Go down


Kościół Nowej Wiary Empty Kościół Nowej Wiary

Pisanie by Arcanine on Sob Mar 10, 2018 12:11 am
Powstanie nowego zgrupowania religijnego było tylko kwestią czasu. Pierwszy prorok zebrał wokół siebie grupę ludzi, która podążyła za nim i jego słowem aż w góry Shi, gdzie osiedli nazywając się Kościołem Nowej Wiary. Odłam ten jest nieliczny, jednak bardzo szybko wzrasta w siły, wciągając w swe szeregi kolejnych członków. Nowy nurt religijny, aoizm, głosi o tym, że Chrześcijański Bóg posiadał bliźniaczego brata, Ao. Jeden rządził za dnia, drugi podczas nocy. Jednakże Bóg skuszony perspektywą wyłącznej władzy zdradził swego brata i zapieczętował go we wnętrzu Ziemi. Gdy Bóg zniknął, pieczęć na krótki czas osłabła na tyle, by Ao mógł wrócić na Ziemię, wtem zastał skażony plagą świat, która zabiła większość ludzi. Ao w swej wspaniałości przywrócił ich do życia, jednak jego moce wciąż słabe, nie były w stanie wygrać z pozostawioną mocą swojego brata w formie aniołów. Członkowie kościoła wierzą, że powróci wraz z zabiciem ostatniego skrzydlatego i zakończy trwającą od wieków już wojnę między ludźmi.
 Choć początkowo mogłoby się wydawać, że pojęcie siły, bojowych umiejętności lub zdolności typowo łowczych są im w pełni znane, ale preferują walkę słowem, nie mieczem, tak szybko wyszło na jaw, że grupa ta jest Sektą preferującą agresywny sposób nawracania. Każdy anioł jest traktowany jako potencjalny agresor i z miejsca likwidowany, bądź zabierany do siedziby KNW, gdzie z kolei jest składany w ofierze. Co do innych ras - najpierw pojawiają się słowa, lecz gdy te zawodzą, słowa przeistaczają się w miecz i siłę.

Przyjmą w swoje szeregi każdą osobę, w której żyłach nie płynie anielska krew, a umysł nie jest stępiony słowami archanioła.

STANOWISKA
Należąc do Kościoła Nowej Wiary automatycznie otrzymujesz jedno ze stanowisk określające Twoje hierarchiczne położenie. Zwracaj uwagę na liczbę zajętych miejsc! Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji stanowiska - wystarczy skontaktować się z jednym z administratorów.

PROROK
Rangę proroka można uzyskać wyłącznie drogą fabularną!
Osoba utożsamiana z samym bogiem. Mówi w imieniu Ao, który rzekomo zwraca się do niego osobiście. To od niego zależą losy całego zgrupowania. Ma zawsze ostatnie i decydujące słowo.
Prorok: Akela (1/1)

CZŁONEK TRÓJCY
Trójka doradców proroka. To oni wraz z prorokiem podejmują najważniejsze decyzje o losach organizacji, chociaż w dyskusjach to do tego ostatniego należy decydujące słowo. Ponadto rozpatrują, kogo przyjąć w swe szeregi, a kogo od razu stracić.
– „Paladyn” – Odpowiada za sprawne funkcjonowanie całej Inkwizycji. To on jest głosem rozsądku rozpatrującym wszystkie misje i polowania organizowane przez Kościół Nowej Wiary. Odpowiada za inkwizytorów oraz zajmuje się ich dobieraniem z wiernych, którzy chcą dołączyć.
„Paladyn”: Heikala (1/1)
– „Egzorcysta” – Najwyższy Kapłan, sprawujący główną władzę nad innymi kapłanami oraz Znachorami. Jako jedyna osoba (poza Prorokiem) ma dostęp do Cymelium Oczyszczenia, świętej księgi Kościoła. Towarzyszy Prorokowi podczas rytuału Serca, oczyszczając je z grzechu wodą ze Złotego Stawu.
„Egzorcysta”: Banshee (1/1)
– „Konsul” – Najprawdopodobniej najlepiej poinformowana istota w Kościele. Jest uszami i oczami KNW. Jego zadaniem jest ukierunkowywanie polityki Kościoła. Sprawuje również rolę taktyczną oraz dyplomatyczną.
„Konsul”: Sinner (1/1)

KAPŁAN
Kapłani mają za zadanie wyplenić wszelkie wątpliwości z grona wiernych. Pięknym słowem i czarującą osobowością utrzymują Aoistów w gorliwej wierze, zaś nowicjuszy przemianowują na zagorzałych fanatyków — czasami rozmową, czasami środkami halucynogennymi. Są również uszami samego Ao, wysłuchują więc próśb, wyznań oraz modlitw wiernych. Niekiedy sięgają po drobne wspomagania, którymi wywołują u siebie wizje od boga. Później dzielą się się przepowiedniami największą skalę.
Kapłani: Daji (1/3)

ZNACHOR
Kapłani niższych święceń, zajmują się przygotowywaniem obrzędów, a co za tym idzie, potrzebnych składników. Tworzą lekarstwa, narkotyki oraz trucizny. Pomagają chorym wiernym, pełniąc funkcję medyczną w KNW. Ponadto zaopatrują Wilcze Jagody w trucizny i specyfiki pomagające im w walce.
Znachorzy: brak (0/4)

INKWIZYTOR
Główna siła bojowa Kościoła Nowej Wiary. Wierni o tym stanowisku wykazują się szczególnymi wartościami bojowymi oraz fanatyczną wiarą w Ao, przez co są gotowi zrobić wszystko jeżeli „taka jest wola Pana”. Nie ma tu miejsca dla pacyfistów i słabych psychicznie osób. Każdy z inkwizytorów przechodzi chrzest bojowy, a także liczne treningi – zarówno psychiczne jak i fizyczne. Inkwizytorzy często w walce wspierani są specyfikami, które wprowadzają w boży trans, gdzie pojęcie bólu i zmęczenia przestaje istnieć. Reszta wiernych traktuje ich z ogromnym szacunkiem.
Inkwizytorzy: Faux, Nine (2/6)

WILCZA JAGODA
Jest to elitarna jednostka kościoła, specjalizująca się w skrytobójstwie oraz torturach. Kiedy inkwizytorzy zajmują się publiczną walką z przeciwnikiem, tak ta jednostka wykonuje swoje zadania w pełnej dyskrecji. Zbierają informacje, likwidują cele bez świadków, po cichu, acz skutecznie, wielokrotnie wykorzystując do tego specyfiki przygotowane przez Znachorów. Są o wiele lepiej i surowiej wyszkoleni, niż przeciętny inkwizytor, a to dlatego, że ci wierni zaczynają treningi od maleńkości, będąc dzieckiem porwanym podczas krucjat, bądź zabranym od wiernych niemowlęciem
Wilcze Jagody: brak (0/4)

KRZEWICIEL
Krzewiciele są głównym fundamentem odpowiadającym za rozpowszechnianie jedynej właściwej wiary. Posługują się zawiłą sztuką manipulacji, dzięki której łatwiej przenikają w umysł niewiernych. W przypadku opornych jednostek krzewiciele sięgają po specjalne środki własnego wyrobu, karmiąc ofiarę wizją cudownego zbawienia przez jedynego i prawdziwego Ao. Na tle pozostałych członków Kościoła wyróżniają się ubiorem — owczą skórą noszoną w roli jawnej drwiny z Baranka Bożego.
Krzewiciele: Nécrose (1/4)

WIERNY
Z pozoru mogłoby się wydawać, że to sprawnie zmanipulowana owieczka… Tak naprawdę wierni nie są świadomi wszystkich politycznych manewrów jakie Kościół wykonuje. Dopóki są grzeczni i pokorni (a czasem dostarczają całkiem ciekawych informacji) mają zapewnione życie na naprawdę niezłym poziomie.
Wierni: Popielica, Akihiko, Cabwell (∞)
— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
Arcanine

Arcanine
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Powrót do góry