Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «

 :: Off :: Karty Postaci


Go down

Pisanie 15.01.14 21:18  •  Oriana Empty Oriana
Oriana Z9vq


Tu, gdzie świat się ucisza;
Gdzie każdy wir i wichr
Głucha spokoju nisza
Wchłania, by jak sen cichł;


{g o d n o ś ć}
Imię? Czymże ono jest? Jest to w końcu tylko zbiór literek zebranych w przypadkową kombinację. Podobno istnieją ludzie, dla których to coś jest czymś ważnym, czymś co ich utożsamia. Ale tą osobą nie jestem ja. Mimo to kiedyś tam,  dawno temu nadano mi imię. Brzmiało ono Oriana. Po ojcu odziedziczyłam także nazwisko – Bursche. Nigdy one nic dla mnie nie znaczyły, dlatego nigdy nie wahałam się wymyślać sobie nowych imion i się nimi przedstawiać innym. Mimo to większości znana jestem z danych, które zostały nadane mi przez rodziców.
{p s e u d o n i m}
Nie dość, że Oriana posiada wiele imion to posiada także wiele przezwisk. Często jest tak, iż każdy człowiek spotkany na jej drodze nazywa ją inaczej, dlatego też zliczenie wszystkich słów, którymi jest nazywana jest niemożliwe. Nasuwa się jednak kilka skrótów pochodnych od jej imienia, takich jak Ori i Ana,  i właśnie tak nazywają ją znajomi. Dla nieznających jej ani z wyglądu, imienia prawdziwego czy nie, a zdąża się że nawet z płci może nasuwać się jedno słowo – Joker.
{p ł e ć}
Natura nie pożałowała Anie bogatych kształtów i dziewczęcej urody dlatego można bez zawahania określić ją przedstawicielką płci pięknej.
{w i e k}
Chociaż charakter panny Bursche bywa dziecinny, bądź wręcz przeciwnie – zachowuje się jakby za nią zostały lata świetlne przeżyć, ma dokładnie tyle lat na ile wygląda. I bynajmniej nie chodzi tutaj o wiek na jaki wyglądają oczy tego dziewczęcia. A już dokładniej mówiąc liczy ona sobie dwadzieścia jeden lat.
{o r i e n t a c j a}
Ana uważa, iż nie należy sobie niczego w życiu odmawiać dlatego też jest biseksualna.
{z a w ó d}
Jako, że każdy obywatel posiada takowy, Ori nie jest wyjątkiem. Jest ona informatorką rządu i innych osób, które zapłacą godną cenę za jej zasługi.
{m i e j s c e  z a m i e s z k a n i a}
Osóbka ta tak samo jak każdy szanujący się obywatel zamieszkuje Miasto-3.

Męczy mnie świat człowieka -
To śmiech, to szloch bez tchu;
To, że siewcę plon czeka
Tak gorzki w żniwa dniu;

{o r g a n i z a c j a}
Jako, że Oriana nie wygląda na typową urzędniczkę wiele osób pewnie zdziwi fakt, iż pracuje ona dla Organizacji S.SPEC
{r a s a}
Być może w teraźniejszych czasach nie jest to aż tak oczywiste jednak Ori jest najzwyklejszym w świecie człowiekiem.
{r a n g a}
Informatorka, bo kto powiedział, że za informacje nie można dostać chleba.

Męczą mnie dni i noce,
Pąki kwiatów marznące,
Żądze, marzenia, moce -
Wszystko prócz snu, prócz snu.

{u m i e j ę t n o ś c i}
Wygimnastykowanie – Ori może nie jest silna, jednak nadrabia to wszystko szybkością i dobrym refleksem. Umiejętności przydają się jej nie tylko podczas  codziennego życia, ale także podczas walk i jej pracy.
Celność – dziewczyna ma oko niczym sokół i potrafi bez problemu wcelować w cel z dalekich odległości. Właśnie dlatego broń, którą preferuje są wszelkiego rodzaju pistolety.
Fotograficzna pamięć – dzięki niej dziewczyna potrzebuje jedynie jednego spojrzenia na daną osobę, aby zapamiętać ją ze szczegółami.
Hakerstwo – może nie jest w tej dziedzinie jakąś specjalistką, jednakże potrafi włamać się do cudzych danych i niezauważenie wyciągnąć interesujące ją informacje.
Adaptacja – przyzwyczajenie się do nowej sytuacji nigdy nie sprawiało jej większego problemu, ale także Oriana umie łatwo wtopić się w tłum i stać się kolejnym szarym, niczym nieznaczącym obywatelem.

{s ł a b o ś c i}
Siła – a raczej jej brak, bowiem Ori że uderzając kogoś pięścią prędzej zrobi sobie krzywdę, niż jemu.
Aichmofobia – dla niewiedzących jest to strach przed igłami oraz innymi ostrymi przedmiotami, ale na szczęście u dziewczyny objawia się to tylko w zastrzykach.
Słuch – poprzez pewne wydarzenia z przeszłości dziewczyna niedosłyszy na lewe ucho. Nie oznacza to, że jest ona półgłucha jednakże ta cecha często potrafi być niezwykle uciążliwa. Chyba niespodzianką nie będzie fakt, iż Ana się z tym nie obnosi, a także fakt ten nie jest widoczny dla postronnego obserwatora.

Nigdzie pewności wokół -
Niepewny nawet ból;
Czas, nieposłuszny sokół,
Nie wraca sponad pól

{w y g l ą d}
Ana na pewno nie należy do wielkich piękności jednak nie można jej odmówić osobistego uroku. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Można wręcz powiedzieć – szara myszka. Zwykły człowiek, taki sam jakich tysiące mijanych przez nas na ulicy. Jeden rzut oka wystarczy na zdefiniowanie jej, więc nie ma sensu zatrzymywać wzroku na kolejnym przechodniu jakich wielu.
Mierzy dokładnie 169 cm wzrostu, więc nie można jej określić ani mianem wysokiej, ani niskiej. Wagą także się nie wyróżnia, jest szczupła, ale nie na tyle, że można było nazwać ją chudą. Dodatkowo posiada drobną sylwetkę przez co często nie widać efektów jej treningów. Poza tym, mimo codziennego wystawiania skóry na słońce, jej cera cały czas pozostaje bardzo jasna, ewentualnie lekko zaróżowiona. Ori może się również poszczycić niczego sobie kobiecymi kształtami. Zwracając jednak uwagę na jej twarz od razu można zaobserwować jej łagodne rysy twarzy oraz niewielkie usta. Nie można również pominąć jej oczu okolonych długimi rzęsami. Mają one kształt migdałów, a ich barwa waha się między bursztynem i zielenią w zależności od kąta patrzenia oraz padającego światła. Ale mówiąc o Orianie nie można zapomnieć o jej długich prawie do pasa włosach okalających jej drobną twarzyczkę. Dzięki wielu pasemkom na jej włosach mają one barwę całej gamy koloru pszenicy. Również tak samo falują jak zboże na wietrze. Dziewczyna zazwyczaj nosi je rozpuszczone bądź ewentualnie zebrane w luźny kok. Zawsze jednak kilka krótszych pasm okala jej twarz.  Ori zazwyczaj można zobaczyć ubraną w luźniejsze ubrania oraz czasami założy niewielką i nierzucającą się w oczy biżuterię.
{c h a r a k t e r}
Oriana posiada na pewno skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawnia swe myśli i uczucia. Nigdy nie da po sobie poznać, co tak naprawdę czuje w obecnej chwili. Bywa nawet skryta, wtedy ona obserwuje i słucha. Stara się nigdy nie okazywać słabości dlatego trudno zobaczyć w jej oczach łzy. Płacz jest oznaką słabości, wszelkie emocje dusi w sobie, bardzo wytrwała i cierpliwa. Potrzebuje czasu, by przemyśleć sprawę i podjąć decyzję. Nie kieruje się nagłym olśnieniem, lecz dokładnie przygotowuje swe działanie. Nie liczy zbytnio na los szczęścia, nie potrzebuje go. Jej metodyczność i dokładność zapewniają, nie zawsze olśniewające, lecz często spektakularne sukcesy. Ma jednak wielką pewność siebie i dużą dozę zdecydowania. Poza tym Ori jest indywidualistką, jeśli ma coś być zrobione dobrze to wiedz, że możesz polegać jedynie na sobie. W dodatku nieufna. Zaufanie nie należy do rzeczy, które oddaje łatwo, a nawet jeśli komuś uda się na to zapracować to po naprawdę długim okresie czasu. Jest uparta, porażki sprawiają jej przykrość, ale nie powstrzymują. Wręcz przeciwnie, nawet motywują do dalszych działań. Rzadko kiedy posługuje się intuicją, uważa że jest ona zbędna i człowiek potrzebuje jedynie gruntownie przemyśleć sprawę, żeby dotrzeć do dobrego rozwiązania.  W przeszłości  składała się jedynie z marzeń, nieprzemyślanego entuzjazmu, nagłych onieśmieleń. Odkładała na pojutrze to, co miała zrobić wczoraj. Jednak wydarzenia z ubiegłych kilku lat zmieniły ją i teraz stoi mocno nogami na ziemi. Nie stara się błyszczeć, a nawet wykazuje pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbują za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Ma inteligencję analityczną, interesuje się raczej szczegółami, niż ogólnymi zarysami tematu. Sprawia wrażenie, że wszystko przychodzi jej z łatwością, gdy w istocie musi walczyć, by stanąć na wysokości zadania. Łatwo przystosowuje się do każdego towarzystwa i do każdych okoliczności.


Wtedy - ni gwiazd, ni słońca,
Ni księżycowych scen;
Ni wód nawała grzmiąca,
Ni wichru chłodny tren;
Nie wiosna i nie mglista
Jesień, nie światłość czysta:
Już tylko noc wieczysta,
Już tylko wieczny sen.

{d o d a t k o w e}
• Ma silny organizm i wszelkiego rodzaju przeziębienia i inne lekkie choroby zazwyczaj trzymają się od niej z dala. Nie posiada również żadnych alergii i uczuleń. Niestety wiążę się to także z tym, że organizm Lisy odrzuca niektóre leki. Kto by się tym jednak przejmował kiedy prawie w ogóle się nie choruje.
• Nie jest od niczego uzależniona, nałóg uważa za największą słabość człowieka.
• Kilka lat swojego dzieciństwa spędziła w sierocińcu.
• Jej pasją jest fotografia.
• Nie przepada za zwierzętami domowymi, ale faktem jest także to iż nigdy żadnego nie posiadała.
• Ma w zwyczaju wstawać rano i biegać.
                                         
avatar
Gość
Gość
 
 
 


Powrót do góry Go down

Pisanie 15.01.14 22:01  •  Oriana Empty Re: Oriana
Znów wepchnąłem się do cudzej karty, bo wyłapałem parę błędów. Nie wiem co ci zrobiły te biedne przecinki, że je powywalałaś z niektórych miejsc. Przydałyby się tu i ówdzie. A poprawiłem tylko jakieś drobne literówki (gdzieś dodałaś niepotrzebne "y", zamieniłaś raz "b" na "d" i takie tam). Karta postaci jednak bardzo ładna. No i wreszcie kolejny człowiek ze S.SPECu. Tych to zawsze mało. Masz uścisk prezesa i wojuj.

Oriana Fkag
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach