Go down


Bractwo Świtu Empty Bractwo Świtu

Pisanie by Arcanine on 11/3/2019, 16:41
Zbiorowisko współpracujących ze sobą jednostek, społeczność ceniąca wolność oraz, przynajmniej w większości, wyznająca wiarę w trójkę bóstw – to właśnie Bractwo. Na początku istnieli tylko na terenie Chin, zakładając swój azyl w stosunkowo niewielkiej odległości od Miasta-4, jednak po długim okresie panowania na tamtejszych ziemiach ruszyli rozprzestrzeniać słowa Wszechmatki oraz wypełniać jej wolę w innym regionie. Do terenów byłej Japonii dotarli niedawno, osiedlając się w miejscu, gdzie górski łańcuch wyznaczał granicę pomiędzy pustynią a żyznym terenem Edenu. Nikomu nie wchodzą w drogę, prowadząc spokojne życie na uboczu, a konflikty omijając szerokim łukiem.
 Członkowie Bractwa Świtu traktują się nawzajem jak rodzina. Głównym motywem ich działania jest współpraca oraz pokój. Zajęli się handlem zarówno z jednostkami jak i wszystkimi grupami działającymi na terenie Desperacji – nie istnieje rzecz, której by nie zdobyli i krążą plotki, że za odpowiednią kwotę sprzedadzą wszystko. Ich głównym celem jest jednak przywrócenie świata do stanu sprzed wybuchu apokalipsy oraz dążenie do wyewoluowania wszystkich ludzi poprzez zarażenie Wirusem X. Jest on traktowany jako dar od Wszechmatki i jedyna możliwość przetrwania w obecnych warunkach.

Organizacja przyjmuje każdego, niezależnie od rasowej przynależności, aczkolwiek w kierunku zdrowych ludzi niejednokrotnie będą rzucane wymowne spojrzenia i sugestie przyjęcia daru. Wstęp na tereny mają również ci, którzy nie wierzą w trójcę – muszą jednak na terenie Skalnego Miasta przestrzegać określonych reguł i nie zajdą wysoko w szeregach Bractwa.


STANOWISKA
Należąc do Bractwa Świtu automatycznie otrzymujesz jedno ze stanowisk określające Twoje hierarchiczne położenie. Zwracaj uwagę na liczbę zajętych miejsc! Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji stanowiska – wystarczy skontaktować się z jednym z administratorów.

JUTRZENKA
Rangę jutrzenki można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!
Przywódca społeczności Skalnego Miasta, a jednocześnie pierwszy spośród kapłanów. Jego słowo jest prawem, choć jeśli w swoich poczynaniach odbiegnie zbytnio od nauk przekazanych przez Wszechmatkę, może zostać zmuszony do ustąpienia ze stanowiska. W zamian za pełnię władzy przyjmuje na swoje barki odpowiedzialność za bezpieczeństwo i byt członków Bractwa.
Jutrzenka: Ying Yue(1/1)

ŁUNA
Rangę łuny można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!
Najbardziej zapracowana osoba wśród wszystkich wyznawców Wszechmatki. Przejmuje na siebie wszystkie te obowiązki, które przeciążyłyby siły Jutrzenki i sprawnie koordynuje współpracę między Aspektami. Przez większość czasu ślęczy nad biurkiem dbając o raporty, stany magazynowe i ogólną papierologię.
Łuna: --- (0/1)

Aspekt Słońca:

ZENIT
Rangę zenitu można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!
Sprawny administrator, któremu nie umkną żadne braki i niedociągnięcia. Pilnuje, by mieszkańcom Skalnego Miasta nie brakło żywności, wody, odzieży czy dachu nad głową. Ma prawo awansować oraz degradować członków Aspektu Słońca, doradza także Jutrzence przy najważniejszych decyzjach oraz pełni funkcję zastępcy w wymagających tego przypadkach.
Zenit: brak (0/1)

OŚWIECONY
W pierwszej kolejności oddany sługa Wszechmatki. Prowadzi codzienne modlitwy oraz obrzędy świąteczne, dba o umacnianie wiary wśród wszystkich członków Bractwa. Ponadto jego rolą jest edukacja tak najmłodszych, jak i wszystkich chętnych.
Oświeceni: Maria (1/4)

OGNIK
Czasem wykwalifikowany lekarz, czasem szaman-znachor. Bez względu na metody działania, Ognik zajmuje się przede wszystkim utrzymaniem społeczności Skalnego Miasta w dobrym zdrowiu.
Ogniki: brak (0/4)

ŚWIETLIK
Podpora funkcjonowania Skalnego Miasta. Nieważne czy rolnik, rzemieślnik czy opiekun zwierząt, Świetlik to specjalista w swojej dziedzinie. Skupia się przede wszystkim na dostarczaniu społeczności Bractwa konkretnych dóbr, ale też przyuczaniu innych do danej profesji. Wiele Świetlików wybiera również ścieżkę artystyczną, upiększając codzienne życie w osadzie i dbając o dostarczanie rozrywek pozostałym mieszkańcom.
Świetliki: brak (0/10)

ISKRA
Osoba, która nie posiada jeszcze żadnej konkretnej roli. W tej grupie znajdują się dzieci oraz nowo przyjęci członkowie Bractwa, a także ci, którym po prostu nie w smak zajmowanie się tylko jedną dziedziną przez większość swojego czasu. Są więc zobowiązani do pomocy wszędzie tam, gdzie będzie ona potrzebna.
Iskry: Haru (1/∞)

Aspekt Księżyca:

PEŁNIA
Rangę pełni można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!
Sprawny wojownik, ale przede wszystkim wybitny dowódca. Do zadań Pełni należy dbanie o siłę militarną, która zapewnia bezpieczeństwo całemu Bractwu. Ma prawo awansować oraz degradować członków Aspektu Księżyca, pełni także funkcje doradcze i stanowi osobistą ochronę Jutrzenki.
Pełnia: Song-Tzu (1/1)

GWIAZDA
Na co dzień pilnuje porządku w Skalnym Mieście oraz przy jego granicach, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom. Ponadto do obowiązków Gwiazd należy przekazywanie nowicjuszom wszelkich umiejętności przydatnych w walce.
Gwiazdy: brak (0/6)

KOMETA
Uzdolniony myśliwy, którego podstawowym zadaniem jest zaopatrzenie mieszkańców Skalnego Miasta w świeże mięso. Jest też jednak przeszkolonym wojownikiem, więc w sytuacjach kryzysowych zajmuje miejsce między Gwiazdami w obronie dobra i bezpieczeństwa wspólnoty.
Komety: Hào Liên (1/4)

ZORZA
Widywana głównie poza granicami Skalnego Miasta. Podróżuje wszędzie, gdzie nogi poniosą i poza zdobywaniem informacji o wydarzeniach ze świata i innych cennych danych, zadaniem Zorzy jest także krzewienie wiary wśród wszystkich chętnych słuchaczy.
Zorze: brak (0/4)

NÓW
Może do sztuki wojennej czy myśliwskiej dopiero się przyucza, ale zapału mu nie brak. Nabywa wszelkich potrzebnych umiejętności nie tylko przez naukę u Gwiazd, ale także przez wykonywanie łatwiejszych spośród ich obowiązków.
Nowie: brak (0/∞)
— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
Arcanine

Arcanine
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Powrót do góry