, że przynajmniej nie czuł bólu. Znaczy, czuł, ale ponieważ jego świadomość dryfowała gdzieś daleko, impulsy z receptorów nie przebijały się zbyt mocno do jego umysłu. Z drugiej strony, mdlenie przy tym Bernardynie mogło być fatalnym „pomysłem”. Sekretarz miał dostatecznie dużego pecha, a taka sytuacja tym bardziej nie działała na jego korzyść.
Świeżo po ocknięciu się w dalszym ciągu był nieco… nieprzytomny. Dziwny był zresztą sam fakt, że w ogóle kontaktował jakoś ze światem – ból + alkohol + mleko makowe powinny skutecznie zwalić go z nóg, ale najwyraźniej resztki adrenaliny krążącej w żyłach skutecznie utrzymywały go w stanie pół-trzeźwości. Niemniej słowa lekarza docierały do niego tylko w pewnej części, zamglony umysł próbował poradzić sobie poradzić z posklejaniem skrawków do całości, ale szło mu nieco opornie.
Ach. Fakt. Po twarzy też oberwałem od Łowczyni – rzucił, zupełnie jakby dopiero teraz zdał sobie z tego sprawę.
Nie był to specjalnie ambitny komentarz, ale sekretarz naprawdę czuł się… dziwnie. Wyprostował się gwałtownie, gdy Jekyll poklepał go po ramieniu. To było niespodziewane i nie bardzo wiedział, jak ma teraz zareagować. Czuł się jak przegrzany komputer, wszystko wydawało mu się być nierealne. Nierzeczywiste. Najwyraźniej był w gorszym stanie po spożyciu dwóch otępiających substancji, niż się spodziewał.
Zalecenie – powtórzył niespiesznie, zdecydowanie był z niego fatalny kompan na tę chwilę. – Tak, tak. Wypiję.
Za to jaki bezproblemowy. Łyknął trunek bez najmniejszego zajęknięcia. Zachowywał się, jakby był w szoku, zapewne dlatego nie protestował, choć normalnie na sam widok alkoholu od razu lekko się krzywił, w końcu wiedział, że ma ponadprzeciętnie słabą głowę. Teraz jednak chyba już gorzej być nie mogło, wszelkie trybiki odpowiedzialne za racjonalne myślenie ścięły się i ani myślały ruszyć. Jak nic będzie zabawnie, bo już teraz Pudel czuł, jak mu wesoło szumi w głowie.
Zapytać? – Bezpardonowo oparł łeb o ramię Jekylla, powoli włączał mu się moduł ośmiornicy. – Hm. Nie jestem pewien. Chyba o związek między amnezją o stresem. Albo krótkotrwałymi powrotami pamięci mięśniowej i zachowań w sytuacjach kryzysowych, pomimo zachowanego zaniku pamięci. Nie jestem pewien.
Otarł się policzkiem o bark mężczyzny. Nie niosło to ze sobą żadnego podtekstu, po prostu Christopher z natury był dotykalskim stworzeniem, ale przynależność do DOGS skutecznie nauczyła go zdecydowanego szanowania przestrzeni i rzadko kiedy decydował się na naruszanie czyjejś przestrzeni fizycznej. Jak widać po alkoholu zapominał o istnieniu stresy komfortu u innych.
Wieeeesz – mruknął, zdrowe ramię na razie trzymając równie nieruchomo co połamane. – Jakieś dziesięć… dziesięć? Chyba dwanaście lat temu po prostu ocknąłem się gdzieś na nieznanych terenach. Z garstką nieśmiertelników i nikłą, ale mimo wszystko jakąś, wiedzą na temat japońskiej Desperacji. I skłonnością do potykania się o własne nogi..
O tym niekoniecznie mówił zbyt dużo. W Psach mało kto pytał się o przeszłość i to w gruncie rzeczy mu pasowało. Tym bardziej, że pamiętał pewne urywki sprzed apokalipsy, z kolei po zarażeniu się nie mógł sobie przypomnieć praktycznie niczego. Od, jakieś skrawki.


Oto akt, w którym lada moment Hetmana zbije Pionek
Oto akt, w którym za chwil kilka Owca pożre Wilka

Pokój nr 139 - Page 5 2JctBxZ

PSY poskromione są uwiązane za obrożę, a karmią ich niewolnictwem, a
Za wolność nieujarzmione psy wędrują w deszczu i żywią się niebezpieczeństwem.

                                         
Skoczek
Pudel     Opętany
Skoczek
Pudel     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Christopher Alexander Black (godność przybrana z powodu amnezji!)


Powrót do góry Go down

Pisanie on 07.06.19 20:30  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
  — Przez ten komplement mój organizm wydziela jeszcze więcej endorfin.  — Uśmiechnął się demonstracyjnie ukazując pakiet zębów; przez ten zabieg szaleńczy grymas przybrał jeszcze bardziej przerażającą formę. — Jednak pamiętaj, że to tylko przedsmak tego, czego się możesz spodziewać, jeśli odważysz się zbagatelizować zalecenia lekarskie.
  Miał co prawda w zanadrzu o wiele więcej takich fantazji, ale nauczył się je miarkować. Wbrew pozorom nie zależało mu na śmierci Pudla, jednak niewielka dawka bólu dobrze mu zrobi. Przychodząc do niego, sam się o to poniekąd prosił. Jego pacjenci musieli swoje wycierpieć, ale wszystko mieściło się w granicach rozsądku. Zresztą bez odpowiedniej aparatury medycznej i medykamentów ciężko było leczyć bez sprawiania bólu, o czym przekonał się wielokrotnie. Przypadek Chrisa nie stanowił tutaj wyjątku. W trakcie zabiegu zapomniał nawet o nieprzyjemnościach zaserwowanych mu przez tego biurokratycznego osobnika. Całkowicie skupił się na tym, by doprowadzić jego uszkodzoną rękę do stanu względnej używalności, ale nawet po włożonym w to wysiłku nie mógł zagwarantować, że stuprocentowa sprawność powróci. Tak naprawdę wszystko zależało od sekretarza i jego organizmu.  
  Jekyll wpatrywał się jak lekko odsłonięta grydka pacjenta się porusza, gdy ten przełykał zalecany trunek.
  — Nie spodziewałem się, że stać cię na takie spoufalające gesty. Co je wywołało? Alkohol? Ból? A może jedno i drugie? — zapytał, zniżając głos do szeptu. Wyjął z dłoni Pudla butelkę. Opróżniwszy  ją do dna, zlizał z warg cierpki posmak alkoholu. — Wymordowani często tracą część lub wszystkie wspomnienia podczas procesu przemiany, choć trudno jednoznacznie ocenić, czemu tak się dzieje. Każdy przypadek jest inny, ale obiło mu się o uszy, że jesteś jednym z nas, wiekowym prykiem zamkniętym w młodej powłoce tzn ciałem, więc przyczyny musimy szukać gdzie indziej.
   Zastanowił się przez chwilę, gdyż ilość promili, jakie w siebie dotychczas wlał, była wystarczająca, by zakłócić częstotliwość pracy szarych komórek.
  – Myślisz, że będąc człowiekiem, nie miałeś problemu z koordynacją ruchową? Pod wpływem silnych emocji, głównie stresu, masz przebłyski wspomnień z dawnych lat? Być może to efekt przebytej traumy, która doprowadziła do ich częściowego zaniku. Niemniej jednak to, kim byłeś wcześniej, nadal w tobie tkwi. Czasem wraca całkowicie, czasem fragmentarycznie, a czasem w ogóle. Skoro coś sobie przypominasz, jest spora szansa, że odzyskasz przynajmniej część wspomnień, ale nie ufaj im na 100%. Ludzki umysł, choć niewątpliwie jest skomplikowanym i innowacyjnym narzędziem, bywa też… — czknął — ...wadliwy.
  Przełożył grzbiet dłoni do ust, by stłumić beknięcie Nadal było mu mało. Jego umysł, mimo minimalnego zamroczenia, nadal wykazywał pewne zadatki trzeźwość. Chwycił w palce podróbek Chrisa i szarpnął nim ku górze, wymuszając kontakt wzrokowy.
  — Pomówimy o tym kiedy indziej, teraaa się skup, Christopherze i nie waż się łgać. Zachomikowałeś jakiś alkohol na czarną godzinę? Strasznie chce mi się pić, a byle woda nie ugasi tego pragnienia. Po twojej kondycji psychicznej jak i zarówno fizyczne wnioskuje, że też masz na to ochotę. Mam do dyspozycji jedna butelkę, a potem… — nachylił się by sięgnąć do jego ucha —  ...trzeba będzie skołować jeszcze z dwie, a ty mi nie wyglądasz na pijącego, więc głęboko się zastanów, skąd je weźmiemy. Wiesz, taka forma łapówki na pewno sprawi, że bardziej się przyłożę do wyleczenia twojej ręki — wyszeptał cichutko, ledwo słyszalnie, jakby dzielił się swoją największa tajemnicą z najlepszym przyjacielem, choć w tym wypadku Skoczek był tylko i wyłącznie środkiem do osiągnięcia celu. Ponad dwumiesięczna abstynencja za bardzo dała mu się we znaki. I już wiedział, że to nie on skończy z alkoholem, a alkohol z nim.
  Poluzował uścisk z podbródka Chrisa i sięgnął do kredensu znajdującego się w zasięgu jego dłoni. Wyjął z mebla drugą butelkę tego samego trunku. Na szklanej, zakurzonej powierzchni odcisnęły się odciski palców, gdy podał ją Pudlowi, delikatnie, jakby z namaszczeniem.
  — Czyń honory — rzucił ku niemu, a sam przetarł krople potu nagromadzone na czole podczas wcześniejszego wysiłku.


Pokój nr 139 - Page 5 1D2WvZ6
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

Pisanie on 09.07.19 16:03  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
…….Długie zdania wypowiadana przez doktora nieco go dekoncentrowały.  Miał lekkie problemy ze skupieniem się, alkohol plus środek odurzający plus szok sprawiały, że na razie dość kiepsko funkcjonował poznawczo. Zapewne niedługo powinien się jego stan w miarę unormować, ale jak na razie słowa sadystycznego chirurga wywoływały w nim lekki ból głowy. Miał wrażenie, że Jekyll wymaga od niego po prostu zbyt dużo. Nie mógłby zadawać nieco… prostszych pytań?
Spo-u-fa-la-ją-ce – powtórzył, zacinając się nieco, przeniósł swój ciężar mocniej na ciało drugiego mężczyzny, wtykając mu jednocześnie nos w szyję; ton jego głosu stał się nagle naburmuszony i buńczuczny – Nie wiem, o co ci chodzi.
Tryb ośmiornicy został aktywowany. Teraz odklejenie go od siebie będzie trudnym zadaniem, tym bardziej, że samo podjęcie takiej próby wywoła u Chrisa chęć zastosowania taktyki starej jak świat: „odpalenia oczu skopanego szczeniaczka”. W tym stanie niekoniecznie wiedział, że to raczej marny sposób, ale nie oszukujmy się, urok osobisty odrobinę mu wzrastał. Odrobinkę. W końcu w tym stanie nie zachowywał się jak sztywny gaduła skupiony tylko i wyłącznie na swojej pracy.
Niemniej naprawdę starał się słuchać, co mężczyzna dalej ma do powiedzenia. Zamrugał, próbując gdzieś wrzucić uzyskane informacje, gdyż miał wrażenie, że są istotne, ale niekoniecznie potrafił stwierdzić, dlaczego.
Traumy – powtórzył bezwiednie. – W a d l i w y. Coś w tym jest. Chyba? Tak?
Jekyllowi było za mało, a Chrisowi już za dużo. W gruncie rzeczy już mu w głowie szumiało na całego, zresztą w jego sytuacji nie było to nic specjalnie dziwnego. Dlatego jego racjonalizm odpłynął, razem z pracoholizmem i wszystkimi zachowaniami. Prawdopodobnie z całego jego starannego „ja” pozostał prawdopodobnie tryb „mentalnej dziewicy”, to się w nim raczej nie mogło zmienić. Gorzej, jak zostanie to przyuważone, bo normalnie starannie się z tym krył. Oops.
Niebieskie ślepia wbiły się w twarz Jekylla, gdy ten jasno pokazał, gdzie ma się teraz znajdować jego uwaga. Pudel zmarszczył czoło, słuchając uważnie, ewidentnie starając się nadążyć za tokiem myślenia doktora.
Skupić. Nie łgać. Alkohol. – Jak nic włączył mu się powtarzanie zdań, by móc je zapamiętać, wczesna faza jego upijania się, potem odpukać będzie trochę bardziej kontaktował ze światem, a przynajmniej takie będzie sprawiał wrażenie. Za to w następnej części zdania w jego głosie jak nic pojawiła się zajadłość. – Myślę, że ta biała, włochata flądra ma zachomikowany alkohol. Zawsze ma. Poza tym dostał coś od łowców, ten… ten… morderca raportów.
Usta Pudla wygięły się w podkówkę i zerknął na Jekylla oczami zbitego szczeniaka, jakby liczył w tym momencie na jakieś pocieszenie. Był święcie przekonany, że Doktor wie, o kogo chodzi, aczkolwiek na trzeźwo nigdy nie zwracał się w ten sposób do Wilczura. Czasami, gdy był sam z przywódcą, pozwalał sobie na trochę bardziej ostre słowa, ale w otoczeniu innych zawsze stawiał na pełną neutralność wypowiedzi. Prywatne zgrzyty to jedno, a praca to drugie, jakby nie było.
Gdy Jekyll się odsunął, sekretarz odruchowo podążył za nim, przyklejając się do niego. Gdyby był trzeźwy i widział ten obrazek, to prawdopodobnie z miejsca dostałby zawału, no ale cóż. W tej sytuacji wszystko wyglądało nieco inaczej. Teraz  łykał alkohol bez najmniejszego skrzywienia, prawdopodobnie łyknąłby nawet arszenik, gdyby go Jekyll o to poprosił, na szczęście jednak bernardyn raczej nie będzie próbował się go w taki sposób pozbyć… jakby nie było, Pudel czasem bywał użyteczny, ponadto sam Doktor był raczej w stanie coraz mniejszej trzeźwości.
Jeeeeky – mruknął, przeciągając nieco samogłoskę. – Bardzooo cię wnerwiam? Bo ja cię lubię. Wszystkich lubię. Tylko ta biała flądra jest wnerwiająca. I ta śliniąca się burdelmama.
I znowu oczy skopanego szczeniaka. Pudel jak nic wpadł w ten specyficzny, podyktowany alkoholem krążącym we krwi nastrój.


Oto akt, w którym lada moment Hetmana zbije Pionek
Oto akt, w którym za chwil kilka Owca pożre Wilka

Pokój nr 139 - Page 5 2JctBxZ

PSY poskromione są uwiązane za obrożę, a karmią ich niewolnictwem, a
Za wolność nieujarzmione psy wędrują w deszczu i żywią się niebezpieczeństwem.

                                         
Skoczek
Pudel     Opętany
Skoczek
Pudel     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Christopher Alexander Black (godność przybrana z powodu amnezji!)


Powrót do góry Go down

Pisanie on 10.07.19 22:39  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
  Słowa Pudla trafiły do niego z wyraźnym opóźnieniem. Odbiły się od czaszki i wprawiły go w iście szampański nastrój uwidoczniony w mimice twarzy. Na ustach lekarza zastygł uśmiech. Zademonstrował nim pakiet w miarę zadbanych zębów. Zapomniał o tym, że Chris zalazł mu za skórę. I o mały włos nie poleciał na ścianę, gdy naparło na niego ciało mężczyzny. Nie było ciężkie, ale Jekyll też nie należał do dobrze zbudowanych przedstawicieli swojego gatunku. Przez ostatni miesiące, które spędził na walce z nałogiem, schudł. Stracił apetyty. Żył o wodzie i resztkach.
  Uchwycił w dłoń butelkę i znowu wypił z niej sporą część trunku. Czuł pieczenie w krtani i na języku oraz błogi spokój, który coraz śmielej zaglądał do jego umysłu. Sprawiał, że zmartwienia wyparowały. Nawet nie zaprotestował, gdy Pudel wbił mu łokieć do ramienia. Nie czuł bólu. Był tylko szum w głowie. Procenty we krwi. I lekkość. Jakby jego ciało składało się z głównej mierze z helu.
   Traumy.
  Zamrugał kilkukrotnie i zerknął na swojego towarzysza. Tym razem krzesło zaprotestowało pod naporem dostarczonego mu ciężaru. Rozległ się trzask, gdy ułamała się jedna z nóg. Zanim Bernardyn zorientował się w sytuacji, leżał na ziemi, tuż przy kredensie. Wycedził przez zęby ciche przekleństwo w języku angielskim, jednakże nie dało się w nim doszukać agresywnego zabarwienia. Było wynikiem zaskoczenia. Poczuł ból w odcinku lędźwiowym, kiedy zmienił pozycje z leżącej na siedzącą. Wbił ślepia w twarz sekretarza.
  — Zaraz to ja będę mieć traumę, gdy znowu na mnie tak spojrzysz.
  Ukazał Chrisowi język, ale nie powiedział nic więcej. Nie był w stanie, gdyż podjął się próby wstania. W tym celu uchwycił się mebla. Pierwsza została zakończona fiaskiem. Świat zawirował przed jego oczyma. Dobrze znany mu pokój stał się gradientem barw, zniekształconą mozaikę trudnych do rozpoznania kształtów. Z ust uleciało westchnienie pełne rezygnacji po ponownej konfrontacji pośladków z podłożem.
  — Pooooomóż. — Wyciągnął dłoń ku mężczyźnie, ale nie czekał aż sekretarz podejmie decyzje, co dalej. Znowu spróbował wstać, tym razem z większym sukcesem, choć uderzył kolanem o ścianę. — Jesu, Chris, ale masz grubą dupę. Posuń się. — zażądał i usiadł tuż obok Pudla, a raczej wepchał się na siłę, niemal siadając mu na kolanach. Poczuł pod tyłkiem sprężyny materaca. Oparł głowę o ramię swojego rozmówcy i nabrał do ust powietrza, aby wycisz oddech po wysiłku fizycznym, do którego zostało przymuszone jego ciało podczas procesu utrzymania równowagi. Przymknął powieki, czując jak ciepły oddech układa się na jego skórze. Czknął. Alkohol nigdy nie był dla niego łaskawy. Miał słabą głowę i zero umiaru. Powoli puszczały mu wszelkie hamulce.  
  Usłyszał głos Pudla jakby z oddali. Jakby spod wody. Perlisty śmiech zamarł na chwilę w powietrzu. Spróbował nad nim zapanować, ale bezskutecznie. Nawet przycisnął grzbiet dłoni do ust, aby zahamować ten proces, jednak przestał chichotać dopiero wtedy, gdy zakuły go mięśnie brzucha.
  —  Wnerwiasz? — powtórzył, dopiero po chwili pojmując sens tego stwierdzenia.  —  Nie, ależ skąd. — Otarł łzę z policzka. Nie wiedział, co rozśmieszyło go bardziej. Wzrok Chrisa. Biała flądra. Czy może śliniąca się burdelmama. Musiał to przemyśleć. Ujął w palce butelkę i upił haustem do połowy jej zawartość.  —  Doprowadzasz mnie do szewskiej pasji, gdy przychodzisz i żądasz raportu. Jak pieprzony biurokrata — stwierdził, lecz miał problem z konstruowaniem zdania złożonego. Język mu się plątał. Każde wypowiedziane zdanie było na poziome łamańca językowego, aczkolwiek w tym stanie nie mógł powstrzymać słowotoku. Słowa same układały mu się na ustach. Poddał się temu strumieniowi. Jego prąd był za silny. —  Ale masz sporą konkurencje. I trochę zalet w zanadrzu. Nie zawsze mam ochotę wbić ci skalpel w tętnice. Czasem jesteś pomocny, Chris. Tak trzymaj.
  Podniósł kciuk w górę, niefortunnie strącając Chrisowi z ręki butelkę. Próbował po nią sięgnąć, ale refleks uciął sobie drzemkę. Szkło po zderzeniu z podłogą straciło swoją doczesną postać, rozlatując się na kawałki. Trzask za wibrował w uszach Jekylla, a potem nastała grobowa cisza. Taka strata zasługiwała na celebracje choćby w formie minuty ciszy, jednak Bernardyn nie miał nastroju do żałoby. Kolejna salwa śmiechu przetoczyła się przez jego gardło. Pokój do cna przesiąkł smrodem alkoholu.Pokój nr 139 - Page 5 1D2WvZ6
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

Pisanie on 25.09.19 0:58  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
…….Gdy Jekyll z hukiem upadł na ziemię (a niby to to chude), Pudel wpatrywał się w niego z czystym szokiem wymalowanym na twarzy. W gruncie rzeczy nie był pewien, jak zareagować, przez połamaną rękę i ogólny wstrząs psychiczny, jego mózg miał urlop wewnętrzno-mentalny, stąd też nie pomógł Bernardynowi wstać. Gdyby był trzeźwy, pewnie spróbowałby podjąć taką próbę, ale jak na razie po prostu gapił się na niego jak ciele w  malowane wrota.
Przekrzywił łeb, gdy Jekyll zaczął coś mówić, ale w dalszym ciągu miał wrażenie, że mężczyzna wymaga od niego trochę za dużo. A jaki wzrok mu chodziło, do jasnej ciasnej?
Mam zamknąć oczy? – Najgorszy był chyba fakt, że powiedział to stuprocentowo poważnie.
No cóż, posiadanie pijanego sekretarza w swoim pokoju miało kilka sporych wad, a przynajmniej dopóki nie przejdzie mu pierwszy szok i pierwsze efekty upojenia alkoholowego. Później powinien stać się na choć chwilę nieco bardziej elokwentny, ale jak na razie miał swego rodzaju psychiczny odjazd. Zamulał, w dodatku dość mocno.
Dlatego pomimo największych chęci Bernardyn musiał radzić sobie sam podczas mozolnej próby wstania i położenia swoich czterech liter na łóżku. Tyle z tego dobrego, że przynajmniej Chris powoli zaczął zapominać, że coś faktycznie go boli. Z drugiej strony, jego mózg w tym momencie naprawdę pracował bardzo, ale to bardzo opornie, więc nic dziwnego, że receptory bólowe straciły nieco na ważności.
Jestem chudszy od ciebie, patyczaku ¬– wymamrotał, łypiąc na niego spode łba, choć w jego stanie wyglądało to bardziej, jakby próbował mocniej zmrużyć oczy, kuląc jednocześnie podbródek.
Krótko mówiąc, rasowa tragikomedia, ale całe jego życie właśnie takie było. Jakby tego było mało, już po chwili ponownie odpalił mu się tryb ośmiornicy i ułożył głowę na barku Jekylla, chuchając mu ciepłym powietrzem w szyję i jednocześnie uważając, by przypadkiem nie urazić swojej rannej ręki.
Jeśli Jekyllowi dopiero puszczały hamulce, to Chris już się ich wyzbył, co ewidentnie było widać. No cóż, miał słabą głowę, a poza tym rzadko kiedy pozwalał sobie na rozluźnienie, w DOGS raczej nie było to mile widziany. Tudzież inaczej, mógłby tego mocno pożałować. Poza tym nie miał na coś takiego czasu. W gangu zawsze było coś do zrobienia, a jeśli miał wolną chwilę, to wolał spróbować zasnąć. O ile nie męczyła go nieustanna bezsenność wzmacniana koszmarami i jak nic winę za ich nasilenie ponosił stres, którego ostatnio doświadczał.
Śmiech Jekylla nieco go zaskoczył. Chyba nigdy wcześniej nie słyszał, żeby ich naczelny chirurg śmiał się, więc przez chwilę patrzył na niego z podejrzliwością w oczach. Też się napił mleka makowego, zanim zacząć pić? Dotychczasowo największym osiągnięciem było, gdy na twarzy jasnowłosego pojawiał się psychopatyczny uśmieszek, ale śmiech? A może Bernardyn uderzył się wcześniej w głowę, była też i taka możliwość.
Pudel wydął wargi, gdy mężczyzna zaczął go obrażać. Znowu. To akurat nic nowego, ale w tym stanie postanowił się zebrać w sobie i wymyślić jakiś kontrargument.
Wypraszam sobie, jak już, to biurokrata, ale na pewno nie pieprzony – prychnął jak rozeźlony kot.
Nie ma co, Chris, to dopiero była cięta riposta. Jak nic powinien teraz sam sobie zaklaskać, ale zachował na tyle dużo samokontroli, by wiedzieć, że to raczej zły pomysł. Bardzo zły. Niemniej słysząc drugą część zdania zamrugał (z szoku) i wyszczerzył zęby w bezpośrednim uśmiechu.
Jeeeeky, to z twoich ust wybitny komplement – mruknął, w sumie już półleżąc na równie wstawionym chirurgu. – Jestem pewien, że gdzieś głęboko w środku jesteś równie słodki, co Insomnia.
Poklepał go po głowie bardzo bezpardonowym gestem, rzecz jasna zdrową ręką. Niestety w tym samym momencie poszła ostatnia butelka z alkoholem. Pierwotnie miał w planach się smucić, ale skoro Jekyll zaczął się śmiać, to sam zrobił to samo. Z boku niewątpliwie teraz wyglądali na osoby co najmniej zapominające brania swoich leków na czas, ale Pudel w sumie czuł się całkiem nieźle.
Jeeeky, ta była ostatnia? Bo wiesz, co możemy teraz zrobić, jeśli chcemy więcej? – Próbował konspiracyjnie szeptać, ale raczej chichotał mu do ucha. – Możemy zrobić na złość pewien białej, włochatej glądrze… flądrze, znaczy się! Chyba, że zachomikowałeś coś jeszcze?.
Komuś tu chyba umarł instynkt samozachowawczy. Pozostało mieć nadzieję, że u Bernardyna zostały chociaż jego resztki.


Oto akt, w którym lada moment Hetmana zbije Pionek
Oto akt, w którym za chwil kilka Owca pożre Wilka

Pokój nr 139 - Page 5 2JctBxZ

PSY poskromione są uwiązane za obrożę, a karmią ich niewolnictwem, a
Za wolność nieujarzmione psy wędrują w deszczu i żywią się niebezpieczeństwem.

                                         
Skoczek
Pudel     Opętany
Skoczek
Pudel     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Christopher Alexander Black (godność przybrana z powodu amnezji!)


Powrót do góry Go down

Pisanie on 26.09.19 1:01  •  Pokój nr 139 - Page 5 Empty Re: Pokój nr 139
Jekyll wiercił się na łóżko, jakby miał owsiki, ale przede wszystkim spoglądał na swojego towarzysza z niebezpiecznym błyskiem tlącym się w zielonych oczach i szerokim uśmiechem, który różnił się od używanych przezeń ekspresji. Najprawdopodobniej nikt, kto poznał bernardyna wystarczająco blisko, nie posądziłby go o taki beztroski wyraz twarzy, który w tym momencie gościł na jego zwykle poważnym, zblazowanym obliczu, wyrażając najczęściej pogardę, ewentualnie bardziej malowniczą niechęć, pogłębiającą zmarszczkę na czole.  
  — Chriiiiis. — Przez rozbawienia układające się na ustach przeciągnął samogłoskę w imieniu Pudla, ale nie zwrócił na to najmniejszej uwagi, zbyt rozproszony upojeniem alkoholowym i doznaniami, jakie dostarczała mu bliskość ze sekretarzem. Skupionym na przyjemny oddechu stykającym się ze skórą, westchnął głęboko, jakby właśnie wrócił z długiej podróży. Sięgnął otwartą dłonią do szczęki mężczyzny i, układając palce na jego twarzy, lekko go od siebie odepchnął, choć nie zainwestował w ten mener nawet odrobiny siły. — Nie chichocz mi w ucho. Łaasko... — czknął — eeczsz — dopowiedział, a potem zachichotał w nagłym, niekontrolowanym ataku rozbawienia, które doprowadziło jego ciało do spazmatycznego drżenia.  
  Nadzieja matką głupich. Instynkt samozachowawczy Jekylla wybrał się na dłuższy spacer razem z Hadesem. Myśli, które układały się obecnie w jego głowie jedna po drugiej, zapętlone jak w kalejdoskopie, zostały odizolowane od bardziej racjonalnego spojrzenia na otaczającego rzeczywistość, która była spłaszczona przez zamglony obraz przed oczami. Kłębowisko pojawiających się refleksji było chaotyczne, niespójne, poplątane ze sobą jak ciała kochanków budzących się nad ranem przy sobie w ciepłym, wygodnym łóżku. Udowodnił to, podnosząc tyłek z niewygodnej pryczy. Przy nagłej konfrontacji podeszew obuwia z podłożem zakręciło mu się w głowie, ale czuł się przy tym lekki jak piórko, jak balon wypełnionym hallem. Rozłożył dłonie, lekko uginając je w łokciu, gdyż metraż pomieszczenia nie był przystosowany do komicznego okręcenia się wokół własnej osi z zwartymi ramionami na całą długość.
  — Nie.... eeee.
  Pokręcił energicznie głową, zatrzymując się w trakcie wykonywania trzeciego okrążenia. Gwałtowność, która towarzyszyła temu ruchowi, sprawiła, że doktor się zachwiał, tracąc przyczepność z podłogą. W ostatecznym rozrachunku wpadł na podnoszącego się z łóżka sekretarza. Niezależnie od tego jak jego towarzysz zareagował na taką niespodziewaną bliskość, złapał go pod ramię, zanosząc się opętańczym chichotem.
  — Chodźmy do tej langusty, flądry czy innego płaza. Byleee szybko, Kris, zaschło mi w gaaaardle! — krzyknął mu tuż przy ucho i pociągnął go ku zamkniętym drzwiom. Otworzył je energicznie z rozmachem, w nagłym zastrzyku energii i wszedł na przeludniony w brud korytarz pozbawiony obecności innych form życia poza pająkami, które premedytacją tkały swoje sieci. — Cii... — Ułożył palec na ustach, zerkając na sekretarza, ale po chwili sam się roześmiał. Ukrył usta w dłoni, by stłumić ten przejaw dobrego humoru. — To tajna misjaa, Kris —rozporządził i ruszył przodem, przez siebie, nie znając nawet kierunku przesączonej tajnością misji o wdzięcznym kryptonimie „zdobywcy dodatkowej butelki alkoholu”. — Wyobraź sobie w tle muzykę z the pink panther... — wyszeptał cicho, skradając się na palcach, jak zawodowy złodziej-włamywacz, ale zdradzał go przyspieszony, nierównomierny oddech i echo kroków odbijających się od ścian.  — Turuturutorutototuru — nucił pod nosem, kręcąc do rytmu nie tylko głową, ale też całym ciałem jak główny bohater kreskówki przy kilka początkowych sekundach trwania czołówki, bawiąc się podczas tych pląsów najlepiej na świecie.
  Nie pamiętał, kiedy ostatnio czuł takie rozluźnienie, chętny do życia, czerpiącym radość z trwającej chwili. Przystał dopiero przy końcu korytarza, zatrzymując wzrok na znajomych drzwiach. Po wzięciu głębokiego wdechu, uchylił je i zajrzał do środka. Wnętrze pomieszczenia było oświetlone przez wąski snop światła, którym źródłem była zmieszczona na starym świeczniku świeczka.
  — To tu! — oświadczył konspiracyjnym szeptem, łapiąc w palce nadgarstek Chrisa.
  Pokój Wilczura był pusty.

  zt + Skoczek.


Pokój nr 139 - Page 5 1D2WvZ6
                                         
Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany
 
 
 

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

 
Nie możesz odpowiadać w tematach