:: M3 :: Ścieki

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down


Pomieszczenie socjalne - Page 5 Empty Re: Pomieszczenie socjalne

Pisanie by Yū ✿ on 23/2/2019, 22:28
 「 Kromstak przyniósł wiadomość późnym wieczorem. Papier kilkakrotnie złożono, a następnie zrolowano. Dzieło wieńczył związany zgrabnie rzemyk. Całość umieszczono na w kieszonce na luźnej uprzęży stworzenia wielkości wykarmionego szczura. Treści nie mogło być wiele.
 Młody łowca nie przywykł do ignorowania rozkazów, ale tego dnia pokusa była większa niż kiedykolwiek. Mimo to przewertował treść listu jeszcze raz i podjął decyzję, która dla niego znaczyła bardzo niewiele, ale dla Łowców mogła oznaczać wszystko.

 Treść wiadomości, chociaż w formie która sugerowała jej modyfikację względem oryginału, oficjalnie ogłoszono kilka razy. Następnie powtarzano ją do skutku, aż nie było już w kryjówce nikogo, kto nie wiedział o nadchodzących planach.
 Informacje przyjęto w mieszany sposób. Za pierwszym razem wszystko brzmiało jak żart, który ktoś postanowił potraktować zbyt poważnie. Narastające uczucie zaniepokojenia mieszało się z cichymi śmiechami. Przecież to nie mogła być prawda. Ale jednak. Im dłużej echo nowych rozkazów rozbrzmiewało w korytarzach, tym trudniej było je zignorować. Podenerwowanie i podekscytowanie istniały obok siebie. Jedni pytali ‘dlaczego?’, a inni ‘dlaczego dopiero teraz?’.

 Zgodnie z datą umieszczoną na kawałku papieru, za trzy doby od momentu jego zaadresowania... /// ////////// ///////. Do tego czasu łowcy mają się przegrupować w kierunku desperackiego Schronu. Przede wszystkim ranni, a także kobiety i młodsze dzieci, których zadaniem poza bezpiecznym przedostaniem się do zapasowej kryjówki jest zabranie ze sobą najcenniejszego dobytku. Stare tunele obecnego schronienia pozostaną funkcjonalne, lecz mogą okazać się wkrótce dla niektórych zbyt niebezpieczne, by w nich pozostać.

 Ewakuacja, chociaż nie takim mianem chciało się określać to wydarzenie, przebiegała w umiarkowanym chaosie. Gdy pierwsze grupy wyruszyły przetartym szlakiem w stronę bezpiecznego schronu, stało się oczywiste, że groźby stają się faktem. Niebawem w bezpiecznych od stuleci tunelach pozostanie tylko siła zdolna przyjąć nawet najsilniejszy cios. O ile ten w ogóle nadejdzie. Niebawem może nie być czego, ani przed czym bronić. Niedługo może nie być już ani Łowców, ani tego, z czym od swoich narodzin walczyli.

 Ta myśl, budująca i druzgocąca jednocześnie na dobre zagnieździła się w umysłach zmierzających ku nowej rzeczywistości rebeliantów. Jakie imię przyjmą, skoro płomień rebelii pochłonie wreszcie wszystko? 」

1/3Pomieszczenie socjalne - Page 5 CqtJXMy
Yū ✿

Yū ✿
Przywódczyni
GODNOŚĆ :
Yū Kami


Powrót do góry Go down

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Powrót do góry