Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 05/12. Do 14 grudnia do godziny 20:00 jest czas na wznowienie wątków z przeszłości oraz alternatywnych. W razie pytań należy napisać pw do Rhetta.
  • 16/11. Zapisy na indywidualne wydarzenie dla S.SPEC. Weź udział w wyprawie!
  • 13/11. Do 17 listopada, do godziny 20:00, trwa halloweenowy plebiscyt! Zagłosuj!
  • 04/11. Kolejne ogłoszenie dotyczące zmian. Rzuć okiem.
  • 03/11. Do 9 listopada, do godziny 22:00, należy uzupełnić temat z chronologią. Po ustalonym terminie moderator zacznie sprawdzanie.
  • 03/11. Do 12 listopada, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków z przeszłości i alternatywnych. Tematy, w których post nie pojawił się od miesiąca lub dłużej zostaną wrzucone do archiwum. W razie pytań: pisać do Rhetta na PW.

 :: Eden :: Ogrody Edenu


Go down

Pisanie on 25.11.19 3:50  •  Ogród Amandy Empty Ogród Amandy
OGRÓD AMANDY


Według historii opowiadanych przez najstarszych mieszkańców Edenu, wieki temu, po wschodnich rejonach ogrodów, spacerowała rudowłosa anielica, do cna zakochana w przyrodzie. Z Nieba zstąpiła jako Bezimienna, jednak jej ziemscy towarzysze zwracali się do niej Amanda – „ta, która powinna być kochana”. Ponoć to ona zadbała o to, aby jałowe tereny obrosły świeżymi roślinami o tysiącu barw i odcieni. Z delikatnością traktowała każdy płatek, przemykając ostrożnie między krzewami, zaplatając pnącza i czesząc korony drzew. Choć niewielkie pole, które traktowała jak własność, zapierało dech w piersi, niewielu zbliżało się do jej zakątka. Istniały plotki, jakoby każdy mężczyzna wkraczający do jej ogrodów tracił dla Amandy głowę. Sama nie pokochała żadnego; miłością darzyła wyłącznie rośliny i to im poświęcała całą uwagę.

Amanda zginęła w roku 2570, prawdopodobnie w najgorętszy dzień lata. Z natury stroniła od towarzystwa, a jej ogród regularnie odwiedzał jedynie młody, jasnowłosy anioł. Chłopiec przywoził Amandzie materiały do szycia oraz zwinięte w rulony tkaniny, a ona odwdzięczała się bogato zdobionymi ubraniami. Ich kwieciste wzory cieszyły się dużym uznaniem wśród edeńskiej społeczności; strata Amandy okazała się tym tragiczniejsza, że Lei, anioł zaopatrujący ją w podstawowe akcesoria, znalazł kobietę brutalnie zamordowaną. Sprawcy nie odnaleziono. Wiadomo jedynie, że ciało Amandy spoczywało tuż przy wybudowanej w centrum fontannie i gdyby nie głęboka czerwień plamiąca jej śnieżną sukienkę, wyglądałaby, jakby usnęła, oparta o brzeg kamiennej architektury.

Lei przyznał, że wraz z wiekiem czuł coraz mocniejszą woń kwiatów; tego poranka była ona jednak nie do zniesienia i to własnie zapach zapalił w nim ostrzegawczą lampkę. Był zresztą pewien, że kwiaty hodowane przez Amandę, posiadały płatki najróżniejszych kolorów; rzecz w tym, że gdy ją odnalazł, wszystkie czerwieniły się szkarłatem. Od tego dnia każdy nowy pąk zakwitał w barwie krwi anielicy. Lei sprowadzał nasiona z najodleglejszych rejonów Edenu, nie przyniosło to jednak żadnych efektów.

Niektórzy po dziś dzień starają się odwlec Leia od wykonywania misji, jakiej się podjął. Młody anioł snuje się po ogrodzie, zanurzając dłonie w fontannie wypełnionej różowawą cieczą i kropli otaczające go rośliny. Przyjął rolę ich nowego opiekuna, twardo podkreślając, że zostanie wierny Amandzie.

UWAGA!
Męskie postacie prowadzące wątek w temacie zaczynają odczuwać słodki, niemal narkotyczny zapach. Woń ma działanie równe afrodyzjakowi; stopniowo powoduje wzmożony popęd seksualny wobec płci przeciwnej, zwykle doprowadzający do zachowywania się jak zauroczony nastolatek, skrajnie popychający bohatera do rękoczynów.

RZUT KOŚCIĄ K6
Raz w roku, w okresie od maja do sierpnia, można rzuć kością na zerwanie dowolnego kwiatu z ogrodu Amandy. Wynik kostki należy opisać fabularnie zaraz po wykonaniu rzutu.

Wyniki:
1 – sukces, kwiaty zerwane (+2 składniki); jeżeli na następnej fabule zetrzesz płatki i umieścisz je we flakoniku, otrzymasz silny, wonny afrodyzjak (efekt zauroczenia działa wyłącznie na dorosłe osoby płci męskiej i utrzymuje się pełne 4 posty);
2-5 – porażka, zostałaś/eś przyłapana/y przez Leia; anioł potraktował cię jednak łagodnie i pozwolił ci dalej spacerować po ogrodzie, choć zarzekł, że będzie cię miał na oku (nie możesz zerwać kwiatu; w przeciwnym wypadku automatycznie uzyskujesz wynik 6).
6 – porażka; Lei dostrzega, że próbowałaś/łeś zerwać kwiat, wpada w szał i atakuje cię prądem powietrza; opisz odniesione obrażenia (min. średniego stopnia).

Wyniki przy posiadaniu umiejętności zielarstwo:
1-3 – sukces, kwiaty zerwane (+2 składniki);
4-5 – porażka, zostałaś/eś przyłapana/y przez Leia; anioł potraktował cię jednak łagodnie i pozwolił ci dalej spacerować po ogrodzie, choć zarzekł, że będzie cię miał na oku (nie możesz zerwać kwiatu; w przeciwnym wypadku automatycznie uzyskujesz wynik 6).
6 – porażka; Lei dostrzega, że próbowałaś/łeś zerwać kwiat, wpada w szał i atakuje cię prądem powietrza; opisz odniesione obrażenia (min. średniego stopnia).


                                         
VIRUS
VIRUS
 
 
 


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach