Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

Strona 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Pisanie 29.06.18 20:41  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Arcanine napisał:skoro mogą sobie w tym czasie zdobyć wilka wschodniego na misji
*triggered* xDDD
Zdobędę wszystkie pozostałe wilki i nie będzie tego problemu.


A tak poważnie. Właśnie dlatego zaproponowałam z nutką szaleństwa, by misje usunąć i szczerze mówiąc liczyłam na większy odzew. Jakieś walki, starcia, negocjacje. Nikomu nie zależy na misjach, czy po prostu mało kto zagląda w propozycje?

Ogólnie pamiętam, że nie wszystkie te ustalane wydarzenia się odbywały, ale sama brałam w udział kilku i zawsze mi się podobały. Potem powoli zanikały, aż w końcu chyba umarły śmiercią naturalną. Rzuciłam to jako możliwość rozwiązania technicznego dla rozgrywania rozdziałów.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:46  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
W sumie też wspominam dobrze te wydarzenia ;-; Przywróćmy je!
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:48  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Tak trochę prostując: rozdziały działałby przecież bardzo podobnie. Różniłyby się tym, że byłyby bardziej tematyczne, bo dotyczące ogólnego zarysu podanego w danym rozdziale, a nie, jak wcześniej, że treść wydarzeń to losowe, czasami kompletnie do siebie nie pasujące, podłoża.

Więc jeżeli wprowadzimy rozdziały, a sądzę, że wprowadzimy, patrząc po głosach, to nie ma sensu w przywracaniu losowych wydarzeń. Bo to w zasadzie to samo.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:49  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
No hej, ja akurat na swojej pierwszej misji biję się ze specem :I
                                         
Liam ♥
Chart     Poziom E
Liam ♥
Chart     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:50  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Generalnie jak dla mnie można wywalić misje i zastąpić je rozdziałami. Ale nie chcę iść w stronę punktów, o czym już pisałam.

                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:51  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Nie wiem, czy źle to opisałam, ale chodziło mi o przywrócenie tych wydarzeń właśnie dla rozdziałów.

Myślę, ze gdyby misje przestały istnieć, to ludzie dużo chętniej by się za nie brali. Jako za jedyne źródło zdobywania czegokolwiek, poza konkursami i eventami.
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:52  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Liam, rzecz w tym, że brakuje konfrontacji postać usera vs postać usera. A nie postać vs tryliard NPC sterowanych przez MG. Też dlatego, że inaczej patrzymy na NPC, które nie mają dla nas większego znaczenia i mogą sobie umierać, niż na wybory postaci użytkowników, gdzie każde obrażenie ma konsekwencje w dalszych wyborach fabularnych.

Yuu, no to taka była od początku idea rozdziałów.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:53  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
@Liam, ale misje nie mają szczególnego odzwierciedlenia na fabule. S.Spec jest NPCem. Mnie ogólnie gryzie używanie istniejących frakcji jako wrogów w misjach, bo MG może wtedy pokazać graczowi jakąś grupę jako złą i paskudną, kiedy w rzeczywistości, na fabule nie robiłaby takich akcji.

Wypalanie znaku łowców na twarzy Ivo. wtf?
                                         
Yū ✿
Przywódczyni
Yū ✿
Przywódczyni
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 20:59  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Nie za bardzo czuję się na siłach, żeby nadrabiać trzy strony dyskusji i jeszcze trochę, szczególnie że jak widzę nie są to posty krótkie. Spróbuję więc na razie odnieść się do pierwszego i kilku najświeższych, bo z tym jestem tu w miarę na bieżąco.
1. Nieszczególnie. Zazwyczaj zaczynając fabułę mamy jednak z drugim userem choćby jakiś zarys planu na to, co byśmy tam chcieli robić i nagła ingerencja MG najprawdopodobniej wywróci wszystko do góry nogami, plus spowolni rozgrywkę (nie oszukujmy się, nawet ja zmulam). Mimo wszystko to nie jest taka wielka zbrodnia, żeby czasem pisać to, na co się ma ochotę.
2. Rozdziały mogłyby być całkiem ciekawe, podobają mi się.
3. O dziwo, nie mam nic przeciwko punktom. To bardzo przystępny system szczególnie dla osób takich jak ja, z mało bojowymi postaciami. Zdobycie czegoś fancy na misji wymaga wystawienia postaci na ogromne ryzyko, a punkty umożliwiałyby sprawiedliwe, powolne, ale na dłuższą metę skuteczne dążenie do rozwijania możliwości postaci.
4. Spis neutralnych wydarzeń - a proszę bardzo, czemu nie.
Pamiętam w ogóle te comiesięczne lub coileśtamowe listy wydarzeń, do których można się było zgłaszać. Trudno mi powiedzieć, czemu to zginęło, za to doskonale pamiętam, ile razy chciałam się zgłosić, ale... żadna z postaci nie pasowała mi do tego, żeby poddać je losowaniu. Serio. Patrzyłam na te fajne rzeczy do rozegrania i tylko płakałam w serduszku, że to nie dla mnie.

Idąc dalej, możemy usunąć misje. Byłabym za.
Chyba tyle. W czasie, kiedy to pisałam, trzasnęliście ponad sześc postów.
                                         
Verity
Studentka
Verity
Studentka
 
 
 

GODNOŚĆ :
Daisy Verity Greenwood


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 21:01  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Yū ✿ napisał:@Liam, ale misje nie mają szczególnego odzwierciedlenia na fabule. S.Spec jest NPCem. Mnie ogólnie gryzie używanie istniejących frakcji jako wrogów w misjach, bo MG może wtedy pokazać graczowi jakąś grupę jako złą i paskudną, kiedy w rzeczywistości, na fabule nie robiłaby takich akcji.

^ O, też to.
Nie mam nic do tego, by w misjach pojawiały się NPC z danych frakcji, ALE jednocześnie uważam, że to my, jako użytkownicy, powinniśmy przedstawiać grupy i reprezentować je swoimi wyborami. To my, naszymi fabułami, powinniśmy udowodnić, że jesteśmy tacy, siacy, owacy. Nie ma tego robić za nas MG, wplatając motywy w misje, o których nie wie nikt prócz niego i uczestników. Tego mi też trochę brakuje. Takiego solidnego podkreślenia, że łowcy, Psy, Smoki i wszyscy inni zrobili to i to, więc są tacy i tacy.

To by mogło też trochę ruszyć niektórych. Szczególnie tych, którzy z pozoru są tylko jacyś, ale gdyby zapytać ich o argumenty udowadniające, rozkładaliby ręce na boki. To takie Psy, które nie broją, Smoki, które nie wykonują zleceń, łowcy nie sprzeciwiający się władzy i S.SPEC nie tłamszące zamieszek w M3. A, no i Kościół, który nie nawraca.
MG też nie zawsze działa na niekorzyść grupy. Nie może nas ośmieszać, prowadząc idiotycznie postacie danej frakcji, ale nie powinien też nikogo faworyzować i wspomagać, gdy GRACZE leżą i pachną. Niech sobie każdy zapracuje na renomę, bo nikt nie dostaje orderu za samo planowanie i czekanie, aż wszystko się zrobi.

AKTUALNY STAN:
WIĘCEJ MG:
. tak: Arcanine, Hachirou, Nathair, Itachi, Liam.
. nie: Yuu, Jekyll, Shane, Marcelina, Verity.

ROZDZIAŁY:
. tak: Arcanine, Nathair, Shane, Marcelina, Itachi, Liam, Hachirou, Yuu, Verity.
. nie: Jekyll.

PUNKTY:
. tak: Arcanine, Hachirou, Liam, Itachi, Verity.
. nie: Nathair, Shane, Marcelina.

SPIS NEUTRALNYCH WYDARZEŃ:
. tak: Nathair, Jekyll, Shane, Marcelina, Itachi, Hachirou, Verity.
. nie:

USUNIĘCIE MISJI
. tak: Yuu, Arcanine, Verity.
. nie:

Jeżeli kogoś źle wpisałem, dajcie znać.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 29.06.18 21:06  •  Cholera, znowu te wydarzenia... - Page 4 Empty Re: Cholera, znowu te wydarzenia...
Dalej uważam, że punkty to beznadziejny pomysł. Po tym wystarczy zmienić avy na prawdziwych aktorów i mamy typowego SL'a w świecie postapo :/
                                         
Nathair
Anioł Stróż
Nathair
Anioł Stróż
 
 
 

GODNOŚĆ :
Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.


Powrót do góry Go down

                                         
Sponsored content
 
 
 


Powrót do góry Go down

Strona 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
- Similar topics

 
Nie możesz odpowiadać w tematach