Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go downStrona 17 z 17 Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17   

Re: BAR    Pisanie by Faith on Nie Kwi 23, 2017 5:53 pm
A czemu nie? Teraz całe podejście aniołów jest nieco inne niż kiedyś. Wtedy to rzeczywiście balowanie nie pasowało, trzeba było być tym świętym, nieskalanym i w ogóle do rany przyłóż. A teraz? No... O aniołach teraz wiele można było mówić. Z pewnością nieco się różniły. Faith też była nieco inna przed tym całym końcem świata, ale na dalszą metę niewiele było różnic. Ale czasy się zmieniają, trzeba się do nich przyzwyczaić. Kiedyś było normalnym myśleć, że żaden anioł nikogo nie skrzywdzi, a już na pewno nie samych siebie. A co się dzieje? No, sporo nieprzyjemnych sytuacji można by było wyłowić. Sekty, morderstwa, bliżej niezrozumiałe akcje góry anielskiej - i weź komuś zaufaj.
To dobrze, że nie przywiązywał wagi. Dzięki temu mieli wygodnie, mówili co chcieli, jak chcieli i nie musieli na nic narzekać. Serio, japoński potrafi być nudny. Albo zbyt pokręcony. Dla Faith czarną magią były nawet te wszystkie znaki, którymi się posługiwali - do tego stopnia, że nigdy się ich nie nauczyła na porządnie. Mowę rozumie, sama też wie, co i jak, ale z czytaniem jest słabo. Nawet pisząc, posługuje się wyłącznie hiraganą, zaznaczając tylko wyrazy jakimiś nawiasami. Większość i dziwo łapała, co się dzieje, a i w razie czego sama mogła jakoś się wyrazić. Ale kulturę mieli interesującą, podobnie jak tradycyjne stroje. To im musiała przyznać. Sama by chętnie zobaczyła coś związanego ze starymi obyczajami mieszkańców M-3.
Ale była praca do wykonania. Może kiedyś, jak będzie trzeba się udać do M-3, pozwoli sobie na mały kurs w bok.
- Biedna mama Nadzieja... Zawsze musi oglądać cierpienia całego świata i przyjmować na siebie winę innych~ - mimo smutnej wypowiedzi, Faith nadal się uśmiechała jak gdyby nigdy nic - Ilekroć coś dzieje się złego, mówi się "a miałem nadzieję"? Nie tak przypadkiem? A Nadzieja płacze, bo nie dość, że ją winią, to sama nic zrobić nie może. "Smutny" los ją czeka~
Tak samo smutny los jak tej pustej butelki, która właśnie leciała w jej stronę. Impreza w barze musiała się nieco ożywić, ponieważ nagle jeden z bywalców zdecydowanie się zdenerwował wynikiem gry i wstał energicznie, a następnie cisnął butelką w losowym kierunku.
- Osobiście uważam to za dobry ruch, Hex~ - mówiła dalej, prawdopodobnie nie zauważając lecącej butelki - Aczkolwiek mam wrażenie, że zaczyna się tutaj robić nieco "głośno"...?
Idealnie w chwili, kiedy wypowiedziała wyraz "głośno", wychyliła się mocniej w bok, unikając nieszczęsnego wypadku w postaci uderzenia, jednak nieświadomie pozwoliła, aby ta poleciała teraz w stronę Hexa.

_________________
UWAGA: Faith bardzo rzadko korzysta z japońskiego - jeżeli dialog nie jest oznaczony kursywą to oznacza to, że jest wypowiadany po włosku/łacinie. W czasie rozmowy warto się skupić na jej mimice, gestach oraz ewentualnych rysunkach, jakie może wykonać zarówno w notatniku, jak i na przykład na ziemi patykiem.Faith
-----------
Kontraktor   Anioł służebny

avatar

Liczba postów : 67
GODNOŚĆ : Beatrice; przedstawia się jako Faith.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Hex on Nie Kwi 23, 2017 7:29 pm
Nieco.
NIeco.
NIEco.
NIECo.
NIECO?!
NANIIIIIII?!
Nie no, bez przesady i wydłużania na siłę posta za pomocą dodatkowych enterów. Faktycznie teraz anioły musiały się "dostosować", ale wciąż podobno raczej stronią od walki na ile się da. Niemniej, są wyjątki od reguły. Jednym z nich jest Hex (choć jak było mówione, nie jest faktycznym aniołem, ale wciąż). On nie stroni od walki. Czasem nawet ją prowokuje, acz nie zawsze ma na to ochotę, choćby teraz. Teraz chciał mieć w miarę miłą gatkę-szmatkę z osobniczką na przeciwko. Kto wie, może to będzie znajomość na dłużej?
Nie nie nie, Echo wciąż jest w jego priorytetach sercowych. O ile umysł i dusza należą do prorokini, tak ciało ma swoje... Zapotrzebowania na towarzystwo. Nawet bez żadnych głębokich szczegółów, wystarczy tul.
Co, myśleliście że rzuci się na każdą dziewczynę z zamiarem zaspokojenia libido?
Hmm, czasem przechodzi mu to przez myśl, ale trzyma je na wodzy.
Każdy język świata ma swoje dziwactwa i niuanse, pod względem mowy i zapisu. Acz trzeba przyznać, wschodnie języki nie podzielały alfabetu języków zachodnich pod względem pisma. Co język, był pisany w zupełnie inny sposób, mówiony też.
Tradycyjne stroje, hmmm. Może kiedyś warto by było się w coś takiego odziać? Jedynie nosi jakieś znormalizowane stroje, bardziej efektywne niż efektowne. Może kiedyś, może kiedyś.
- Brzmisz jakbyś lubiła cierpienie innych. Czy coś w tym jest? - Spytał, wysuwając się nieco bardziej do przodu i przyglądając się jej ciekawsko. Czy wyglądała jak sadysta? Wątpliwe, ale takowi nie mają na sobie znamienia w kształcie kłębu kresek czy łez ich ofiar wskazujące, że lubią zadawać ból. Czy smakuje jak takowy?
Był trochę za daleko by sprawdzić. Podobnie zresztą innymi zmysłami nie było mu dane tego sprawdzić, ze względu na odległość. Głównie.
- Dobry ruch? To dobrze. Pospałbym. - Obsunął się bardziej na stole, kryjąc twarz w ramionach jakie na takowy wyłożył, również pozwalając sobie na "nieświadomy" unik nadlatującej butelki. Fakt snu nie jest taki przypadkowy - ciągle męczą go koszmary gdy chce pospać, więc próba uśnięcia nawet w połowie opartym o blat stołu to wciąż dobra próba. Nie miała szans powodzenia bo nie był na tyle niemiły by usnąć w trakcie rozmowy z kimś, ale wciąż, chciał mieć okazje do miłego, niczym nie zmąconego snu.
- Aj tam, za głośno. Masz pomysł na inne miejsce gdzie można by spokojnie porozmawiać? - Spytał, acz miał wrażenie że coś tyrpnęło tył jego kapelusza gdzieś tak w połowie wypowiedzi, więc podniósł się nagle z tego leżenia, oglądając wokół.
- Chciałaś wziąć mój kapelusz? - Spytał, spoglądając na Faith w ostateczności, nie mogąc znaleźć potencjalnego winnego.

_________________

O mamma mia~
I'm gonna tell you a million lies~Hex
-----------
Wierny     Nawrócony

avatar

Liczba postów : 803
GODNOŚĆ : Ranthir, Hex, Mitsuke, Jenevier - do wyboru do koloru.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Faith on Wto Kwi 25, 2017 8:32 pm
Wciąż były dobre i kochane, prawda. Jednak duża część aniołów, szczególnie ta, która pojawiła się po całej katastrofie, miała zadatki na nieco, hmm... Mniej anielskich. Hex też, ale wiadomo, ktoś sam wspomniał, że taki nie do końca anioł z tego anioła, więc średnio się liczy. Ale to było dosyć smutne, bo odsetek prawdziwie dobrych na świecie był coraz mniejszy, a przyznanie się do dobrego serduszka było jak propozycją masochisty, czy nie chcą go udupić. Smutne, acz prawdziwe. Pewnie dlatego tylu aniołom odwalało - bo wolą być uznani za popapranych, bo może ich unikną, bo może niegrzeczne dzieci dadzą sobie spokój.
Były też anielskie dzieci pełne wiary i pluszaków, które lubiły denerwować. Nawet nie wiadomo, czy robią to specjalnie, czy nieświadomie, ale to ich sprawa.
- Jakbym to lubiła, mówisz? - spojrzała na chwilę na Ziemniaka - Hmm... Nie wiem? Wiem tylko tyle, że wiem, co mówię?
Nawet nie przejęła się tym specjalnie, tak samo jak faktem, że odpowiedziała właściwie pytaniem na pytanie, bo sama brzmiała tak, jakby nie miała pewności, o co chodzi. A może dosłownie nie wiedziała, o czym mówi? Zadawanie cierpienia innym było dla niej tak zrozumiałe, jak bycie w pełni normalnym - wydawało się odległe i niemożliwe. Ale nie musiała tego przyznawać. Hex miał prawo widzieć ją tak, jak chciał.
Uśmiechnęła się, słysząc kolejną wypowiedź zielonowłosego.
- Sen to dobra rzecz! - przyznała nieco żywiej, unosząc rękę - Ale nie możesz tutaj usnąć, wiesz? To niebezpieczne. Nie wszyscy są na tyle mili i mogą ci zrobić krzywdę.
Brzmiała nawet tak, jakby rzeczywiście ją to zmartwiło, ale kto ją tam wiedział... Chwilę temu zastanawiali się, czy ma zadatki na sadystkę z powodu jednej wypowiedzi. Takim ja bym nie ufała.
Dopiero gdy ten się ułożył, zauważyła, jak butelka, która leciała w ich stronę, poszybowała hen dalej, za niego, aż w końcu wylądowała na ścianie, rozbijając się. Prawdopodobnie jeden z odłamków szkła i tak trafił w jakiegoś wymordowanego, bo nagle jeden z mężczyzn, siedzących dalej za Hexem, wstał i odwrócił się, szukając wzrokiem winnego.
Ojej, ma tylko delikatne zadrapanie... Bardzo szczęśliwy pan~
- Inne miejsce, hmm? - anielica przyłożyła dłoń do ust w geście zastanowienia - Nie mam pewności... Trzeba by było pewnie opuścić Apogeum, tak sądzę? A twój kapelusz wciąż jest na miejscu, nikt go nie ruszał~ Ziemniak tak mówi, że jest niewinny. Prawda?
Idealnie w tej chwili do stolika podszedł wcześniej wspomniany pan, który dalej dzielnie szukał winnego małego rozcięcia na tyle głowy. co zabawne - nic nie mówił. Patrzył się tylko groźnie.
Faith spojrzała pytająco na Hexa.
- Dziecię wygląda na zdenerwowane... Znacie się?

_________________
UWAGA: Faith bardzo rzadko korzysta z japońskiego - jeżeli dialog nie jest oznaczony kursywą to oznacza to, że jest wypowiadany po włosku/łacinie. W czasie rozmowy warto się skupić na jej mimice, gestach oraz ewentualnych rysunkach, jakie może wykonać zarówno w notatniku, jak i na przykład na ziemi patykiem.Faith
-----------
Kontraktor   Anioł służebny

avatar

Liczba postów : 67
GODNOŚĆ : Beatrice; przedstawia się jako Faith.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Hex on Wto Kwi 25, 2017 8:58 pm
Szczerze mówiąc - to nie zawsze był ich wybór. To nie był wybór Hexa, by stać się takim jakim jest. To... Tak wyszło. Serio, tylko tak można to określić. To zwyczajnie tak wyszło. Był dręczony, męczony, i powoli się to w nim kumulowało. Dzień po dniu. Tydzień po tygodniu. Miesiąc po - wiecie o co chodzi. Zwyczajnie "zepsuto" go, i nikt nie chciał poświęcić czasu by spróbować go naprawić. Może teraz, teraz jest trochę lepiej, dzięki Echo, ale to wciąż nie to samo. Wciąż nikt go nie chce naprawić, tak naprawdę. Tak dobrze. Stan w jakim się znajduje odpowiada innym, będąc zawieszony między stanem bycia psycholem, a miłym facetem, bo każda z tych stron może się przydać.
Uniósł dłoń do góry z palcem wskazującym jako jedynym wystającym z pomiędzy pięści i rozchylił usta, chcąc jakoś odpowiedzieć na jej pytanio-pytanie, ale po chwili zawieszenia w takim "ujęciu" opuścił rękę, spoglądając w dół z cichym "nuuu", lekko kręcąc głową na boki. Nie mógł się sprzeczać z tą logiką, choć nawet nie miała sensu. Nawet próbował przez chwilę.
Ale Hex.exe stopped working, i trzeba było się zresetować. Więc, wracając!
- Ale dlaaaczeeego. Sen w dobrym towarzystwie to jedyny jaki daję radę mieć. Samemu nie mogę spać, koszmary mnie męczą. I to... Naprawdę męczą. - Stwierdził, unosząc lekko twarz ponad ramiona i pociągając palcami wskazującymi za sine wory pod oczyma. Może i był aniołem, ale nie miał niestety ich nieskazitelnej cery i bycia super-ładnym. Blizny też pozostają, jego ciało nie jest nieskazitelną, niezmazaną niczym świątynią. Niemniej, po tym krótkim pokazie znów wcisną twarz w ramiona, ale nie na długo. Nie chciał być niekulturalny no! Jakkolwiek cała ta sytuacja była czy nie była kulturalna, chciał zachować pozory bycia wychowanym.
W jakimś stopniu.
Zerkną podejrzliwie na ziemniaka, słysząc wyjaśnienia co do kapelusza.
- Zieeeemniaaaak! - Przeciągnął z lekka, wpatrując się w niego jakby ten miał mu zaraz pęknąć i wygadać że to on tykał. Jednakowoż, od tego oderwały go słowa Faith co do tego, że zna się z kimś...? Wydał ciche "hę" i obrócił się, by spojrzeć na osobę jaka nad nim stała i wpatrywała się w niego. Zmarszczył brwi, przyglądając się mu, jakby doszukiwał się czegoś, po czym jednak zwrócił wzrok ku niebieskowłosej, bezwiednie wzruszając barkami. - Pierwszy raz go widzę w życiu. - Stwierdził całkowicie szczerze. W ogóle go nie kojarzył, i nawet nie miał pomysłu dlaczego miał tu podejść. Chciał założyć fundusz emerytalny? A może o Ao posłuchać? Jak o Ao to nie do niego, jeszcze nie miał kwalifikacji do nauczania o nie istniejącym bożku, ale shhhh. Stara trzymać się w tajemnicy przed innymi fakt, że tak naprawdę Ao nie ma i nigdy nie było, a to co widzą prorokowie to ostre halucynacje po prochach.
- Hmmm, chcesz się przenieść więc gdzie indziej? - Spytał, kompletnie ignorując osobę dyszącą nad nim, ponownie opierając twarz o podłożoną pod nią dłoń i przyglądając się osobniczce na przeciw jemu.

_________________

O mamma mia~
I'm gonna tell you a million lies~Hex
-----------
Wierny     Nawrócony

avatar

Liczba postów : 803
GODNOŚĆ : Ranthir, Hex, Mitsuke, Jenevier - do wyboru do koloru.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Faith on Wto Maj 02, 2017 2:41 pm
W tych czasach tak naprawdę nikt nie ma za wielkiego wyboru. Działo się co działo, przez co było się zmuszonym do tego, czego zazwyczaj się nie chciało robić. Typowa zasada "Albo się przyzwyczajasz, albo umierasz". To, czy przy tym ci odbije, to inna sprawa. No i dopóki nie znajdzie się naprawdę kogoś, kto zechce pomóc... Jest ciężko. Bo niby masz znajomości, ale tak naprawdę jesteś samotny - to już w ogóle potrafi dobić i ułatwić proces tracenia jakiekolwiek zmysłu, ułatwiającego życie w społeczeństwie. I tak, mam na myśli nawet takie oryginalne i nienormalne "społeczeństwa", jakie można ujrzeć na Desperacji. Wciąż są to zgromadzenia ludzi.
Tak jak się spodziewała, Hex próbował coś powiedzieć - ale tego nie zrobił. W głębi duszy nieco ją to rozczarowało. Wierzyła, że to dzielna jednostka i spróbuje poprowadzić z nią jakiś ciekawy, nietuzinkowy dialog na temat pluszaków i dziwnych pomysłów, a skończyło się to szybciej, niż w ogóle zaczęło.
- Ale Hex... Trzeba też pamiętać, aby spać w dobrym towarzystwie. - powiedziała zadziwiająco poważnie, łapiąc Ziemniaka tak, jakby zaraz miała zacząć bawić się w pokaz dla dzieci z pluszakiem w roli głównej - Ziemniak też tak sądzi~ Mówi, że chętnie ci pomoże. Czyż nie jest to miłe z jego strony? Opowiedz mu o swoim bólu, a on go przegoni, przegoni~
Wcale nie była to sugestia, żeby jej się zwierzył chociażby z części problemów, wcale. Ale Faith prawie nigdy nie proponowała tego nieznajomym mówiąc wprost. Nawet też nie wierzyła, że to zrobi, choć z pewnością wcale by się nie obraziła. Nie jest złośliwa, lubi pomagać. Tylko mało kto tak naprawdę chce przyjąć jej dobroć - szczególnie gdy wiedzą, z kim się zadaje.
Uniosła się delikatnie, kiedy ten wykrzyczał imię Ziemniak, jakby była zdumiona i za niego, jednak szybko to zamieniło się na małe zmieszanie, bo nie wiedziała, o co chodzi zielonowłosemu. Minęła dłuższa chwilą, która anielica sobie dała na to, aby spróbować odgadnąć cel swojego towarzysza. Może chciał oskarżyć go o smyranie kapelusza? A może po prostu zrozumiał jego potrzeby i chciał zostać przyjacielem? Ach, to by było urocze.
A wspomniany niezadowolony pan dalej, zadziwiająco spokojnie, stał przy nich, jakby czekał, aż wreszcie przyznają się do swoich błędów. Jego brew nieznacznie drgnęła, kiedy usłyszał wypowiedź Hexa, ale i tak dzielnie się trzymał.
- Hmm... Może zawstydził się i chciałby, żebyśmy zaczęli rozmowę? - rzuciła, spoglądając na nieznajomego - Czy możemy w czymś pomóc~?
- Nie żartuj sobie ze mnie. Słuchaj, mam dzisiaj dobry humor, więc nie potrzebuję wiele, jasne? To od was poszła ta butelka. Nie potraficie nawet przeprosić, tylko gracie skończonych idiotów?
- Hex... Ten pan jest na nas obrażony. A uczyli mnie, że to nieładnie wychodzić, kiedy ktoś się na ciebie gniewa. Załatwmy ten mały problem i możemy się przejść gdzieś indziej, tak myślę...?

Potem, rzecz jasna, oddała karty i zmyła się chwilę po Hexie, żeby nie mieć problemów na głowie.
[z/t]


Ostatnio zmieniony przez Faith dnia Sro Cze 07, 2017 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
UWAGA: Faith bardzo rzadko korzysta z japońskiego - jeżeli dialog nie jest oznaczony kursywą to oznacza to, że jest wypowiadany po włosku/łacinie. W czasie rozmowy warto się skupić na jej mimice, gestach oraz ewentualnych rysunkach, jakie może wykonać zarówno w notatniku, jak i na przykład na ziemi patykiem.Faith
-----------
Kontraktor   Anioł służebny

avatar

Liczba postów : 67
GODNOŚĆ : Beatrice; przedstawia się jako Faith.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Hex on Wto Maj 02, 2017 8:46 pm
Może nie chce gadać o takich rzeczach w barach pełnych ludzi? Może wolałby rozmawiać o takich rzeczach prywatnie, aniżeli otoczony? Nah, nie przeszkadzałoby mu to. Może akurat teraz nie miał pomysłu, a będzie miał później? Kto wie. Nie wszystko zostaje rozwiązane w pierwszej i jedynej chwili. Są też inne. Jest jutro. Jest za pięć minut. Jest za godzinę. Jest wszystko i więcej, o ile ma się cierpliwość. A czy Faith ją ma? Skoro jest wiarą, to powinna mieć nieco cierpliwości, bo inaczej rzuci urok.
Albo rzuci się na urok.
Heh.
- Nie wiem czy ty ani Ziemniak chcielibyście słyszeć moje problemy. Są... Złe. Bardzo. - Nie bardzo wiedział jak zarysować fakt że nie są to rzeczy o których niebieskowłosa chciałaby słuchać, ani jej pluszak. Chciał być w miarę delikatny, bo po co mówić takiej miłej osobie o byciu mordercą i kanibalem, który nie jest w stanie powstrzymać swojej "natury" przez to, jak go wyniszczono psychicznie? Nie ma potrzeby, i tak jest pewnie dla niej kolejnym "przechodniem", więc nie sądził by dzieleni się tą wiedzą miało coś zmienić.
Ale kto wie, może go przekona? Niech spróbuje, to nie może być tak trudne, prawda?
- Przyznaj się! - Zawołał, uderzając dłońmi o krawędzie stołu i wychylając się ku obojgu. - Tykałeś kapelusz, prawda? - Spytał, uśmiechając się jednak ostatecznie, co mogło spowodować tylko większe zmieszanie, bo ostatecznie nie wiadomo czy żartuje czy jest poważny, czy mu odbija. Albo wszystko na raz. Kij go tam wie. Niemniej, po chwili wrócił na miejsce, i osobnik który nad nimi wisiał wciąż to robił. Ściągnął brwi, zerkając to na kobietę, to na faceta obok. Rzucił tak wzrokiem kilka razy, po czym wskazał na niego kciukiem, unosząc lekko brew do góry. - On? Wygląda na porządnego osobnika jaki potrafi o siebie zadbać. - Niemniej, nie posłuchała go i spytała pierwsza, a to jest przecież złe. Powinno się chyba poczekać aż ktoś kto jest chętny rozmowy zagada pierwszy, prawda?
Prawda?
No nic, osobnik wykazał swoje niezadowolenie faktem że został olany z początku i że to niby od nich poleciała butelka... Wait, jaka butelka? Nie kojarzył żadnej butelki, hummm. Spojrzał po stole, też nie było żadnej. Nie kojarzył by jakakolwiek zresztą była. Dziwne.
- Wiesz, na tym stole nie było butelki od dłuższego czasu, więc czuję się nieprzyjemnie przepraszając za coś czego nie zrobiłem. Co ty na to bym najpierw dał powód do przeprosin? - To mówiąc, wymierzył jeden, krótki acz silny cios prosto w krocze mężczyzny, korzystając z faktu że siedząc jego ramiona sa mniej więcej na poziomie takowego. Poziom natężenia siły tego ciosu powinien wystarczyć by faceta zmiotło z nóg na moment czy dwa. - Przepraszam. - Kiwną głową z pogodnym uśmiechem ku mężczyźnie. -  Jak myślisz, możemy teraz się zwijać? - Spytał, wracając wzrokiem do anielicy i podnosząc się z krzesełka jakie zajmował. Nie miał ochoty robić burd w barze, a prędzej czy później facetowi przejdzie po tym ciosie, i będzie potrzebował więcej niż tylko przeprosin.
I chyba zrobiła to szybciej niż podejrzewał, bo już krótki moment i zaczął się podnosić, międląc jakieś przekleństwa w stronę zielonowłosego.
- Ojoj. Chyba musimy się tu rozstać, Cher. - Podniósł się z krzesła i przysuną do Faith, ujmując jej dłoń i składając na niej delikatny pocałunek, uśmiechając się zawadiacko. - Do następnego razu, Faith. - Nim jeszcze koleś się podniósł z klęczek, wyprowadził mu porządnie kolano prosto w nos i wybył z baru, chcąc tym zachęcić gostka by za nim podążył a anielicy dał spokój.
Plan wykonany.

[z/t]

_________________

O mamma mia~
I'm gonna tell you a million lies~Hex
-----------
Wierny     Nawrócony

avatar

Liczba postów : 803
GODNOŚĆ : Ranthir, Hex, Mitsuke, Jenevier - do wyboru do koloru.

Powrót do góry Go down

Re: BAR    Pisanie by Sponsored contentSponsored content
-----------Powrót do góry Go down


Strona 17 z 17 Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17   

   

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry