:: Internet

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Strona 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next   

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sro Lip 02, 2014 4:43 pm
Miażdżyca napisał: Bo mnie zbanowali po jakimś czasie, chlip.
To mi przypomniało, że moje pierwsze-pierwsze forum (jeszcze przed AnotherDay) skończyło się, zanim się zaczęło, bo... *werble* ... zbanowałem sam siebie.

Gilb taki mondry. No bo no bo Nie wiedziałem co znaczy "zbanować", a że i tak byłem jedynym userem... to wpisałem swój nick i później wielka rewelacja, dlaczego nie mogę się zalogować...

YOU STAND IN FRONT OF ME AND BITE THE HAND THAT FEEDS

I WANT MAKE YOU BLEED JUST LIKE ME

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Liczba postów : 20946

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Ailen on Sro Lip 02, 2014 5:54 pm
Gilb... XDD *głupawka przed monitorem* Jesteś geniuszem, wiesz?
W ogóle.. jak tak mówicie o tym całym banowaniu, to mi się przypomniało takie forum jak.. Wolfeslive?
Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale grałam tam taką jedną wilczycą i kurde.. to forum miało takie okropne wymagania. Chciałam być oryginalna to sobie jebłam kropkę w nicku (młoda i głupia~ Te szaleństwa). Dzisiaj już wiem, jaki popełniłam błąd i bym tego nie powtórzyła, ale tknęło mnie to, że admini zamiast od razu, na spokojnie mnie poinformować, że lepiej zmienić nick, na dzień dobry trzasnęli mi ostrzeżenie .____. Wtf. Bez żadnego PW, ani nic. Tylko patrzę, mam osta. Później dostałam jeszcze jedno, za to, że brakowało mi JEDNEGO słowa, aby zmieścić się w ich limicie słów na posty. Ja rozumiem, że poziom i tak dalej, ale po co kładli taką presję na nowych użytkowników? Długo na tym forum nie pobyłam.

Which he who can, and will, deserv's high praise,
Who neither can nor will, may hold his peace;
Who can be juster in a State than this?

Ailen
-----------
Chart     Opętany

Liczba postów : 1770

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sro Lip 02, 2014 6:03 pm
Ailen napisał:Gilb... XDD *głupawka przed monitorem* Jesteś geniuszem, wiesz?

To był głupi przypadek przy pracy. Człowiek uczy się całe życie...

Ailen napisał:na dzień dobry trzasnęli mi ostrzeżenie .____. Wtf. Bez żadnego PW, ani nic. Tylko patrzę, mam osta. Później dostałam jeszcze jedno, za to, że brakowało mi JEDNEGO słowa, aby zmieścić się w ich limicie słów na posty. Ja rozumiem, że poziom i tak dalej, ale po co kładli taką presję na nowych użytkowników? Długo na tym forum nie pobyłam.
Lulz. Ja w swojej kadencji dostałem tylko dwa ostrzeżenia. Jedno było za demoralizację dzieci, bo na forum o Królu Lwie uprawiałem ostre seksy z pewnym tajemniczym Don Juanem *pokerface* Młody byłem, a głupi, że szok. Ale pamiętam, że na tym forum poznałem Shetani, która była mroczna i zła (nie, żeby nadal taka nie była, ale wtedy to mi się wydawało, że wszystkie skały by się roztrzaskały, jakby czytać umiały), a ja grałem very pozytywną Shetani (z Lwiej Ziemi), która była taka słodka, waleczna i takie tam inne. I Shet pochwaliła, że piszę długie posty. ;-; <- emotka specjalnie na tę okazję. Normalnie zaszczyt i szacun dla mnie. Brawo Gilb. Dzięki, Gilb. To jeszcze były czasy, gdy wszyscy walili jednolinijkowce, a ja, wielki rebeliant i buntownik, starałem się pisać dłuższe posty. c:
A drugie ostrzeżenie na fałszu (pierwszej odsłonie), bo jeden mod się na mnie wściekł, że pozwoliłem użytkownikowi założyć piąte (?) konto, choć maksymalnie można było mieć cztery. Be, Gilbert. Zły pies.

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Sro Lip 02, 2014 6:15 pm
Huh... ja zaczęłam swoją przygodę z forami od... 10 roku życia. (?) .-. Również były to fora zwierzęce. Pamiętam, że było to coś o psach.. (ale za chiny nie pamiętam nazwy)
Nie pobyłam tam zbyt długo, bo na pewnej fabule MG (bez mojej zgody) oderwał mojemu pieskowi nogę. (xD) Obraziłam się i odeszłam. .-.
Potem zupełnie przypadkowo trafiłam na SWS forum o smokach w wieku 12 lat. God, miałam tam dużo postaci. Spędziłam tam dobre 4 lata. Ale szybko traciłam swój zapał. Mało się tam działo.. było tam wielu irytujących graczy, widzi misie pewnych osób, które doprowadzały do białej gorączki.. no i niedawno odeszłam.
W między czasie byłam także na wielu forach o wilkach. Wild Land, Axis Mundi, Wolv... Dobrze się tam bawiłam, ale na jednym z nich... huh. Porwali moją postać. Niestety okrutny los sprawił, że zabrali mi internet.. i mogłam wejść dopiero rano. Ja tam patrzę i... zgwałcili mi postać ze 6 razy! XD
Nie pobyłam tam jednak długo... jakoś, no.. brakowało mi czegoś.
I nadszedł czas na fora, gdzie postaciami grywalnymi byli ludzie. Pierwsza myśl to taka ''a fee, jak można grać człowiekiem?!'' Ale przełamałam się, kiedy obejrzałam anime -> Vampire Knight. Ale potem miałam fazy.. hyhy.. xD Szybko więc znalazłam forum Vampire Knight i... moja postać nazywała się... huhg... Isabela? Tak, Isabela.. Isabele.. A może Gabriella... nie wiem. ;=;
Nieźle tam się bawiłam. Spoko ludzie, fajny klimat... jednak, kiedy osoby z którymi pisałam zaczęły coraz rzadziej się pojawiać.. to nieźle się wkurzyłam i w ogóle przestałam na nie wchodzić. .-. Nie cierpię kiedy całkiem fajny wątek nagle zostaje przerwany bo komuś łaskawie nie chce się odpisać. D:
No i pamiętam, jak na biologię szukałam informacji o jakimś wirusie... wchodzę i patrzę, a tu forum! Pierwsze co ''o ja pierdziele, ale cudna grafika''... w ogóle wpatrywałam się w nie jak zaczarowana. ;=; No i założyłam postać. ^^ Jednak bezczelny los sprawił, że moje życie zaczęło się troszkę wywracać.. i po prostu zniknęłam bez słowa. ;-;
Ale wróciłam! Jak z resztą widać. Coś cały czas mnie ciągnęło, są tu zbyt zajebiści ludzie żeby odchodzić... D:
*myśli* a miałam z dwa ostrzeżenia! Za to, że moja postać (była za młoda) i została zgwałcona, a ja na to się zgodziłam.. (.-.)

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Sob Wrz 06, 2014 7:10 pm
złota łopata za odkopywanie starych tematów wędruje do cas *fanfary*
znalazłam ten temat i napadła mnie straszna nostalgia, i przy okazji uświadomiłam sobie, że za cholerę nie pamiętam swojej historii pbfowej, ale nic to, jedziemy z tym koksem.
nie pamiętam, jaki był pierwszy pbf na którym grałam, jak tak sięgam pamięcią w tył, to było to albo yaoi dream, albo onirisme czy tam spectrofobia (na którymś z tych miałam nawet moderatora...); rok był bodajże 2008, czyli miałam trzynaście lat. potem się przewinęła masa forów, na które zaglądałam, ale się nie rejestrowałam (wybredziuch był ze mnie, nawet wtedy króciutką przerwę |*| i teraz jestem tutaj

jeśli chodzi o pbfy ogólnie, wkurza mnie, że kompletnie nie ma teraz gdzie grać. to jest pewnie kwestia tego, że jestem cholernie wybredna: lubię fantasy/sf, ale nie do końca, muszą być elementy rzeczywiste, ale znowu nie za dużo, bo wtedy się robi second life, a takich nie lubię, nie gram na forach zwierzęcych, nie gram na forach na podstawie kanonów, których nie znam; nie lubię forów na niskim poziomie, ale znowu jak poprzeczka jest za wysoko, to się boję, że nie doskoczę; jak jest mało ludzi, to nie ma z kim grać, ale jak za dużo, to nikogo nie znam i na czatboksie jest syf... i tak dalej, i tak dalej. i zawsze się kończy tak, że zerkam na forum co jakiś czas, ale boję się rejestrować i w końcu tego nie robię i pluję sobie potem w brodę, że mnie omijają fajne rzeczy. z virusem też tak było, ale w końcu się przemogłam i zarejestrowałam, bo już naprawdę nie ma gdzie grać poza tym ; - ;

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Nie Wrz 07, 2014 10:34 am
Mój staż na PBF jest pewnie tak długi, że uznacie mnie za dinozaura ._. W sumie...

Właściwie siedzę na PBFach odkąd pojawiły się w Polsce czyli początki 2006 roku, pierwszym PBFem gdzie grałam był wolvRPG. To były baaardzo odległe czasy, pamiętam jak firma White Wolf się w kółko ich czepiała go wykorzystywanie imion i nazw ze świata mroku bez praw. No i rzekomo wolvRPG było plagiatem jakiegoś zagranicznego PBFa, ale jak było naprawdę z tą historią to czort wie.

W sumie gdyby nie PBFy to pewnie byłabym inną osobą... Ah ta PBFowa klątwa, taka piękna :3

Miałam też sporo swoich PBFów ale to dawne dzieje nie wracajmy do tego. Teraz mam jedno, ale takie bardziej for fun, gram na nim np. z Mengele gdy tutaj nikt nie odpisuje...

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Nie Wrz 07, 2014 11:28 am
Delilah napisał:jeśli chodzi o pbfy ogólnie, wkurza mnie, że kompletnie nie ma teraz gdzie grać
Czuję cię, bracie.
Buszuję po różnych forach od lat i jak patrzę na dzisiejsze twory, to mnie moja stażowa duma przestaje rozpierać. W sumie do teraz nie wiem od czego to zależy. Może kiedyś miałem inne spojrzenie, może ludzie się zmienili, może zmienił się sam szablon PBFów...

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Fucker on Nie Wrz 07, 2014 11:36 am
Ludzie się zmienili. W zasadzie, jakby sięgnąć pamięcią do dawnych czasów, to ludzie mieli gdzieś, co jest na forum. Nie przypominam sobie, żebym za moich początków interesował się tym, co znajduje się w opisie gry. Po prostu wbijałem, zaczynałem pisać i... tyle. Po resztę sięgałem, gdy uznawałem, że w końcu jest mi to potrzebne. Teraz już bardziej przywiązuje się wagę do detali. Nawet po sobie to zauważyłem, bo - jak niektórzy już dobrze wiedzą - nie pójdę na forum, które jest... brzydkie. Serio. Potrafię zniechęcić się samą grafiką i stwierdzić, że dalej nie czytam. Dopiero, gdy jednak coś mi się spodoba, zagląda m do opisów, ale i tam szybko może się okazać, że to jednak nie to... wiadomo o co chodzi. I faktycznie tematyki się powtarzają i często są mało zachęcające, so...

You see this face? This is my face of
NOT GIVING A SHIT.

Fucker
-----------
Rottweiler     Opętany

Liczba postów : 5216

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Nie Wrz 07, 2014 11:43 am
Growlithe napisał:Może kiedyś miałem inne spojrzenie, może ludzie się zmienili, może zmienił się sam szablon PBFów...

wiesz co, mi się wydaje, że - jakkolwiek górnolotnie to brzmi - teraz są po prostu inne pbfy. od razu zastrzegam, że mówię tu tylko o takich, po jakich ja się kręcę, bo innych po prostu nie znam (czyli głównie na forumpolish, nie na żadnych czo czy innych punach, i nie secondlife'ach). kiedyś się robiło pbfy inaczej, z większą kreatywnością, tak mi się przynajmniej wydaje. pamiętam, że takie np. onirisme, spectrofobia czy funhouse w swoim czasie były naprawdę dobrymi pbfami - może patrzę teraz przez nostalgiczne różowe okulary, na pewno trochę rzeczy z nich zapomniałam, ale pamiętam, że robiło na mnie wrażenie, jaką uwagę, troskę i kreatywność było tam widać w świecie przedstawionym. możliwe, że to kwestia tego, że ja byłam wtedy inna, więc inaczej na to patrzyłam, ale serio, wrażenie było takie, jakby ci ludzie mieli naprawdę coś fajnego do zaproponowania, nawet, jeśli to nie było do końca świeże i oryginalne. opisy trzymały się kupy, administracja dawała userom spore pole do popisu, i do cholery, działo się coś! to jest teraz plaga pbfów moim zdaniem - administracja zrobi, userzy przyjdą, rzucą kp, dostaną akcepty, a potem cisza. piszą może dwie, trzy grupki po kilka osób. i tyle. kiedyś tak nie było, ludzie się faktycznie przychodzili bawić.

(w międzyczasie jak pisałam ten post, to jeszcze take coś skrobnął, więc zacytuję)

Fucker napisał:I faktycznie tematyki się powtarzają i często są mało zachęcające, so...

o to to. nie ma gdzie grać, bo wszystko jest nudne i wszystko jest na to samo kopyto. szkoła dla supernaturali, secondlife, zwierzątka, jakiś kulejący "autorski" świat mangowego fantasy... i to w zasadzie tyle teraz. przykre dość; mało jest teraz takich naprawdę oryginalnych pbfów, które by do czegoś podchodziły inaczej, coś robiły wpoprzek tego, co się utarło.

edit, bo zapomniałam: to mnie urzekło na virusie, swoją drogą. że jest trochę inaczej, że jest jakiś świeży pomysł, który się jeszcze nie ograł i nie przejadł. i że widać, że administracja chciała graczom dać coś konkretnego, a nie ot tak zrobić forum żeby sobie gdzieś poadminować. brzmię jakbym się podlizywała, ale serio tak uważam.

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Fucker on Nie Wrz 07, 2014 11:55 am
Cas napisał:to jest teraz plaga pbfów moim zdaniem - administracja zrobi, userzy przyjdą, rzucą kp, dostaną akcepty, a potem cisza
Prawda. Większość for jest aktualnie zastana albo tylko udaje, że ma jakąś fabułę. W każdym razie userzy skupiają się wyłącznie na pisaniu o dupie Maryni. Nie mówię, że to coś bardzo złego. Każdy chce mieć czas na to, by rozwinąć relację swojej postaci, ale jednak, jeżeli postać jest w jakiejś grupie, to uważam, że też powinna jakoś tam kierować się jej zamierzeniami, brać udział w jej wydarzeniach, a tego też już po prostu nie ma.
No i wracając do zjawiska zastanej fabuły - w dużej mierze fora mają użytkowników, ale jest dokładnie tak, jak mówisz. Tworzą się grupki, klepią jeden wątek przez pół roku i nic nie brnie do przodu. Nawet ogłoszenia na stronie się nie zmieniają, propozycje umarły już rok temu... Niby wiadomo, że im dłużej forum trwa, tym ciężej coś wymyślić, ale nie sądzę, aby nie dało się wymyślić kompletnie niczego.

I właśnie ludzie chwytają się konkretnej tematyki, fora są mniej uniwersalne, bo przecież ktoś, kto nie przepada za HP lub nie przepada na tyle, by chcieć grać na takim PBF'ie - nie pójdzie tam grać. To samo jest z supernatural, forach o tematyce konkretnego anime, które i tak szybko się wysypią, bo często są tylko efektem krótkotrwałej fazy. No i miło słyszeć, że jednak tak uważasz. W sensie... sama wspomniałaś, że długo przekonywałaś się do Virusa, ale jednak przyszłaś, ha!

You see this face? This is my face of
NOT GIVING A SHIT.

Fucker
-----------
Rottweiler     Opętany

Liczba postów : 5216

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Nie Wrz 07, 2014 11:58 am
ZAKLEPUJĘ MIEJSCE. >D
Piszecie za szybko i nie mogę się wypowiedzieć. ._. Zaraz poddam post edycji.

EDIT: Delly, bo są inne PBFy. Nie można zapomnieć, że ten "świat" cały czas się rozwija. Dawniej ludziom wystarczyło forum samo w sobie, regulamin (którego i tak się nie przestrzegało), w przypływie szaleństwa dwa tematy z EWENTUALNYMI rasami czy zarysem fabularnym i wio. I tak każdy pisał jak chciał i co chciał. Jak się napisało trzy linijki? Uuuu, to wielki elaborat, wyjdź i przemyśl swoje zachowanie. Wróć, kiedy będziesz pisać jedno słowo na post, bo inaczej blokujesz kolejkę, frajerze. Teraz przyjęło się, że im dłuższe posty tym lepsze (nadal niektórym trudno zrozumieć, że lanie wody nie jest dobre, bo nie każdy lubi i potrafi pływać). Co za tym idzie? Posty pisze się dłużej, jeden wątek może trwać miesiącami (a nie dzień, jak w przeszłości). Nic dziwnego, że akcja nam nieco ubożeje. Pisanie postów na zasadzie „akcja = reakcja” nadawało smaku sytuacjom. Trzeba się było bić (czasami z blue screenami, innym razem z wolnym internetem), aby w porę napisać, co postać zrobiła, bo inaczej mogła dostać po pysku.
Niejednokrotnie byłem świadkiem podobnych ewenementów. Zaczynałem na psich forach (khm, tak). Kwestia porywań, które polegały na niebezpiecznie prędkim nabijaniu postów, gdzie raz napisało się „dorzuca/zrywa liny”, potem to kopiowało, wklejało i wysyłało siedemnastą wiadomość, bo „a nuż widelec moje 14 i pół liny przesądzi o wygranej”. Niejednokrotnie internet mi wywalało, a gdy wracałem po paru sekundach okazywało się, że moja postać została już wyniesiona z tematu (ciul, że była zaplątana w plus minus osiemset trzydzieści siedem lin >D) i obsadzona w trzech różnych lochach, trzech różnych stad. Były konflikty, mindfucki, było dziwnie, wrogo, ale przyjacielsko, zabawnie, szybko.
Czegokolwiek nie powiem o dawnych PBFach: lubię wspominać te czasy. Ale tylko wspominać. Nie chciałbym do nich wrócić. Prawdopodobnie nawet bym nie umiał. Nie mogę nawet potwierdzić tego, co napisałaś: że robiło się PBFy z większą... kreatywnością. Niby jak? Ludzie dawali to, na co i tak każdy mógł wpaść. Co więcej: fora były powielane, że aż żal patrzeć. Osiemnaście kolejnych produkcji o Alicji w Krainie Czarów, jedenaście o HP, dwadzieścia następnych o psach i stadach (koniecznie z podziałem na: dobre, neutralne i złe grupy!). Jak na moje nasz punkt widzenia był zwyczajnie inny.
Teraz największą zmorą jest to, że admini tworzą fora (czasami naprawdę dobre, z solidną, wymyślną fabułą, niezłym systemem, zadbaną grafiką)... a potem to olewają. Kojarzysz „Aeternę”? Albo „Utopium”? To były genialne fora. Świetne. Perfekcyjne. Na Utopium nie byłem, ale na Aeternie spędziłem parę tygodni, których nigdy nie zapomnę. Tam się działo... wszystko. Świat był rozrośnięty, ale jednocześnie ogarnięty w kwestii podróżowania. Było pizdyliard ras, ale nie ograniczało się to do czegoś w stylu „jeden gatunek = maksymalnie dwóch członków”. Stanę na głowie, jeśli nie mam racji, że to forum przetrwałoby wiele... gdyby tylko administracja nie zwiała. Wiem, że to nie była wina adminki (z tego co wyczytałem w ogłoszeniach musiała zając się realem), ale jednak szkoda. To było coś. Dziś bardzo dużo zależy od użytkowników, którzy - nie oszukujmy się - mają wszystko w dupie. O ile dawniej ludzie rejestrowali się po to, aby pograć i rozwinąć forum, tak teraz ograniczają się tylko do pierwszego stadium, najwidoczniej twierdząc, że należy im się wszystko na srebrnej tacy. Bez rozwoju, wszystko zastyga w miejscu. Czyli jest nudno.
Mam o tyle spore szczęście, że na Virusie zarejestrowali się naprawdę wspaniali użytkownicy. Nie będę wytykać palcami, ale ci, co coś robią, wiedzą, że o nich wspominam. A mówiąc „coś” mam na myśli coś wielkiego, niepowtarzalnego i własnego. Coś, dzięki czemu każdy może tu wrócić i czuć się jak na własnych śmieciach. O ile doda trochę od siebie. Jestem zdania, że wszystko da się zmodyfikować, upiększyć. Na False... no kurde. Dałem coś tak beznadziejnego, że teraz bym się do tego nie przyznał. Jakby spojrzeć na to z perspektywy czasu: użarłem to forum od złej strony. Rzuciłem regulamin (taki sam, jak wszystkie inne regulaminy), wymyśliłem fabułę, która była denna (proszę was... historyjka o dziewczynce, która chciała mieć swój świat... i w zasadzie tyle), wkopałem pięć ras na krzyż, parę rang i dalej... grajcie. W ciągu dwóch lat Fałsz się tak rozwinął, tak udoskonalił, ogarnął, że braknie przymiotników. Więc tu nawet nie chodzi o tematykę czy wstępną grafikę, bo wszystko jest do zmiany.
Grunt to pisać. Rozwijać forum. Wypowiadać się w organizacji. Wprowadzać pomysły. Problem w tym, że ludziom się nie chce. A jak im się nie chce, to komu ma się chcieć? Nic dziwnego, że wszystko zdycha w agonii, skoro się tego nie karmi. Czasami drobna propozycja jakiegoś śmiesznego, niewymagającego wydarzenia, to już smak słodkiego ciasta, który pobudza.

EDIT2: ... i miałem podziękować. D: Bo w sumie miło mi się zrobiło na te słowa.

EDIT3: JESZCZE POST TAKE. D<

My master napisał:Większość for jest aktualnie zastana albo tylko udaje, że ma jakąś fabułę. W każdym razie userzy skupiają się wyłącznie na pisaniu o dupie Maryni. Nie mówię, że to coś bardzo złego. Każdy chce mieć czas na to, by rozwinąć relację swojej postaci, ale jednak, jeżeli postać jest w jakiejś grupie, to uważam, że też powinna jakoś tam kierować się jej zamierzeniami, brać udział w jej wydarzeniach, a tego też już po prostu nie ma.
Podpisuję się. Po pierwsze: yep. Fora są zastane. Zero zmian. A zmiany mobilizują. Bardzo. Przykład: ostatnia konferencja. No nie powiesz, że nie zachciało ci się nagle czegoś robić. xD

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Sponsored content

Sponsored content
-----------

Powrót do góry Go down

Strona 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next