Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down


- Witam. Drobny problem z mikrofalówką, ale wszystko już jest pod kontrolą. - odparł natychmiast. I choć sam android nie zdawał sobie z tego faktu sprawy, to jego majsterkowanie w mieszkaniu już dawno przyzwyczaiło sąsiadów do różnych hałasów, czasem nawet niewielkich wybuchów. Co zaś tyczyło się wybuchów, to replikant przemknął koło oficera, zręcznie ukrywając posiadaną bombę. Jej pikanie było stosunkowo ciche, ale i tak z głośników replikanta wydobyła się melodia pierwszej znalezionej w Internecie piosenki. Nie odwracając się, ruszył przed siebie z dala od mieszkania, w którym zostały nieliczne nanoroboty - prawdopodobnie i tak już nie mogły wiele zrobić, a poza tym to on był ich celem.

Przemierzając uliczki, przeszukiwał sieć w poszukiwaniu różnych informacji: części bomby, pozyskanych wcześniej nazwisk, danych firmy odpowiedzialnych za zabezpieczenie systemu, do którego się włamał - jednym słowem wszystkiego, co mogło mu w jakikolwiek sposób pomóc. Mijał kolejne zabudowania, które stosunkowo stawały się mniej wystawne i zadbane. H31WA od lat był informatorem do wynajęcia - przez ten czas jego siatka kontaktów znacząco się rozrosła. Pracował nie tylko dla sił rządu, ale również dla rebeliantów. Do jednego z tych ostatnich, specjalisty od pirotechniki, właśnie teraz zmierzał. Android zdawał sobie sprawę, że doświadczony człowiek z wiedzą na temat materiałów wybuchowych i niekoniecznie legalną przeszłością będzie w stanie mu pomóc o wiele lepiej niż losowe źródła w sieci. Poza tym - wisiał mu przysługę, a android potrafił znaleźć niemal każdego w tym mieście.
avatar
H31WA

Replikant


GODNOŚĆ :
H31WA, Heiwa Urahara

Liczba postów :
59


Powrót do góry Go down

Usta sąsiada uformowały się w uśmiechu. Najprawdopodobniej uwierzył Heiwie i nie drążył temu, nawet jeśli w tym momencie ucierpiała jego zawodowa ciekawość.
— U pana zawsze dzieją się ciekawe rzeczy — stwierdził. Sam wglądał na zmęczonego i niezbyt skłonnego do chłonięcia wrażeń. Sprawiał wrażenia człowieka, który miał zamiar skonsultować się najpierw z prysznicem, potem z łóżkiem w celu zapewnienia organizmowi odpowiedniej dawki snu, która przyczyniłaby się do zregenerowania utraconych na koszt pracy sił. Zanim Heiwa zdążył zejść piętro niżej, mężczyzna wszedł do swojego mieszkania i zamknął drzwi. Oparł się plecami o nie i nasłuchiwał. Gdy obce kroki ucichły, uchylił je i zerknął na klatkę schodową. Rozległ się charakterystyczny trzask frontowych drzwi, który utwierdził go w przekonaniu, że android opuścił budynek. Bezszelestnie przemieścił się do mieszkania Urahary, karcąc go w myślach za nieużywanie klucza. Wyciągnął z kieszeni telefon i wykonał parę zdjęć, zanim nie został przegoniony przez małe urządzenia. Mężczyzna wybrał odpowiedni numer i przyłożył telefon do ucha, w oczekiwaniu na połączenie.

Urahara przemieszczał zaludnione o tej porze ulice miasta, ale jego uwaga nie została rozproszona przez żadną anomalię, zatem mógł skupić się na wykonywanej przez siebie czynności, która jednak nie przyniosła pożądanych rezultatów. Za to w jego systemie wyświetlił się komunikat. Aby odzyskać kontrolę nad system, musi udać się Pan pod wskazany adres.
– Panie Urahara. —  Ludzkie palce zacisnęły się na sztucznym ramieniu androida, w próbie odciągnięcia go na bok, w niezbyt atrakcyjną uliczkę, pełniącą rolę śmietnika z kontenerami oraz ślepego zaułka. — Mam do pana kilka pytań. — Legitymacja policyjna ukazała się przed jego oczyma. Była wypełniona językiem niemieckim.


I've lost my patience,
When are you gonna decay.
avatar
Yury

Wieczny    Biomech


GODNOŚĆ :
Kido Arata

Liczba postów :
3027


Powrót do góry Go down


Pokonując kolejne kilometry android przyglądał się drugiemu z "podarunków", na który wcześniej nie zwrócił szczególnej uwagi w obliczu szybkiego obrotu spraw. Przewracał kartę magnetyczną z jednej strony na drugą, pozornie bawiąc się nią, analizując jej typ i sprawdzając, do jakiego typu urządzeń może pasować. Bomba nieprzerwanie tykała cicho, przypominając o nieubłaganym upływie czasu. Gdy tylko wyczuł kontakt z ludzką dłonią, która zacisnęła się na jego ramieniu, natychmiast wykonał kilka czynności. Po pierwsze - ukrył bombę za pazuchą płaszcza. Po drugie - przerwał wszelkie poszukiwania w sieci, skupiając przetwarzanie na analizie otoczenia. Po trzecie - nagrywał z kamer i innych sensorów wszelkie dane i równocześnie je przeglądał - czy więcej osób go śledziło?

Wreszcie odwrócił się, zwykłe szarpnięcie przeciętnego człowieka nie miało prawa nawet zachwiać ciężką maszyną. Choć H31WA na takiego z pozoru nie wyglądał, to jednak składał się z bardzo wytrzymałych, a przez to ciężkich materiałów. Ani drgnął z miejsca, większe bezpieczeństwo oraz więcej informacji zbierał na otwartej przestrzeni. - Słucham, czym mogę służyć? - od razu przeszedł do sedna. Trudno oczekiwać od kombinacji kabli i elektroniki by krążyła dookoła tematu. Jednocześnie sprawdzał zarówno prawdziwość przedstawionej legitymacji, jak i zawartej w niej informacji - nie co dzień ktoś w M3 legitymuje się niemieckimi papierami. Język niemiecki znał stosunkowo dobrze, braki uzupełniał na bieżąco z różnych słowników czy tłumaczy online. Już wcześniej, od momentu natknięcia się na poprzednie niemieckie wyrazy i nazwiska przypominał sobie skatalogowane wcześniej informacje na temat M-5.
avatar
H31WA

Replikant


GODNOŚĆ :
H31WA, Heiwa Urahara

Liczba postów :
59


Powrót do góry Go down

Mężczyzna zwolnił uścisk z ramiona androida, ale nadal mierzył go przeszywającym na wskroś spojrzeniem, jakby skrywał w oczach rentgen i chciał coś odczytać ze sztucznej powłoki, która chroniła wnętrzności H31WA, składających się głównie z kabli i przewodów skompilowanej konstrukcji. Bezemocjonalność rozłożona na twarzy sztucznej inteligencji w żaden przypadku nie wywołała u niego zmieszania. Miał twarde spojrzenie, poparte latami doświadczeń - jego wiek wizualny wahał się w granicach trzydziestu pięciu - czterdziestu lat. Bił od niego spokój i opanowanie, umotywowane świadomością tożsamości zaczepionego przez siebie obywatela. Wiedział, że w jego żyłach nie płynęła jucha jak przystało na człowieka. Jego rola ograniczała się do bycia pozbawioną ludzkich odruchów maszyną, kopią eks-użytkownika jego danych personalnych.
— Nazywam się André Helin. Jestem przedstawicielem niemieckich — nakreślił w powietrzu cudzysłów, bowiem owe państwo zniknęło z mapy świata dawno temu — służb specjalnych, których siedziba znajduje się w M-5, jak zapewne zdążył się pan już domyśleć. — Schował legitymacje, upewniwszy się, że jego rozmówca zapoznał się z jej treścią. — Chciałbym poruszyć z panem kwestię pańskiego stwórcy. Od czterech lat przyglądamy się działalności jego spółki — oświadczył.  — Liczę na owocną współpracę. Proszę za mną — dodał, tonem nieznoszącym sprzeciwu. Ruszył pierwszy wzdłuż zatłoczonej przez mieszkańców miasta ulicy, nie zerkając przez ramię, w celu upewnienia się czy replikant za nim idzie. Wierzył  w zdrowym rozsądek maszyny, która najprawdopodobniej teraz, w ramach potwierdzenia tożsamości śledczego, wertowała bazę danych, ale informacje znalezione przez Uraharę były oszczędne. Ograniczały się do danych przedstawionych na ukazanej przez mężczyznę książęce. Jak przystało na tajniaka. Istniała możliwość, że nazwisko i imię było sfałszowane na potrzeby misji w obcym kraju.


I've lost my patience,
When are you gonna decay.
avatar
Yury

Wieczny    Biomech


GODNOŚĆ :
Kido Arata

Liczba postów :
3027


Powrót do góry Go down


Sponsored content
Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach