:: Eden :: Ogrody Edenu

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down


Re: Labirynt

Pisanie by Lentaros on Wto Sty 09, 2018 4:46 pm
Zaskoczył go fakt, że to nie było odpowiedzią. Kadzidłowiec to roślina wykorzystywana w obrzędach sakralnych, i możliwe z niej jest wykonanie ziołowego naparu. Był też rośliną. Wszystkie jego wyliczenia się zgadzały, dlaczego więc posąg przystąpił do ataku, miast go przepuścić? Maszyna musiała przeanalizować sytuacje szybko. Nie znał możliwości tej istoty ani jej wytrzymałości, nie chciał też nawiązywać niepotrzebnej walki.
Stąd też, przekierowywując swoją do kończyn i uruchamiając pierwszy stopień systemu Overdrive, wprowadzając w narastające przegrzanie całe ciało. Chciał mieć wszystkie plusy i pozytywy po swojej stronie, biorąc pod uwagę posiadania tak małej ilości danych o swoim oponencie. Jeśli ma walczyć, musi najpierw poznać zdolności i możliwości swojego oponenta.
A to może zrobić poprzez ucieczkę i analizowanie swoich opcji. Być może walka nie będzie konieczna - być może przeciwnik, biorąc pod uwagę ciężką zbroję jest na tyle powolny że nie będzie w stanie nadążyć. Nie wiedział, ale widząc opcje do ucieczki pod postacią przestrzeni dzielącej istotę a ogrodzenie - postanowił skorzystać. Obserwował ostrza, gotów do uniku, lecz przede wszystkim chciał w jak najszybszym tempie, susem przejść obok i rozpocząć ucieczkę. Nie znał dokładnego rozkładu tej lokalizacji, ale musi kojarzyć znaki rozpoznawcze, by być w stanie odnaleźć się w razie gdyby jego logiczne myślenie zostało zakłócone przez złudzenie labiryntu.

System Overdrive - Całe Ciało - 1/2
Can you understand?
What makes a man, hate another man?
Help me understand.
avatar

Lentaros
Kat   Zbuntowany android
GODNOŚĆ :
Masaki. O to i jego nowe imię, lecz Lentaros wciąż obowiązuje.


Powrót do góry Go down


Re: Labirynt

Pisanie by Karyuudo on Sro Sty 17, 2018 10:47 pm
Kek
Lentaros | Poziom Niski | Cel: Przejście z Desperacji do Edenu
"Każdy labirynt ma swego Minotaura."

Kadzidłowiec - nie kadzidło - może i był rośliną wykorzystywaną w różnych obrzędach sakralnych oraz dało się przyrządzić z niego napar o konkretnych jakichś właściwościach, lecz nie on był odpowiedzią w zagadce Rycerza. Lenowi, toteż, nie pozostało nic innego, jak zmierzyć się z konsekwencjami swojej słownej porażki; z pokomplikowaną dla niego, wyniesioną na wyżyny niebezpieczeństwa sytuacją. Posiadał tutaj parę zacnych, różnorodnych opcji - mógł zareagować na nadciągające natarcie agresywnie i z kontrą jakąś wymyślą, mógł uniknąć go i zaatakować z innego konta, mógł pokusić się na próbę zablokowania go w jakiś cudowny sposób lub... mógł rzucić się do zwinnej, prędkiej ucieczki. Stwierdziwszy, że przeciwnik jego cechować będzie się mniejszą od jego szybkością, Android uruchomił pierwszy stopień swojego specjalnego systemu - Overdrive - i przygotował się do wykonania szybkiego, śmigłego manewru. I kiedy miecz ciężki oraz obtoczony lśniącymi, błyszczącymi w ciemnościach wyładowaniami począł zlatywać w dół - prosto na personę jego skromną - to mężczyzna nasz zacny rzucił się ku pustej przestrzeni dzielącej Posąg ożywiony od ściany gęstego, wysokiego żywopłotu. Ledwo unikając długiego ostrza, Len susem zgrabnym przemknął obok odziane w ciężką, stalową zbroję oponenta i czym prędzej przeszedł do drugiej części swego planu - jak najszybszego oddalenia się od jeszcze nie tak dawno temu zagradzającego mu drogę Strażnika.

Huk donośny i głośny, i roznoszący się echem po całej okolicy rozbrzmiał w powietrzu, kiedy broń Rycerza zderzyła się z twardym gruntem roślinnego, pozbawionego sufitu korytarza. Android, nie zważając na to, pognał przed siebie i jeżeli odważy się spojrzeć przez ramię, to ujrzy, że gdy dzieliło go już dobre kilka metrów od Statuty, to ta dopiero zdołała się wyprostować i unieść miecz swój na wysokość klatki piersiowej. Biednemu Rycerzowi zajął kolejny moment - i kawałek przebyty przez Lentarosa - na odwrócenie się z chrzęstem i klekotem noszonej zbroi, jak również ruszenie wolnym marszem w kierunku, w którym czmychnął Android - mimo bycia sztucznym tworem i ożywionym posągiem, ciężar rynsztunku zdawał się działać na niego jak na każdego pradawnego wojownika. Następna chwila - i znowu metry liczne pokonane - i bohater nasz zostawił Strażnika daleko za sobą, w ciemnościach oraz mrokach Labiryntu. Mógł już spokojnie odetchnąć, lecz czy pozostanie w miejscu tym - ze ścigającym go uparcie, jakże dzielnie Rycerzem - było rozważne?
Cóż, jego wybór!


Kek
WYDARZENIE ZAKOŃCZONE

(Dodatkowe) Informacje:
  • Warunki: chłodnawo (mniej więcej -7 stopni Celsjusza), lekki wiatr, jest około godziny dwudziestej.
  • Możesz napisać jeszcze tutaj bądź dać sobie z.t.


Ostatnio zmieniony przez Karyuudo dnia Sob Wrz 08, 2018 9:56 pm, w całości zmieniany 1 raz

MGowy temat - Jeśli prowadzę Ci misję, warto się z nim zaznajomić.

Pst, don't look inside!
Spoiler:
avatar

Karyuudo
Dezerter
GODNOŚĆ :
Karyuudo


Powrót do góry Go down


Re: Labirynt

Pisanie by Lentaros on Pią Sty 19, 2018 6:45 pm
Szybka ocena sytuacji.
Obrót.
Analiza.
Z dłonią na rękojeści, gotów do odparcia ewentualnego ataku ze strony konstrukta, maszyna przeprowadziła szybką analizę sytuacji w jakiej się znalazła. Wydostał się z labiryntu, pozostawiając daleko w tyle konstrukta, jaki najwidoczniej był typowym przedstawicielem skrajności. Był zapewne niezmiernie silny i maszyna mogłaby nie być w stanie przyjąć bezpośredniego ataku bez strat, lecz jego zwinność i szybkość pozostawiała dużo do życzenia przez budowę i materiał ochronny.
Na 87% najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest wycofanie się. 12% to walka by ewentualnie podążający konstrukt nie znalazł maszyny w najmniej spodziewanym ku temu momencie. 1% to błąd statystyczny, zostawiony na "wszelki wypadek".
Maszyna postanowiła iść za największą, procentową szansą na rozwiązanie konfliktu. Odwróciła się, dezaktywując system "overload" i, nieco osłabiona, powędrowała wgłąb anielskiej krainy - z dala od strażnika labiryntu. Nie komentowała. Nie mówiła.
Zwyczajnie działała. Jak zwykle to robi.

[z/t]
Can you understand?
What makes a man, hate another man?
Help me understand.
avatar

Lentaros
Kat   Zbuntowany android
GODNOŚĆ :
Masaki. O to i jego nowe imię, lecz Lentaros wciąż obowiązuje.


Powrót do góry Go down


Re: Labirynt

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Powrót do góry