Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go downStrona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   

Re: Lecznica    Pisanie by Anais on Pią Sie 04, 2017 9:01 pm
Nic nie mogło lepiej przygotować Anais na wybuch wściekłości ze strony Oleandra, niż te krótkie chwile dzielącej ich ciszy. Wraz z ulgą, którą przyniósł jej palcom chłodny materiał, przyszedł pozorny spokój. Nieprawdziwy, wymuszony, ale idealnie zagrany. Gdy już się odezwał, wyczuła załamanie w głosie chłopaka. Słuchała cierpliwie, wyprostowana na krześle jak świeżo naciągnięta na klucze struna i zdawać by się mogło, że żaden mięsień na twarzy dziewczyny nie drgnął. Tylko czerwone od płaczu oczy zdradzały to, co kryło się w anielskim sercu kapłanki. Łagodnym spojrzeniem obserwowała wzburzenie brata, chłonęła targające nim emocje, jednocześnie ignorując tępy ból klatki piersiowej, gdzieś w okolicy serca.
Wystarczająco długo siedziałam z założonymi rękami, gdy Kościół był zagrożony – odparła pewnie. Nie była w stanie całkowicie zamaskować zmęczenia w tonie swojego głosu, ledwo też powstrzymała się przed powiedzeniem „gdy ty byłeś zagrożony”, jednak szczęściem nie dało się wyczuć tego wahania. Patrzyła na niego, czuła ogromną chęć silnego zaciśnięcia dłoni, byle tylko ból sprowadził ją na ziemię, wzrastając ponad katusze, które czuła teraz w duszy, nienamacalnie.
Ty nie jesteś wojownikiem, więc dlaczego poszedłeś walczyć? – dodała, zanim zdążył cokolwiek odpowiedzieć. Uśmiechnęła się kwaśno, bo obydwoje dobrze znali odpowiedź na to pytanie i nie potrzebowała mówić tego na głos. Żyli dla Ao, walczyli dla niego i ginęli. Cierpienie było nierozłączną częścią życia kapłana, zaczynało się nim i kończyło. Anais pogodziła się z tym już dawno temu, podpisując ten cyrograf krwią, którą straciła podczas swojego rytuału i umacniała się w przyrzeczeniu przez każdą kolejną przelaną kroplą, mając imię Ao na ustach i w sercu.
Chcę spełnić swój obowiązek jako wiernej Bogu Ojcu. Moje cierpienie wobec tego pragnienia jest niczym. Kim byłabym w Jego oczach, gdybym pozwoliła umrzeć Jego dziecku?

Święty Ogień: użycie 3/3; regeneracja 2/4

_________________


Anais
-----------
Kapłanka     Nawrócona

avatar

Liczba postów : 130
GODNOŚĆ : W mieście przedstawia się jako Chiaki Aina, wśród wiernych i na Desperacji jest znana jako Anais.

Powrót do góry Go down


Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   

   

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics