Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Off :: Antidotum


Go down

Pisanie on Pią Paź 31, 2014 9:14 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6


Halloween


W
.....ielu pyta: czym jest strach? Urzeczywistnieniem najgorszych lęków? Paraliżem umysłu na to, co nieznane? Głupią „fantazją”? Cóż. Ciężko stwierdzić. Ale jak wspominał Adam Zawada: bać się to nic złego. Tylko ludzie głupi, pozbawieni wyobraźni się nie boją.
Dlatego z myślą o wszystkich, przesyconych wyobraźnią użytkownikach powstał specjalny, halloweenowy dodatek „Antidotum”!

Nad gazetką pracowali:
Ailen (Zabawa z Kotem);
Blight (zagadki);
Nathair (Mikstury działające tylko w Halloween; Virus na wesoło);
Gavran (historia życia);
Fucker (dynia);
Growlithe (drobna korekta; sklejenie gazetki; strona wizualna).


Zabawa z KotemSprawdź w jaką straszną historię zaplątana jest Twoja postać!


···
Pora roku, w której urodziła się Twoja postać


Wiosna –  Ogólnopolskiego Dnia Kaszanki
Lato – Święta Hot-Dogów
Jesień – Dnia Roślin Strączkowych
Zima – Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów 
Nieustalone – Dnia Szalonego Knura

Kolor włosów, który ma Twoja postać


Czarne – Nawiedzonego Domu
Brązowe – Chatki w środku lasu
Blond – Opuszczonego miasta
Inne – Radomia

Kolor oczu, który ma Twoja postać


Brązowe - Dziewczynki z telewizora
Niebieskie – Buki
Zielone – Laleczki Chucky
Szare – Kuby Rozpruwacza
Czerwone - Śmierci
*Inne – Kasjerki w Biedronce
* w tym dwubarwność tęczówki

Płeć Twojej postaci


Kobieta – Obca cywilizacja
Mężczyzna – Putin-chan
Niesprecyzowana – Klub Seniora

Rasa, której reprezentantem jest Twoja postać


Łowca – Strachliwego
Anioł – Zjawiskowego
Android – Mrocznego
Wymordowany – Seksownego
Człowiek – Nieśmiałego
Postać Specjalna – Włochatego

Organizacja, do której należy Twoja postać


Łowcy – Wilkołaka
S.SPEC – Kościotrupa
DOGS – Krasnala Ogrodowego
Drug-on – Wampira
Kościół - Zombie
Neutralni – Kosmitę


···


Wszystko działo się podczas obchodów >wstaw wyraz z pory roku<. >Tutaj wstaw nick<, postanowił/a pójść do >wstaw wyraz z koloru włosów<, gdzie dowiedział/a się od >wstaw wyraz z koloru oczu<, że >tutaj wstaw wyraz z płci< uważa go/ją za >tutaj wstaw wyraz z rasy<   >tutaj wstaw wyraz z organizacji<
Historia zycia...


T
.....ym razem nie będzie przepisu, obywatele Virusa. Tym razem opowiem Wam historię życia.
Pewnego wieczorku Gavie postanowiła zadzwonić do naszej ukochanej Redaktor Naczelnej. Rozmawiały sobie chwilkę o konwentach, po czym Kot napomknęła o gazetce. Biedna Gav zapomniała o tym, więc czym  prędzej zabrała się za robotę. Powinna uczyć się biologii, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Postanowiła, że zrobi coś nowego, coś mrocznego. Zrobiła...
JABŁKA W KARMELU.
Pełna zapału Gavie wzięła patelnię i cukier trzcinowy. Rozsypała, podgrzewa. No i dalej podgrzewa. I dalej... W końcu ze zniecierpliwieniem dotknęła palcem patelnię.
Tu nastąpiło pierwsze oparzenie. A dalej było już tylko gorzej...
Cukier za nic nie chciał się skarmelizować, więc Gav przełożyła wszystko do rondelka. Dodała trzy krople cytryny i miesza. Miesza, miesza, miesza... i wreszcie coś zaczęło się dziać! Tak, wygrana~ Tyle, że z całej tej radości wysunęła łyżkę z rondelka troszeczkę za szybko, a kropla karmelu spadła na skórę. Karmel jest bardzo gorący, naprawdę. Drugie oparzenie. No ale nic to! Gazetka ważniejsza, przepis musi być. Już trochę mniej radosna Gav zaczęła polewać jabłko. Jabłko zachowało się dziwnie, jabłko prychało i skwierczało. No nic, przecież nie powinnam tym otruć domowników, co nie? No więc jabłko zostało polane, trzeba poczekać aż karmel stwardnieje. Także Gavie zabrała się za umycie rondelka.
Problem pierwszy: Łyżka przykleiła się do rondelka i za nic nie chce puścić.
Problem drugi: Resztki karmelu w rondelku też nie chcą puścić. 
No to co robimy? Odkładamy to na później. Coś się wymyśli. Gav zabrała się za jabłko. Jak unosiła talerzyk, karmel spłynął jej na dłoń. Kolejne oparzenie! W każdym razie skończyło się na tym, że Gavie straciła  rondelek, talerzyk (bo pękł) i dobre jabłko. Karmel nie był smaczny. 
Drodzy Virusowianie... nie róbcie jabłek w karmelu. To jest bardzo niebezpieczne, serio. Jedyny plus to taki, że fajnie wygląda.

k l i k!
Mikstury


M
.....ikstury działające tylko w Halloween.

Eliksir na wypadanie włosów.

Składniki:
- Suszona dynia
- Ogon jaszczurki
- Ślina nietoperza
- 3 małże
- 1 włos z ogona wilka
- 2 dorodne żaby

Sposób sporządzenia:
Najpierw trzeba pociachać dynię na drobne kawałeczki. Następnie rozgniatamy ogon jaszczurki i wyciskamy z niej krew do miski z dynią. Dolewamy ślinę nietoperza i wrzucamy małże w całości, by napar nimi nasiąknął. Wymieszać. Po godzinie wrzucić włos wilka. Zdjąć garnek z ognia i dodać żaby. Znowu wymieszać. Poczekać od trzech do czterech godzin. I można pić i cieszyć się łysiną.

Eliksir wygładzający zmarszczki

Składniki:
0,3 l krwi niedźwiedzia
0,4 l wody z chlorem
1 dorodną muchę
Skóra ze szczura

Sposób sporządzenia:
Krew i wodę mieszamy dwadzieścia razy według wskazówek zegara. Następnie dodajemy rozgniecioną muchę i mieszamy przez 3 minuty. Odstawiamy na godzinę, a potem wrzucamy skórę ze szczura i gotujemy przez godzinę. Eliksir powinien mieć brunatny kolor. Pić gorący.

Eliksir na dorodnego wąsa

Składniki:
- 1L wody
- 1kg kurzego pióra
- 8 gałek kocich gałek ocznych
- 3 słoneczniki

Sposób przyrządzenia:
Najpierw gotujemy wodę. W trakcie wrzenia wrzucamy kilogram kurzego pióra i gotujemy dalej, przez około godzinę. Następnie dodajemy 5 gałek ocznych, mieszamy według wskazówek 3 razy. Dorzucamy jeden słonecznik i odstawiamy na małym ogniu na dwie godziny. Potem dodajemy resztę gałek ocznych i kolejnego słonecznika. Tym razem gotujemy przez 30 minut i ściągamy z ognia. Wrzucamy ostatni słonecznik i garnek chowamy w ciemnym i wilgotnym miejscu na dwie godziny.

Eliksir Męskości

Składniki:
1 ususzone serce samca kaczki
6 kropli krwi Ryana
8 kolców kaktusa
1 kropla wody z Edenu

Sposób przyrządzenia:
Serce zalać kroplą wody z Edenu. Dodać kolce kaktusa i  gotować przez 4 minuty. Następnie dolać krew Ryana i wymieszać 8 razy w przeciwną stronę niż wskazówki zegara. Pić od razu.
Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Zdynia-ko_wpxaaqp
Zagadki


Z
.....agadka nr 1
W nocy po bitwie wracają do domu: ranny anioł, wymordowany, łowca i biomech. Muszą przejść przez most, tak długi, że nie widać drugiego końca. Most udźwignie tylko dwójkę z nich na raz, a mają tylko jedną latarkę, więc któryś z dwójki zawsze będzie się musiał wrócić po resztę.
Anioł jest szybki i choć nie może latać przechodzi most w 1 minutę.
Łowca jest odrobinę wolniejszy i zajmie mu to 2 minuty
Wymordowany jest ranny i ciężki, więc przechodzi w 5 minut
Biomech jako najcięższy z nich pokonuje most w 8 minut

Każda  para przechodzi w tempie tego wolniejszego.
Żaden z nich nie lata, ani nie potrafi wytworzyć dodatkowego źródła światła.
Muszą przejść jak najszybciej, bo S.SPEC depcze im po piętach.

Jak długo im to zajmie?

Zagadka nr 2
W ciemnych tunelach, grupę wojskowych otoczył patrol łowców. Byli to: Ciro, Kissao Mkakune, Patariko Yukan, oraz maleńka Chisana. W wyniku walki, krew bryzgała na wszystkie strony. Łowcy zdawali sobie sprawę z tego, że mogą być ubrudzeni. Chisana zaproponowała, żeby rozwiązać to w formie zagadki. Niech każdy, kto widzi przynajmniej jednego zakrwawionego, podniesie rękę. Opuścić może dopiero ten, który będzie pewny tego, czy jest brudny, czy też nie. Po chwili Kissao opuszcza rękę. Jaki jest jego stan i jak do tego doszedł?

Zagadka nr 3
Apolyon znajduje się w pokoju z trzema przełącznikami. Któryś z nich uruchamia piłę, która rozpocznie powolne rozcinanie Torashiro, który znajduje się w innym pokoju. Kapłan nie może usłyszeć, zobaczyć rozcinanego anioła. Jeśli wyjdzie z pokoju, aby sprawdzić, czy włączony przycisk działa, nie będzie mógł już do niego wrócić. W jaki sposób ma się dowiedzieć, który z nich działa?

Zagadka nr 4
Järv, Luka i Anemia uciekają z siedziby S.SPEC, a dokładniej z budynku Władzy, z głową Garretta w dębowej szkatułce. Wejścia zostały obstawione, musieliby się przebijać. Ale Luka wpadła na genialny pomysł. Z kilku desek, bloczka i bardzo dłuuugiej liny tworzy dwuplatformową windę. Ma ona jeden defekt: Jeśli jedna strona będzie przeważona o więcej niż 15 funtów (lbs), spadnie na dół z taką prędkością, że siedzący na niej nie ma szansy przeżyć. Szkatułka wraz z głową waży 80 lbs, Luka wraz ze sprzętem 95 lbs, Järv ze swoim ekwipunkiem  110 lbs, a Anemia i jej przepełniony plecak 200 lbs. Wszyscy muszą znaleźć się na dole w jak najmniejszej ilości ruchów, bo w końcu S.SPEC patrzy. Jak to zrobić?

Zagadka nr 5
Trójka wojskowych przemierza Desperację w poszukiwaniu uciekających Drug-onów. Do pomocy mają trzech tropiących wymordowanych. Ślady doprowadziły ich aż do rzeki. Muszą się przez nią przeprawić, mając ze sobą tylko jeden dmuchany ponton, zdolny unieść jedynie dwie osoby. Na żadnym z brzegów nie może zostać więcej wymordowanych niż wojskowych, gdyż w przypadku przewagi liczebnej nie oprą się swojej naturze i rzucą się na żołnierza. Pytanie brzmi – jak to zrobić?

Zagadka nr 6
W czeluściach laboratoriów S.SPEC przeprowadzano pewien eksperyment, nad którym ślęczeli Mengele i Junko. Badano żywe gałki oczne. Zgromadzili już 3 pary i włożyli je do odpowiednich słoików z roztworem z soli fizjologicznej. Garrett, którego zabito w poprzedniej zagadce, ostatnim swoim rozporządzeniem obciął fundusze tej dwójce, w skutek czego, słoiki były nieprzezroczyste. Nalepiono więc nalepki i tak rozróżniano. W pierwszym słoiku pływały sobie beztrosko czerwone, łowieckie oczęta. W drugim, zanurzone były szare gałki, a w trzecim, okrągłe narządy pacjenta z heterochromią, wskutek czego, było tam jedno czerwone, a drugie szare.
Wtem na scenę wpada Drug Dealer i przekleja nalepki tak, że wszystkie są fałszywe. Ile co najmniej trzeba wyjąć oczu, by móc bez problemu określić gałki w każdym słoiku?

Wyniki w następnym numerze „Antidotum”!
Virus na wesolo


W
.....1. Nathair pisząc wypracowanie, pyta Nathaniela:
- Nat, jak się powinno pisać - królowa lodu czy królowa loda?
- To zależy synu czy chcesz żeby była postacią negatywną, czy pozytywną.

2. Growlithe i Ailen opalają się na golasa. Po jakimś czasie:
- Hej Grow, pieką Cię jajka?
- Ano pieką. Pójdziemy do Ev, ona coś poradzi.
Ev jak ich zobaczyła kazała im wejść do bani i ukucnąć po same jajka w maślance. Nagle wchozi Gavran. Widząc górali kucających w maślance tak mówi:
- Jak się chłop spuszcza to ja widziałem, ale jak tankuje to nie.

3. Idzie Taihen i Apolyon przez pustynię.
- Masz coś do picia - pyta mężczyzna.
- Owszem. Oranżadę w proszku - odpowiada kobieta.

4. Ailen i Gavran znaleźli trzy granaty ręczne i postanowili, że lepiej będzie, jeśli zabiorą je do Growa.
- A co, jeśli jeden nam wybuchnie, zanim tam dotrzemy? - pyta Ailen.
- Nie martw się - mówi Gavra - Skłamiemy i powiemy, że znaleźliśmy tylko dwa.

5. Kiedy Ev mówi najmniej?
- W lutym, bo to najkrótszy miesiąc.

6. Growlithe w szkole wezwany przez nauczycielkę do tablicy.
- Jace wytrzyj tablicę.
- Nie.
- Jace wytrzyj!
- No dobra. Ale gdzie jest szmatka?
- Poszukaj gdzieś w szafce. - Przez ten czas nauczycielka pyta dzieci:
- Kochane dzieci co napisali byście na moim grobie gdybym umarła?
A Grow znalazł szmatę i mówi:
- Tu leży ta szmata!
                                         
Gazetka
Gazetka
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie on Pią Paź 31, 2014 9:24 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Re: Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6
Wszystko działo się podczas obchodów Święta Hot-Dogów (zapowiada się nieźle...). Growlithe, postanowił pójść do Radomia, gdzie dowiedział się od Kasjerki w Biedronce, że Putin-chan uważa go za Seksownego (BOŻE. Mam nadzieję, że Grow biega szybciej, niż Putin-chan łapie) Krasnala Ogrodowego.

I ta historia Gav... mrozi krew w żyłach, faktycznie. xD

A ja lecę czytać resztę dodatku. Jak łaskawie uda mi się opracować odpowiedź na którąkolwiek z zagadek, to będę bogiem (dodam, że nie sprawdzałem rozwiązań, choć mam możliwości!)
all my wolves, begin to howl
wake me up, the time is now
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie on Pią Paź 31, 2014 9:31 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Re: Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6
Wszystko działo się podczas obchodów Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów (tak, to coś dla mojej postaci). Ryan, postanowił pójść do chatki w środku lasu, gdzie dowiedział się od Kuby Rozpruwacza, że Putin-chan uważa go za seksownego krasnala ogrodowego.

Czyli Grow nie jest jedyny!

Eliksir Męskości

Składniki:
1 ususzone serce samca kaczki
6 kropli krwi Ryana
(...)
Ev, derpie! W sumie aż dziw, że nie wpisałaś tam sobie Nathaira. *parsk*

I tak, historia Gav była powalająca. I te żarty... tankowanie, wtf. xD
A zagadki ogarnę potem, bo nie chce mi się myśleć.Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Ryan2gif_qneespq
You see this face? This is my face of
NOT GIVING A SHIT.
                                         
Fucker
Rottweiler     Opętany
Fucker
Rottweiler     Opętany
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie on Pią Paź 31, 2014 9:45 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Re: Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6
Growie, Putin-chan i tak Cię dopadnie. On wszystkich dopadnie. WSZYSTKICH! *drama button*

Wszystko działo się podczas obchodów Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów . Nathair, postanowił/a pójść do Radomia, gdzie dowiedział/a się od Kasjerki w Biedronce, że Putin-chan uważa go/ją za Zjawiskowego Kosmitę.

Super, a przez moment niemal wpisałam mu zamiast Putin-chana żeńską płeć... co. .

Take, w sumie też się nad tym zastanawiam. Ale to pewnie dlatego, że wszyscy wiemy o męskości Nathaira, więc trzeba było dać kogoś mniej pewnego w tym xDDD

A opowiadanie Gav... poległam xDAm I a villan in your story?
Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 1cb49d69bb66ab7309bcf4aa83a85c7c
Well, no one expects an angel to set the world on fire.                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie on Pią Paź 31, 2014 9:47 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Re: Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6
Wszystko działo się podczas obchodów Dnia Szalonego Knura. Luka, postanowiła pójść do chatki w środku lasu, gdzie dowiedziała się od dziewczynki z telewizora, że obca cywilizacja uważa ją za nieśmiałego wampira.
D'awww.

Potwierdzam, robienie jabłek w karmelu to ból. Ale są takie dobre~
Jeśli ktoś chce mniej babrania się, można po prostu zrobić masę kajmakową i to w niej zanurzyć jabłka, wtedy rany bojowe są zminimalizowane, a w dodatku łatwiej to jeść.

Luka wraz ze sprzętem 95 lbs
Dobry Jeżu, ale ją odchudziliście! ;D
Będą nagrody za rozwiązanie?
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie on Sob Lis 01, 2014 4:41 pm  •  Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Empty Re: Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6
Wszystko działo się podczas obchodów Dnia Roślin Strączkowych. Lentaros, postanowił pójść do Nawiedzonego Domu(nie ma to jak z grubej rury), gdzie dowiedział się od Kasjerki w Biedronce że Putin-chan uważa go za Mrocznego Wilkołaka.

... ... Borze, Leny, dlaczego trafiłeś do Zmierzchu... ._.

Co do numeru, choć nie jestem zapalonym czytelnikiem i od początku obecny nie byłem - to jednak chętnie będę czytał dalej, bo widzę że ciekawe tu rzeczy są (tankowanie made my day).


Antidotum - halloweenowy dodatek specjalny #6 Lenny_by_hainekami-d9i7zkd


Can you understand?
What makes a man, hate another man?
Help me understand.
                                         
Lentaros
Lentaros
 
 
 

GODNOŚĆ :
Masaki. O to i jego nowe imię, lecz Lentaros wciąż obowiązuje.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach