:: Desperacja :: Góry Shi :: Arteria

Go down


Jadłodajnia

Pisanie by Akela on 3/9/2018, 20:32


Jest to obszerna grota, dobrze oświetlona przez kilkanaście pochodni zamocowanych na żelaznych uchwytach wbitych w ścianę. Znajdują się tu porządne, drewniane stoły, a na kilku z nich leżą nawet obrusy. Do każdego stołu dostawione są dwie ławy, na których można usiąść. W powietrzu unosi się zapach smażonej ryby, przyrządzanej w pobliskiej kuchni. Wzdłuż przeciwległej do wejścia ścianie stoją kamienne stoły, na których ustawione są garnki z zupą.
Porcje są wydawane niezależnie od rangi i można uzyskać do trzech dokładek.
Prawie zawsze kręci się tu kilka osób.


Uwaga! Przy Akeli zawsze towarzyszy 4 NPC skrytych w cieniu
avatar

Akela
Prorok     Opętany
GODNOŚĆ :
Noah Caleb O'Harleyh


Powrót do góry Go down


Re: Jadłodajnia

Pisanie by Faux on 29/10/2018, 17:19
 Uznał za słuszne obranie za cel jadłodajni. Tym sposobem mógł wynagrodzić dziewczynie dość długą podróż i brak jakiejkolwiek przekąski.
 Usiadł na drewnianej ławie z ciężkim buchnięciem, od razu wspierając łokcie na blacie stolika. Machnął nagle ręką i tyle wystarczyło wyglądającej zza kuchennego okienka kucharce, by rozpocząć przygotowania posiłku. Z pomieszczenia obok szybko rozległ się dźwięk uderzających o siebie garnków i zapach przypraw.
 — Jedz... — wychrypiał. Ile wlezie, utonęło w rozdrażnionym warknięciu. Starał się, jak mógł, ale dokończenie myśli nie ujrzało światła dziennego. Pełen zniecierpliwienia zastukał opuszkami w blat. Gdy pewnym było, że żadne słowo nie opuści ściśniętego gardła, uniósł wzrok na Heikalę.
 Miał nadzieję, że samym spojrzeniem przekaże jej kilka nurtujących pytań. Gdzie była, co znów zbroiła i dlaczego, do cholery, jak zwykle pogubiła ubrania.
 W międzyczasie główna kucharka — nieco grubiutka kobieta, ale jednocześnie najbardziej poczciwa, jaką znał — postawiła przed nimi świeżo przyrządzone posiłki. Dwudaniowy obiad dla młodej pani Generał oraz miskę z mięsem i ryżem dla Papieża.
 Nie od razu sięgnął po sztućce, wciąż trwają w tej samej pozycji.

---
Kajam się za tego posta... (シಥ﹏ಥ)シ
avatar

Faux
Papież    Opętany

Powrót do góry Go down

Powrót do góry