Strona 2 z 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Yū ✿ on 8/1/2017, 22:25
    
Zapytana, czy z taką wersją Warnera rozmawia jej się łatwiej, skłamałaby mówiąc, że nie. Kiedy język rozplątywał się nie tylko jej, łatwiej było formować zdania, konwersacja trzymała się bardzo dobrze, nie musieli nawet silić się na grzeczność. Może to był własnie ten fenomen, dyskotek, ludzie otwierali się przed sobą z pomocą procentów.
- Nieszczególnie pamiętam... - zmrużyła powieki. Najwyraźniej nie chciała pamiętać. Tak, nawet łowcy czasem się bawili, takich okazji było mało, ale się zdarzały. W końcu przy tylu ludziach ktoś co jakiś czas musiał obchodzić urodziny, komuś urodziło się dziecko, albo odnieśli wielkie zwycięstwo, które należało uczcić wielką popijawą. Szybko ulatniała się z takich okazji, znana z tego, że nie lubi przesiadywać wśród zbyt dużych grup ludzi, unikała nie tylko tłumów, ale także picia.
- Nie pogardziłabym taką informacją. To iloma słodzisz? - Zapytała, korzystając z okazji i zanim się usadowił, dźgnęła go łokciem w bok. Słyszała to parsknięcie, nie mógł udawać, że go nie było. Więc jednak potrafił, czy bardziej, nie zawsze kontrolował wszystkie swoje odruchy.
Sofy nadal miały widok na całą salę, ale były zdecydowanie wygodniejsze i przeznaczone dla odpoczywających od ciągłych tańców. Było ich wystarczająco dużo, by znaleźli pustą, nawet nie zniszczoną. Była szeroka, obita przyjemnym w dotyku materiałem i wyraziście czerwona.
Ah, coś mi to przypomina. Skomentowała w myślach, jadąc palcem po powierzchni mebla, który był zrobiony z tego samego, co poduszki w pewnej kawiarence. Usiadła wygodnie i wyprostowała nogi pod kwadratowym, małym stolikiem który otaczała sofa. Odstawiła swoją szklankę pełną ciemnego alkoholu i przetarła oko opuszkami.
- Wszystko, byle tylko bez spoufalania się z tą młodzieżą, nie chcę im dawać pretekstów do dziwnych zachować... - oparła się nadzwyczaj wygodnie. Kraniec oparcia był idealnie na wysokości jej szyi, wiec mogła ułożyć nań głowę i odpocząć. Gdyby tak wyłączyć muzykę, zgasić światła i pozbyć się wszystkich tych ludzi gotowa byłaby tu zasnąć. Ostatnio nie spała za dobrze. - A co robić w ramach kary... zaproponowałabym opróżnianie szklaneczek, ale boje się, że odpadłabym pierwsza.
Zaśmiała się, znała doskonale własne możliwości.
Vettori mnie zabije. Pomyślała, sięgając po szklankę i powoli ją opróżniając.


Ostatnio zmieniony przez Yuu dnia 4/5/2017, 21:40, w całości zmieniany 1 raz

avatar
Yū ✿

Przywódczyni


GODNOŚĆ :
Yū Kami

Liczba postów :
7687


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Warner ✘ on 11/1/2017, 17:10
    
Moryiama, jeśli chciał, potrafił być dość sympatyczny w obyciu, niestety wymagało to pewnych specjalnych okoliczności i nie tak łatwych relacji do zawarcia. W pracy szczególnie odczuwało się płynącą z jego strony bezduszność, kiedy mierzył surowym okiem swoich kolegów, nie przyjmując żadnych wymówek na opóźnienia czy spapraną robotę. Miał spore wymagania nie tylko wobec siebie, ale także innych, dlatego brak munduru już dodawał mu +20 do znośnego zachowania. Od cywili niczego nie oczekiwał oprócz rozsądku i podporządkowania.
- Skutek nadmiernych procentów? – uniósł lekko brew, przeczesując wzrokiem ich nową miejscówkę.
Właściwie jeszcze nigdy nie doprowadził się do stanu, w którym zbudziłby go morderczy kac w towarzystwie wyrwy w pamięci. Uważał to za nieodpowiedzialne i idiotyczne, ale drugi przymiotnik prawie zawsze idealnie oddawał ludzi. Nie w większości, bo nie chciał generalizować.
- Sęk w tym, że nie słodzę – zerknął kontrolnie kątem oka w jej stronę, w pierwszym momencie oczekując chyba działania innego pokroju niż zaczepne szturchnięcie w bok. Nie zareagował na to jednak w żaden sposób, zajmując swoje miejsce.
Oparł się wygodnie o sofę, czując jak nieznacznie się w niej zapada, co właściwie uznał za mniej wygodne od krzesła barowego z prostego powodu – z tego miejsca trudniej się poderwać w razie niebezpieczeństwa. Praca już tak wsiąkła w jego życie, że nawet w chwilach „rozrywki” rozpatrywał wszystko pod kątem bezpieczeństwa i obrony.
Ponadto musiał zgiąć nieco nogi w kolanach, bowiem zwyczajnie z całą długością nie zmieściłyby ich pod małym stolikiem. Minusy bycia wysokim, pomyśleć, że za młodzieńczych czasów narzekał na swój metr siedemdziesiąt centymetrów.
- Sama chyba należysz do młodzieży…? – przyjrzał się krótką chwilę jej profilowi, wnioskując, że musi być od niego znacznie młodsza, przynajmniej fizycznie. Dojrzałość mentalna to osobna kwestia i często ludzie o tym zapominali, szczycąc się dorosłością po osiągnięciu dwudziestu lat, kiedy w rzeczywistości nadal nie osiągnęli tego stanu.
- Dobrze się składa, bo uchodzę za trudnego przeciwnika – kącik ust uniósł się pod wpływem drobnej arogancji. – W takim razie moja kolej. Pytanie czy wyzwanie? – wpatrzył się w nią badawczo.


Ostatnio zmieniony przez Warner dnia 11/1/2017, 21:44, w całości zmieniany 1 raz


All we know is time, it's slipping from our lives
A world that kept the truth hidden in the lies
avatar
Warner ✘

Eliminator     Biomech


GODNOŚĆ :
Egzystuje pod pseudonimem Warner, cywilom przedstawia się skrótem imienia, zaś w siedzibie znają jego pełną godność — Ryūtarō Moriyama.

Liczba postów :
1337


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Yū ✿ on 11/1/2017, 18:03
    
Starała się zawsze dopasować do sytuacji, gdyby ktoś kazałby się jej opisać, wskazałaby tak wiele odmiennych cech charakteru, że w gruncie rzeczy mogłaby powiedzieć: jestem wszystkim i niczym. Oczywiście z perspektywy kogoś obok dałoby się nakreślić kilka głównych aspektów, ale dla potrzeb organizacji modyfikowała własne zachowanie. Była miła i radosna, jeżeli wymagała od niej sytuacja, była poważna i niewzruszona, jeżeli takiego kogoś potrzebowało otoczenie. Każdy wymagał innego traktowania, miał okazję poznać inną wersję, przygotowaną specjalnie dla tej osoby. W przypadku Moriyamy wychodziła może nawet na nieco przebojową osobę, indywidualistkę, ale nie całkowitego odludka. No i była raczej niegroźna.
- Nie, nie... zazwyczaj nie piję, myślę że po prostu mózg broni się przez tymi wspomnieniami. Albo mogłam uciec, zanim zabawa faktycznie się zaczęła... Zdajesz sobie sprawę, że największą atrakcją tego typu imprez jest zrzucanie z siebie ciuchów za każde złamanie zasady? Nie powiem, bym lubowała się w rozbieraniu, a mogę przysiąc, że co najmniej połowa osób nie wykonywała zadań specjalnie, ekshibicjoniści... - pokręciła oczami.
Jednego nawet razu jakaś grupa młodych łowców pomyliła ją ze zwykłą nastolatką i próbowała wciągnąć w grę w butelkę. Była wtedy jeszcze zastępcą trzeciego rzędu, ale dopiero gdy posłaniec przybiegł do niej z raportem, jakiś nachalny chłopak wypuścił wreszcie jej rękę z przerażeniem.
Nigdy na dobrą sprawę nie miała czasu, by się wyszumieć, w dorosłość przeszła niemal natychmiast po okresie totalnego dzieciństwa, potrafiła przebić jednym celnym cięciem płuco, a nie potrafiła otwierać butelki z piwem bez użycia otwieracza. A kiedy już było po wszystkim, kiedy ważniejsze od podrywania przystojnych łowców stało się dla niej uważne śledzenie ruchów politycznych, większość podobnych jej wiekiem machnęło ręką poddając się.
- A więc nie słodzisz. Zanotowano. - oznajmiła z lekkim rozbawieniem.
Prawie, jakby faktycznie mogła użyć tej informacji do jakichś poważnych celów. Niby błahostka, a przecież czasami warto nawet takie coś wiedzieć. Nikt nie mógł przewidzieć, kiedy ponownie się spotkają i w jakich okolicznościach.
Cóż, nigdy nie będzie takiego miejsca, które każdemu dogodzi. Nie pomyślała o tym wcześniej, ale mężczyzna był faktycznie wysoki, nie musiał nawet szczególnie zwracać na to uwagę, a i tak zauważyła, że stolik zwyczajnie przeszkadza. Rozważania na temat rozwiązania tego problemu przerwało jednak pytanie.
- Ah. - zamilkła. Co miała powiedzieć? Wiadomo, że kobiet o wiek się nie pyta, bynajmniej nie dlatego nie odpowiedziała mu od razu. Z jednej strony przyzwyczajona była do swojego wyglądu, starzała się dużo wolniej od zwykłego człowieka. Łowcy zdawali sobie z tego sprawę i nie oceniali od razu po wyglądzie, tyle że ludzie nie mogli się dowiedzieć, że ktoś, kogo omijają oznaki starzenia się jest jednym z nich. Nie przewidywała jednak, by jakakolwiek znajomość trwała tak długo. To tylko na chwilę, powtarzała sobie, jeszcze trochę i zniknę...
- Właściwie już dawno skończyłam dwudziestkę... znajome w pracy zawsze pytają się u kogo wymieniłam młody wygląd za oko... jakby same chciały dać je sobie wydłubać za brak zmarszczek. Nie powiedziałabym więc, że jeszcze należę do tej grupy. - kolejne żarty o oku. Ludzie oczywiście nie daliby jej żyć w spokoju, gdyby faktycznie należała do ich społeczeństwa. W M-3 obszerne rany nie były takie niespotykane, ale co bogatsi zastępowali brakujące części ciała mechanicznymi zamiennikami. Niewielu w ogóle starało się jeszcze je ukrywać, tak jak ona.
- Aaahh... w takim razie jestem z góry na przegranej pozycji? A gdzie fory, przyznałam się w końcu... - uśmiechnęła się, nie miała na myśli, by faktycznie w jakikolwiek sposób równał ich szanse. Nie lubiła przegrywać, więc zostało jej walczyć. - Pytanie.

avatar
Yū ✿

Przywódczyni


GODNOŚĆ :
Yū Kami

Liczba postów :
7687


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Warner ✘ on 12/1/2017, 14:44
    
Kwestia różnorodnych masek osobowości w przypadku Warnera była prosta: jestem tym, co widzisz. Za najważniejszą cechę charakteru uważał szczerość, przede wszystkim wobec siebie, a także innych, dlatego z trudem przychodziło mu zrozumienie ludzi na siłę udających konkretne charaktery jedynie w celu przypasowania się do środowiska bądź zwrócenia na siebie uwagi. On nigdy nie udawał, bowiem nie zależało mu na niczyjej przychylności – pod tym względem można mu nawet przypisać etykietkę egoisty, nie brał pod uwagę uczuć innych ani konsekwencji działań, które odbiłyby się na ich. Przez głowę Eliminatora nie przeszłaby chociażby idea sprawiania wrażenia miłego gościa podczas pierwszego spotkania z, na przykład, nowym rekrutem, tylko dla jego komfortu psychicznego.
W zupełności wystarczy, że to świat gra rolę jednej, wielkiej iluzji.
Odruchowo chciał sięgnąć po kufel złotej cieczy, ale ostatecznie powstrzymał się z zamiarem dokonania tego w chwili zrezygnowania z wykonania zadania czy udzielenia odpowiedzi na pytanie. Co prawda nie zakładał bierności w tej zabawie, był jednak świadom dociekliwości ludzkiej. Niektórych rzeczy nie wypadało mu zdradzać, niezależnie od okoliczności.
- W istocie, młodzież doszukuje się rozrywki w tak trywialnych rzeczach – odparł flegmatycznie. – Nie jestem w stanie tego pojąć i nie zamierzam, ale mniemam, że kolejne pokolenia całkowicie wyzbędą się wstydu z nagości i z okazywania seksualności – już za czasów własnej młodości zauważył tendencję do śmiałych zagrywek „dzieci”, które zupełnie nie pasowały do tej grupy wiekowej. Młodzi na siłę chcieli wkroczyć w bramy dorosłości, często dokonując czegoś odwrotnego i popadając w skrajny nierozsądek.
Chciał dodać coś jeszcze odnośnie słodzenia, ale powstrzymał się, pozwalając sobie na moment refleksji nad swoją nagłą chęcią otwarcia się. Nie, to zdecydowanie za prędko, nie mówiąc o tym, że jest po zaledwie paru kieliszkach i jednej trzeciej kufla piwa. Czy to wina panującej w dyskotece atmosfery? A może tego, że jego zadanie okazało się niewypałem, bo mimo ciągle skupionej uwagi na informatorze Łowców, nie był w stanie go wyłapać w tłumie? Prawdopodobnie otrzymali fałszywy cynk. Wielka szkoda.
- W porządku. Wolałbym nie naciągać nieletniej na alkohol – przyznał. Wyszłaby z tego ironiczna sytuacja, skoro dokonałby tego ktoś, to dba o respektowanie prawa. – W tym życiu nie istnieje coś takiego jak „fory” – przechylił odrobinę głowę, a kilka czarnych kosmyków wysunęło się za jego ucha, opadając luźno na kości policzkowe. – Kim jesteś? Interpretacja dowolna. Ale nie oczekuję odpowiedzi w stylu „kobietą”, wymagam trochę więcej wysiłku.


All we know is time, it's slipping from our lives
A world that kept the truth hidden in the lies
avatar
Warner ✘

Eliminator     Biomech


GODNOŚĆ :
Egzystuje pod pseudonimem Warner, cywilom przedstawia się skrótem imienia, zaś w siedzibie znają jego pełną godność — Ryūtarō Moriyama.

Liczba postów :
1337


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Yū ✿ on 12/1/2017, 16:20
    
Wygodnie byłoby żyć nie-w-fałszu. Jak mało kto, należała do grupy osób które chciałby w pełni żyć zgodnie ze sobą, zgodnie z prawdą. Była jednak zbyt głęboko, by kiedykolwiek jeszcze sięgnąć powierzchni. A skoro była już w czymś dobra, postanowiła być najlepsza, w udawaniu kogoś, kogo chcą widzieć ludzie. Skoro dusza widoczna jej w oczach, to jej i tak została już połowicznie odebrana, mniej kłopotów.
- Wstyd to też dobra rzecz, jest oznaką szacunku. Nie zawsze, ale czasami... - przesunęła palcem po krawędzi kieliszka. Lubiła to robić, kręcić koła po śliskiej powierzchni szkła. Było to zajęcie tak samo bezcelowe co relaksujące, jak głaskanie zwierzęcia. Z braku tego drugiego zadowoliła się więc takim zajęciem dla rąk.
Mówiąc o wstydzie, na myśli miała przestrzeń po jednej stronie cienkiej granicy, w której to z szacunku do drugiej osoby wstydzimy się jej coś wyznać. Bo nie chcemy zawieść oczekiwać, bo głupio nam rozczarować osobę, którą darzymy tak ważnym uczuciem.
Kami jednak nie czuła wstydu przed nikim, nie było istot, które w organizacji musiała stawiać nad sobą, a w życiu prywatnym nie przywiązywała się do nikogo, tak było łatwiej. Wbrew ludzkiej naturze starała się osiągnąć stan w którym jej jedynym hamulcem będzie własna nieumiejętność, psychika czy zdrowie się nie liczyły, kiedy za najważniejszy cel obrane miała jedynie niematerialne idee. Musiała je za wszelką cenę osiągnąć.
- Cholera. - wymsknęło jej się. Przez moment poczuła ochotę pozbawienia kogoś życia. Ostatnimi czasy za mocno kojarzyła tą czynność z dążeniem do osiągania celów, a przecież w jej planach nie było nigdy zabijania przypadkowych mieszkańców miasta. Także dla nich robili to, co robili łowcy. - W takim razie będę musiała być dzisiaj wybitnie szczera i otwarta.
Przypomniało jej się, że nie jest sama. Kontynuowała mówienie, zanim przerwa zrobiła się niewygodna, a na jaw wyszłoby, że myślami błądziła w zupełnie innym miejscu. Skoro jednak nadszedł moment na zadanie pytania, skupiła się na słowach mężczyzny, ze spojrzeniem wbitym gdzieś w tańczącą młodzież. Masa osób migała jej w odległości, muzyka była za głośna, światła za jasne.
- To pytanie w ogóle ma sens? - Zapytała, obracając głowę w jego kierunku z lekkim politowaniem. Na prawdę właśnie takie pytanie chciał zadać? Ba, może jeszcze oczekiwał, że odpowie na nie szczerze?
Hej, jestem łowcą, oszukiwałam Cię od samego początku.
Zabawne. Przykre.
- Kobietą, która utknęła w monotonii pracy i samotnego życia na uboczu miasta z cholernym wrażeniem, że wszystko dookoła jest sztucznie podtrzymywaną iluzją? - Odpowiedziała w końcu, czując, że nie jest już tak spokojna jak jeszcze chwilę wcześniej. Zdenerwowało ją to pytanie, lecz nie w sposób bardzo widoczny. Mogła powiedzieć mu wszystko, ułożyć piękną historię o kobiecie sukcesu, a zamiast tego w pięknych słowach opowiedziała o sobie, w końcu żadne słowo nie było tu kłamstwem. Ale kiedy nie jest się łowcą, brzmiało jak pozbawione emocji, dla niej samej jednak naładowane było bardzo negatywną energią. - Tyle wystarczy? Eh... pytanie czy wyzwanie?
Odstawiła kieliszek i przestała się nim bawić. Nagle bardzo zapragnęła stąd wyjść.

avatar
Yū ✿

Przywódczyni


GODNOŚĆ :
Yū Kami

Liczba postów :
7687


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Warner ✘ on 13/1/2017, 20:11
    
- Wstyd? – uniósł pytająco brew, pozwalając sobie skoncentrować na moment myśli właśnie na tym zagadnieniu. Kiedy on właściwie ostatni raz doświadczał tego nieprzyjemnego uczucia? Rok temu? Dwa? Przed awansem na Eliminatora? Tak, jakieś cztery czy pięć lat temu. Raczej nie miewał okazji do więzienia się łańcuchami zawstydzenia, mało rzeczy go kłopotało i mało rzeczy, których się podejmował, mogłyby przynieść dobry do tego powód. Trzeba wręcz pokusić się o stwierdzenie, że to jeden z tych stanów, które dawno temu porzucił z przekonaniem, że utrudniają jedynie prawidłowe funkcjonowanie. I poniekąd była to prawda.
- Więc nie jesteś taka na co dzień? – wywnioskował, zastanawiając się nad maskami, jakie ludzie lubili zakładać, by zatuszować swoje intencje. Mogły być to poczynania na niewielką skalę kłamstwa, kiedy odruchowo odpowiada się „wszystko w porządku” na zatroskanie rodzica albo kiedy potwierdzało się odrobienie zadania domowego, co nijak miało się do rzeczywistości. Ale zawsze można zająć się tym później, nie?
- Każde pytanie ma sens – twarz Eliminatora wykrzywiła się z drobnym niezadowoleniem na tę pobłażliwość w głosie. To jak znane powiedzenie „nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi”. A szeroka możliwość interpretacji niosła za sobą wiele ciekawych odpowiedzi, mniej lub bardziej satysfakcjonujących. Nie oczekiwał wyjawienia największych brudów, ale choćby własnego zdania na swój temat.
- Dlaczego mnie o to pytasz? – kącik warg zadrżał w lekkim rozbawieniu; wyłapał ten pytający ton w wypowiedzi kobiety. Właściwie do pewnego stopnia podzielał jej zdanie, najwidoczniej mieszkańcy byli bardziej uświadomieni w panującej zewsząd obłudzie, niż początkowo zakładał.
- Owszem. Pytanie – wyzwanie zostawi sobie na drugi raz, a co.


All we know is time, it's slipping from our lives
A world that kept the truth hidden in the lies
avatar
Warner ✘

Eliminator     Biomech


GODNOŚĆ :
Egzystuje pod pseudonimem Warner, cywilom przedstawia się skrótem imienia, zaś w siedzibie znają jego pełną godność — Ryūtarō Moriyama.

Liczba postów :
1337


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Yū ✿ on 28/1/2017, 19:36
    
Przytaknęła.
Wstyd jednak należał do tego rodzaju uczuć, które dało się niezwykle skrajnie interpretować. W tym jednak kontekście chodziło jej o ten bardzo pierwotny, związany z nagością, o której wcześniej wspomniał mężczyzna. O ile samo nagie ciało nie wywoływało u niej tak gwałtownej reakcji, tak odzianie się w ciuchy, które młodzież nosiła w tym klubie jako coś zwyczajnego, przyprawiło by ją o kilka bezsennych nocy i wewnętrzne przeżywanie takiej krępującej sytuacji, ze wstydu oczywiście.
Z której strony by się nie spojrzało, nie pasowała do tego otoczenia. Nikt oczywiście nie mógł zabronić jej wchodzić, bo miała dość negatywne zdanie o miejscu, czy zupełnie niepasujący charakter, nie samo wygląd jest ważny, czy pierwsze wrażenie, alkohol być może pomagał odrobinę przełamać te mury, ale nadal pozostawała dosyć nieoswojoną osobą.
- Oczywiście, że nie. Życie każe zachowywać nam się nieco inaczej, niż w sposób otwarty i szczery. O ile oczywiście chce się dobrego, a nie łatwego życia. - spojrzała na kieliszek, nie musiała jeszcze pić, odpowiedziała w swoim mniemaniu wystarczająco szczerze i nie było to stwierdzenie "jestem kobietą", dodała w końcu kilka innych słów. - Postawiłeś mi nieoczywisty warunek, pytam, czy został spełniony.
Najwyraźniej jednak został, skoro bez zbędnych ceregieli przeszli do kolejnej rundy.
Nie wiedziała o co chce zapytać, nic konkretnego nie przychodziło jej do głowy. Żadna rzecz nie interesowała ją w sposób szczególny, inny od reszty informacji, które mogła w taki sposób zdobyć. W gruncie rzeczy nie miała wcale potrzeby zagłębiania się w życie Warnera, spotkali się znowu przez przypadek, los splatał ze sobą ich ścieżki, ale czy gdyby tego nie robił, sama w jakiś sposób dążyłaby do spotkania?
Wolałaby otrzymać jasną odpowiedź na własne wątpliwości, ale jeżeli nie potrafiła w duchu sobie wyjaśnić niektórych spraw, znaczyło to tylko i wyłącznie, że efekt uboczny pochłanianych procentów postanowił już mieszać jej w głowie. Innego wyjścia nie było.
- Pracujesz dla rządu? - Zapytała obojętnie, patrząc przed siebie.
Może powiedzieć prawdę, może przemilczeć, wtedy też mimowolnie się przyzna, albo skłamać. Mógł zrobić cokolwiek, w końcu i tak nie będzie miała jak zweryfikować jego słów. Ludzie dookoła są zepsuci, kłamliwi i boją się konsekwencji, nie zaczną mówić niewygodnych dla siebie rzeczy.
I tak była jednak ciekawa, jak postanowi zareagować.

avatar
Yū ✿

Przywódczyni


GODNOŚĆ :
Yū Kami

Liczba postów :
7687


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Gość on 14/3/2017, 18:02
    
Od dnia 2.05 (wtorek) macie tydzień czasu, aby pojawił się tutaj pierwszy post. Jeśli go nie będzie, po tym czasie wątek zostanie przeniesiony ponownie do archiwum.

Gość

GośćPowrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Warner ✘ on 2/5/2017, 10:18
    
Warner, w konfrontacji z współczesną modą nastolatków, prawdopodobnie wolałby przestrzelić sobie stopę niż założyć cokolwiek, co wpasowywało się w „trendy” – spodnie z minimalną ilością ciągłego materiału, zastąpionego masą dziur bądź kratek jak u wędzonej szynki; chokery na szyi (co oni, psy?); niezliczona ilość kolczyków, nawet w miejscach, gdzie słońce nie dochodzi; grubo pomalowane brwi, łudząco przypominające ostrą część kosy… Nie, zdecydowanie lepiej zakończyć ten temat. Okularnik pozostanie przy swoim prostym i eleganckim stylu, nigdy nie odczuwał potrzeby zmian w wyglądzie. Co najwyżej włosy powinien oddać pod nożyczki – stawały się za długie i zbyt często wpadały mu do oczu. Może jeśli znajdzie czas, wybierze się do fryzjera, niestety istniała duża szansa, że po prostu o tym zapomni, zbyt pochłonięty wieczną pracą.
- To dość wygodne… a ponadto pomocne w omijaniu kłopotów. Obawiam się jednak, że niektórzy pod tym względem nie zmienią swojej postawy, być może w próbie obrony swojej dumy, racji, chcąc wyłamać się ze schematów, by coś zmienić. – Wzruszył lekko ramionami, nie przykładając wszakże wagi do tego typu spraw. Osobiście nie podpiąłby swojej szczerości pod żadne wymienione pojęcie, a to za sprawą prostego podejścia do życia, które zakładało, że zgoda ze samym sobą postawi wszystko jasno, zaoszczędzi wiele czasu na rozważania i badanie sytuacji.
Nie ukrywajmy, że czasami też lubił po prostu widzieć zmiany na twarzy rozmówcy posądzającego go o bezczelność w bezpośredniości.
Zgięte pod niskim stolikiem nogi mężczyzny zmieniły nieznacznie ułożenie w celu uniknięcia zdrętwienia, niestety w dalszym ciągu nie mógł zapewnić im satysfakcjonującej wygody. Gdyby chciał całkowicie je wyprostować, na pewno zahaczyłyby o kończyny dziewczyny, i chociaż taki kontakt fizyczny by mu nie przeszkadzał (zapewne przez obecną sytuację, w innym przypadku wolałby zachowywać dystans), to zrezygnował z tego.
Każde pytanie można było zinterpretować na swój sposób. Nie odpowiedział Yuu od razu, zarazem nie pozwalając ciszy przeciągnąć się na tyle, by sprawić wrażenie zastanawiania się nad odpowiedzią. W końcu gdyby chciał zachować szczerość, odpowiedź padłaby od razu.
- Nie – stwierdził bez mrugnięcia okiem, wiedziony dziwnym przeczuciem. Nie skłamał całkowicie, bo chociaż wykonywał rozkazy rządu i stwarzał pozory lojalności miastu, od samego początku jego cel zakrawał o coś zupełnie innego. Od wielu lat powoli brnął w jego stronę, po drodze sprawując się jedynie wzorowo jako Eliminator. Nigdy nie zastanawiał się, co zrobi, gdy już dopnie swego, ale w duszy przeczuwał, że wówczas nie spojrzy tak samo na S.SPEC.
I właśnie przez tę świadomość mógł zabrzmieć szczerze.
- Zadałaś to pytanie, bo przypominam biurokratę? - Uniósł brew, zaś z powodu braku zajęcia dla niesfornych rąk, chwycił za niedopity kufel piwa, by od niechcenia obracać nim w każdą stronę.


All we know is time, it's slipping from our lives
A world that kept the truth hidden in the lies
avatar
Warner ✘

Eliminator     Biomech


GODNOŚĆ :
Egzystuje pod pseudonimem Warner, cywilom przedstawia się skrótem imienia, zaś w siedzibie znają jego pełną godność — Ryūtarō Moriyama.

Liczba postów :
1337


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Yū ✿ on 3/5/2017, 21:23
    
Wzruszyła ramionami. Nie przeszkadzało jej bycie nieszczerą, nie cierpiała na tym jej duma, czasami sytuacja wymagała naginania prawdy na swoją korzyść i nadal żyła. Kłamstewko wypowiedziane szmat czasu temu... komu ono tak na prawdę wadzi, gdy już pozbędzie się tej wrednej, dogadującej cząstki sumienia? Dlatego właśnie postanowiła, co może było błędem, odpowiedzieć szczerze. Nie byłoby zabawy, odmienności tej sytuacji od każdej innej, gdyby nadal mąciła i kręciła.
Odpowiednio duża dawka alkoholu krążyła w jej organizmie, bez problemu więc poczuła rozluźnienie i sama przed sobą obiecała, że powie mu wszystko, nawet gdyby to było złe i niepoprawne. Chcesz znać prawdę, skarbie? Oparła głowę na ręce, czując wypieki na twarzy. Dookoła było ciepło, wszystko błyszczało, w nos szczypała woń alkoholu. Podciągnęła nogi pod klatkę piersiową i usiadła po turecku na miękkiej kanapie.
- Nie krępuj się. - kiwnęła głową w jego stronę, mając na myśli niewygodę siedzenia w tak ciasnym układzie. Sama nie widziała nic niepoprawnego w tym, że czasami stuknęli się pod stołem, ale miała wrażenie, że jej rozmówca walczy ze sobą, prawie jakby ścierał się z czymś niezwykle nieprzyzwoitym i niekulturalnym. Już lepiej, by otwarcie przyznała, że dostrzegła jego cichy bój z samym sobą i pozwoliła mu się czuć swobodnie.
- Coś w tym stylu. Nie pasujesz mi do tego miejsca, ale mimo wszystko jesteś tu, bo ktoś Cię poprosił, więc uznałeś to za swój obowiązek. - Niby pytała, a niby twierdziła, to co wywnioskowała. Właściwie tylko czekała na potwierdzenie. - To pasuje do jakiegoś rządowca.
Przechyliła głowę z zakłopotaniem. Bardzo łatwo było jej kogoś oceniać, niemal natychmiast mogła wygłosić mowę na temat swoich podejrzeń, a gdy język stawał się zbyt miękki, słowa te za szybko wychodziły na zewnątrz. Nie chciała otarcie mówić, że wygląda w jej mniemaniu na sztywniaka. No i wcale jej to aż tak nie przeszkadzało.
- No i tego okulary. Dobrze Ci w nich. - stwierdziła nagle, bez cienia wstydu. Ładnym ludziom powinno się mówić, że są ładni. Czasami bez zastanowienia mówiła to także kobietom i niektóre miały bardzo złe pojęcie o jej preferencjach, nie mówiąc już o facetach, łowcach, którzy nagle dostawali ataku paniki z gatunku: "Przywódczyni ma mnie na celowniku, koniec ze mną". Wcale nie miała takich zamiarów, po prostu... jeżeli coś jest prawdą, mówienie jej wcale nie powinno być aż takie trudne.
- Pytanie, wal.- Dodała na końcu, opierając głowę o miękką poduszkę na górze oparcia wlepiając wzrok we wzory mieniące się pod sufitem.

avatar
Yū ✿

Przywódczyni


GODNOŚĆ :
Yū Kami

Liczba postów :
7687


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Warner ✘ on 3/5/2017, 21:56
    
Trudno powiedzieć o rozluźnieniu w przypadku eliminatora, w którego żyłach płynęła zbyt mała ilość alkoholu – wypił zaledwie kilka kieliszków i parę łyków z kufla, zdecydowanie niewystarczająco, by wyraźniej odczuć skutki trunku. Może przez panującą w klubie atmosferę udało mu się jednak w drobnej mierze pozbyć swojej sztywności, a może to przez przeczucie, że informator Łowców wcale się nie zjawi. Nie musiał wypatrywać go w tłumie jak ostatniego przecenionego produktu w Rossmanie, jeśli postawiłby stopę na parkiecie, nie umknęłoby to uwadze okularnika. A przynajmniej nie powinno.
- To nieskrępowanie. – Uniósł podbródek i rzucił okiem na tańczącą po środku masę. – Wystawię później opinię, koniecznie podkreślając wadę tych niskich stolików – wymruczał pod nosem, bynajmniej nie dysponując chęciami skrytykowania klubu. Jego komentarz zniknąłby pod szeregiem innych, a i tak prawdopodobnie ostatni raz korzystał z ich usług. Wysilanie się na publiczne okazanie niezadowolenie byłoby zatem marnotrawstwem czasu i energii.
- Mógłbym to samo powiedzieć o Tobie. – Zahaczył o nią wzrokiem, pozwalając mu na dłuższy moment spocząć na twarzy czarnowłosej. – Nie należysz do grona imprezowiczów, przyszłaś tu jedynie dla koleżanki, która ostatecznie okazała się nieobecna. Ostrożnie podeszłaś do propozycji alkoholu i nie tańczysz. – Wypuścił ciche westchnienie spomiędzy ust. – Nie męczysz się tu? – Zastanowił się, uświadamiając sobie, jak bardzo oboje muszą odstawać od reszty roześmianej młodzieży. Na uboczu, bez entuzjazmu, niemal jakby odbębniali karę.
Nie czekając, aż spasuje w pytaniu bądź wyzwaniu, uniósł kufel do wąskich ust i pociągnął dwa łyki.
- Ktoś mógłby nas uznać za dobraną parę… jednooka i czterooki. – Zauważył od niechcenia, odstawiając naczynie na blat stołu. Nie miał nastroju na żarty, aczkolwiek nie musiał, by rzucić od czasu do czasu komentarzem, o dziwo – według innych – zakrawającym o coś zbliżonego do definicji żartobliwości.
A skoro już ten temat wyszedł na wierzch…
- Jak dokładnie straciłaś to oko? – Zaplótł luźno ręce na piersi, opierając się wygodniej o poduszkę za plecami.


All we know is time, it's slipping from our lives
A world that kept the truth hidden in the lies
avatar
Warner ✘

Eliminator     Biomech


GODNOŚĆ :
Egzystuje pod pseudonimem Warner, cywilom przedstawia się skrótem imienia, zaś w siedzibie znają jego pełną godność — Ryūtarō Moriyama.

Liczba postów :
1337


Powrót do góry Go down

Re: Poślizg na drodze samokontroli. [Warner x Yuu] Pisanie by Sponsored content
    

Sponsored content
Powrót do góry Go down

Strona 2 z 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Powrót do góry

- Similar topics

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach