Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 04/11. Kolejne ogłoszenie dotyczące zmian. Rzuć okiem.
  • 03/11. Do 9 listopada, do godziny 22:00, należy uzupełnić temat z chronologią. Po ustalonym terminie moderator zacznie sprawdzanie.
  • 03/11. Do 12 listopada, do godziny 20:00, jest czas na wznowienie wątków z przeszłości i alternatywnych. Tematy, w których post nie pojawił się od miesiąca lub dłużej zostaną wrzucone do archiwum. W razie pytań: pisać do Rhetta na PW.
  • 02/11. Pojawiło się nowe ogłoszenie. Dotyczy zmian w regulaminie bilokacji oraz poszukiwań moderatorów. Zerknij.
  • 31/10. Zarzucono propozycją w dziale DOGS. Jak jesteś dobrym psiątkiem to wypowiedz się w temacie.
  • 31/10. Rozpoczęto dyskusję na temat eventów. Wrzuć swoje przemyślenia.

:: Off :: Antidotum

Go down

W końcu nastał najstraszniejszy dzień w roku! Potwory, duchy i demony budzą się ze swego długiego snu i wybierają się na łowy tej nocy. Strzeżcie się, bo być może i do was zawitają! Na Virusie również pojawia się aura grozy, której towarzyszy specjalne wydanie gazetki Antidotum! Odpalcie nastrojową muzykę, zgaście światła i wkroczcie w świat duchów!

Dodatek przygotowała dla was Nathair. Wygląd stworzył Arcanine.

Kraska westchnęła cicho, spoglądając przez okno. Padało. Ciężkie krople deszczu uderzały o szybę, łącząc się w rytm wybijany przez jej własne serce. Drzwi za jej plecami skrzypnęły, do dźwięków deszczu doszedł odgłos bosych stóp na posadzce.
- Nie śpisz? - zapytał Major wycierając mokre włosy. Nikłe światło z łazienki wpadało do ciemnego pokoju. Kobieta wzruszyła delikatnie ramionami, a potem spojrzała przez ramie na pół nagiego mężczyznę.
- Lubię dźwięk deszczu. - odpowiedziała, posyłając mu lekki uśmiech.
- Ale zaraz się kładę. Nie siedź zbyt długo w łazience. Przeziębisz się i co wtedy? - dodała zaczepnie. Major parsknął pod nosem, kręcąc głową, a delikatne krople wody opadły na jego ramiona.
- Wtedy będziesz się mną opiekować. - odpowiedział, wracając do łazienki. Kraska wpatrywała się w drzwi jeszcze przez chwilę, a potem ziewając szeroko, wróciła do łóżka, zamykając oczy. Odetchnęła cicho, wsłuchując się w odgłos deszczu. Uwielbiała to.
Kap, kap, kap. Zawsze ją uspokajało. Kap, kap, kap.
Obudziła się po godzinie, w pokoju panowała cisza i mrok. Jedynie ciche Kap, kap, kap wszystko niszczyło. Wydawało jej się, że kapanie dochodzi tuż obok, a przecież to niemożliwe.
To deszcz, pomyślała. I zamknęła na powrót oczy.
Drugi raz zbudziła się o godzinie 3:03. Wyciągnęła dłoń przed siebie, ale zamiast Majora poczuła pustkę. Nie poszedł spać? Podniosła się do pozycji siedzącej, przecierając wciąż zaspane oczy. Po omacku odnalazła włącznik światła, by odegnać panujący mrok w pomieszczeniu. Cisza. Ciemność. I tylko ciche i stłumione kap, kap, kap. Odrzuciła kołdrę, podnosząc się z łóżka i podeszła do drzwi łazienki. Były uchylone.
- Długo będziesz siedział? Mówiłam, żebyś nie przesadzał. - odezwała się zaspana, pchając drzwi, by je otworzyć.
Kap. Kap. Kap.
Ciało Majora było wykręcone i powieszone za ręce. Na brzuchu wycięto szramę w postaci uśmiechu, a z dziur po oczach ciekła krew.
Kap. Kap. Kap.
Kraska już nigdy więcej nie mogła usnąć podczas deszczu.

Czy wiesz, że....

Halloween powstało w Irlandii i jest obchodzone już od przeszło 4000 lat! A jego nazwa wywodzi się od "All Hallows’ Eve" co oznacza "Wigilia Wszystkich Świętych".

Grołak - jest to niezwykle dzikie stworzenie, które zamieszkuje głównie ciemne miejsca. Charakteryzuje się zmiennością nastroju, dumą a nawet arogancją. Jest niezwykle niebezpieczne i można spotkać je głównie między godziną 2 a 3 w noc Halloween. Ponadto Grołak ma olbrzymi apetyt i lubuje w krwi zagubionych niewiast, dlatego wszystkie babcie ostrzegały przed nim swoje piękne wnuczki.

Rasharak - przyjazne stworzenie, które można spotkać wczesną porą nocy Halloween. Jest zazwyczaj przyjemne, o wyglądzie uroczego lisa. Trzeba jednak uważać, bo o ile lubi obserwować ludzi świętujących Halloween, to staje się agresywne i wyjada jelita tym, którzy niszczą ozdoby halloweenowe.

Lazarak - mała, złośliwa bestia przypominająca chochlika. Jest raczej niegroźny, ale potrafi dokuczyć każdemu, kto mu podpadnie. Można go spotkać przez całą noc, jednakże wystarczy zostawić przed domem miseczkę z musem dyniowym, dzięki czemu możemy uchronić nasze domostwo przed tym stworzeniem.

Kiripierz - odpowiednik naszego polskiego wampierza, choć niekoniecznie lubuje się we krwi, a w mięsie swych ofiar. Najczęściej można go spotkać w zaułkach podczas halloweenowej nocy. Poluje na swoje ofiary przybierając postać miłego pana, który prosi nas o pomoc w odnalezieniu drogi. Jeżeli wskażemy mu poprawną drogę - zostawia nam cukierka, jeżeli jednak nie wiemy, gdzie znajduje się jego cel, bądź wskażemy złą drogę, Kiripierz wyjada oczy oraz zjada serca nieszczęsnym ofiarom.

Rhetterek - kolejny mały chochlik, lecz to sympatyczne stworzenie jest przyjazne. Uwielbia wycięte dynie na halloween. Najlepsze nagradza cukierkiem, który zostawia przy dyni.

Czy wiesz, że...

Aby ujrzeć czarownicę na miotle o północy trzeba wywinąć swoje ubranie na drugą stronę i chodzić do tyłu? A kolorami Halloween jest pomarańczowy oraz czarny, gdzie ten pierwszy symbolizuje koniec zbiorów, a drugi „śmierć” lata.

Po długich i bezsennych nocach, Hadrian wreszcie mógł iść spać. Powoli zamknął oczy, pozwalając, aby jego ciało stopniowo obejmował paraliż senny. Lubił ten stan. Jego ciało stawało się wtedy ciężkie, nie mógł nim ruszyć, a jedynie umysł i spojrzenie pozostawało pod jego władzą. Zacieranie krawędzi między śmiercią a życiem. Odetchnął cicho, w końcu osiągając upragniony stan. Zawsze trwało to zaledwie parę chwil, po czym usypiał. Ale tym razem było inaczej. Tym razem... Umysł wciąż pozostawał przebudzony. Hadrian spróbował się poruszyć, ale nie mógł. Serce przyspieszyło rytm, ale wtem, w końcu, usnął. Przebudził się parę godzin później słysząc śpiew. Kiedy spróbował się podnieść, zauważył, że jest ubrany w swój najlepszy garnitur. Spróbował się podnieść, ale bardzo szybko zdał sobie sprawę, że został uwięziony w jakiejś dziwnej skrzyni. Trwało to zaledwie parę krótkich chwil, gdy zorientował się, że tuż nad nim odbywała się uroczystość pogrzebowa. Jego uroczystość pogrzebowa.  

Czy wiesz, że...

Zrobiony lampion z dyni ma za zadanie odstraszyć złe duchy w Halloween? A gdy w halloweenową noc ujrzysz pająka, to według wierzeń jest to dusza bliskiej zmarłej osoby, która nas obserwuje!

Halloweenowy quiz! Czy przeżyjesz tegoroczne Halloween?

rozpocznij quiz

Grow, jak co wieczór, położył spać Ev, która nie zamierzała poddać się snu bez uprzedniej atencji Wilczura. Kiedy wreszcie udało mu się ją okiełznać i ułożyć wygodnie na skrzyni, a potem nakryć starym kocem, ta spojrzała na niego dużymi, niebieskimi oczami, w których kłębił się strach. Anielica poprosiła go, aby sprawdził szafę czy aby na pewno nie ma tam żadnego potwora. Mężczyzna westchnął zrezygnowany, ale zgodził się to zrobić, wierząc, że dzięki temu dziewczynka szybko pójdzie spać, a on będzie mógł zająć się sobą. Podszedł do starej szafy i uchylił drzwi, zaglądając do środka. Jednakże w środku znajdowała się postać wyglądająca dokładnie tak, jak Ev, która cicho wyszeptała "Grow, ktoś leży na skrzyni".

Czy wiesz, że ....

Pełnia podczas Halloween wystąpi już w przyszłym roku, bo w 2020! A wiesz, czemu to właśnie dynia stała się symbolem Halloween? Pewna staroirlandzka legenda opowiada o mężczyźnie imieniem Jack, który przez swoje skąpstwo po śmierci nie poszedł do nieba, ponadto miał również na pieńku z diabłem, więc nie poszedł też do piekła. Za karę Jack miał chodzić z lampionem po świecie aż do Dnia Sądu Ostatecznego.

Gazetka
Gazetka

Powrót do góry Go down

Na początku ostrzeżenia - jeżeli czegoś nie zrozumiecie z poniższego postu, machnijcie na to ręką.
Zacznę do końca.
Niesamowicie urzekła mnie szata graficzna. Niby prosta, ale prostocie tkwi urok. I w przejrzystości. Mogę jedynie narzekać na wielkość czcionki, ale zignorujcie.
Większość ciekawostek przez Was przedstawionych nie były mi znane, bo nie interesuję się zbytnio Halloween, więc przynajmniej wzbogaciłem swój ubogi zasób wiedzy o nowe informacje.
W quizie (tradycyjnie) umarłem, co pewnie nikogo nie zdziwi. xD
I na koniec pozostawiłem sobie krótkie historyjki.
Miniaturka z Ev i Growem jest... urocza. Nadal podoba mi się wizja Growa jako ojca. Nie wiem w sumie czemu.
Co do Majora i Kraski. Eh. Aż tak bardzo życzcie mu śmierci? xDD

Antidotum #19 - upiorny dodatek halloweenowy 1D2WvZ6

Jekyll
Bernardyn     Opętany
Jekyll
Bernardyn     Opętany

GODNOŚĆ :
Dr Jekyll, znany również jako Kyle.

Powrót do góry Go down

Jeżeli Cię to pocieszy, to ja także umarłem. XD"
Pomyślałem, że po tym, jak pobiłem wiedźmę, pobiłem kolesia od miotły wiedźmy i samą miotłę... to wiedźma zamieni mnie w żabę. I to chyba przeważyło. c':

W każdym razie fajnie, że Antidotum cały czas działa i że pojawiają się jak nie pełne wydania, to dodatki. Dobrze poczytać, dobrze wyłapać znajome nicki. Teraz nic tylko czekać na następne numery. >D

— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.

Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

O bogowie, ta historyjka z Majorem i Kraską xD Kiedy wyczuwasz dobry ship, a tu takie zakończenie. No ale czego ja się spodziewałam po Halloweenowym wydaniu. Myślałam, że Major okaże się duchem, a tu niespodzianka. Ktoś tu chyba Kiripierzowi nie wskazał właściwej drogi...

I ta ciekawostka o pająku. *Patrzy na swojego pająka. Pająk patrzy na nią*
  /╲/\( •̀ ω •́ )/\╱\

Co do quizu... wow! *Obżera się cukierkami, bo dostała ich tyle, ile chce*
Chociaż z Wiedźmami umiem sobie poradzić >D

Antidotum #19 - upiorny dodatek halloweenowy GyTfTLQ

Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni

GODNOŚĆ :
Yū Kami

Powrót do góry Go down

Uwielbiam!! Naszą!! Gazetkę!!! Srly, cudowny dodatek, historyjki się super czytało, ciekawostki jak sama nazwa wskazuje, ciekawe; szata graficzna pjękna <3

#656888 japoński
#77A680 angielski

Ego
Student
Ego
Student

GODNOŚĆ :
Matthew Greenberg

Powrót do góry Go down

...Czy wy tak bardzo mnie nie kochacie? :V złamaneserduszkobtw

sygnaturka

W sprawach dotyczących S.SPEC proszę śmiało się zgłaszać do mnie na PW