Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 20/02. Odbyło się kolejne losowanie chorób. Sprawdź czy twoja postać wciąż jest zdorwa!
  • 20/02. Zapoluj na niedźwiedzia babilonskiego.
  • 13/02. Kto sieje mak, ten zbiera wiernych. Wypowiedz się na temat KNW!
  • 11/02. W profilu, w zakładce Contact, pojawiło się nowe pole dla chętnych: discord.
  • 05/02. Co z organizacją Drug-on? Zaproponuj.

Go down

Pisanie on 05.02.15 13:16  •  SZCZEGÓŁOWY OPIS KRYJÓWKI DOGS Empty SZCZEGÓŁOWY OPIS KRYJÓWKI DOGS
Kryjówka DOGS

Temat powstał z prostej przyczyny: wielu użytkowników nie potrafi wyobrazić sobie, jak wygląda siedziba Psów. Niżej znajduje się parę istotnych faktów, które należy uwzględnić w momencie pisania w Kryjówce.


od strony zewnętrznej

Jak sama nazwa wskazuje siedziba DOGS to kryjówka, toteż osoby z zewnątrz nie znają jej lokalizacji. Istnieją plotki na temat współrzędnych bazy Psów.
W praktyce nie ma mapy, która prowadziłaby do Kryjówki. Ewentualne „prototypy” mogły zostać stworzone przez zdrajców gangu lub wrogów. Zwykle nie są jednak dokładne na tyle, aby dostać się tu bez komplikacji.
Z zewnątrz Kryjówka wygląda jak zwykła, niezbyt rosła góra. Nieliczni wiedzą, gdzie znajduje się wyrwa, która prowadzi do sporej i na pierwszy rzut oka pustej wewnętrznej jaskini.
Aby nie było niedomówień: w środku owej „jaskini” również panuje mrok. Jedynym punktem zaczepnym jest niewielki snop światła z zewnątrz, który wkrada się do środka przez dziurę.
Bezpośrednie wejście do siedziby ma postać włazu, który zwykle przykryty jest warstwą kurzu i gleby. Jest on metalowy. Podniesienie go otwiera „drzwi” do bazy Psów.
Wejście to zwykła, nawet spora dziura w ziemi, pionem prowadząca do początku pierwszego tunelu. Od poziomu parteru do poziomu -1 odległość wynosi niecałe 2,5 metra. edit: ponieważ były komplikacje ze zrozumieniem tego punktu, zobrazuję to inaczej: to jak zeskoczenie z piętra wyżej na piętro niżej.


od strony wewnętrznej

Kryjówka składa się z sieci podziemnych tuneli: niskich, wąskich, wręcz klaustrofobicznych. Ciężko doszukać się szerszych i wyższych fragmentów, toteż postacie o wyjątkowo rosłej sylwetce, mogą czuć dyskomfort w niektórych odcinkach. Tunele nie składają się też z prostych linii. To pajęczyna krętych dróg.
Siedziba nie posiada żadnego oświetlenia w tunelach. Nie ma mowy o pochodniach, świecach, o lampach nie wspominając.
Jedynie w tzw. „pokojach” można natrafić na światło (np. mały salon, sala treningowa itp.) Zwykle są to pochodnie.
Większość pomieszczeń nie posiada drzwi, a nawet jeśli – zwykle te nie mają zamków. Prezentują się raczej jak wydrążone w ziemi dziury. Trwałym wyjątkiem są te pomieszczenia, które służą za pokoje członków gangu.
W związku z punktem wyżej, wygląd wnętrz pokoi nie zachwyca. Nie posiadają ścian, podłóg, sufitów, okien. Wiele z pomieszczeń nie jest umeblowanych.
Sklepienie podtrzymywane jest grubymi belkami. Naturalnie: nie należy to do najstabilniejszych konstrukcji, dlatego zbytnie „wojowanie” w tunelach może skończyć się ich zawaleniem i odcięciem jednej z dróg.
Podłoże jest nierówne, ale uklepane, toteż poruszanie się nie jest aż tak problematyczne dla osób, które znają rozkład dróg.
Uwaga! Tunele są kręte, a drogi często się rozwidlają, zatem nowi członkowie DOGS mogą początkowo się tu gubić. Tym bardziej, że nie ma mapy labiryntu (w praktyce), a „sceneria” i tak na każdym poziomie prezentuje się praktycznie tak samo. To istne utrapienie dla osób o słabej orientacji.
W Kryjówce dominuje zapach mokrej lub suchej gleby (w zależności od tego, na którym poziomie się przebywa). Istnieje też duże prawdopodobieństwo spotkania robaków lub niewielkich zwierząt żyjących pod ziemią.
Nie ma tutaj prądu, kanalizacji itp. Odpadają więc wszelakie zlewy, prysznice, wanny, kuchenki mikrofalowe i inne cuda-niewidy, o jakich się afrykańskim szamanom nie śniło.
Przejścia z poziomu -1 do -2 oraz od -2 do -3 również są w formie dziur w ziemi; tym jednak razem nieosłoniętych przez żaden właz. Nowi muszą wykazywać się szczególną ostrożnością, jeśli nie chcą nagle natrafić na ubytek i wylądować trzy metry niżej ze złamaną kością. W porównaniu do głównego wejścia przemieszczanie się z „piętra na piętro” jest łatwiejsze, ponieważ pojawiły się drabiny.

Przypominam, że pokoje Psów nie mogą wyglądać jak wnętrze  królestwa księżniczki z łożem z baldachimem jako punkt odniesienia, nie ma tu  też telewizorów, kontaktów czy lodówek. To, co znajduje się w jednym pomieszczeniu, niekoniecznie musi być w drugim. Umeblowanie zależy od indywidualnego podejścia. Co przyniesiesz, to masz.— Naprawdę jesteś niemiły — odparła — wiesz o tym? Masz problem z kobietami?
— Z mężczyznami, kobietami, psami. Nikogo nie faworyzuję — wyjaśnił. —
Wszyscy mnie wkurwiają.
                                         
Arcanine
Wilczur     Poziom E
Arcanine
Wilczur     Poziom E
 
 
 


Powrót do góry Go down


 
Nie możesz odpowiadać w tematach