Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go downKNW    Pisanie by Echotale on Sob Cze 18, 2016 1:15 am
Jeśli cokolwiek w tym poście obraża lub zasmuca twoje uczucia religijne, pamiętaj... life is brutal.


"God did not create evil.
Just as darkness is absence of light,
Evil is the absence of God."Doktryna Aoizmu

Przez tysiąclecia Alfa i Omega, zwany również Bogiem Ojcem sprawował niepodzielną władzę nad stworzonym przed siebie Królestwem Ziemi. Miał pod sobą zastępy aniołów, które posłuszne mu chroniły ludzkość przed złem.

Pewnego dnia anioły postanowił wystawić na próbę jednego z Synów Boga – Abrahama. Pan zażądał bowiem od człowieka ofiary w postaci jego jedynego syna. Zstąpił wówczas z Niebios anioł i rzekł mu „Pan nie pragnie już życia twego dziecka. Złóż zamiast niego baranka o jasnym runie”.
Zasmucił się Ao widząc tą zdradę i ukarał anioły – od tego dnia miały być one sługami ludzi, którymi tak szczerze pogardzały.

I zbuntował się Pierwszy Anioł zwany Chrystusem z Nazaretu. Zszedł on wówczas na ziemię i namawiał ludzi przeciw sobie. Choć został on złożony w ofierze na krzyżu, zdołał skłócić lud Izraela.
I zbuntował się Drugi Anioł zwany Mahometem. On z kolei dał człowiekowi broń i nakazał mu walczyć z braćmi.
Zapłakał Ao widząc szalejący na Ziemi grzech.

Odpędził od siebie zarówno Pierwszego jak i Drugiego Anioła. Ci jednak nakłonili równych sobie skrzydlatych do buntu przeciw Ojcu i człowiekowi. Spuścili na świat straszliwą epidemię, która zabiła większość ludzi.

Popadł w żałobę Ao widząc tą rzeź i stoczył srogą walkę z samą Śmiercią. Tak oto część dusz powróciła do swych ciał by żyć po wiek wieków. Zwycięstwo okupione jednak było straszliwą ceną. Pan odszedł, pozostawiając ziemię pogrążoną w straszliwym chaosie.

Jednak powróci.
Powróci, a trąby jego zagrzmią na dzień sądu ostatecznego. Stanie się to jednak wtedy i tylko wtedy,  gdy człowiek ostatecznie pokona jego zdradliwe anioły, a ostatni z nich odda życie w ofierze.Najważniejsze informacje:

Historia kościoła ciągnie się aż do czasów wybuchu wirusa. Pierwszy, mityczny prorok Yosai, spisał tekst nazywany "Księgą Powtórzonego Prawa". Przekazywana była ona kolejnym pokoleniom, aż pewnego dnia oryginał zaginął. Krążą jednak plotki o cudownym jego odnalezieniu.
Znani ówczesnemu światu prorocy to: Yosai, Ion (przyprowadził lud Pana w góry Shi - jego rządy to okres największych prześladowań aniołów), Taihen Shi (doprowadziła do pojednania między Kościołem, a Miastem-3)
Ich główną siedzibą są góry Shi.
Kościół słynie z niemalże bestialskiego podejścia do Aniołów. Słynne są również krwawe rytuały, które przechodzi większość członków. Z drugiej jednak strony jak mało kto potrafi zaopiekować się strudzonymi i pozbawionymi nadziei wyznawcami.
KNW jest sektą. I jak na sektę przystało prowadzi politykę opartą na manipulacji i zatajaniu pewnych informacji przed wyznawcami. O niektórych rzeczach, krążą oczywiście rozliczne plotki, jednak nikt nigdy nie zdołał Kościołowi udowodnić.Stosunek do innych grup/ras:

Ludzie/Wymordowani/Androidy – stosunek neutralny
Anioły – stosunek skrajnie negatywny. Kościół nie pyta o pozwolenie i nie patrzy na żadne sojusze, gdy w grę wchodzi zamordowanie skrzydlatego.
 S.SPEC – stosunki pozytywne (sojusz)
 DOGS i Łowcy– stosunki neutralne/wrogie (zobowiązani sojuszem)
 Drug-On – stosunki neutralneKalendarium

Najważniejszym świętem Kościoła Nowej Wiary jest Noc Odkupienia.
Przypada ono w najdłuższą noc roku, podczas, którego celebrowana jest ofiara złożona przez Abrahama. Aoiści wspominają jak zdradziecki skrzydlaty przekonał go do oszukania Pana i poświęcenia baranka.
Składany jest wówczas w ofierze anioł, zgodnie z zasadami Rytuału Oczyszczenia.
Kościół obchodzi również pomniejsze święta związane np. z ceremoniami przyjmowania nowych kapłanów, podczas których składają oni ofiary ze swoich najbliższych, aby poświęcić się Panu całkowicie.


Rytuał Oczyszczenia

Przechodzi przez niego każdy młody kapłan.Wybranego przez siebie dnia, gdy czuje się „gotowy” zostaje sprowadzony do jednej z najgłębiej położonych jaskiń w górach Shi.
Pozostawiony samemu sobie, przez trzy dni i trzy noce przechodzi przez post absolutny (jest pozbawiony wszelkich pokarmów i wody). Czas ten poświęca modlitwie i całkowitemu oczyszczeniu umysłu.
Po upływie czasu pokuty, do jaskini schodzi starszy stażem kapłan, który od tego dnia będzie jego wsparciem zarówno duchowym jak i fizycznym. Pierwszym napojem jaki otrzymuje adept jest mleko makowe.
Pod wpływem narkotyku poddawany jest intensywnej indoktrynacji, a następnie zabierany z powrotem na górę (zazwyczaj powrót następuje w godzinach porannych, aby młody kapłan miał czas na odpoczynek).
Po zachodzie słońca prowadzony jest do groty ofiarnej, gdzie składa w ofierze najbliższą sobie istotę (może to być matka, żona, dziecko, brat, anioł stróż – ktoś kto liczył się dla kapłana najbardziej na świecie).

Rytuał w prakatyce
Ubiczowana uprzednio przez inkwizytorów ofiara zostaje przykuta do ołtarza. Nacinane są jej nadgarstki i kostki, na boku tworzy się głęboką ranę. Skronie zdobione są koroną cierniową. Związane jest to z głęboką nienawiścią, jaką Aoiści żywią do Pierwszego Anioła – Jezusa Chrystusa.
Młody kapłan pod przewodnictwem członka Starszyzny odprawia modlitwę nad duszą nieszczęśnika. Powierza go i siebie opiece Pana. Następnie rozcina mu nożem ofiarnym klatę piersiową i wyrywa serce.
Serce zostaje spalone, a prochy zamknięte w szkatułce i złożone w podziemnej kapliczce, aby w razie potrzeby i wątpliwości kapłan zawsze mógł się nad nimi pomodlić.Pochówek

Jak wszystkie inne sakramenty jest związany z rytuałem oczyszczenia, dlatego zmarłego kapłana układa się na ołtarzu, rozpoczynając tym samym okres trzydniowej żałoby.
Grota ofiarna zostaje wówczas zapieczętowana przez Proroka (lub w wypadku śmierci proroka - przez Szarą Eminencję lub kolejno dowolnego członka Starszyzny).
Na ten okres zawiesza się wszelkie nabożeństwa i święta, by po trzech dniach spalić jego ciało wraz z prochami osoby, którą złożył w darze Ao podczas swojego Rytuału.
Popiół jest rozsypywany w podziemiach Gór Shi, na znak, że martwy fizycznie nigdy nigdy ich nie opuścił, choć jego dusza już stoi przed Sądem Pana.


Świątynia

Mapa świątyni.
Świątynia została podzielona na trzy segmenty.
Podziemia, czyli sieć naturalnych tuneli i jaskiń. Tutaj znajdują się jeziorka i wszystko, do czego nie dotykali się wierni. Jest to nasza naturalna ochrona przed napastnikami, gdyż łatwo się tam zgubić, tunele zaś najeżone są pułapkami, które tylko członkowie Kościoła znają i potrafią ewentualnie rozbroić i uzbroić. Do właściwej części prowadzi Most kamienny, stworzony nad głęboką przepaścią. Tam zazwyczaj tkwi strażnik, jeden z inkwizytorów NPC.
Katedra to właściwa część świątyni. Tam się spotykamy, modlimy, sławimy chwałę Ao. Tam właśnie znajdować się będzie grota ofiarna i komnaty audiencyjne. Do groty ofiarnej prowadzi drugie wejście, o wiele bardziej bezpieczne i krótkie, które jednak ukryte jest wysoko w górach i trzeba się z zewnątrz wspinać żeby się do niego dostać. Mimo to, jest to ścieżka o wiele wygodniejsza niż błądzenie po tunelach.
Arterie to trzeci element układanki. Jest to korytarz otaczający Katedrę. Wysadzany jest drzwiami, które prowadzą do cel wiernych, jadłodajni, lecznicy i magazynu.


Dodatkowe informacje:

Każdy wierny ma wytatuowany znak Kościoła na dowolnie wybranym skrawku ciała.
Wierni nie przechodzą Rytuału Oczyszczenia. Oznacza to, że nie muszą poświęcać najbliższej sobie osoby w imię Ao.
Choć kapłanem nazywani są przede wszystkim ludzie głoszący prawdy o Bogu, to jednak zarówno spowiednicy, inkwizytorzy, krzyżowcy i uzdrowiciele również formalnie są kapłanami i muszą odbyć rytuał.
Nikt poza Prorokiem nie ma wizji związanych z Ao. Każda postać, która będzie się przy tym upierała musi mieć problem z psychiką lub substancjami halucynogennymi.
Znak Kościoła stworzony przez Aequalis aka Cednę


Ostatnio zmieniony przez Echotale dnia Pią Mar 24, 2017 7:33 pm, w całości zmieniany 2 razyEchotale
-----------
Prorokini

avatar

Liczba postów : 587
GODNOŚĆ : Córa Syjonu

Powrót do góry Go down

Re: KNW    Pisanie by Echotale on Pią Mar 24, 2017 2:05 pm


"The crowds asked him:
What then should we do?"

Krótki wstęp

Kościół w swej dobroci postanowił wyjść naprzeciw wszystkim zabłąkanym duszyczkom, które stojąc przed wyborem grupy odczuwają okrutny lęk na myśl o wszystkich rytuałach czy tradycjach zielonych…
A teraz nieco poważniej. Przedstawiony tutaj zbiór najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi będzie na bieżąco rozwijany - tak, aby już na wstępie pomóc to wszystko ogarnąć. Pytania dotyczące na przykład planu dnia czy stroju nie oznaczają, że o tej konkretnej godzinie musicie się pojawić w konkretnym miejscu - mają być pomocą dla tła fabularnego jakie sobie wybierzecie w sesji i są jedynie sugestią.
Jeśli jednak coś nadal będzie niejasne - piszcie albo do mnie (Echotale) lub do Aequalisa (Cedna). Pomożemy, wytłumaczymy co trzeba. Nie gryziemy, bez obaw.

Kategoria pytań: Techniczne

1. Jak zostać Wiernym? (poza kp)
Spoiler:

Jeśli z jakiegoś powodu zechcesz przenieść się z innej grupy do KNW, wystarczą dwie sesje z dowolnym kapłanem. I zmieniasz kolor. Prosta sprawa.

2. Ile należy czekać zanim wierny zostanie kapłanem? (Ile fabuł należy odegrać?)
Spoiler:
1. Wierny -> 1 (dłuższa) lub 2 (krótsze) fabuły z wybranym "przewodnikiem duchowym" -> odegrany na fabule Rytuał (tu zyskuje rangę Kapłana - czyli po około 3 sesjach -> jeśli chce rangę spowiednika/krzyżowca/inkwizytora/uzdrowiciela dodatkowe (1 lub 2) fabuły z kimś kto ich w to wciągnie. 

3.Czy mleko makowe działa dokładnie tak jak heroina?
Spoiler:
Zacznijmy od tego, że mleko makowe to w gruncie rzeczy nieprzefiltrowane opium, a z kolei z opium pozyskuje się heroinę.
Mleko makowe podane szczególnie wyczerpanym kapłanom powinno wprowadzać w stan głębokiego odprężenia, rozluźnienia, wyostrzyć zmysły, a równocześnie otumanić i przyczynić się do halucynacji. Coś jak LSD.
Pomimo bycia nieco słabszym narkotykiem niż czysta heroina, to mimo wszystko wciąż jest silnie uzależniającym specyfikiem.

Kategoria pytań: Symbole i podstawy doktryny

1. Czy istnieją jakieś symbole do których należy się stosować (poza tatuażem; coś na wzór krzyża w chrześcijaństwie)?
Spoiler:

To jest jedyny symbol KNW - tak jak półksiężyc w islamie czy krzyż w chrześcijaństwie.
Tatuuje się go kapłanom, kapliczka w mieście jest nim oznaczona, jeśli podbijemy szpital to on również będzie.

2. Odwrotnie: czy istnieje jakiś zbiór symboli zakazanych?
Spoiler:

Wszystkie symbole związane ze starą wiarą chrześcijańską, ale również symbole innowierców.

3. Jakie księgi obowiązują w KNW?
Spoiler:
Jeśli zapragniesz rzucać cytatami jak z rękawa - bardzo proszę. Doktryna KNW opiera się na radośnie zmodyfikowanych księgach Starego Testamentu, ale również księdze psalmów, listach apostołów i elementach zaczerpniętych z Nowego Testamentu.  

Kategoria pytań: Obrzędy

1. Czy istnieją jeszcze jakieś dodatkowe obrządki dla wiernych (wzorując na pierwszej komunii, bierzmowaniu, etc.) albo dla kapłanów?
Spoiler:
Nie. Jedynym stałym sakramentem w życiu kapłanów jest Rytuał Oczyszczenia, choć oczywiście celebrujemy pogrzeby i śluby.

2. Czy kapłani mogą brać ślub? Czy obowiązuje celibat? Czy mają jakieś zakazy, których muszą się trzymać?
Spoiler:
Mogą. 
I nie, nie ma celibatu, bo KNW bazuje przede wszystkim na Starym Testamencie, poza tym nie ma powodów, dla których celibat miałby zostać wprowadzony fabularnie - w pewien sposób ogranicza to użytkownika. Jeśli ktoś chce stworzyć taką postać - nie ma problemu. Ale nie ma żadnego nakazu.

Kategoria pytań: Życie codzienne

1. Jak wygląda zwyczajny dzień wiernego / kapłana?
Spoiler:
Przy tworzeniu planu dnia posiłkowaliśmy się m.in. porządkiem panującym w Zakonie Krzyżackim. Tam, podobnie zresztą jak i w innych zamkniętych zakonach czy sektach dzień podporządkowany jest godzinom modlitw.
Proponowany plan dla każdego członka Kościoła Nowej Wiary:
5:30 - jutrznia - czyli modlitwy poranne
6:00 - niewielki posiłek
po posiłku do około 16 - zajęcia własne
16:30 - wieczerza.
17:30 - kazanie wieczorne. 
22:00 - zamknięcie bram
2. Co składa się na dietę wyznawców.
Spoiler:
KNW posiada pola, jednak jest to bardzo niska klasa ziemi (V i VI) dlatego jedynym zbożem jakim na nie rośnie jest kiepskiej jakości żyto.
Jednak podmokłe od wód gruntowych ziemie nadają się do hodowli maków polnych i leczniczych, które również są dla KNW ważnym elementem zarówno rytualnym jak i kulinarnym. Z maku wytwarza się bowiem olej, który wzbogaca dietę aoistów w tłuszcze.
Podążając za plotkami warto zaznaczyć, że anioły rzeczywiście są traktowane jako źródło pokarmu. Na skrzydłach gotuje się wywary, a mocno osolone mięso zazwyczaj przechowuje się na zimę.
3. Czy kapłani mają jakieś konkretne szaty albo ubiór do którego muszą się stosować? Jak one wyglądają?
Spoiler:
Nie zapominajmy, że mówimy tu o Desperacji. Nie obowiązuje żaden konkretny dress code, choć przeważnie gracze wybierają szaty klimatem odpowiadające fanatycznej, cofniętej praktycznie do czasów średniowiecza sekty.
4. Co z mediami w Górach Shi?
Spoiler:
W Górach Shi nie ma prądu, bieżącej wody ani rur z gazem. Płacimy dzięki temu niskie rachunki, ale fakt faktem wszelka technologia pozostaje poza zasięgiem.

_________________
Spoiler:Echotale
-----------
Prorokini

avatar

Liczba postów : 587
GODNOŚĆ : Córa Syjonu

Powrót do góry Go down

Re: KNW    Pisanie by Echotale on Pią Mar 24, 2017 7:43 pm


"What are you looking for?"
Poszukiwania ogólnokościelne
Zdarza się, że czasami choć mamy pomysł na postać to nie bardzo wiemy do czego mogłaby ona się przydać lub po prostu chcemy być w jakiejś grupie, ale nie przemawia do nas żadna proponowana ranga.
Czasem też Organizacja bardzo pilnie (lub mniej pilnie, ale za to równie mocno) poszukuje konkretnych ludzi. dlatego też postanowiłam dodać tu taki post - są tu luźne propozycje na stanowiska, które zazwyczaj zamykają się w randze "kapłan".

W calu zajęcia roli proszę pisać do mnie PW lub wiadomość na gg: 53154034

tatuażysta - osoba, która od wieków (lub dopiero od pewnego czasu, bo jego poprzednikowi się mogło umrzeć) zajmuje się wykonywaniem tatuażu Ao na skórze wyznawców Kościoła. Rola miła, nieprosta, ale zapewniam, że przyjemna. Można się uzewnętrznić artystycznie, albo zwariować od malowania wciąż i wciąż jednego wzoru.Echotale
-----------
Prorokini

avatar

Liczba postów : 587
GODNOŚĆ : Córa Syjonu

Powrót do góry Go down

Re: KNW    Pisanie by Sponsored contentSponsored content
-----------Powrót do góry Go down


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry