Go down

[PF] Punkty fabularne  Empty [PF] Punkty fabularne

Pisanie by Arcanine on 15/11/2018, 21:11

[PF] PUNKTY FABULARNE umożliwiają zdobywanie nowych umiejętności, mocy, artefaktów, bestii oraz przedmiotów technologicznych. Po uzbieraniu konkretnej ich liczby istnieje możliwość zamiany punktów fabularnych na wybraną przez siebie nagrodę w tym temacie.

300 PF = nagroda o niskim poziomie wartości
600 PF = nagroda o średnim poziomie wartości
1200 PF = nagroda o wysokim poziomie wartości
1200 PF + misja prowadzona przez MG (poziom trudny) = nagroda o piekielnie wysokim poziomie wartości

Punkty fabularne zdobywane są za realizowanie zleceń od Mistrza Gry, wchodzenie w interakcje w momencie losowego wbicia MG do tematu, za wykonanie zadania ze spisu poniżej oraz, rzadziej, za pomoce techniczne oraz wygrane bądź udział w konkursach. Każda otrzymana suma punktów musi być zgłoszona w tym temacie.

Na chwilę obecną wprowadzamy mechanikę próbną. W razie wszelakich niedociągnięć lub konfliktów w logice odsyłam do pytań bądź propozycji zmian na forum.

RODZAJE ZADAŃ
Zadania ogólne, konstruowane przez administrację i/lub Mistrzów Gry. Użytkownik posiada ogólną wiedzę na temat treści wydarzenia i sam decyduje o tym, czy jego postać postanowi zająć się zleceniem.
Zadania losowe, tworzone przez Mistrzów Gry, obejmujące najczęściej nałożenie krótkich wypadków w aktywnych już wątkach. O interwencji MG użytkownik nie jest informowany, jednak wejście z nim w interakcję skutkuje otrzymaniem punktów fabularnych.
Zadania indywidualne, będące misjami zlecanymi przez użytkowników. Przed stworzeniem tematu należy skontaktować się z administracją w celu ustalenia sumy FP.

ZGŁOSZENIA
Cały myk polega na tym, aby się nie patyczkować — spodobał ci się któryś z incydentów? To wbijaj. Wydarzenia ustawione są tak, aby posiadały startową lokację, w której napisać może każdy, pod warunkiem, że nie nadwyręża to logiki świata przedstawionego, ani samej postaci. Konkretne tematy fabularne są obserwowane przez nadzorujących je Mistrzów Gry. Dla ułatwienia na końcu swojego pierwszego posta zaznacz, że bierzesz udział w danej akcji, aby MG cię nie pominął. Wystarczy podkreślony tekst: „uczestnik wydarzenia”.

Sposób zgłoszeń może ulec zmianie. O poprawkach będziemy informować na bieżąco.

SPIS ZADAŃ
(przedstawiony poniżej)
Zbiór zadań, które po wykonaniu umożliwiają otrzymanie danej sumy punktów fabularnych. Większość wątków nie musi być prowadzona przez Mistrza Gry. Jedynym warunkiem pozostaje to, aby fabuły były rozegrane rzetelnie — nie mogą posiadać trzech postów na krzyż.
Nazwy ubarwione konkretnym kolorem oznaczają zadania wyłącznie dla danej grupy.

Jak się nie ma
co się lubi...
Rozegraj wątek, w którym uda Ci się okraść inną postać.
30 PF
Do utraty tchu
Broń siedziby organizacji lub jej interesów za wszelką cenę.
50 PF
Nie prowokuj mnie...
Rozegraj trzy wątki, w których twoja postać, będąca poziomem E, wpada w szał.
100 PF
Nie na mojej warcie
Przeszkodź łowcy lub wymordowanemu w przedostaniu się do M3.
100 PF
Cień
Zdobądź informacje na temat wrogiej grupy i przekaż je przywódcy.
30 PF
Trzymaj moje piwo
Rozegraj trzy wątki, w których wszczniesz burdę, obnosząc się z przynależności do Psów.
100 PF
Nie do zdarcia
Podejmij się misji z poziomu piekielnie trudnego i do jasnej cholery: przeżyj ją.
50 PF
Pod telefonem
Uczestnicz w trzech wydarzeniach związanych z działalnością grupy.
100 PF
Bułka z masłem
Wykonaj trzy zlecenia z tablicy Smoków.
100 PF
Trwa odliczanie
Wykonaj trzy akcje związane z przeciwstawieniem się władzy (rewolucja).
100 PF
W imię Ao
Porwij, zrań lub w inny, mocny sposób uprzykrz życie trzem aniołom.
100 PF
Po wtrąceniu trzech groszy
Przeprowadź trzy fabuły związaną z handlem z postaciami spoza Bractwa.
100 PF
Jak Kuba Bogu...
(anioły)
Opatrz rany, nakarm, udziel tymczasowego schronienia lub w inny sposób pomóż mieszkańcowi Desperacji.
30 PF
Witaj w rodzinie
Fabularnie dołącz do jednej z organizacji.
100 PF
Po szczeblach kariery
Zdobądź rangę przywódcy bądź zastępcy w danej grupie.
30 PF
Kociołek Panoramixa
Stwórz trzy lekarstwa ze zdobytych składników.
50 PF
Obieżyświat
Odwiedź 5 lokacji, w których jeszcze nigdy nie byłeś.
30 PF
Koleś
Przeprowadź wątki z 5 postaciami, z którymi jeszcze nigdy nie grałeś.
50 PF
Pogromca bestii
Zmierz się z bestią z każdego poziomu trudności.
50 PF
A co to takiego?
Zbierz fabularnie trzy artefakty (wybrane w KP ani już zdobyte się nie liczą).
50 PF
Jestem legendą
Weź udział w pięciu wydarzeniach fabularnych (należy przez to rozumieć te z działu z fabułą, nie indywidualne).
100 PF
Z deszczu pod rynnę
Rozegraj z wrogiem (własnym albo grupy, np. żołnierz i Łowca/wymordowany, członek KNW i anioł) wątek, w którym ostatecznie musicie współpracować.
30 PF
Gotta cath 'em all
Napisz po jednej fabule z przedstawicielem każdej rasy na forum.
50 PF
Majsterkowicz
Wykonaj przedmioty z trzech różnych schematów.
50 PF
Ręce, które leczą
Przeprowadź trzy wątki, w których udzielasz medycznego wsparcia.
50 PF

— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
Arcanine

Arcanine
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Powrót do góry